Esileht Väikelaps Laps köhib nagu kopsud välja

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Laps köhib nagu kopsud välja

Postitas:
Kägu

Käisime reedel arstil seoses püsiva palaviku ning väga punase kurguga. Veres oli põletikunäitaja 46 ning saime AB. Ütlesin ka arstile, et lapsel on nohu ning natuke köha nagu. Arst kuulas kopse ja bronhe ning ütles, et puhtad on ning kõrvad ka terved. Et nohu tõttu sekreet vajub kurku ja ajab siis köhima. Aga vahel tundub nagu lapsel oleks väga, väga rögane köha ning siis lõpuks juba köhib ilma rögata ja nii nagu kopsud tahaks välja tulla :S ma ei oska paremini seletada ka kahjuks. Lihtsalt mind teeb see köhimine juba murelikuks ja ja pidev köhimine ajab juba närvi, ära ka ei kao… arst kirjutas mingi rohu ka mis peaks aitama öiste jubedate köhimiste korral. Öösiti pole probleemi, pole kordagi köhinud aga kestab see ärkveloleku ajal siis. Olen nüüd 3-el korral õhtuti ennem magamajäämist andnud seda rohtu igaks juhuks, sest vahel köhib õhtul ikka väga hullult :S mida ma teha saaksin, et sellest jubedast köhast vabaneda? Nohu on tal ikka ja nuusates suht palju tatti ka aga ilusti nuuskab vähemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Birgiiit

RE: Laps köhib nagu kopsud välja

Sinepipulbrist vanni tegin mina ja siis hakitud sibulale mesi peale, sellest välja tulevat vedelikku lastele andnud. Aitab väga hästi.

0
0
Please wait...

Postitas:
-zy-

Kas see rohi on Ventolin?
Seda võib anda ka hommikupoolikul. Kui ikka köha valdavalt päeval on, on sellest niimoodi rohkem tolku.
Hanerasv rindkerele ja taldade alla ei ole kunagi halba teinud külmetushaiguste puhul. Seda võite ka proovida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie saime täna oma kohutavale köharajule diagnoosi- kopsupõletik 🙁
Lpas on peaaegu nädala köhinud kohutavat köha, oksendamiseni väälja. Reedel arstil käies arst kopsus midagi ei kuulnud ja vereproovi ka ei teinud. Tna siis vedasil lapse taas arstile sest vdalavahetus oli jube, Oli ka palavik igal õhtul kõrge, mille ainult alandajaga alla sain. Täna siis peale verproovi selgus, et põletikunäitaja 90!!!!!! Saadeti kohe ka Lastehaiglasse rõntgenisse, Homme saame küll selle n.ö. siis kindla vastuse, aga tänsest juba AB peal. Arsti sünul ikka ilmselt kopsupõletik. Kuulmise järgi ning siis ka selle suure numbri järgi. Meile kirjutati ka Ventolini siirupit ning teen ka hanerasva määret rinnaümber (ette ja taha ka). Apteegist küsige, see on koos nuluõliga. Siis soe sall ümber ja teki alla. Ega seal suurt muud polegi siis kui oodata, et see AB mõjuma hakkaks. Jõudu teilegi ja soovitaks ka ikkagi röntgenisse minna. Saage terveks!

0
0
Please wait...

Postitas:
Birgiiit

Kui rohuks Ventolin, siis mina tegin enda omadele seda auruna. Aitab minuarust paremini, kui siirup.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole Ventolin, mingi sir.ephedrin phaediatric… mingi selline on.
Kas siis 2-3 päevaga on võimalik kopsupõletikku jääda? lapsel ravin hetkel amoksitsilliiniga kurgu bakteriaalset põletikku.
Kui on kopsupõletik siis kas on võimalik, et arst kopsudes ega bronhides ei kuule mitte kui midagi? lapsel tegelikult paar päeva kurk ju valutas ja vahel ütleb, et kurgus kõdistab, äkki sellest, et angiin vms? mul endalgi hetkel kurk vaus ja kõditab ning mehel sama asi.

