Esileht Koolilaps Laps kuulab imelikku muusikat

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Laps kuulab imelikku muusikat

Postitas:

Kas te jälgite, mis muusikat laps kuulab nt Spotifyst, Youtubest? Kahtlustan, et kuna kuulab imelikku muusikat, siis äkki on tal depressioonialged? Vanus 14. Muidu kuulas ikka tavalist teismeliste muusikat.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 22:49; 28.09 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesed armumised ja haiget saamised? Siis sai küll igast nutu ja halalaule kuulatud ka ilma depressioonita.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis mõttes imelikku muusikat?

nimeta mõni nimi, siis ehk oskaks ka midagi arvata.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte depressiooni alged, vaid lapsel hakkab omaenda maitse, mitte massi oma kujunema.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna avastasin, et kuulab Spotifyst Lou Reedi ja Nick Cave’i. Cave on eriti depressiivne ju. Enne kuulas Ariana Grandet, Little mixi jms teismeliste musa.

0
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 22:49; 28.09 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kuulasin ka teismelisena Lou Reedi ja Nick Cave’i. Radioheadi ka. Ei olnud depressiooni, lihtsalt kasvasin välja muust muusikast, mis seni meeldis.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te jälgite, mis muusikat laps kuulab nt Spotifyst, Youtubest? Kahtlustan, et kuna kuulab imelikku muusikat, siis äkki on tal depressioonialged? Vanus 14. Muidu kuulas ikka tavalist teismeliste muusikat.

kuidas ma seda jälgima peaks ja miks?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Depressioonialgeid otsi ikka käitumisest, mitte muusikast.
Mina kuulasin teismelisena Depeche Mode’i ja punki, sa oleks vist kohe mulle sanitarid koju kutsunud 🙂

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 00:00; 29.09 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas. Depressiooni teemades tuuakse välja, et huvitav, miks keegi tähele ei pannud..

Ja nüüd, kui ema mures (temal ju kontakt enda kalli lapsega kõige lähedasem), on suur imestus, et issand-issand, muretse vähem.

Kui tal on lisaks muusikale ka käitumises mõni detail, mis depressiivsusele viitab, siis muidugi on ka muusikavalik märk. Aga AINULT muusika järgi, kui laps ise on rõõmus, aktiivne või vähemalt tavaline, ei peaks küll hirmu tundma hakkama.
Muidu järgmiseks võib ema hirmu tunda ka selle pärast, kui laps kooli mustade teksade ja pluusiga läheb.
Välised tunnused võivad käitumise tunnuseid kinnitada, kuid iseseisvalt nad küll mingid tunnused ei ole. Just ERITI teismeeas, kui avastatakse maailma ja proovitakse erinevat muusikat, riideid, soenguid.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 00:00; 29.09 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna avastasin, et kuulab Spotifyst Lou Reedi ja Nick Cave’i. Cave on eriti depressiivne ju. Enne kuulas Ariana Grandet, Little mixi jms teismeliste musa.

Aga võibolla ta on hoopis armunud kellessegi, kellele need meeldivad. Äkki on hoopis sellel tüübil depressioon, mitte su lapsel. Ma kuulasin ka natuke Nick Cave’i nooruses, aga tegelikult mulle meeldib talt vaid 3 laulu. Ja Lou Reedil oli ka väga hea laul “Perfect Day”. Aga ma olingi depressiivne. Igal juhul võid lapsega vestelda, aga kindlasti ära ründa tema muusikamaitset ega uuri, miks ta seda kuulab, küsi lihtsalt, kas tal on mõni mure südamel vms. Muusika ei tekita depressiooni, see on lihtsalt sümptom ja võib olla talle lohutav. Muusika kallal norimine oleks sama, mis köhiva inimese kallal pahandamine, et misasja ta köhib, ärgu köhigu, tundub tervem.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, su lapsel hakkab kujunema normaalne muusikamaitse.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kuulasin selles vanuses Marylin Mansonit, postid olid ka seinal. Vanaemal oli tõsine mure minu pärast, kartis et ma olen suures mustas masenduses. See lihtsalt meeldis mulle, tegelt meeldib tänaseni. Siis hakkas mu isiklik muusikamaitse tasapisi kujunema.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulake vaadake Billy Eilishit, teismeliste seas ülipopp, nutavad kaasa, muusika on ülevõlli depressiivne. Aga see kusntlik depressiivsus kuidagi on praegu teismeliste tüdrukute seas moes.

Ise kuulasin punki noorena, värvisin juukseid, haaknõelad, katkised teksad jne.. Tegelikult läksin lihtsalt vooluga kaasa, sest esimene armastus oli punkar. Mingi süvapunkar või ideoloogia kandja pole kunagi olnud, kuigi välja võis nii paista. Vaene ema…

Aga räägi oma lapsega muidugi. Seda võiksid igaljuhul teha.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See Billie on küll päris tore – ja ma olen 52, mitte teismeline. Depressiooni ka ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma olin teismeline, siis ma kuulasin Mansonit, Linkin Parki jne. Mul ei olnud depressiooni, mulle lihtsalt meeldis selline raskem muusika. Tundsin ennast, siis nagu täiskasvanud. Need tüdrukutebändid ja asjad viskavad mingi aeg üle.

Praegu kuulan ma Lana Del Rey-d, aastaid olen kuulanud. Ma ei tea mitte ühtegi melanhoolsemat artisti, kui tema on. Aga ma ise olen väga elurõõmus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see lihtsalt nö põlvkondade vaheline konflikt ole.

nt minu vanemad ei saanud põrmugi aru, miks ma teismelisena ABBAt ja/või Rock Hotelli kuulasin, oleks pidanud ikka Uno Loopi, Marju Kuuti ja Voldemar Kuslapit kuulama nagu nemad 🙂

ja täitsa ausalt, mul pole ka õrna aimugi neist lauljatest, mida mu juba täiskasvanud võsuke viimasel ajal kuulab.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline valib muusikat, mis tundub lahe, eriline… et kui keegi küsib, mis muusikat kuulad, siis saaks olla ikka nii underground, hip ja oldschool. Võibolla tekib tänu sellisele avastamisele ka sügavam huvi hea muusika vastu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, su lapsel hakkab kujunema normaalne muusikamaitse.

Täpselt! Ma oleks ka õnnelik, kui teismeline sellised artistid leiaks. Ariana Grandest Nick Caveni on ikka võimas hüpe. Mul on laps küll väiksem, aga armastab sellist mussi, et mul jooksevad kõrvad verd.
Muus osas tunnustan, et vanem last jälgib ja muret tunneb, aga ilmselt annab muu elu-olu adekvaatsemat infot kui muusikavalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga hea muusika, ma ka kuulan olen 56, ei ole depressioonis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nick Caven

14-aastase muusikamaitset 56-aastase omaga võrrelda on muidugi tase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Laps kuulab imelikku muusikat