Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps kolib välja – kui palju raha kuus?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 188 )

Teema: Laps kolib välja – kui palju raha kuus?

Postitas:
Kägu

ma olen ise mõelnud, et esimene tudengi aasta ei peaks tööl käima, aga hiljem võiks mingi koormus olla. kui just näitlejaks või arstiks ei õpi. kindlasti on veel erialasid, kus õppe ajal seitse nahka kooritakse. jutu mõte on selles, et lõbustused: õlled, ööklubid, väljas söömised, jms võiks noor ise teenida. vanem võiks tagada selle, et esmavajaliku pärast ei peaks laps/noor muretsema.

Minu tunded tudengi töötamise osas on sellised, et kui vanematel vähegi võimalik, siis tudeng ei peaks minema mitte-erialasele tööle lihtsalt sellepärast, et oleks töö. Mingid väikesed erialased otsad, suvel, nädalavahetustel – see sobib küll, aga tudengil ei peaks jääma ülikool pooleli seepärast, et ei suuda öise McDonaldis töötamise kõrvalt lõputööd kirjutada, kuigi seda raha pole tegelikult vaja.

Aga muidugi, kui vanemad toetada ei saa, siis pole midagi parata.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10 aastat tagasi oli 180 eurot ka paras närutamine. Me andsime 5 aastat tagasi ainult söögiks 50 eurot nädalas u. 250-300 eurot kuus, lisaks sai taskuraha 150 eurot ning tasuta elamine.

Mida helli? Mul on piiramatu eelarve ning toidule kulub 180 eurot kuus. See on siis, kui Bolti/Wolti ei telli ja väljas söömas ei käi. Ei sisalda majapidamistarbeid ega alkot.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppisin 2013-2016. Mäletan, et sain vanematelt kuus u 100-200€, võib-olla vajadusel ka veidi rohkem. Elasime praeguse abikaasaga koos, maksin pool üürist (60-90€, aga korter oli alla turuhinna, ühikas oli kallim, kommunaalkulud maksis enamasti abikaasa), enda telefoni arve (4€), ostsin bussipileti ning nädala eelarve toidupoe ostudeks oli meil 50€ kahe peale, saime muidugi kodust ka toitu kaasa.
Nii kui mingi töö leidsin, mis kooli graafikuga sobis, siis seda tegin. Teisest kursusest alates suutsin enam-vähem sama palju ise juurde teenida kui vanemad andsid, töötasin ainult koolivälisel ajal E-R, siis sain hakata ka sääste koguma. Mäletan, et ühes töökohas oli tunnitasu 3,75€, teises teenisin 10€/h, aga tööd oli ka ainult 1h/2 x nädalas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ise mõelnud, et esimene tudengi aasta ei peaks tööl käima, aga hiljem võiks mingi koormus olla. kui just näitlejaks või arstiks ei õpi. kindlasti on veel erialasid, kus õppe ajal seitse nahka kooritakse. jutu mõte on selles, et lõbustused: õlled, ööklubid, väljas söömised, jms võiks noor ise teenida. vanem võiks tagada selle, et esmavajaliku pärast ei peaks laps/noor muretsema.

Minu tunded tudengi töötamise osas on sellised, et kui vanematel vähegi võimalik, siis tudeng ei peaks minema mitte-erialasele tööle lihtsalt sellepärast, et oleks töö. Mingid väikesed erialased otsad, suvel, nädalavahetustel – see sobib küll, aga tudengil ei peaks jääma ülikool pooleli seepärast, et ei suuda öise McDonaldis töötamise kõrvalt lõputööd kirjutada, kuigi seda raha pole tegelikult vaja.

Aga muidugi, kui vanemad toetada ei saa, siis pole midagi parata.

