Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps laps kooli jala

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: laps kooli jala

Postitas:

ka teie meelest on 3 km matka esimese klassi lapsele palju? usaldaksite lapse minema kooli selle 3 km üksinda ? on olemas jalakäijate teed ja paar korda tuleks ka teed ületada. lisan veel et ühistransporti ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 19:15; 25.08 08:47; 27.08 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ja asi ei ole usalduses. Laste ranitsad on kaugelt liiga rasked 3km (edasi-tagasi siis 6 km) tassimiseks. Talvel võib olla -15 külma. Sügisel võib vihma sadada.
Pean ka täiskasvanu 3 km tööleminekut igapäevaseks jalgsikäimiseks liiga pikaks. Ma ei ole hellik, matkan nädalavahetustel meelsasti 15 km ja vahel rohkemgi. Aga igapäevane teekond tööle ja tagasi, ranitsa või poekotiga (täiskasvanu puhul), matkaks ebasobivate jalanõude ja riietusega, kohustusena, mille tõttu sa ei saa valida sobivat ilma – EI.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi seadus on, et kui lapse koolitee on rohkem kui 3 km pikk (oli vist 3, mitte 2,5), peab KOV koolbussi organiseerima.
Minu koolitee lapsena oli 2,8 km läbi metsa. Hommikul isa viis kooli (terve 1. klassi aja), pärast tunde pidin ise tulema. No ei olnud tore. Koti raskuses polnud ka asi, mina nt kartsin: kartsin metsa, aga teha polnud midagi, sest transpordiühendust polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitte mingil juhul.
raske kott, hommikul külm ja pime. tundub lapse väärkohtlemisena. just 1.klassis on lapse füüsilised võimed ja koolikoti raskus eriti suures vastuolus.
kui koolil on õpilaskodu, siis ilmselt laps valib peagi võimaluse sinna ööseks jääda.
kui tee on üle 3km ja õpilaskodu puudub, peab omavalitsus transpordi korraldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuri koolist – meil sai jätta osa asja kooli ja ranits küll raske ei olnud. aga 3 km on pikk ikka küll, äkki saaks rattaga käia. Usaldaks küll last minna – aga pean seda 1 klassi juntsule liiga pikaks, varsti lähevad hommikud pimedaks – kindlasti ei laseks lapsel jalgsi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole palju. seda enam, et on olemas kõnnitee.
selline igapäevane (sund)liikumine on hindamatu panus lapse tervisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 21:29; 26.08 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun saa aru, et 1. klassi laps ei saa nii pikka maad üksi minna. Ta on alles laps, mitte vastutustundega täiskasvanu, kes jagab ohte. Kindlasti peaks sellise kauguse puhul vanem kaasa minema. Käi siis ise kah jala kui nii tervislik tahad olla. Iga hommik koos lapsega ning tassi tema kotti. Aga laps ei pea küll üksi sellist maad minema. Mina teataks sots.osakonda kui sellist lugu näeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa normaalne, kui minek oleks kas autoga või bussiga ja tagaitulek oleks jala mõne sõbraga koos nãiteks ja külma ilmaga saaks küüti ka vahel. Olen sellise vahemaaga kooli ise käinud kaheksakümnendatel ja oli väga tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mingi seadus on, et kui lapse koolitee on rohkem kui 3 km pikk (oli vist 3, mitte 2,5), peab KOV koolbussi organiseerima.
Minu koolitee lapsena oli 2,8 km läbi metsa. Hommikul isa viis kooli (terve 1. klassi aja), pärast tunde pidin ise tulema. No ei olnud tore. Koti raskuses polnud ka asi, mina nt kartsin: kartsin metsa, aga teha polnud midagi, sest transpordiühendust polnud.[/tsitaat]

