Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps kolib välja – kui palju raha kuus?

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 188 )

Teema: Laps kolib välja – kui palju raha kuus?

Postitas:
Kägu

Huvitav, kuidas lahku läinud vanematel on. Siin ju isad kiunu ad iga sendi pärast. Et kui otseselt kohustust enam elatist maksta pole, siis ei huvita?

Minul oli küll nii, et kui gümnaasium lõppes lõpetas isa toetamise ära ja unustas ära, et ma üldse olemas olen. Ei ühtegi sünnipäevaõnnitlust, minu kirjadele ega millelegi ei vastanud. Õnneks ema ja vanaema toetasid õpingute ajal.

Kurb. Kas ta enne suhtles sinuga?

Aga vastus algsele küsimusele, eks see sõltub mehest. Minu mees oli pärit suurest perest, ainus kel ses peres oli piisavalt mõistust, et kõrgkooli minna ja haridus saada. Tema kodu toetas teda toiduga, minu poolt tuli siis raha, et muid asju maksta – hakkasime koos elama esimesest kursusest alates. Igal juhul tähendas see seda, et mu mees väärtustas väga haridust. Nii et kui meie lapsed kõrgkooli jõudsid (me enam selleks ajaks koos ei elanud ja lapsed suhtlesid isaga vähe), siis lapsed ise rääksiid temaga oma õppimisplaanidest. Ja kuna isa haridust väärtustas, siis oli ta nõus neid veel bakaõppe ajal toetama.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et inimesel seisab mingi 200 000 või nii lihtsalt arvelduskontol? Vaevalt, see on väärtpaberites ja ilmselt on mõistlikum jah laen võtta ja väärtpaberid jätta dividende teenima/oma väärtust tõstma.

200K??? Me räägime mingist 60K-st siin.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvad, et inimesel seisab mingi 200 000 või nii lihtsalt arvelduskontol? Vaevalt, see on väärtpaberites ja ilmselt on mõistlikum jah laen võtta ja väärtpaberid jätta dividende teenima/oma väärtust tõstma.

200K??? Me räägime mingist 60K-st siin.

Perekool on ikka imeline. Kõigepeaöt keegi tark oli kindel, et 2000-eurone laenumakse kuus tähendab 420 000 maksvat korterit. Nüüd järgmine (või sama`) kägu arvab, et inimene, kes saab vabalt maksta laenumakseks kuus 2000 eurot ostis oma lapsele 60 000 maskva korteri? Millest see tark järeldus sul küll tuli? 60 000 eest saab Tartus sellise ühikatoa mõõtu “korteri”, nii 20 ruutmeetri kanti.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool on ikka imeline. Kõigepeaöt keegi tark oli kindel, et 2000-eurone laenumakse kuus tähendab 420 000 maksvat korterit. Nüüd järgmine (või sama`) kägu arvab, et inimene, kes saab vabalt maksta laenumakseks kuus 2000 eurot ostis oma lapsele 60 000 maskva korteri? Millest see tark järeldus sul küll tuli? 60 000 eest saab Tartus sellise ühikatoa mõõtu “korteri”, nii 20 ruutmeetri kanti.

Kuule, sina, kes sa selle ostsid. Loe, mida kirjutasid ja tee väike matatehe, “finantsgeenius”.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sina, kes sa selle ostsid. Loe, mida kirjutasid ja tee väike matatehe, “finantsgeenius”.

Mind sa tsiteerisid, mina seda korterit ei ostnud. Mis tehte ma tegema peaksin? Kuna see ostja ei ole öelnud ei seda millise üürihinnaga võrdles (et kuue aastaga saaks pool korterihinnast makstud) ega seda, kui pikaks ajaks laenu võttis, siis ei ole siit võimalik kuidagi korteri hinda välja arvutada. Nii et mis tehte ma tegema peaksin?

Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind sa tsiteerisid, mina seda korterit ei ostnud. Mis tehte ma tegema peaksin? Kuna see ostja ei ole öelnud ei seda millise üürihinnaga võrdles (et kuue aastaga saaks pool korterihinnast makstud) ega seda, kui pikaks ajaks laenu võttis, siis ei ole siit võimalik kuidagi korteri hinda välja arvutada. Nii et mis tehte ma tegema peaksin? Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

Ja lugeda ja arvutada sa ei oska?

