Esileht Tööelu, raha ja seadused. laps kolmeseks saamas ja haigekassa

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: laps kolmeseks saamas ja haigekassa

Postitas:

Kindlasti läbikäinud teema, kuid ei leidnud praegu otsinguga.

Mul laps saab paari kuu pärast kolm, ülikoolis olen akadeemilisel puhkusel. Tööl käin, kuid tähtajaline leping ja saab kohe läbi, uut töökohta hetkel ei paista.

Kas mul on haigekassa, kui laps saab 3 või siis kaob ära? Kui võtan töötuks, kas sealt saan haigekassa või kuna olen akadeemilisel, siis ei saa? Või on mul see haigekassa niikuinii, kuna olen akadeemilisel?

Palun selgitage lollile:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 10:08; 03.04 10:34; 03.04 14:03; 04.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast lapse 3a saamist puudub sul riigipoolne ravikindlustus.

Kindlustus kestab veel 2 k pärast töölepingu lõppemist.

Võimalus on tööle asuda, õppima asuda, sõlmida vabatahtlik kindlustus(on kallis tõesti), saada töötava ABIKAASA kaudu, võtta end töötuna arvele-see on võimalik, kuna oled akadeemilisel puhkusel…

Akadeemilise puhkuse ajaks sinu ravikindlustus PEATUS st EI, sa ei ole kindlustatud, kuna oled akadeemilisel puhkusel, v a kui see on võetud meditsiinilistel põhjustel(haigus, vigastus):
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/taotlemine/opilased/

/Akadeemiline puhkus
Akadeemilise puhkuse ajaks ravikindlustus peatub, välja arvatud juhul, kui akadeemiline puhkus on tingitud inimese haigusest või vigastusest. Kui akadeemiline puhkus on võetud meditsiinilistel põhjustel, tuleb see ka vastavalt vormistada, et andmed haigekassasse jõuaksid. Kui akadeemilisele puhkusele jäädakse nominaalõppeaja jooksul, siis ravikindlustus peatub ja jätkub pärast akadeemilise puhkuse lõppu./

http://www.tootukassa.ee/index.php?id=13061
/Inimest ei võeta töötuna arvele, kui ta
•õpib päevases õppevormis või täiskoormusega õppes (välja arvatud juhul, kui täiskoormusega õppes õppiv inimene on viimase 12 kuu jooksul olnud vähemalt 180 päeva hõivatud tööga või viibib akadeemilisel puhkusel)/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan!:)

Siis pean ikka töötuks võtma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 10:08; 03.04 10:34; 03.04 14:03; 04.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasulik: pärast tähtajalise töölepingu lõppemist on õigus töötuskindlustushüvitisele, mis on reeglina suurem kui töötutoetus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ka siis, kui tööleping kestis vaid paar kuud? Enne seda olin lapsega kodune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 10:08; 03.04 10:34; 03.04 14:03; 04.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa viimase 36 k jooksul (välja jääb ametlik rasedus-sünnituspuhkus e dekreet ja lapsehoolduspuhkus)oled vähemalt 12 k kokku töötanud, siis saad tkh.

Mis sa tegid neil aastail enne lapse sündi? Töötasid?
Või sa lapse sünni hetkel ei olnud tööl st ei läinud dekreeti ja edasi lhp-le?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin, kuid mu töökoht läks pankrotti, kui mu laps oli paarikuune ja mind koondati. Kui laps sai poolteist, võtsin töötuks ja sain juba tkh. Nüüd siis lõpuks leidsin selle ajutise töö ja ma ei usu, et mul enam seal töötukassast midagi saada on. Ainult haigekassa:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.04 10:08; 03.04 10:34; 03.04 14:03; 04.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötutoetust saab ka.

Alla 8a lapse kasvatamine loetakse tööga võrsustatud tegevuseks st ei ole nõutav viimase 12 k jooksul 180 p töötamist.

Töötutoetus 270 p, suuruses 65,41 eurot/kuus

ja
võimalus sotsosakonnast toimetulekutoetust küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. laps kolmeseks saamas ja haigekassa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.