Esileht Koolilaps Laps kooli, ainult lasteaiast saadud oskustega/teadmistega.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Laps kooli, ainult lasteaiast saadud oskustega/teadmistega.

Postitas:
Kägu

Kuidas lapsed hakkama on saanud 1.klassis? (Laps läheb tavakooli.) Kas teie arvates on lasteaias piisav ettevalmistus olnud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Laps kooli, ainult lasteaiast saadud oskustega/teadmistega.

Minu poeg sai sisse MG-sse, eelkoolis ei käinud. Saab hakkama väga ilusti, hinded väga head. Kuigi meie lasteaias tehti enne kooli ikka väga palju tööd, vahel jäi ka kodus midagi õppida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see oleneb ju väga palju lapsest. Minu laps läks otse lasteaiast, kus õpiti kõik vajalik kenasti selgeks (õnneks kodutöid küll ei antud).Eelkooli teda ei viinud, esimeses klassis sai kenasti hakkama, kodutöödega toetasin ca 1/2 aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu lapse lasteaias oli täiesti tavaline õpe, mingeid koduseid ülesandeid küll polnud. Sai kaks aastat tagasi katsetega kooli sisse ja saab väga hästi hakkama. Igav ei ole, üle ka millegagi ei pinguta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb ilmselt lasteaiast. Minul laps 5a ja lasteaias siiani õpitud ainult 1 täht. arvan, et see ilmselt liiga vähe. Õnneks minu omad teavad kõiki tähti ja kirjutavad ka neid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

5a rühmas ei õpita ühtegi tähte.
see on koolieelikute st 6a rühma teema 😉

Meil läheb kooli imeväike rühm st 1/2 rühma: 12 last
ükski kuskil eelkoolis ei käi

4 loeb soravalt(2 mitte ainult suuri vaid ka trüki- ja kirjatähti), 6 veerib soravalt , 2 veerib
kõik arvutavad 10 piires (2 ka rohkem, 1 korrutab).

Mingeid lisaõpinguid ega koduseid ülesandeid pole vaja olnud, ikka tavalised lasteaiategevused(emakeel, mina ja maailm, matemaatika, kunst, liikumine, muusika) ja õppekäigud-matkad jne

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu laps läks kooli otse kodust, ei mingit eelkooli ega lasteaeda ja saab ka koolis väga hästi hakkama- miks ei peaks???
aasta jooksul saadud \”4\” õib ühe käe sõrmedel üles lugeda ja neist on ka enamus kunstis jmt.
õppinud on algusest peale ise, mina ainult kontrollin ja vahel harva küsib ka veidi abi- normaalne ju 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil kõik kolm last läinud kooli vaid lasteaia koolitusega. Eks ma tegelesin ise ka mingil määral. Sisse said soovitud kallakuga klassidesse ja Rocca al Maresse, nii oli isegi valikut. Kesklinna me ei tahtnud ja ei proovinud.

Lapsed käisid lasteaias liitrühmas, 3-4 last lõpetas igal aastal, nii et said suht individuaalset kooliks ettevalmistust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga loomulikult! Kooliks ettevalmistus tähendab suhtlemisoskust (nii laste kui ka täiskasvanutega), eneseteenindusoskust, loovust, tähelepanuvõimet ja püsivust. Seda kõike arendatatakase lasteaias iga päev. Kirjutamine/arvutamine on täiesti tühine osa kooliks ettevalmistusest!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas lapsed hakkama on saanud 1.klassis? (Laps läheb tavakooli.) Kas teie arvates on lasteaias piisav ettevalmistus olnud?[/tsitaat]

Kas sa ise siis üldse lapsega ei tegele, et lasteaia hooleks kogu ettevalmistus jääb? No ma mõtlen just sellist igapäevast möödaminnes aiaväravate lugemist ja tänavasiltide veerimist ja mitu punast autot parklas on ja mitu sinist ja kumba siis rohkem on jne. Vaevalt et esseesid ka kohe nõudma hakatakse, vanaemale kaardi kirjutamisest peaks alguses piisama:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See sõltub ka lapsest ja kodust, ei saa eeldada, et lasteaed valmistab lapse kooliks ette ja vanem ei peagi midagi tegema.
Tean last, kes sai ilma igasuguse eelkoolita sisse TIK-i, täiesti tavaline lasteaed. Samas tean mitut last, kes vaatamata eelkoolidele ei saanud sisse ühtegi katsetega koolidest

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma olen oma last nii palju õpetanud, et tema kohe päris kindlasti \”ainult lasteaiast saadud teadmistega\” kooli ei lähe; üheski eelkoolis pole ta aga käinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkool pole tarkuse omandamise seisukohalt vajalik. Eliitkooli astumiseks võiks vanem natuke rohkem vaeva näha. Nagu eelnevatest kirjadest lugeda, keskpärast last ei aita ka eelkool. Mõnele arglikumale lapsele võib eelkoolist kohanemisel kasu olla. Teatud kinnistavate harjutustega seal tegeletakse aga sotsiaalsete-, eneseteenendamis-, mängu- ja tunnetusoskuste kujunemisel jääb seal kindlasti palju vajaka. Samas jääb lasteaia tegevuskavast lapsel palju omandamat, sest eelkool toimub paljudel kahel päeval nädalas lasteaaia arvelt. Nii pole õieti ei liha ega kala. Vanem ei saa ju ka võrrelda, kas laps arenes eelkoolis jõudsalt või tegi töö ära lasteaed. Aga see eelkoolis käimine on hetkel moodne teema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb hirmus palju lapsest. Mõnele ei mõika miski – kas on pea kõva või areng hiline. Meil sugulaste laps käis kaks aastat lastaaia viimases rühmas (sügisel sündinud laps, kelle sama sünniaastaga rühmakaaslased jõudsid koolikohustuslikku ikka aasta varem), kus ju tegeletaksegi kooliks ettevalmistusega, kaasa arvatud lugemine. Ei jäänud talle suurt midagi külge. Läks elukohajärgsesse kooli. Esimese klassi lõpuks ta ei osanud ikka veel lugeda. No veeris hädapärast. Õppeedukus muidugi vaeglugemise tõttu kannatas. Aga põhikooli lõpetas viitega ja sai sisse eliitkooli. Lõpetas selle medaliga. Nüüd on tudeng ja saab stippi seoses hea õppeedukusega.

0
0
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Koolilaps Laps kooli, ainult lasteaiast saadud oskustega/teadmistega.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.