0
0
Please wait...

Postitas:
-zy-

amoksitsiliiniga ravitakse ka kopsupõletikku, seega seda pole teil karta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, on võimalik, et kopsupõletikuga ei kuule kopsudes midagi. Võib olla ka nt bronhiit – jällegi kopsudes midagi ei kuule. Ainus viis kopsupõletikku 100% diagnoosida, on röntgen. Aga ma eriti ei usu, et lapsel kopsupõletik – põletikunäitaja oleks siis pigem kõrgem, 46 on küll üle normi ja rohkem kui tüüpiliselt viirusega (AB näidustatud), aga mitte meeletult laes. Kuna teil juba selline AB peal, mis peaks ka kopsupõletikule mõjuma, siis ma seda ei kardaks.

Minu lapsel on täna 10. päev köha. Põletikunäitaja oli normis, palavik 37.1-37.5, seega meile mingit ravi ei määratud (anti leevendamiseks ventolin siirup, lisaks käsimüügisoovitused ja kodused nipid, mida olen siiani niigi teinud). Öeldi, et köha võibki pikalt olla ja ravime aga tasapidi edasi. Mulle teevad kõige rohkem muret öised köhahood. Köhib isegi kuni 30min 2-3x öö jooksul. Teen talle selle peale auru ja see vähemalt teeb köhimist kergemaks. Aga hoog üle ikka kohe ei lähe. Esimesed ööd oli just see kopsude kuiv väljaköhimise tunne. Aga õnneks vähemalt seda enam pole olnud, võibolla tänu aurule.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, on võimalik, et kopsupõletikuga ei kuule kopsudes midagi. Võib olla ka nt bronhiit – jällegi kopsudes midagi ei kuule. Ainus viis kopsupõletikku 100% diagnoosida, on röntgen. Aga ma eriti ei usu, et lapsel kopsupõletik – põletikunäitaja oleks siis pigem kõrgem, 46 on küll üle normi ja rohkem kui tüüpiliselt viirusega (AB näidustatud), aga mitte meeletult laes. Kuna teil juba selline AB peal, mis peaks ka kopsupõletikule mõjuma, siis ma seda ei kardaks.

Minu lapsel on täna 10. päev köha. Põletikunäitaja oli normis, palavik 37.1-37.5, seega meile mingit ravi ei määratud (anti leevendamiseks ventolin siirup, lisaks käsimüügisoovitused ja kodused nipid, mida olen siiani niigi teinud). Öeldi, et köha võibki pikalt olla ja ravime aga tasapidi edasi. Mulle teevad kõige rohkem muret öised köhahood. Köhib isegi kuni 30min 2-3x öö jooksul. Teen talle selle peale auru ja see vähemalt teeb köhimist kergemaks. Aga hoog üle ikka kohe ei lähe. Esimesed ööd oli just see kopsude kuiv väljaköhimise tunne. Aga õnneks vähemalt seda enam pole olnud, võibolla tänu aurule.[/tsitaat]
Kopsude kuiv välja köhimine- just sellega tabasid naelapea pihta 🙂 selline köha mu lapsel ongi. Aga tal ilmselt jah kurguärritus ( ajab köhima ) ning nohu. Mees ostis endale täna Strepsilsit ning soomes müüdaval on kirjas, et üle 3.aastastele võib anda. Aga kodulehel, et üle 6-aastastele. See Strepsils ju peaks ka seda kurguärritust vähendama? Tal ongi selline köha nagu siis kui näiteks kurk kuivab ja siis niimoodi kuivalt köhib ja vahel köhib siis seda tatti välja mis kurku valgunud.
Mul süda kohe rahulikum nüüd kui tean, et sama AB-ga ravitakse ka kopsupõletikku.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Väikelaps Laps köhib nagu kopsud välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.