Minu laps ei lõpetanud ülikooli väga ammu, aga ei olnud ülikoolis põhimõtteliselt kedagi, kes tööl ei käinud (juba I kursusel). Tallinnas ja Tartus on väga palju paindlikke graafikutega tööandjaid ja saab lahkesti kasutada õppepuhkuseid. Lapsevanemad, tutvuge praeguste ülikoolide õppekavade ja tunniplaanidega – ei ole midagi nii tihe graafik ja palju kodutöid, jääb aega ülegi, kui 0,5 koormusega tööl käia. Meie toetasime ikka palju suurema summaga, kui siin eespool mainitud ja lapsel polnud mingit vajadust tööl käia, aga läks kohe algusest peale ja pani kõrvale enamus teenitud + meie antud raha ja juba varsti ostis oma raha eest auto, natukese aja pärast oli koos korteri sissemaksuraha. Muidugi, kui vanematel endal on nii suured rahakotid, et võsukestele peale või enne ülikooli elamised ja autod muretseda, siis on teine teema.

 

 

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmanda kursuse tundeng saab kuluraha 200 eurot kuus, esimesel aastal maksin 50 eurot nädalas. Ühika üür on 130+ eurot (on igal aastal tõusnud, aga seal on kõik hinnas). Kulraha eest ostab endale söögi ja muud vajalikku. Lapse arvates on vähe, minu arvates nälga ei jää kui ühika köögis ise süüa teha. Lisaks maksan kinni kojusõidupiletid (et rahanappusel hääletama ei läheks), trenni, suuremate riiete või jalanõude ostu kui tõesti vaja on, ravimid jms kulud. Ligi 500 eurot kuus läheb kui kõik kokku arvestada. Esimesel ja teisel kursusel tegi lisatööd, sai natuke taskuraha juurde reisimiseks ja riiete ostmiseks, mis minu silmis hädavajalikud polnud, aga lapse silmis ilmselt olid. Sel aastal kirjutab bakatööd ja õppimist on ka palju, seega lisatööd ta võtnud pole.

Esimesel aastal tegi miteerialast tööd, andis järeleaitamistunde ja töötas ka ühes söögikohas väikese koormusega, teisel aastal oli töö ka ühtlasi parktika, aga suurema koormusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tudengil ei peaks jääma ülikool pooleli seepärast, et ei suuda öise McDonaldis töötamise kõrvalt lõputööd kirjutada, kuigi seda raha pole tegelikult vaja.

Aga muidugi, kui vanemad toetada ei saa, siis pole midagi parata.

Ma tean tohutult paljusid, kes on ülikooli lõpetamata jätnud, aga ei tea ühtegi juhtumit, kus asi oleks selle taga, et peab tööl käima raha teenimas. Pigem on need põhjused ikka mujal. Kes suudab ennast nii kokku võtta ja disiplineerida, et ülikooli kõrvalt tööl käia, see suudab ka selle lõputöö ära kirjutada. Ja tõesti, praegu on üliõpilastel ikka väga palju õiguseid ja seaduseid, mis neid kaitsevad tööl käies (tasustatud õppepuhkus, tasustamata õppepuhkus, täiendav õppepuhkus kooli lõpetamise jaoks).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul oli ülikooliajal ca 10 aastat tagasi tasuta eluase ja 180 eurot elamiseks. üle ei jäänud mitte midagi. mõelge ise, mis te selle raha eest KUUS lauale paneks. vahel on vaja šampooni või tampoone vms ka osta. ja see oli ju ammu.

hea on see, et laps teistega kokku kolib. siis saab natuke klappida söögi asjus.

10 aastat tagasi oli 180 eurot ka paras närutamine. Me andsime 5 aastat tagasi ainult söögiks 50 eurot nädalas u. 250-300 eurot kuus, lisaks sai taskuraha 150 eurot ning tasuta elamine.

10 aastat tagasi (2013) oli miinimumpalk 320 eurot. tasuta elamine ja 180 eurot söögiks oli toona kaugel närutamisest

Ole nüüd ikka, mul oli juba tol ajal palk üle 4000.-, rikkana pole end küll tundnud.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küllap olete heal järjel. Ma mõtlen, et kui noortel elamine, transport ja toit/esmatarbevahendid kinni makstakse ning noored käivad ka tööl ja te sellele vaatamata annate taskuraha. Kui mul jääks pärast elamise ja toidu eest maksmist 0,25 palka kätte (ja mu mehele 0,5 palka), oleks me täiega või sees.