tere talv, liivalaia tänava pikkus on ka 3km või rohkemgi, ometi ei liigu selle terves ulatuses ühtegi bussiliini, samuti pole ma oma töökabineti aknast näinud sellel tänaval ühtegi tallinna linnale kuuluvat koolibussi.
ise te mammad käite sellist teed ka tavaliselt jalgsi.
tulge maapeale oma taevastest kõrgustest ja ärge lootke ega oodake, et teie last kuni 12kl lõpuni kätel kantakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks kohe hea meel, kui saaksin lapsel lasta jala 3 km kooli minna. Laps on ülekaaluline ja vajab hädasti liikumist. Füsioterapeut soovitas tungivalt lasta lapsel jala käia niipalju kui võimalik. Kahjuks on kool 6 km kaugusel. Niisiis sõidab laps kooli bussiga ja õhtuti trenni autoga ja mingit normaalset liikumisharjumust ei saagi kujuneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nüüd ainult imestan, 3 km on korraga inimõiguste rikkumine? Minu vanem laps kasvas autota peres, nõuka värk, siiani trtiblab jala, noorim 7 aastane ja mingi 7 km jala uhada pole talle isegi mitte märkimisväärne. Miks te kasvatate nannipunne? I klassi ranits pole kindlasti nii raske, et seda pool tundi seljas ei jõua kanda. Mis ajani te siis mõtlete neid letti sõidutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed käivad küll jalgsi. üks nüüdsels läheb 8sse ja teine teise klassi. Aeg ajalt kasutavad rattaid ka. esimese klassi lapse koolikott oli meil koguaeg tühi sest õpetaja lubas asju koolist hoida ja kodutöö tehti koolis ära või kui midagi jäi koju teha, siis võetigi ainult see üks asi kaasa. km 4 on meil koolini. Lapsed elus ja terved ja ise tahavad käia, kuigi meil käib ka koolibuss. see ju tükike sporti. aga jah, kov on kohustus lapsed kooli tuua/ organiseerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on pisut alla 3 km kooli, oleme nüüd kooli mineva lapsega seda maad rattaga käinud ja ta arvas, et pole palju. Mees käib pea 2 x pikema maa iga tööpäev jala (üks ots). Aga jala, talvel paksu lumega ja pimedas on see ikkagi mu meelest liiga palju.
Ilmselt esimese aasta viime ja toome teda, ilusa ilma korral lähme ehk ratastega. Eks 2. klassi alates vaatame olukorra uuesti üle, et kuidas selle maa läbimisega on, võimalik, et siis peab vähemalt koju ise tulema hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti EI. Linnas Liivalaia tänaval ega maal ei laseks 1kl last jala minna. Kaua tal selle maa läbimiseks aega kulub, seda ei tea keegi, laps võib kella tunda ja hästi tunda, aga ajataju tal puudub, nii väike laps avastab veel maailma ja iga kivike, puu, puuleht jne on talle huvitav mida vaadelda ja uudistada, täitsa normaalne ju, aga kooli jõuab siis kui jõuab.
Ka Liivalaia tänaval sõidavad bussid ja koolide pikkus kindlasti ei saa olla 3 km.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel, sügisel, siis kui on hea ilm, siis isegi saadaksin. Talvel ilmselt mitte, sest pime on. Oleneb ka lapse suurusest, kui on väike ei jõua ta võib-olla koolikotti pikalt tassida. Kui on suurem ja tugevam, siis ilmselt jõuaks, ma arvan. Kui on ikka plaanis jala saata võiksite teha selle jalutuskäigu mitu korda koos läbi, et laps teaks, kuidas minna ja jõuaks õigel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolibuss käib ainult neile, kellel on maad kooli 5 km ja rohkem. kuna vanemad peavad ju ka tööle minema, siis ei olegi muud võimalust kahjuks kui laps peab minema jala või rattaga:(
kirjutan veel siis nii palju ka, et tegemist ei ole eestiga ja meil on siin üsna väike ning vaikne linnake.
enda lapse viin autoga kuna on see võimalus aga sugulase laps peab kahjuks minema paar päeva jala, kuna mõlema lapse ajad ei kattu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 19:15; 25.08 08:47; 27.08 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ka teie meelest on 3 km matka esimese klassi lapsele palju? usaldaksite lapse minema kooli selle 3 km üksinda ? on olemas jalakäijate teed ja paar korda tuleks ka teed ületada. lisan veel et ühistransporti ei käi. [/tsitaat]

