Esileht Koolilaps Laps kes reeglitest aru ei saa

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Laps kes reeglitest aru ei saa

Postitas:

Noo soovitusi ja nõu tuli ju nüüd küll seinast seina, ja puid sain ka alla nagu ma arvasin ????

Rahaga ongi nüüd nii et seda välja ei võta kaasa. Aga kui kooli läheb siis ikka taskuraha mõne euro ulatuses. Ma olen proovinud poes ja kodus seletada palju miski maksab kuid ilmselgelt pole see meelde jäänud. Muidu tundus ta väga nutikas laps kuid see vabadus mis ma talle andnud olen on asja halvemaks keeranud.

Aga kui ta kooli läheb ja tunnid kell 12 lõppevad, kool on maja ees – lasen tal tööpäeva lõpuni pikapäevarühmas olla? Kui ütlen et peale kooli olgu kodus kuidas ma saan kindel olla et ta on kodus?

Üks variant mida ma ilmselt rakendama pean, on see põnniradar mis elisa pakub. Kas keegi kasutab seda ja toimib? Ega vist muud ei jää üle kui oma last jälitada.

Mõtlesin mõni aeg tagasi et nutikas tüdruk, lasteaias mängida on igav, aga tõepoolest sama moodi oleks võinud ta siiani aias mängida. Pmst kohekohe 7aaatane. ????

Minu tütar katsetas sarnaselt oma piire eelmine suvi. Tal tekkis üks uus sõbranna, kes vedas teda hulkuma kodust kaugemale. Too tüdruk oli esimese klassi lõpetanud ja minu oma hakkas kooli minema. Tal oli teisigi sõpru kes 1-2 aastat vanemad aga üks oli see kes ütleski konkreetselt, et kui sa linna peale minuga ei tule, siis ma sinuga ei sõbrusta. Eks sai lapsele siis seletatud neid asju ja õnneks see suvi probleemi pole (pole ka toda “sõbrannat”).
Raha võib teemaks olla pikemalt ja eks pead seletama milleks see mõeldud on ja mida osta ei tohi.
Samas kui laps hakkab ise kooli minema ja koolist koju tulema, siis on normaalne, et harjutab ise õues olemist. Nõudmised tuleb lapsele lihtsalt ja arusaadavalt üle korrata. Muud väga teha pole. Kui muidu asjalik laps, siis ju ta rahuneb varsti maha. Sõprade parem tundma õppimine ei tee ka paha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile kes nõu andsid.

Ilmselgelt seletasin talle uuesti ja iga päev olen nüüd rääkinud ja reeglid üle korranud. Pole isegi olnud seda et ta kuskile kauemaks on tahtnud jääda kuigi võib vaid tunnikese maja ees mänguväljakul olla. Ma pole ka keelanud selle suurema sõbrannaga suhtlemist kes ta poodi viis (täna nägin neid maja nurgal ja sõbranna pani jooksu kui kuulis et mina minu tütre ema. Ilmselt mu laps rääkis talle et ta tema pärast väikesesse pahandusse sattus)

Igaljuhul võtan päev korraga ja kooli saabudes kohandan mida võib ja mitte ja kuhu peale kooli läheb ja mitte.

Hea kuulda et ma pole ka ainus kes lapsele liialt vabadust on andnud ja hea kuulda et teisedki lapsed tempe teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.08 22:45; 13.08 12:34; 13.08 13:08; 15.08 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kool peale algab, siis tavaliselt paar-kolm nädalat on veel hoovisõbrad üliolulised, aga edasi tekivad kaaslased pigem oma klassist või trennist. Küll need suured naabrilapsed ka oma tegemiste juurde siirduvad 🙂 Seniks las käib muidugi pikapäevarühmas. Näiteks esimese koolivaheajani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka sarnased teemad läbitud. Rahaga on nii, et kuna minul on pühimõte, et laps peab õppima rahaga arveldama ning saab taskuraha, siis seda tõesti kasutatigi ära. Mingi sõbranna soovis kohe mitut asja poes, et talle ostetaks. Edaspidi on tingimus, et ostab endale ja jagab sõbrannaga, kui sellel raha ei ole. Kõigiga ei pea jagama ja üldse ei pea minema kambaga mängides poodi. Suuremad ostud arutab minuga läbi- mänguasjad jms.

Telefon peab olema kaasas kodust väljudes- selle hoidmiseks on kõhukott, mis on parem seljakotist ja käekotist ning taskutest. Telefonil on peal programm, mis näitab lapse asukohta.