Ma mõtlesin hoopis, et väga julged – ma kardaksin sellise strateegia juures, et ma jäängi täiskasvanud tööl käivale lapsele tema elu kinni maksma.

Kuidas nii? Toetatakse ju nii kaua kui õpivad, siis oma elu peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri maksame kinni -150 eurot. Kõik muud kulud katab oma koolifondist kättesaadud rahaga, suvel teenib lisa.

Mis asi on koolifond?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru nendest, kes nagu põhimõtte pärast lapsi toetada ei taha. Küll nad hakkama saavad. Aga nt kui tõesti on noorel erinevatel põhjustel raskused ja töölkäimine on üle jõu kooli kõrvalt ning taskurahapiskust jätkub ainult saasta söömiseks, siis ehk tasub mõelda, et saab ta oma kooliasjad tehtud, siis on kõvasti suurem võimalus saada edukaks täiskasvanuks meeldiva ja tasuva tööga.

Eestlased ikka viljelevad seda kannatamiskultuuri. Miks idealiseerida seda, et “maaa küllll sõin veega praetud kartulit” ja nüüd on kõik ok (loe: suunan oma allasurutud depressiooni ja “märterluse” jällegi ühe uue põlvkonna kaela)?

Mis teete selle rahaga, mida muudkui kogute ja kogute? Võtate hauda kaasa? Minu silmis on perekond see, kes omavahel jagab ja sellest rõõmu tunneb.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen kui rohkem kui üks laps kolib välja õppima, siis ikka on päris suur osa sissetulekust. Siin räägitkse ikka kui laps läheb õppima, samas võib ju olla et rohkem lapsi. Suurem osa toetab a 200-300 kuus, korruta see kahe või kolmega?

No aga nii ongi, miski ei tule ja üllatusena.

Suurem osa vanematest toetab ikka igaüht rohkem kui 200-300 kuus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söögiraha 50 eur nädal+ ühikas 50 eur/kuu. Riideid vaatame jooksvalt. Õnneks poiss, ei nõua palju.

Ei saa miinustajatest aru? Kool on maapiirkonnas, siin pole mingit erilist meelelahutust. Ujula, jõusaal on tasuta. Lisaks käib laps korra nädalas õhtuses kokandusringis, seal saab ka korralikult süüa. Riideid ostame 2 korda aastas, siis ka vean poolvägisi ta poodi. Tema arvele tuleb veel rahandusministeeriumilt 1 eur/ päev toiduraha, kuna koolis pole toitlustamist pluss hakkab saama ka stipendiumi nüüd tänu headele õpitulemustele. Meeste dušigeel+pesugeeli kapslid on ainukesed muud kuluallikad. Ilusti tuleb toime 50 eur nädalas.

Ja milline ülikool täpsemalt on maapiirkonnas?

Kus on olematu raha eest elamine ja millekski meelelahutuseks ei kulu?

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie katame eluasemekulud ja lisaks 250 eurot söögiraha. Vahel annavad ka vanavanemad juurde. Lisaks ostame aeg-ajalt juurde majapidamistarbeid, hügieenitarbeid jms. suuremad riideasjad ostame põhiliselt meie. Viime/anname süüa ka, kui kodus käib või ise seal käime. Siiani ütleb, et tuleb välja, aga ise kahtlustan, et hoiab väga kokku. Samas sai ta gümnaasiumi lõpetamisel ka suurema summa kingiks, mida hoiab varuks ja saab sealt ka näpistada, kui vaja peaks olema.

Eriala selline, et tööl selle kõrvalt hetkel pole võimalik käia. Suvel küll käis, aga see jäi talle endale taskurahaks.