Ma arvan, et see on vägagi mõistlik kulutus. Eriala on sellline, et  6 a tuleb Tartus õppida ja selle aja eest 400€ kuus üüri maksta (praeguse seisuga, 5 a pärast ilmselt märksa rohkem) teeb päris suure summa raha (u poole korteri ostuhinnast praeguste üürihindade juures).”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind sa tsiteerisid, mina seda korterit ei ostnud. Mis tehte ma tegema peaksin? Kuna see ostja ei ole öelnud ei seda millise üürihinnaga võrdles (et kuue aastaga saaks pool korterihinnast makstud) ega seda, kui pikaks ajaks laenu võttis, siis ei ole siit võimalik kuidagi korteri hinda välja arvutada. Nii et mis tehte ma tegema peaksin? Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

Ja lugeda ja arvutada sa ei oska?

Ma arvan, et see on vägagi mõistlik kulutus. Eriala on sellline, et 6 a tuleb Tartus õppida ja selle aja eest 400€ kuus üüri maksta (praeguse seisuga, 5 a pärast ilmselt märksa rohkem) teeb päris suure summa raha (u poole korteri ostuhinnast praeguste üürihindade juures).”

Ja et lugeda ja arvutada mitteoskavatele kägudele ikka päris selgeks teha:

6 aastat = 6 x 12 kuud, 6 x 12 kuud x 400€ kuus = 28800€ üüri kuue aasta jooksul – et see oleks umbes poole korteri ostuhinnast, tuleb summa korrutada kahega, ehk et korteri ostuhind oleks umbes 57600€.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselge, mis seal 1.-s valesti oli.

No see on ka väga arulagedalt kirjutatud. Sa koolis üldse siis ei käinud või?

Kõik on õige. “Ilmselge, mis seal esimeses valesti oli.” Eraldiseisev (järg)arvsõna, muidugi näitad käänet, kui nimisõna ei järgne. Võib näidata nii sidekriipsuga kui ka ilma.

Aga enne seda raheti kirjutada: 1. kursusest. Haridus, inimesed …

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselge, mis seal 1.-s valesti oli.

No see on ka väga arulagedalt kirjutatud. Sa koolis üldse siis ei käinud või?

Kõik on õige. “Ilmselge, mis seal esimeses valesti oli.” Eraldiseisev (järg)arvsõna, muidugi näitad käänet, kui nimisõna ei järgne. Võib näidata nii sidekriipsuga kui ka ilma.

Aga enne seda raheti kirjutada: 1. kursusest. Haridus, inimesed …

Link ka:

https://www.eki.ee/books/ekk09/index.php?p=2&p1=10

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekib seda teemat lugedes reaalselt küsimus, et kui ei ole rikkad vanemad, on vaid üks vanem, v üldse lastekodulaps v mis iganes põhjus, miks ei ole võimalik last rahaliselt ülikoolis õppimise ajal toetada – siis ei saagi ülikooli õppima asjuda? Mulle jääb hetkel arusaamatuks, et kas kõik üliõpilased saavad vanematelt rahalist toetust? Kahtlustan, et paljudel see võimalus siiski puudub? Kuidas need tudengid hakkama saavad?

Loomulikult saavad rahalist toetust enamik üliõpilasi v kuidas sa seda muidu ette kujutad? Mina ei tea ühtki peret, kes oma tudengi elu kinni ei maksaks. Need vähesed teistsuguste ju siis lähevad tööle, mitte ülikooli.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekib seda teemat lugedes reaalselt küsimus, et kui ei ole rikkad vanemad, on vaid üks vanem, v üldse lastekodulaps v mis iganes põhjus, miks ei ole võimalik last rahaliselt ülikoolis õppimise ajal toetada – siis ei saagi ülikooli õppima asjuda? Mulle jääb hetkel arusaamatuks, et kas kõik üliõpilased saavad vanematelt rahalist toetust? Kahtlustan, et paljudel see võimalus siiski puudub? Kuidas need tudengid hakkama saavad?

