Esileht Koolilaps laps kurb, et ei mäleta unenägusid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: laps kurb, et ei mäleta unenägusid

Postitas:

Kaheksane. Kas teie teate, mis vanuses teie lastel hakkasid unenäod meelde jääma? Ma enda lapsepõlve kohta kahjuks üldse ei mäleta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et see on hea kui unenägusi ei mäleta. Järelikult magab ta rahulikult ning puhkab ennast ilusasti välja.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 09:55; 13.11 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma siiani mäletan osasid unenägusid, mida nägin lasteaiaealisena.

Meelde jäävad enamasti hommikused unenäod, need viimased, mis on enne ärkamist. Aga kui laps peab kella peale ärkama, siis ta ei jõuagi sellesse faasi, et näeks neid unenägusid, mis meelde jäävad.

Püüdke jälgida, kas nädalavahetusel, kui saab kauem magada, jääb midagi meelde. Nipp on ka selles, et vahetult pärast ärkamist lamab voodis ja mõtleb kohe selle peale, mida unes nägi. Kui ei mõtle, vaid asub kohe tegutsema ja püüab hiljem meenutada, siis ei jää meelde.

No ja siis on olemas sellised inimesed, kes ei näegi unenägusid või siis iial ei mäleta seda, et midagi on nähtud. Aga igal juhul tasub rihtida just neid unesid, mis on hommikuti enne ärkamist, mul on need harilikult eriti põnevad, selleks ajaks on aju juba piisavalt puhanud ja hakkab nagu filmi ketrama, ma olen oma unedes käinud teistel planeetidel ja muinasjutumaailmades, väga huvitav on olnud. Aga selleks peab just olema pigem üsna puhanud periood. Kui olen kurnatud ja liiga väsinud, siis magan nagu nott ja unesid ei tulegi. Nendel päevadel, kui olen näinud seda hommikust ulme-und ja saanud selle rahulikult lõpuni vaadata, siis olen palju värskem ja puhanum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et see on hea kui unenägusi ei mäleta. Järelikult magab ta rahulikult ning puhkab ennast ilusasti välja.

Sul on asjast ikka väga umbluu arusaam.

Unenägude mäletamine sõltub sellest, millises unefaasis üles ärgatakse ja see ei sõltu vanusest. Une kohta on piisavalt teadusartikleid, lugege natuke ja saate targemaks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et see on hea kui unenägusi ei mäleta. Järelikult magab ta rahulikult ning puhkab ennast ilusasti välja.

Sul on asjast ikka väga umbluu arusaam.

Unenägude mäletamine sõltub sellest, millises unefaasis üles ärgatakse ja see ei sõltu vanusest. Une kohta on piisavalt teadusartikleid, lugege natuke ja saate targemaks.

Teate kulla inimene,ma olen ise hästi aktiivne unenõgydenägija ja mäletaja. Ei ütleks, et need mind kuidagi erksamaks ja puhanumaks teeksid. Pigem olen häiritud ning korduvalt öö jooksul üles ärganud. Teadusartikleid võivad lugeda need, kellel pole isikliku kogemust.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 09:55; 13.11 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lasteaiaealine räägib oma unenägudest, st asi pole vanuses. Ise mäletan ka samast east.
Minu meelest 1) rohkem unesid näeb puhanumana ja 2) meelde jäävad need, mis on hommikul vahetult enne ärkamist nähtud. Seost teadlikult kohe meelde jätmisega ei ole täheldanud, pigem on vahel nii, et ärkad öösel ja mõtled, et ooooo, selle jätan meelde, aga hommikuks on ainult nii palju meeles, et midagi oli.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui süveneda unenäo detailidesse,siis võib avastada, et unenägu oli värviline.

Ei saa sellest lausest aru. Unenäod ongi ju värvilised. Või mis detaile on mõeldud?

Teemaalgatajale- unenäod kipuvad siis ununema, kui on järsk äratus, nt äratuskella plärinaga, kohe voodist välja ja tegutsema. Kui rahulikult ärgata ja voodis vedeleda, siis tavaliselt mäletab hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 15:32; 22.11 22:54; 28.11 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa sellest lausest aru. Unenäod ongi ju värvilised. Või mis detaile on mõeldud?

Ei pruugi olla. Või siis lihtsalt eimäleta, et värviline.

Detailid – arvad, et unenägu oli nt must-valge, aga siis nt meenub, et oi, sul oli käes märkmik, mis oli sinine. Või teisel oli mingi kollane pluus seljas. Jne…

Mõnel jällegi on tavaline, et kõik unenäod värvilisena meeles on. Kõigil ei pruugi nii olla.

Nagu seegi, et mõni väidab, et ei näe mitte kunagi unenägusid. Kuigi ikkagi näeb, aga ei mäleta.

Kuidas saab unenägu olla mustvalge? Kas tõesti mõnel on? Tundub väga haruldane.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 15:32; 22.11 22:54; 28.11 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab unenägu olla mustvalge? Kas tõesti mõnel on? Tundub väga haruldane.

Et kuidas saab olla teistel teistmoodi, kui sinul on alati ühtmoodi? Aga vot saab, tuleb asju näha ka natuke laiemalt kui ainult oma mätta otsast.

Kuidas pole võimalik aru saada, et inimesed on erinevad ja ka kogemused on erinevad?

Unenäod võivad vabalt olla kõik värvilised, aga mis sest kasu on kui aju seda ei registreeri ja ei mäleta, siis tundubki, et värve pole. Simple!

Ma ei mõelnud seda sugugi nii negatiivse tooniga, nagu sina kirjutad.
Muidugi tekitab imestust, ma pole ise näinud kunagi must-valget und va mustvalge telekas tavalises värvilises unenäos. Ja ma ei halvustanud, vaid olin üllatunud, et nii ka on võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.11 15:32; 22.11 22:54; 28.11 11:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps laps kurb, et ei mäleta unenägusid