Laps on mul väga seltsiv ja leiab alati uusi sõpru. Tingimus on, et nendega hulkuma ei lähe, külla ei lähe ja külla ei kutsu. Mängitakse pargis, kus on mänguväljak. Sõbrannadega, keda ma tunnen ja kelle vanemaid ka tean, nendega võib minna ka kaugemale, kutsuda külla või minna külla, aga mulle teatades.

Meil on reeglid tulnud ikkagi ka tegude kaudu. Õnneks mida aeg edasi, seda enam peab neist kinni. Meil on olnud avameelsed vestlused, et miks on see vajalik, mis on ohud jne. Näiteks teeme kaks tassikest teed, joome koos ja räägime. Vestlus ei pea olema pahandav, siis läheb laps lukku ja tekib trots. Ise ju tahad ka teada uue reegli puhul tööl, et miks see kehtestatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile kes nõu andsid.

Ilmselgelt seletasin talle uuesti ja iga päev olen nüüd rääkinud ja reeglid üle korranud. Pole isegi olnud seda et ta kuskile kauemaks on tahtnud jääda kuigi võib vaid tunnikese maja ees mänguväljakul olla. Ma pole ka keelanud selle suurema sõbrannaga suhtlemist kes ta poodi viis (täna nägin neid maja nurgal ja sõbranna pani jooksu kui kuulis et mina minu tütre ema. Ilmselt mu laps rääkis talle et ta tema pärast väikesesse pahandusse sattus)

Igaljuhul võtan päev korraga ja kooli saabudes kohandan mida võib ja mitte ja kuhu peale kooli läheb ja mitte.

Hea kuulda et ma pole ka ainus kes lapsele liialt vabadust on andnud ja hea kuulda et teisedki lapsed tempe teinud.

Tore, et parem on. Märka ka nüüd häid asju ja anna lapsele teada, et sul on hea meel kui ta õigel ajal tuleb ja kokkulepetest kinni peab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 14:33; 17.08 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pikapäevarühm on meie koolis küll ülihea võimalus.
Laps õppis ise õppima ja koju jõudes oli kõik tehtud, õhtul oli aega trenni minna ja kõike muud teha.
Väga paljud lapsevanemad on lapse kodutöödega hädas, meie peres on see 6 aastat tundmatu teema, loodetavasti ka 7.klassis mingeid muutusi ei tule. Poiss on kogu aeg saanud häid hindeid, on autahvlil ja meie ei ole tema õpetamiseks mitte midagi muud pidanud tegema, kui igal hommikul kooli saatma 🙂
Taskuraha on 10 eur kuus, ise teab, kuidas majandab.
Pikapäevarühmas saab ka süüa ja see tähendab, et ta ei ole peale kooli nii näljane kui need lapsed, kes ainult korra söövad.
Meie koolis on pikapäev tasuta ja pikapäeva toit 50 senti kord.
Igal pool see nii odav vist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui onnreegel, et tuleb koju sööma, siis tuleb koju ka siis, kui kõht pole tühi. Kui ise õugel ajal ei tule, siis mina läheks jlrgi ning riidleks avalikult.

Taskurahaga on lihtne, kui on otsas, siis on otsas. Ilmselt peab rääkima milleks taskuraha on. Igal perel omad reeglid ja kui raha on pudi-padi ostmiseks, siis võib ta ju osta, mida soovib, aga siis ülejäänud kuu on ilma.

Kodus istumine on muidugi ka katistus, aga see aeg peaks olema ka sisustatud. Minu arust on karistus midagi ebameeldivat, aga praktilist. Lapsed istuvad kodus ning lisaks saavad mingid kodutööd, mida muidu ei pea tegema.

Eks praegu toimub selline avastamine ja piiride kompamine. Sõbrad on ka olulised ja paindlikuse mõttes võid sättida nii, et mängib selle sõbrannaga nt kodus. Sedasi õpid ise seda last paremini tundma ja näed, kes keda kuidas mõjutab.

Redigeeri palun oma postitus ära – nii kole on lugeda!

Milleks anda lapsele taskuraha ja siis seda käsutada? Miks lapse maitse ja ostud on “jama”?
Teemaalgataja pole ise tõenäoliselt noor olnud.

Koduarest – ikka veel selline nõukaaegne karistusmeetod? Suvel, viimaste ilusate ilmadega?