Targad lapsed astuvad riigieelarvelisele kohale. Rumalamad harivad end mõned aastad, teevad tööd ja proovivad siis uuesti.

Riigieelarvelisel kohal elada ja süüa pole vaja? Juhm ikka oled, siin räägitakse riigieelarvelistest kohtades, mitte tasulistest ülikoolidest. Viimasel puhul maksad aastas 40-50 tuhat nagu naksti.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sina, kes sa selle ostsid. Loe, mida kirjutasid ja tee väike matatehe, “finantsgeenius”.

Mind sa tsiteerisid, mina seda korterit ei ostnud. Mis tehte ma tegema peaksin? Kuna see ostja ei ole öelnud ei seda millise üürihinnaga võrdles (et kuue aastaga saaks pool korterihinnast makstud) ega seda, kui pikaks ajaks laenu võttis, siis ei ole siit võimalik kuidagi korteri hinda välja arvutada. Nii et mis tehte ma tegema peaksin?

Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

Sa oled ikka humorist, väidad, et mingis perfeerias korterite üürihinnad kallimaid kui Tallinnas prime piirkonnas?

Tule tõesti mõistusele.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled ikka humorist, väidad, et mingis perfeerias korterite üürihinnad kallimaid kui Tallinnas prime piirkonnas?

Tule tõesti mõistusele.

Kasutasin kv.ee portaali ja vaatasin sealt üürihindu loomulikult. Oletades, et kui inimene maksab 2000 kuus laenu, siis ilmselt otsib eriti kalli otsa korteri. Vaata ise, nii need kallima otsa korterid Tartus on.

Aga tunnistan, et eksisin. Ses “kuue aastaga maksaksime poole korteri hinnast üüriks” postituses oli tõesti kuu üür 400 kirjas. Mis muudab kogu tema postituse nonsensiks. 60 000 eest saab tänapäeval ikka väga nadi korteri Tartus. No tõesti ei usu, et 2000 kuus maksta suutev inimene niisuguse korteri ostaks. Ilmselt ta ie ei vaevunud arvutama oma postitust tehes

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, sina, kes sa selle ostsid. Loe, mida kirjutasid ja tee väike matatehe, “finantsgeenius”.

Mind sa tsiteerisid, mina seda korterit ei ostnud. Mis tehte ma tegema peaksin? Kuna see ostja ei ole öelnud ei seda millise üürihinnaga võrdles (et kuue aastaga saaks pool korterihinnast makstud) ega seda, kui pikaks ajaks laenu võttis, siis ei ole siit võimalik kuidagi korteri hinda välja arvutada. Nii et mis tehte ma tegema peaksin?

Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

Sa oled ikka humorist, väidad, et mingis perfeerias korterite üürihinnad kallimaid kui Tallinnas prime piirkonnas?

Tule tõesti mõistusele.

tartu on perifeeria? hetkel on nt kv.ee-s 7 tartu korterit, mille kuu üür on üle 1200 euro https://www.kv.ee/search?deal_type=2&county=12&parish=1063&price_min=1200

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tartu on perifeeria? hetkel on nt kv.ee-s 7 tartu korterit, mille kuu üür on üle 1200 euro https://www.kv.ee/search?deal_type=2&county=12&parish=1063&price_min=1200

Ja just nende seitsme korteri seast peab valima, kui oma tudengile korter üüritakse?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest see teema pealkiri pole üldse asjakohane. Laps võib ju välja kolida, miks peaks talle selle eest maksma? Muidugi, kui soov on suur, et laps välja koliks, siis ehk ollakse ka valmis peale maksma – peaasi, et läheks. Aga saan aru, et siinse teema pealkiri peaks tegelikult olema “kõrgharidust omandava lapse toetamine/ülalpidamine”?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tartu on perifeeria? hetkel on nt kv.ee-s 7 tartu korterit, mille kuu üür on üle 1200 euro https://www.kv.ee/search?deal_type=2&county=12&parish=1063&price_min=1200

Ja just nende seitsme korteri seast peab valima, kui oma tudengile korter üüritakse?

