Esileht Väikelaps Laps kiusab lemmikloomi!

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Laps kiusab lemmikloomi!

Postitas:

Meil on peres kaks lemmikut, 5 aastased kass ja koer.
Vanem poeg saab kohe 2 aastat vanaks, saab jutus ilusti aru. Saab ka aru, mida tohib teha ja mida mitte, ainult, et see arusaamine on jube valikuline.
Ma saan aru, et kass on üks põnev tegelane, jookseb eest ära ja vahest vehib enda kaitseks käpaga, aga no ma enam ei jõua korrutada päevas 20 korda, et palun ära kiusa kiiiiisut, ära löö kiisut, ära sõida kiisule otsa, ära tõsta kiisut sabapidi üles, ära viska kiisut mänguasjadega…
Millal see põnevus ja huvi selle kassi vastu ometigi kaob…?

Kui taban ta jälle loomi kiusamast, lähme jonninurka, kus ta siis istub olenevalt karistusastmest, kas 1, 2 või 3 minutit.
Seletan, et tee kiisule pai-pai.
Enamasti on nii, et max. 10 minutit läheb mööda ja poiss ei saa kuidagi endast võitu ja rammib jälle motikaga kassi või koera.

Kas on veel kellegil sama murega kogemusi?
Kuna võiks laps sellest välja kasvada, milliseid nippe/ õpetusi Te olete kasutanud?

Kas mu laps jääbki väikseks loomaterroristiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin muu ei aitagi, kui keelamine, keelamine ja keelamine. Mida vanemaks laps saab, seda rohkem hakkab ta aru saama, et ka loom saab haiget. Minu 4 aastane piiga veel siiamani vihastades tuuseldab koera (koer temast kaks korda suurem, aga ei hakka vastu). Enamuse ajast on tal loomast aga ükskõik. Alati on saanud ta koera kiusamise eest pahandada/karistada, sest selline käitumine pole lubatud.
Väiksem, 9 kuune, käib ka aegajalt koera sakutamas, aga hetkel ei käi see veel kiusamise alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meil samuti koer kaks korda suurem, kui laps (isane setter) ja ei liiguta kulmu ka, kui laps teda kusagil sakutab/viskab mänguasjaga/ tirib sabast jne.
Kass on ka selline, et kannatab, kannatab ja siis hoiatab. Samas, käib kass ise ka lapselt tähelepanu otsimas.
Lihtsalt selline masendus tuleb peale, kui laps järjekordselt üritab lebavale kassile peale astuda või viksab loomi raske mänguasjaga.
Miks ta nii teeb, kas ta tahabki loomale haiget teha või ta siis veel ei taju, et ta teeb haiget?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et see näitaks , et temast loomaterrorist tuleks. See on hetkel tema viis suhtlemiseks, tunnete näitamiseks, tähelepanu saamiseks. Lastaias nad teevad ka ju üksteisele haiget. Ega neist siis inimvihkajaid ei kasva 🙂 .

Mäletan, et olen ka tegelt samu mõtteid mõelnud, nii et mingis vanuses oli jah seda kiusamist rohkem. Kassiga muidugi keerulisem ka, ta ju väike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meile kass tuli, siis oli ka ikka nädal jagu rõõmu lapsel, kui kass eest ära jooksis. Suutsin oma lapsele selgeks teha, et kass ei ole mänguasi ja loomaga ei mängita. Siiani ei tee enam kassist väljagi. Mina võtsin lapsel kätest kinni ja laskusin tema tasandini ja rääkisin madala hääletooniga. Eks laps tunnetab hääletooni, millega räägid. Laps oli siis alla 2 aasta. See, et muuseas kuskilt hõigud ”ära kiusa” ei kõiguta ka minu last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Laps kiusab lemmikloomi!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.