Esileht Pereelu ja suhted Laps laseaias, mina õnnetu.!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Laps laseaias, mina õnnetu.!

Postitas:
Kägu

Pisike piiga esimesi päevi lasteaias. Täna jäi üksi sinna, mind saadeti ära. Algusel arvasin, et kui saan lapse lasteaeda ja ise tööle olen õnne tipul… Aga asi on risti vastupidi. Täna lasteaiast koju sõites oli pisar silmis et no kurja tahan ise oma lapsega olla. Kahjuks ma pean tööle minema… Aga valus on kohe. Annaksin parema käe et temaga veel kodus olla. Ise ta seal peale pisikest jonni rahuneb ja on õnnelik et saab teiste endasugustega ringi tatsata. Nüüd olen mina see nõrgem lüli…:(

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Laps laseaias, mina õnnetu.!

jeesas. laps ei ole sinu omand, tal on õigus käia lasteaias ja suhelda omavanustega, mitte oma klammerduva kanaemaga kodus istuda

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahulolematus on haigus. Mis haarab kinni kõigest, millest saab. Nii et on täiesti võimalik, et oled rahulolematu nii lapsega kodus olles, kui tööl käes. Ja kui rahulolematus on hinge sügavale pugenud, siis ka kõik inimesed valmistavad pidevalt pettumust. Isegi kui nad teevad 1000 asja üsnahästi, jääb hinge kriipima see 1 , mis läks kehvasti. Rahulolematus rikub suhted ja oma elu. Nii et võta selle rahulolematusega midagi ette, muidu lõhub ta hinge ja ka elu korralikult ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jeesas. laps ei ole sinu omand, tal on õigus käia lasteaias ja suhelda omavanustega, mitte oma klammerduva kanaemaga kodus istuda[/tsitaat]

Tropp oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Su laps on 1,4a aastat vana? Isegi mõne kuu raha ei saanud kõrvale panna, et ta pisut kauem saaks kodus olla?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina arvan, et kuna laps on lihtsalt niiiiii pisi, siis ongi see jube kohutav. hirmus lausa. nii väikeseid ei tohiks meie lasteaiasüsteemi küll nii vara sokutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jeesus, mis teil viga on?
Tegelikult on see loomulik, hea ja õige, kui ema ja lapse vahel on nii tugev side, et lahusolek on raske, ja hea ema on just selline ema, kes tahaks ise oma lapse juures olla ja tema eest hoolitseda (mitte ei ihkaks tööle põgeneda ega kardaks mandumist). Kahjuks tänapäeva lääne ühiskond väga ei soosi seda (mitte ainult Eesti oma, Lääne-Euroopas on veel hullem, seal viiakse 4-kuused tited juba sõime)

Aga kõigega harjub. Alguses on raske ja harjumatu küll, aga kui näed, et laps on lasteaias kohanenud, talle meeldib seal, tal tekivad sõbrad ja tal on huvitav, küllap siis rahuned ka ise maha. Ja varem või hiljem oleks ju see lasteaeda minek nagunii tulnud, nii et need paar kuud, millest eelmine postitaja rääkis, poleks eriti midagi päästnud.
Samas, lasteaial on tegelikult palju plusse ka, kõik sõltub suhtumisest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jeesus, mis teil viga on?
Tegelikult on see loomulik, hea ja õige, kui ema ja lapse vahel on nii tugev side, et lahusolek on raske, ja hea ema on just selline ema, kes tahaks ise oma lapse juures olla ja tema eest hoolitseda (mitte ei ihkaks tööle põgeneda ega kardaks mandumist). Kahjuks tänapäeva lääne ühiskond väga ei soosi seda (mitte ainult Eesti oma, Lääne-Euroopas on veel hullem, seal viiakse 4-kuused tited juba sõime)
[/tsitaat]

Mis mõttes ei soosi? 10a tagasi, kui VH-d polnud, ei viinud keegi kahekuust sõime. Sai raha kõrvale panna küll, et 1-3a kodus olla. Ometi oli elatustase palju madalam kui praegu. VH tundub soosivat saamatust, abitust, planeerimatust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tüüpiline – lapsel pole häda midagi, aga ema vingub. Ja temaga vignuvad kaasa samasugsued hädakotid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Su laps on 1,4a aastat vana? Isegi mõne kuu raha ei saanud kõrvale panna, et ta pisut kauem saaks kodus olla?[/tsitaat]

Kõik ei saa üle 1000 euro kuus vanemahüvitist, et kõrvale panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nuta, teemaalgataja, keegi ei keela, aga nõme on sellest kohe siia teema teha

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis mõttes ei soosi? 10a tagasi, kui VH-d polnud, ei viinud keegi kahekuust sõime. Sai raha kõrvale panna küll, et 1-3a kodus olla. Ometi oli elatustase palju madalam kui praegu. VH tundub soosivat saamatust, abitust, planeerimatust.[/tsitaat]