ei pea, aga üks lihtsalt imestab, et kuidas on võimalik, et perifeerias võib üürikas olla kallis 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tunnistan, et eksisin. Ses “kuue aastaga maksaksime poole korteri hinnast üüriks” postituses oli tõesti kuu üür 400 kirjas. Mis muudab kogu tema postituse nonsensiks. 60 000 eest saab tänapäeval ikka väga nadi korteri Tartus. No tõesti ei usu, et 2000 kuus maksta suutev inimene niisuguse korteri ostaks. Ilmselt ta ie ei vaevunud arvutama oma postitust tehes

ausalt, ma olen üllatunud. miks arvatakse, et inimene, kellel on piisavalt raha, ostab midagi lihtsalt sellepärast, et ta saab? selle asemel, et osta asja, mida tal vaja on? 70 tuhande eest saab Tartu linnas täiesti sissekolimiskõlbliku korteri, mis sobib üksikule inimesele (või ka paarile). eesmärk oli ju osta tudengile korter. või arvate, et heal järjel perest lapsele käib au pihta nii odavas korteris elada? õnneks lapsel on enesehinnang piisavalt paigas, et ta selliste asjadega ennast tõstma ei pea. ma ise, muuseas, sõidan juba kümme aastat sama autoga ja see ei ole isegi uuena ostetud.

aga nüüd võiks selle personaalteema juba lõpetatuks lugeda. leeni teema oli siiski millestki muust.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

70 tuhande eest saab Tartu linnas täiesti sissekolimiskõlbliku korteri, mis sobib üksikule inimesele (või ka paarile). eesmärk oli ju osta tudengile korter. või arvate, et heal järjel perest lapsele käib au pihta nii odavas korteris elada?

Ei, ei käi au pihta. Mitte selles ei ole ju asi. Aga päris 20-ruutmeetrises ühikatoa tüüpi kohas ju ka ei tahaks elada?
https://www.kv.ee/search?orderby=pawl&view=default&deal_type=1&county=12&parish=1063&price_min=55000&price_max=65000
15 korterit, neist enamus nö ühikatoad.

Kuigi jah, kui laps on väga vähenõudlik, sobib see ka.

Ma arvasin, et mina olin vähenõudlik, ostsin oma tudengile 6 aastat tagasi 34-ruutmeetrise kahetoalise seitsmekümnendate alguse paneelikas. Päris ühikatuba tundus ikka liiga väike.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ausalt, ma olen üllatunud. miks arvatakse, et inimene, kellel on piisavalt raha, ostab midagi lihtsalt sellepärast, et ta saab? selle asemel, et osta asja, mida tal vaja on? 70 tuhande eest saab Tartu linnas täiesti sissekolimiskõlbliku korteri, mis sobib üksikule inimesele (või ka paarile). eesmärk oli ju osta tudengile korter. või arvate, et heal järjel perest lapsele käib au pihta nii odavas korteris elada? õnneks lapsel on enesehinnang piisavalt paigas, et ta selliste asjadega ennast tõstma ei pea. ma ise, muuseas, sõidan juba kümme aastat sama autoga ja see ei ole isegi uuena ostetud.

tean inimest, kes ostis oma tudengist lapsele korteri riia tn uues majas (kiirabi kõrval). samuti inimest, kes ostis oma tudengile korteri pargi tn uude majja. kui perel on rahaliselt võimalik, siis miks mitte ostagi lapsele korralik (ja kallis) korter, kuhu ta võib aastateks elama jäädagi? mõlemad rikkad ärimehed, kes tõenäoliselt oleks võinud need korterid kohe ka välja osta, aga ostsid mõlemad miskipärast laenuga (ju on investeeringuna mõistlikum laenuga)

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

Kes neid kahetoalisi 1200-1400 euro eest kuus üürib? Kui üksikud luksuskorterid, mis tubade arvule vaatamata on nagunii suured, välja arvata, siis pole sellise üürisumma eest 2-toalistele lihtsalt turgu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult pakun, et korter, mida 2000 kuus maksta suutev inimene oma tudengile ostaks, oleks nii 200 000 või pisut alla selle maksev kahetoaline uusarenduses. Sellise korteri üürihind on nii 1200-1400 kuus, mis tähendab, et kuue aastaga maksakski üüriks nii 100 000 ehk pool korteri hinnast.