Elame Tallinna lähedal maal. Laps käib siin kohalikus koolis. Meil koolini 4 km. Käivad ka koolibussid. Esimese klassi lapsele on võib olla tõesti 3 km palju. Kuigi, meil on siin näha palju lapsi, kes hommikuti 3 km kauguselt kooli jalutavad, väntavad või tõukavad. Talvel on liikujaid vähem, ilmselt lähevad siis bussi või autoga. Minu lapsed tulevad jala koju (kooli autoga, on hommik mõnusam, “pehmem”) kui neil on aega (ei kiirusta trenni vms) või kui on väga väga ilus ilm. Eelmisel aastal 5 kl poiss tahtis enamus päevi jala tulla, isegi siis kui buss samal ajal kodu poole väljus. 2 kl tüdruk tuli peaaegu alati bussiga.
Ühesõnaga. Arvan, et 1. klassi lapsele on 3 km palju aga juba suuremale (oleneb lapsest, kui suurele) on ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kool 3,5km kaugusel. Mul mees kodus puhkusel ja iga päev käib lastega jalutamas. Küll jalutavad poodi (4km), küll randa (2km) ja nüüd on käinud ka kooli juures. Vanem laps lähebki see sügis kooli, noorem läheb järgmisel aastal. Lapsed on nii treenitud, et need km-d on täiesti tühi asi.
Samas meie lapsed siiski üksi seda maad käia ei saa. Põhjus selles, et puudub kergliiklustee ja tee, mida mööda nad kõnniksid koolini, on väga ohtlik. Sellel teel ei tahaks isegi mina kõndida.
Õnneks meil käib koolibuss. Hommikul saan nagunii ühe kooli ja teise lasteaeda viia, aga koolist koju ma last enam tuua ei saa. Isegi pikapäevarühm ju ei tööta kella poole kuueni. Nad saavad ikka oluliselt varem koolist tulema ja siis hakkab küll bussiga koju tulema. Kui koolibussist jääb maha, kõnnib natuke maad ja saab äärmisel juhul ka linnaliinibussi peale. Ja kui midagi ei tule, tuleb jala koju, aga see ikka äärmisel juhul.
Jala käimist pean väga õigeks. Milleks siis need kallid ergonoomilised kotid? Talvel külmaga 3km on siiski liig. Ma ise käisin ka väga palju jala kooli ajal. Mul oli vaja bussipeatusesse 1km kõndida ja seda ka mööda maanteed, kus polnud mingit kõnniteed. Iga kord ma kujutasin ette, et mõni pättide auto peatub ja mind tõmmatakse autosse.
Mõnikord jõudsin koju nii, et oma näppe ja nina ei tundnud. Olin nii ära külmunud, et pisarad olid silmas. Aga ma olin siis juba suur, nii 13-17aastane. Oma lapsele midagi sellist küll ei tahaks. Õnneks tänapäeva riided on hoopis midagi muud kui oli saada 90ndate alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea, kui lapsel on stiimul päevas piisavalt liikuda, muidugi võib laps selle maa läbida jala, algul pead siiski paar nädalakest teda ehk kooliteel saatma, et piirkond muutuks talle tuttavaks ja turvaliseks.

Läbi metsa minemise kartmisest. Lapsevanemad ise mudavad lapsele metsa hirmutavaks. Kogu lapsepõlve kätsatatakse, ära mine, eksid ära, kurjad loomad, pimedus jne. Minule sisendati metsa kohta hoopis positiivset infot ja oskusi ja mingit kartust ei olnud. Eksimisohtu ka ei olnud, sest metsas liikumise ja piirkonnaga tutvumise ning tundma õppimise metoodika oli juba varases lapsepõlves selgeks tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.08 10:50; 27.08 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ise võib siis ju ka hommikul selle 3 km kott seljas tervislikku eluviisi harrastada, miks ainult laps? ise ronid sooja autosse või bussi ja lähed jalad kuivad oma arvuti taha perekooli foorumisse istuma. Olen näinud neid läbimärgade säärtega lapsi, kes higistena kooli jõuavad. Loomulikult on vaja liikuda, kuid sellisel kujul neid dresseerida on lihtsalt VANEMATE MUGAVUS.
Läbi metsa minek – on olemas ka lahtised koerad ja pedofiilid, kelle eest peaksid vanemad oma lapsi kaitsma. Jalut aoma lapsega iga õhtu koos ja nädalavahetusel metsas palju tahad, aga ära sunni teda pimedas metsa minema. Sellisel kujul drillimine on lihtsalt lapse psüühika tuksi keeramine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tere talv, liivalaia tänava pikkus on ka 3km või rohkemgi, ometi ei liigu selle terves ulatuses ühtegi bussiliini, samuti pole ma oma töökabineti aknast näinud sellel tänaval ühtegi tallinna linnale kuuluvat koolibussi.
ise te mammad käite sellist teed ka tavaliselt jalgsi.
tulge maapeale oma taevastest kõrgustest ja ärge lootke ega oodake, et teie last kuni 12kl lõpuni kätel kantakse.

[/tsitaat]

Mõõtsin just Tallinna Liivalaia tänava kaardil ära, 1.4km. 3km saaks täis kui Liivalaia Pärnu mnt poolsest otsast Narva mnt-le ja sealt Kadrioruni kõndida, et pole midagi nii lühike maa. Muidu minu laste koolitee on 1,5km, minu jaoks ei ole palju, ainult kõva vihmaga või paukuva pakasega ei kisu kõndima, lisaks puudub kergliiklustee. Kooli saab koolibussiga, tagasi tuleb endal kõndida. Soojal ajal aga lähme koos ratastega ja siis sõidan rattaga järgi ka.