Iive oli ka madalam ja olen kindel, et abortide arv suurem. Eestlased on jah selles mõttes loodusrahvas, et alla 1-aastase sõimeviimine tundub enamusele loomuvastane, seda seostatakse Stalini-ajaga. Lääne-Euroopas aga minnaksegi 4-kuuse imiku kõrvalt tööle (nt Prantsusmaal ja Belgias) ja inimesed ei vaata sellele üldse imelikult.
Ma imestasin lihtsalt, et milleks selline parastav suhtumine, on siis tõesti nii vähe empaatiat, et mitte mõista teemaalgatajat? Küllap ta saab isegi mõistusega aru, et olukorraga tuleb leppida ja tegelikult midagi väga traagilist selles polegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Emad nutavadki kui peavad lapsest lahkuma. Kallis teemaalgataja, ära võta õelusekotte hinge! Su tunded on täiesti normaalsed, lähevad üle ajaga. Ole oma lapsele toeks, ta vajab sinu positiivsust. Tulge lasteaiast otse koju, las ta olla sinu süles kaua tahab. Te saate hakkama!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina viin lapse 2,5 aastaselt sõime ja ikka on samad tunded, et väga kurb on. Minu arust on see normaalne ja kohanemine tulebki üle elada nii emal kui lapsel. Kõigil emadel on see täpselt samamoodi.

Please wait...
Postitas:
ArvamusPiider

kui laste kasvatamiseks raha pole, võks neid üldse mitte teha. tittesid tee siis, kui on ka võmalus üles kasvatada. 1,4 aastane panna lasteaeda on kuritegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

liiga väike on tõesti 1.a 4.k. – aga emapalga viljad. olin ilma igasuguse emapalgata lapsega kodus, kuni laps sai 2,5 ja siis oli veel aasta hoidjaga. Noorema lapse puhul panin emapalgast nii palju kõrvale – et sain olla samuti aasta veel kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iive oli ka madalam ja olen kindel, et abortide arv suurem. Eestlased on jah selles mõttes loodusrahvas, et alla 1-aastase sõimeviimine tundub enamusele loomuvastane, seda seostatakse Stalini-ajaga. Lääne-Euroopas aga minnaksegi 4-kuuse imiku kõrvalt tööle (nt Prantsusmaal ja Belgias) ja inimesed ei vaata sellele üldse imelikult.
Ma imestasin lihtsalt, et milleks selline parastav suhtumine, on siis tõesti nii vähe empaatiat, et mitte mõista teemaalgatajat? Küllap ta saab isegi mõistusega aru, et olukorraga tuleb leppida ja tegelikult midagi väga traagilist selles polegi.[/tsitaat]

Ei iive ei olnud (oluliselt) madalam, laulva revolutsiooni ajal oli lausa kordi kõrgem. Mis need abordid asjasse puutuvad?
Kirjuatd ehk lähemalt neist Lääne-Euroopa sõimdest? Mitu % imikutest-väikelastest neis käivad? Mitu tundi nädalas ja mitu tundi päevas? Mitu last on kasvataja kohta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei iive ei olnud (oluliselt) madalam, laulva revolutsiooni ajal oli lausa kordi kõrgem. Mis need abordid asjasse puutuvad?
Kirjuatd ehk lähemalt neist Lääne-Euroopa sõimdest? Mitu % imikutest-väikelastest neis käivad? Mitu tundi nädalas ja mitu tundi päevas? Mitu last on kasvataja kohta?[/tsitaat]

Oeh, ei viitsi tõesti statistikat välja otsida. Laulva revolutsiooni ajal oli kõrgem jah, aga siis maksis päts leiba 20 kopikat. Abordid puutuvad selles mõttes asjasse, et tänu VH-le ilmselt sünnib nüüd nii mõnigi laps, keda enne VH-d mittehakkamasaamise kartuses poleks sünnitatud (alati on soovimatuid rasedusi ka).

Siin riigis, kus mina elan, käib enamus aastastest lastest sõimes (jälle, ametlikku statitsikat ei hakka otsima, räägin sellest, mida enda ümber näen ja inimestelt kuulen). Sõimerühmades on suur osa lapsi, kes veel ei kõnni, seetõttu ei käida nendega ka väljas. Rühmad on vist nii 15-lapselised, see on erinev. Tõsi küll, päevad on lühemad, kestavad kl 15-17-ni — täisajaga töötavatel emadel on vaja leida (palgata) keegi, kes lapse sõimest ära tooks ja paar tunnikest temaga oleks. Mu günekoloog ja meie perearst läksid mõlemad 4-kuuse lapse kõrvalt tööle tagasi, ühele lapsele võeti hoidja, teine läks sõime.
Ja muide, haige lapsega kodusolemiseks on töötaval emal ette nähtud 6 päeva aastas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel õelamalt ei saanud lajatada? Dry again!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu vanemad on ka kuriteo pannud toime sind sünnitades…oh, oleks sinusuguseid abordijäänuseid vähem, oleks elu palju ilusam!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu vanemad on ka kuriteo pannud toime sind sünnitades…oh, oleks sinusuguseid abordijäänuseid vähem, oleks elu palju ilusam!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Veel õelamalt ei saanud lajatada? Dry again![/tsitaat]

kuivata ise!