Kes neid kahetoalisi 1200-1400 euro eest kuus üürib? Kui üksikud luksuskorterid, mis tubade arvule vaatamata on nagunii suured, välja arvata, siis pole sellise üürisumma eest 2-toalistele lihtsalt turgu.

välismaalased, kes siia lühiajaliselt tulevad ning eelistavad omaette korterit hotellile. sageli maksavad tööandjad need kinni

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

500 eurot kuus, selle sees korter ja toit. Kui käib kodus, siis olen ostnud ka bussipiletid ja toitu kaasavõtmiseks.

Tütar käib ise ka osalise ajaga tööl,  riided ja lõbustused maksab ise kinni (ehkki nt jõuludeks ja sünnipäevaks oleme kinkinud kallimaid riideid-jalatseid, mille peale ta ise kulutada ei saa).

Annaks rohkem, aga pole väga võimalust. Mehe palk on samas suurusjärgus nagu minulgi (neto ca 1300), kodus veel 2 põhikoolis õppivat last. Viimastel kuudel tunnen, et jääb puudu ja kõiki kulutusi peab ikka üsna kõvasti planeerima.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna lapsele ülesandeks oma eelarve planeerida. Küsi talt, palju ta eeldab, et läheb. Kui on mingi “ma ei tea, vaatab”, siis ta ei oska rahaga ümber käia. Kui palju nädalas toidu peale, pastakad, kaustikud, õppematerjalid? Kuus šampoon, pesupulber, pesumaja tasu, bussipilet. Sööb koolisööklas lõunat (palju lõunaeelarve) või teeb ise kodus süüa: kartul, makaronid, tatar, ise tehtud hakklihakaste. Või ostab kallimat valmistoitu, sushit, singirulle?

Mingi ülevaate ta võiks saada, mis suurusjärgus ta hakkama saaks.

Mina eelistasin vanematelt ülikoolis raha iga nädal saada, mitte kuu kaupa. Ma igaks juhuks tahtsin ise kord nädalas varianti, sest mõtlesin, et kui kogemata raha liiga ruttu otsa hakkab saama, siis peab ainult nädal või pool “nälgima”, enne kui järgmine nädal uus ülekanne tuleb. Mitte ei pea pool kuud rahatu olema, kui “ups” juhtub ja liiga ruttu ära kulutan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma olen ise mõelnud, et esimene tudengi aasta ei peaks tööl käima, aga hiljem võiks mingi koormus olla. kui just näitlejaks või arstiks ei õpi. kindlasti on veel erialasid, kus õppe ajal seitse nahka kooritakse. jutu mõte on selles, et lõbustused: õlled, ööklubid, väljas söömised, jms võiks noor ise teenida. vanem võiks tagada selle, et esmavajaliku pärast ei peaks laps/noor muretsema.

Minu tunded tudengi töötamise osas on sellised, et kui vanematel vähegi võimalik, siis tudeng ei peaks minema mitte-erialasele tööle lihtsalt sellepärast, et oleks töö. Mingid väikesed erialased otsad, suvel, nädalavahetustel – see sobib küll, aga tudengil ei peaks jääma ülikool pooleli seepärast, et ei suuda öise McDonaldis töötamise kõrvalt lõputööd kirjutada, kuigi seda raha pole tegelikult vaja.

Aga muidugi, kui vanemad toetada ei saa, siis pole midagi parata.

Olen 100% nõus. Mitte-erialane töö takistab õppimist. Erialaga seotud töö aitab isegi õppida – see on praktika, kinnistab, aitab eriala rohkem õppida, kui ainult koolis. Endise tudengina soovitaks erialast tööd isegi väiksema palgaga, kui mingit suvalist segavat tundide täis tiksumise tööd kõrgema palgaga.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen kui rohkem kui üks laps kolib välja õppima, siis ikka on päris suur osa sissetulekust. Siin räägitkse ikka kui laps läheb õppima, samas võib ju olla et rohkem lapsi. Suurem osa toetab a 200-300 kuus, korruta see kahe või kolmega?