Meil oli/on küll kindel soov lapsi ülikooli toetada, aga ega see väga kerge ka ei ole. Õnneks esimene laps lõpetab, kui järgmine peaks ülikooli minema. Sõprusringkonnas antakse sarnane summa söögirahaks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul oli ülikooliajal ca 10 aastat tagasi tasuta eluase ja 180 eurot elamiseks. üle ei jäänud mitte midagi. mõelge ise, mis te selle raha eest KUUS lauale paneks. vahel on vaja šampooni või tampoone vms ka osta. ja see oli ju ammu.

hea on see, et laps teistega kokku kolib. siis saab natuke klappida söögi asjus.

10 aastat tagasi oli 180 eurot ka paras närutamine. Me andsime 5 aastat tagasi ainult söögiks 50 eurot nädalas u. 250-300 eurot kuus, lisaks sai taskuraha 150 eurot ning tasuta elamine.

10 aastat tagasi (2013) oli miinimumpalk 320 eurot. tasuta elamine ja 180 eurot söögiks oli toona kaugel närutamisest

Ole nüüd ikka, mul oli juba tol ajal palk üle 4000.-, rikkana pole end küll tundnud.

Nunnu. Aga nüüd?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema kogus minu õpinguteks juba varem raha kõrvale, seega ei tulnud see väga suure ampsuna üksi kuupalgast.

Aastail 2015-2019 sain iga kuu 300 €, millest pidin katma toidu-, esmatarvete- ja meelelahutuskulud. Algul sain rohkemgi, aga ütlesin, et pole nii palju vaja, seda kolmesadatki ei suutnud ära kulutada. Käisin suviti tööl ka. Korterikulusid ei olnud.

Arvan, et praeguste hindade juures on see 300 € täiesti keskmine summa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri maksame kinni -150 eurot. Kõik muud kulud katab oma koolifondist kättesaadud rahaga, suvel teenib lisa.

Mis asi on koolifond?

Ei tea, mida täpselt eelnev kägu silmas pidas, aga üsna loogiline ju lähtuvalt sõnast – lapse elu jooksul ise või pankade abiga kogutud raha lapse toetamiseks iseseisva elu alustamise etapis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri maksame kinni -150 eurot. Kõik muud kulud katab oma koolifondist kättesaadud rahaga, suvel teenib lisa.

Mis asi on koolifond?

Ei tea, mida täpselt eelnev kägu silmas pidas, aga üsna loogiline ju lähtuvalt sõnast – lapse elu jooksul ise või pankade abiga kogutud raha lapse toetamiseks iseseisva elu alustamise etapis.

Vanema kogutud raha. Swedbank. Kas teistel pankadel ka on, ma ei tea

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru nendest, kes nagu põhimõtte pärast lapsi toetada ei taha. Küll nad hakkama saavad. Aga nt kui tõesti on noorel erinevatel põhjustel raskused ja töölkäimine on üle jõu kooli kõrvalt ning taskurahapiskust jätkub ainult saasta söömiseks, siis ehk tasub mõelda, et saab ta oma kooliasjad tehtud, siis on kõvasti suurem võimalus saada edukaks täiskasvanuks meeldiva ja tasuva tööga.
/…/
Mis teete selle rahaga, mida muudkui kogute ja kogute? Võtate hauda kaasa? Minu silmis on perekond see, kes omavahel jagab ja sellest rõõmu tunneb.

Ikka jagame oma raha lastega, tudengiaastate jaoks ostetud korteri laenumakse on 2000€ kuus – sa arvad, et seda maksab tudeng? Ei, ikka vanemad ehk meie.