3km iga ilmaga lapsel käia on kehv küll, kuid soojemal ajal ja eriti jalgrattaga oleks täiesti ok. Üksi mineku osas oleneb lapsest, kuid kui väga tuulepea ei ole ja tee ilusti valgustatud ja ümbrus pigem turvaline, siis vajadusel saadaksin võrdlemisi julge südamega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tere talv, liivalaia tänava pikkus on ka 3km või rohkemgi, ometi ei liigu selle terves ulatuses ühtegi bussiliini, samuti pole ma oma töökabineti aknast näinud sellel tänaval ühtegi tallinna linnale kuuluvat koolibussi.
ise te mammad käite sellist teed ka tavaliselt jalgsi.
tulge maapeale oma taevastest kõrgustest ja ärge lootke ega oodake, et teie last kuni 12kl lõpuni kätel kantakse.

[/tsitaat]

Täiesti tüüpiline! Kui nii kindlaid ‘fakte’ puistatakse, siis viitsiks vähemalt kontrollida 🙁 – Kogu Liivalaia tänava pikkus, muuseas, on 1,5km!

Ei, mina ei laseks 1. klassi lapsel 3km jalgsi minna, iga päev, iga ilmaga, seljas 4kg koolikott ja liikumiskiiruseks 3, maksimum 4km/h. Nalja teete või? Paljud teist käivad tööle igal hommikul ja igal tööpäeva(!) õhtul ühe tunni, seljas u 10kg seljakott, käsi püsti! Ja siin ei ole mitte mingisugust pistmist ärahellitamisega… Käisin ise 10 aastat 1,5km kooli, pimedaid kruusateid mööda, täiesti normaalne oli siis. Aga 3km on hoopis teine asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist esimese klassi last ei laseks. Pigem viiks kooli ikka ise hommikul ning üksi tagasitulekut hakkaks pigem vaatama kevadel. Minu enda lapse koolitee on 1,4 km, on ka mitu foori ja üks vastikum ülekäigurada. Tegelikult pole need Tallinnaga võrreldes ka midagi hullu (elame Tartus), kuid kõigil on lihtsam kui viin lapse hommikul ise kooli ning nüüd teises klassis hakkab ilmselt ise käima. Paduka või kõva lumega transpordin ilmselt ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ja imestasin enda üle. Ma pole tulnudki sellepeale, et laps ei võiks veidi jalutada. Sõltumata ilmast. Lasteaias lähevad ka igailmaga väljas. Tugevdab vaid tervist ja vastupanuvõimet organismis.
OK. Vahet pole.
Minu laps käib jala kooli, läheb teise klassi. Kool on nii lähedal ja samas nii kaugel, et vahet pole kas jalutab bussi peale, et peatuse pärast edasi jalutada või läheb kogu tee jala. Kokku on kodunt koolini umb 4km
Tema oma laiskusest leidis, et kogu tee jala tähendab, et hommikuti ei pea bussi peale jooksma vaid saab rahulikult (nimetagem siis kuidas keegi) uimerdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina muretseks. 3km koolikotiga pole sama, mis ainult 3km läbida.
kui nüüd veel võrrelda lapse massi ja koti raskust…
siis see on u sama, võrreldes minu massi ja koti raskusega, nagu ma kannaks 3 km u 10kg seljas.
nt meie ise ei armasta lähimast poestki toidukotte vedada käe otsas koju. raske on. enamus meist ikka käib autoga poes, sest kotid on rasked.
ma ei tea, peaks proovima, kui kerge on käia iga päev poes seljakotiga 3km kaugusele, iga ilmaga ja laduda see u 7kg raskuseks (sest rohkem ei mahugi). kui ise saad sellega hakkama, siis vast laps saab ka kuidagi.
ma arvan, et mul pärast oleks õlad valusad küll.
ma tulin just reisilt. seljakotis oli lubatud 5 kg asju. ikka olid õlad järgmine päev valusad kotist. mis siis et liikumise maa polnud eriti pikk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 11:14; 26.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina muretseks. 3km koolikotiga pole sama, mis ainult 3km läbida.
kui nüüd veel võrrelda lapse massi ja koti raskust…
siis see on u sama, võrreldes minu massi ja koti raskusega, nagu ma kannaks 3 km u 10kg seljas.
nt meie ise ei armasta lähimast poestki toidukotte vedada käe otsas koju. raske on. enamus meist ikka käib autoga poes, sest kotid on rasked.
ma ei tea, peaks proovima, kui kerge on käia iga päev poes seljakotiga 3km kaugusele, iga ilmaga ja laduda see u 7kg raskuseks (sest rohkem ei mahugi). kui ise saad sellega hakkama, siis vast laps saab ka kuidagi.
ma arvan, et mul pärast oleks õlad valusad küll.
ma tulin just reisilt. seljakotis oli lubatud 5 kg asju. ikka olid õlad järgmine päev valusad kotist. mis siis et liikumise maa polnud eriti pikk.
[/tsitaat]