No aga nii ongi, miski ei tule ja üllatusena.

Suurem osa vanematest toetab ikka igaüht rohkem kui 200-300 kuus.

Ma ise olen hetkel väikelaste vanem, aga 500 eurot lapse kohta ei ole probleem kulutada (juba lasteaed+aia toit on ühe lapse puhul pea 200, lisandub söök, riided (väikelapsel on tihti uusi vaja, õueriided on kallid jne) ja räägitakse ju, et mida suurem laps, seda suuremad kulud… Seega see raha peaks ju niikuinii nö olemas olema, vähemalt paarsada kulub vast igale lapsele niikuinii? Ilmselt jah erandiks on kehvemal järjel üksikvanemad, kellel tõesti vast on raske last toetada, isegi kui soov on suur.

Ei ole ju nii, et 12. klassi õpilasele kulutad nt 300 eurot (toit, riided, koolis vajalikud kulud, sõprade sünnipäevad, trennid jne jne) ja järgmisel aastal sul seda raha enam välja käia ei ole?

 

Ja mis puutub siinsesse korterivaidlusesse, siis mis peaks olema häda selles 60 000 maksvas korteris tudengina olla? Ongi ju lahe nt ise seda kujundada. Ise elasime ka enne lapsi sellises…

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina eelistasin vanematelt ülikoolis raha iga nädal saada, mitte kuu kaupa. Ma igaks juhuks tahtsin ise kord nädalas varianti, sest mõtlesin, et kui kogemata raha liiga ruttu otsa hakkab saama, siis peab ainult nädal või pool “nälgima”, enne kui järgmine nädal uus ülekanne tuleb. Mitte ei pea pool kuud rahatu olema, kui “ups” juhtub ja liiga ruttu ära kulutan.

Mu lapsed läksid iganädalaselt taskurahalt igakuisele taskurahale üle umbes 10-aastaselt, ma ei tea, kas su vanemad enne ülikooli minekut regulaarset taskuraha ei andnudki või milles asi, et polnud veel harjumust kuu lõikes välja tulla?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest see tark järeldus sul küll tuli? 60 000 eest saab Tartus sellise ühikatoa mõõtu “korteri”, nii 20 ruutmeetri kanti.

Tark järeldus tuli sellest, et inimene väitis, et üür on 400 eurot kuus. Kes natuke arvutada oskab, siis tuleb sellise korteri hinnaks 60 000, kui üür pidi pool korteri hinnast olema 6 aasta jooksul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest see tark järeldus sul küll tuli? 60 000 eest saab Tartus sellise ühikatoa mõõtu “korteri”, nii 20 ruutmeetri kanti.

Tark järeldus tuli sellest, et inimene väitis, et üür on 400 eurot kuus. Kes natuke arvutada oskab, siis tuleb sellise korteri hinnaks 60 000, kui üür pidi pool korteri hinnast olema 6 aasta jooksul.

Meie just täpselt nii arvutasimegi. Ostsime lapsele samas hinnaklassis korteri. Korralik ühetoaline korter on. Mida teeks tudeng kahetoalisega? Oluline on, et ei oleks kallis üleval pidada ja saaks rahus õppida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millest see tark järeldus sul küll tuli? 60 000 eest saab Tartus sellise ühikatoa mõõtu “korteri”, nii 20 ruutmeetri kanti.

Tark järeldus tuli sellest, et inimene väitis, et üür on 400 eurot kuus. Kes natuke arvutada oskab, siis tuleb sellise korteri hinnaks 60 000, kui üür pidi pool korteri hinnast olema 6 aasta jooksul.

Meie just täpselt nii arvutasimegi. Ostsime lapsele samas hinnaklassis korteri. Korralik ühetoaline korter on. Mida teeks tudeng kahetoalisega? Oluline on, et ei oleks kallis üleval pidada ja saaks rahus õppida.

Kas tal üksi kurb pole seal? Tudengielu üks osa on ju ühikaelu või vähemalt koos teistega korteri üürimine?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 188 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps kolib välja – kui palju raha kuus?