Pole nagu päris asjakohane öelda, et söögirahaks antud 250.- on ülekohtuselt väike panustamine oma lapse hariduse nimel. Ta ei pea sellest rahast maksma kommunaalide, vee, elektri ega puude eest, ka mitte telefoni- ega internetiarvet. Kui aegajalt autot kasutab, siis ei pea seda ise tankima. Ma julgen arvata, et 250 euro eest saab ikka oluliselt rohkem kui veega praetud kartuleid süüa. Meil on viieliikmeline pere ja ma kahtlen, et meil toidu peale rohkem läheb kui 5×250. Tõsi, iga päev väljas süüa ja iga õhtu woltida selle raha eeest ei saa, aga iseseisvat elu alustades ilmselt ka sellist elustiili suurem osa inimestest endale lubada ei saa.

Mis ma öelda tahan on see, et teemaalgatus oli sellest, kui palju arvestada tudengile raha igapäevaste kulude katteks. Iga mõtlev inimene saab aru, et see number ei võrdu sellega, mis tudengi peale kokku kulub.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri maksame kinni -150 eurot. Kõik muud kulud katab oma koolifondist kättesaadud rahaga, suvel teenib lisa.

Mis asi on koolifond?

Ei tea, mida täpselt eelnev kägu silmas pidas, aga üsna loogiline ju lähtuvalt sõnast – lapse elu jooksul ise või pankade abiga kogutud raha lapse toetamiseks iseseisva elu alustamise etapis.

Kas need pankade koolifondid teenivad juurde ka? 10-15 a tagasi kogutud raha eest praegu paraku kuigi palju osta ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kuidas lahku läinud vanematel on. Siin ju isad kiunu ad iga sendi pärast. Et kui otseselt kohustust enam elatist maksta pole, siis ei huvita?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi huvipärast jagab ka välismaal õppiva lapse toetamise rahasid?

Kui nüüd eluasemekulu välja jätta (mis on üüratu ja pole siin Eestiga võrreldav), siis arvutades tuleb summaks 300-500.- kuus (söök, sõidud jm eluks vajalik).

“Välismaa” tähendab ju väga erinevaid riike. Ja tähendab ka erinevaid kulusid õppemaksule, stipendiumitesüsteeme ja elamiskulusid. Õppimine mõnes maailma tippülikoolis võib olla odavam kui Eestis. Aga ei saa teha lihtsalt mingit võrdlust või statistikat “välismaa” kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need pankade koolifondid teenivad juurde ka? 10-15 a tagasi kogutud raha eest praegu paraku kuigi palju osta ei saa.

Ilmselgelt Koolifondi investeerimine pole sama, mis raha lihtsalt konto peal hoidmine. Jah, nende fondide eesmärgiks ongi juurde teenida, minimaalselt inflatsiooniga võrdne tootlus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka jagame oma raha lastega, tudengiaastate jaoks ostetud korteri laenumakse on 2000€ kuus – sa arvad, et seda maksab tudeng? Ei, ikka vanemad ehk meie.

Kuidas see mõistlik kulutus on?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka jagame oma raha lastega, tudengiaastate jaoks ostetud korteri laenumakse on 2000€ kuus – sa arvad, et seda maksab tudeng? Ei, ikka vanemad ehk meie.

Kuidas see mõistlik kulutus on?

Mis asja?! Korteri laenumakse on 2000 eurot kuus? 😀

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda kogemused veidi kaugemast ajast, aga noorem õde just oli samas teemas. Nende pere otsustas sellise mõttekäigu järgi, et maksavad sulas sama palju, kui ema peaks isalt saama lapse siis, kui vanemad oleksid lahutatud. See siis meelelahutuseks, raamatutele, mõnele pesuesemele jne. Korteriüür, pooled riided, suuremad sõidud vanematelt ja muidugi toiduabi, kui seda vajatakse.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ise mõelnud, et esimene tudengi aasta ei peaks tööl käima, aga hiljem võiks mingi koormus olla. kui just näitlejaks või arstiks ei õpi. kindlasti on veel erialasid, kus õppe ajal seitse nahka kooritakse. jutu mõte on selles, et lõbustused: õlled, ööklubid, väljas söömised, jms võiks noor ise teenida. vanem võiks tagada selle, et esmavajaliku pärast ei peaks laps/noor muretsema.

