Esileht Koolilaps Laps keeldub kooli minemast

Teema: Laps keeldub kooli minemast

Laps läks esimesse klassi, algul oli kõik hästi, läks rõõmuga kooli, käis huviringides.
Paar nädalat on seis selline, et laps keeldub minemast kooli. Ärgates kohe hakkab kurtma, et paha on olla ja ei suuda minna. Perearstile sellest rääkides on tegu ilmselt ärevusega.
Üks poiss oli teda ka kiusanud, kuid see olukord lahendati.
Vahel olen aru saanud ja ta ise on tunnistanud, et tegelikult polnud paha, lihtsalt tahtis koju jääda.
Ta on olnud kodune laps, pole lasteaias käinud, kuid sõpru oli tal palju, kellega mängis ja suhtles.
Nüüd hommikuti laps lausa paanikas ja väriseb, et ei lähe kooli ja kõik. Kui koju lasen jääda, muutub enesetunne kohe heaks. Psühholoogi juures juba käime, aga eks see võtab kõik aega. Õpetajad on väga vastutulelikud, aitavad tal oma seletamatust hirmust vabaneda ja talle toeks olla, aga ei midagi, iga hommik sama stsenaarium.
Mida ometi teha.. Kas ongi nüüd kooliga tõesti kõik..

Esileht Koolilaps Laps keeldub kooli minemast