Ka ei saanud aru, miks laps külas ei või käia. Miks teemaalgataja eeldab, et ta oma klassist sõbrannasid leidma hakkab, kui reaalselt tal juba on keegi?

Ma ei tea, tundub üsna despootlik suhe ja ime pole, et laps piiridest ja müüridest välja tahab murda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 05:24; 19.08 05:56; 19.08 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noo soovitusi ja nõu tuli ju nüüd küll seinast seina, ja puid sain ka alla nagu ma arvasin ????

Rahaga ongi nüüd nii et seda välja ei võta kaasa. Aga kui kooli läheb siis ikka taskuraha mõne euro ulatuses. Ma olen proovinud poes ja kodus seletada palju miski maksab kuid ilmselgelt pole see meelde jäänud. Muidu tundus ta väga nutikas laps kuid see vabadus mis ma talle andnud olen on asja halvemaks keeranud.

Aga kui ta kooli läheb ja tunnid kell 12 lõppevad, kool on maja ees – lasen tal tööpäeva lõpuni pikapäevarühmas olla? Kui ütlen et peale kooli olgu kodus kuidas ma saan kindel olla et ta on kodus?

Üks variant mida ma ilmselt rakendama pean, on see põnniradar mis elisa pakub. Kas keegi kasutab seda ja toimib?
Ega vist muud ei jää üle kui oma last jälitada .

Mõtlesin mõni aeg tagasi et nutikas tüdruk, lasteaias mängida on igav, aga tõepoolest sama moodi oleks võinud ta siiani aias mängida. Pmst kohekohe 7aaatane. ????

Jube! (Lisaks kohutavale kirjapildile).
Mul lihtsalt küsimus – millega sa oma lapse usalduse kaotasid?

Mida peaks tähendama väljend “sain puid alla”?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 05:24; 19.08 05:56; 19.08 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

(täna nägin neid maja nurgal ja sõbranna pani jooksu kui kuulis et mina minu tütre ema. Ilmselt mu laps rääkis talle et ta tema pärast väikesesse pahandusse sattus)

Päris kole, kui lapse väike sõber peab tema ema eest pagema, sest ema on osanud end ebameeldivaks teha LÄBI TEISE LAPSE SUU. Siinkohal “väike pahandus” on küll 100% sinu soov ja sõnastus: sa ei tea mitte iial, missuguse hääletooni, näoilme, sõnavara vm-ga su laps enda emotsioone sinu kohta edasi andis. Kui selle peale teine minema jookseb, ei olnud see kindlasti mingi “väike pahandus”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 05:24; 19.08 05:56; 19.08 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taskuraha on 10 eur kuus, ise teab, kuidas majandab.

Seitsmendasse klassi minev laps ja taskuraha 10 eurot kuus???
Tegelikult on mu 9.klassi mineval tütrel ka üks klassiõde, kes kunagi sõbrannadega koos kinno, sööma või mujale minna ei saa.. Tivolis käis niisama kaasas, teised sõitsid atraktsioonidel, see klassiõde siis ootas niikaua.. Ütlebki, et temale antakse 10 eurot kuus, aga selle raha eest ei saa ju midagi ja vanemad pole nõus tasuraha tõstma kuigi tegu ei ole majanduslikes raskustes perega. Lihtsalt mingid tobedad põhimõtted. Kooli väljasõitudel osaleb, aga ka sinna antakse heal juhul kõige rohkem 5 eurot (Lätti) kaasa, Eestisiseselt tihti üldse mitte. Õnneks pole ta seetõttu tõrjutu, aga tütar ütleb, et pikapeale läheb üsna tüütuks kui pidevalt peab sellele tüdrukule ka kamba peale kinopileti või hamburgeri/jäätiseraha kokku klappima, et tema ka teistega koos midagi saaks. Lihtsalt ringi jalutada ka mitu tundi ei viitsita iga kord kui tema kaasas on, ikka läheb teistel ju kõht tühjaks või tahaks niisama midagi head ja siis peab iga kord temale ka välja tegema. Samas oleks imelik teda ilma jätta või üldse mitte kaasa kutsuda, sest iseenesest on tegu toreda tüdrukuga, kes ise ka oma olukorra pärast väga õnnetu on..

Meie pere 13a poiss ja 15a tüdruk saavad kumbki 50€ kuus, riided, jalanõud, telefoniarved, väljasõidud, kinoskäigud, sõprade sünnipäevad jms anname veel eraldi. Oma viiekümnega võivad teha, mida ise tahavad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Laps kes reeglitest aru ei saa