Kui laps bussiga läheb ja bussis seisma peab (hommikuti on paljud bussid täis), on ju kott sama raske ja õlad valusad. Ühistranspordiga teise linna otsa minekut ei peeta aga millekski. Paljud lapsed käivad äärelinnast kesklinna koolidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täiskasvanu. Hommikuti lähen jalgsi tööle ja õhtul jalgsi tagasi. Üks ots 3,4 km. Kui kiiresti astun, siis läbin vahemaa ca 35 minutiga. Tänases paduvihmas kasutasin ühistransporti. Ma ei kujuta ette, et lapsed peaksid tänase ilmaga astuma 3 km kooli ja tagasi. Talvel pimedas kui teed (eriti kergliiklusteed) on veel lahti lükkamata, tassides koolikotti ja dresse ja suusavarustust. Asjad Salvo kelguga sleppi? See võiks olla pigem erand mitte reegel. Vahest võib …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Deianeira kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga ise võib siis ju ka hommikul selle 3 km kott seljas tervislikku eluviisi harrastada, miks ainult laps? ise ronid sooja autosse või bussi ja lähed jalad kuivad oma arvuti taha perekooli foorumisse istuma. Olen näinud neid läbimärgade säärtega lapsi, kes higistena kooli jõuavad. Loomulikult on vaja liikuda, kuid sellisel kujul neid dresseerida on lihtsalt VANEMATE MUGAVUS.
Läbi metsa minek – on olemas ka lahtised koerad ja pedofiilid, kelle eest peaksid vanemad oma lapsi kaitsma. Jalut aoma lapsega iga õhtu koos ja nädalavahetusel metsas palju tahad, aga ära sunni teda pimedas metsa minema. Sellisel kujul drillimine on lihtsalt lapse psüühika tuksi keeramine.[/tsitaat]
aga paljud harrastavadki. ma ise ka. päris imestan, et see siin mõnele nii suureks enneolematuseks on.
Metsast, koertest ja pedofiilidest ei ole siin teemas juttu, ei ole mõtet tavalist elu üledemoniseerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.08 21:29; 26.08 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Deianeira kirjutas:[/small]

aga paljud harrastavadki. ma ise ka. päris imestan, et see siin mõnele nii suureks enneolematuseks on.
Metsast, koertest ja pedofiilidest ei ole siin teemas juttu, ei ole mõtet tavalist elu üledemoniseerida.[/tsitaat]
jaa, mina käingi. ma käin seepärast, et trennis ma käia ei viitsi. seega ma lähen ja tulen töölt jala. iga ilmaga.
aga ma ei teeks seda raske kotiga. ma käin küll seljakotiga, kus on mu vajalikud asjad. rahakott, märkmik ja natuke pahna.
kui see minu seljakott oleks aga iga päev u 6-7kg, siis poleks liikumine tore. arvestades et laps on u 20kg kooli minnes, siis võib kott kaaluda ehk u veerandi ta kehakaalust. kui mina kaalun 60kg, siis veerandit oma kehakaalust ma seljas kanda ei jaksaks.
bussis sõit pole sama. miks ma peaks bussis seljakotti seljas hoidma. ma saan selle panna enda ette maha ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 11:14; 26.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3km ei ole pikk maa, kui on valge aeg, ilm on ilus, tuulevaikne. Aga pimedas, tugev vastutuul, tuisk, lausvihm või paks lumi maas- ja see maa on ikka oi-oi kui pikk.
Mul endal oli lapsena kooli 5km maad, hommikul läksin liinibussiga, kuid tagasi tulin enamjaolt jala, ei viitsinud bussi oodata. Ainult väga koleda ilmaga sai bussipeale rihitud.
Ideaalne oleks ikkagi variant, kui vähemalt hommikuti saaks lapse kooli transportida, tagasi koju võiks ta ehk tõesti ise minna. Siis pole väga lugu ka, kui riided märjaks saavad, kodus saab ju ära vahetada. Aga katsu saa koolis märgade riietega olla! Ja teine asi lumega, katsu hommikul läbi hangede sumbata, kui teed pole jõutud lahti ajada, ranits seljas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps laps kooli jala

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.