Minu tunded tudengi töötamise osas on sellised, et kui vanematel vähegi võimalik, siis tudeng ei peaks minema mitte-erialasele tööle lihtsalt sellepärast, et oleks töö. Mingid väikesed erialased otsad, suvel, nädalavahetustel – see sobib küll, aga tudengil ei peaks jääma ülikool pooleli seepärast, et ei suuda öise McDonaldis töötamise kõrvalt lõputööd kirjutada, kuigi seda raha pole tegelikult vaja.

Aga muidugi, kui vanemad toetada ei saa, siis pole midagi parata.

Ma mõtlesin mingi koormuse all just seda, et ei tehta täiskoormusega tööd ja pidevalt. Sel juhul ei teki kuidagi olukorda, et lõputöö ajal peab iga öö töötama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka lapsele tehtud Swedi koolifond. Maksin sisse iga kuu üsna pisikese summa, kokku ca 4000. Kätte saime ca 6500. Praegu teisel lapsel ka fond, aga seal küll niisugust tootlust näha ei ole.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka lapsele tehtud Swedi koolifond. Maksin sisse iga kuu üsna pisikese summa, kokku ca 4000. Kätte saime ca 6500. Praegu teisel lapsel ka fond, aga seal küll niisugust tootlust näha ei ole.

Mõistlikum sellise raha eeest hoopis dividendiaktsiaid soetada. 300-400 eurot aastas div+tõusu pealt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga tudengil ei peaks jääma ülikool pooleli seepärast, et ei suuda öise McDonaldis töötamise kõrvalt lõputööd kirjutada, kuigi seda raha pole tegelikult vaja.

Aga muidugi, kui vanemad toetada ei saa, siis pole midagi parata.

Ma tean tohutult paljusid, kes on ülikooli lõpetamata jätnud, aga ei tea ühtegi juhtumit, kus asi oleks selle taga, et peab tööl käima raha teenimas. Pigem on need põhjused ikka mujal. Kes suudab ennast nii kokku võtta ja disiplineerida, et ülikooli kõrvalt tööl käia, see suudab ka selle lõputöö ära kirjutada. Ja tõesti, praegu on üliõpilastel ikka väga palju õiguseid ja seaduseid, mis neid kaitsevad tööl käies (tasustatud õppepuhkus, tasustamata õppepuhkus, täiendav õppepuhkus kooli lõpetamise jaoks).

Noh, ja mina jällegi tean sellist teist juhtumit… mis me teeme siis nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris põnev teema!

Endal praegu lapsed veel väiksed, aga juba alustasime neile kogumist. Loodetavasti on liitintress meie poolt.

Ise õppisin ülikoolis 2008-2011 ja vanemad maksid minuga pooleks ōppemaksu (oleks muidu ise katnud õppelaenust, aga suutsin valida kõige kallima õppemaksuga asutuse ja nad olid nõus omalt poolt puuduoleva katma), sain elada kodus, kus ei küsitud üüri ning sain kõhu täis söödud korra päevas, mujal pidin ise vaatama kuidas makstud saan. Olin jumalast õnnelik. Käisin kohe alates esimesest kursusest tööl, algul osalise koormusega, hiljem sain erialasele tööle ja sealt juba läksin täiskohaga tööle ning kolisin vanemate kodust välja. Mingit taskuraha küll ei saanud. Kasvatas väga hästi. Arvan, et tahaksin ka oma laste puhul seda rakendada –  tahaksin olla kindel, et nad saavad ikka aru, et õpivad enda jaoks ja enda huvides ja just oma raha panustamine paneb nad kõike rohkem läbi mõtlema. Ise nägin kõrvalt sõbrannasid, kellel samuti kõike ette-taha maksti ja kes kuidagi ei suutnud ühtegi eriala lõpetada, sest õppisid kas vanemate soovitud erialasid või lihtsalt käisid linnukese pärast ülikoolis…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 188 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps kolib välja – kui palju raha kuus?