Please wait...
Postitas:
roosad tulbid

[tsitaat]Veel õelamalt ei saanud lajatada? Dry again![/tsitaat]

irwwwww
Kas räägid \”ingliskeelt\”? 😛

Please wait...
Postitas:
roosad tulbid

[small]ArvamusPiider kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui laste kasvatamiseks raha pole, võks neid üldse mitte teha. tittesid tee siis, kui on ka võmalus üles kasvatada. 1,4 aastane panna lasteaeda on kuritegu. [/tsitaat]

Pmst nõus.
Nii väike laps peaks olema kodus kas oma vanema või mõne hoidjaga, mitte keset tatist eesti talve mingis läkastavas, maas roomavas ja püksi kakavas kollektiivis.
Teemaalgatajale ka üks küsimus: mida tähendab 1,4? Kui su laps on 1,4-aastane, siis on ta 1 aasta ja 5 kuune – kas arvutad alati nii udupeenelt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teed aborti oled paha. Sünnitad oled paha. Kurat me eestlased oleme kuri ja õel rahvas. Jah, minu tütar on 1,4 aastane ehk 1 aasta ja 4 kuune. Täna oli esimest päeva iseseisvalt lasteaias, no laske mind maha, kurjategija olen! Aga ega see ju ometi kuritegu pole kui lapsele süüa anda ei ole ega tal kodu kus soojas magada- kuna emme ei saa ju ometi teda teiste laste sekka lasta.! Kui nutaksin siin, et oi kas saaksite pisikese lapsega peret toetada, vinguksite, et näe ei saa ise hakkama- kindlasti hariduse, tööta, asotsiaalne. Ei ole ma ei üht, teist ega kolmandat ja saan ise hakkama. Tore, et mõnigi aru sai, et see on olude sunnil ning minu jaoks raske.
Aga teised, mis teil viga on? Tore, et teie elu majanduslikult kindlustatud on. Aga keegi peab ka s**a töö ära tegema ja vähem palka saama ning seal juures kitsaste finants tingimuste juures ära elama. Kõik ei saa direktorid olla.!
Nb! Arvutan, jah, alati nii udupeenelt st. 1+1=2 mitte 3.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Teed aborti oled paha. Sünnitad oled paha. Kurat me eestlased oleme kuri ja õel rahvas. Jah, minu tütar on 1,4 aastane ehk 1 aasta ja 4 kuune. Täna oli esimest päeva iseseisvalt lasteaias, no laske mind maha, kurjategija olen! Aga ega see ju ometi kuritegu pole kui lapsele süüa anda ei ole ega tal kodu kus soojas magada- kuna emme ei saa ju ometi teda teiste laste sekka lasta.! Kui nutaksin siin, et oi kas saaksite pisikese lapsega peret toetada, vinguksite, et näe ei saa ise hakkama- kindlasti hariduse, tööta, asotsiaalne. Ei ole ma ei üht, teist ega kolmandat ja saan ise hakkama. Tore, et mõnigi aru sai, et see on olude sunnil ning minu jaoks raske.
Aga teised, mis teil viga on? Tore, et teie elu majanduslikult kindlustatud on. Aga keegi peab ka s**a töö ära tegema ja vähem palka saama ning seal juures kitsaste finants tingimuste juures ära elama. Kõik ei saa direktorid olla.!
Nb! Arvutan, jah, alati nii udupeenelt st. 1+1=2 mitte 3.[/tsitaat]
Äkki leiaks selllegi raha, et rasedusvastaseid vahendeid kasutada? Kui seda pole, siis tõesti seksi asemel söö õuna!
Tõesti 1.4a ajuvaba.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

teemaalgataja on hea ema. kahjuks ei ole soovitada muud, kui vaid leppida olukorraga, küll see mööda läheb ja harjute mõlemad.

kui teid ikka pereisa üleval ei pea, siis tuleb tööl käia.

ma imestan nende emade üle, kes viskavad väikse lapse kellegi kätte ja kihutavad trippidele üle maailma ja leiavad, et see on normaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki leiaks selllegi raha, et rasedusvastaseid vahendeid kasutada? Kui seda pole, siis tõesti seksi asemel söö õuna!
Tõesti 1.4a ajuvaba.[/tsitaat]

Sa mõtled kondoomi, rasestumisvastaseid pille, spiraali jms.? Olen nendega tutvunud. Ja uskumatu või mitte aga isegi kasutanud mõnda neist.! Ja kuna üks neist mind alt vedas, oma 99,7% usaldusväärsuse juures, on mul laps. Kui oleksin tema sünnitamise asemel valinud abordi sõimaksite mind mõrvariks jms. Vot see on ajuvaba.! Nüüd leiate kindlasti, et lapsel oleks lastekodus parem ja mind tuleks sundsteriliseerimisele saata?
Alfonss, aitäh.! Lapse isaga on nii nagu on… Tema leidis, et talle ei sobi lapsed. Aga see laps, on õnn mitte õnnetus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa lõpp, kui haiged võivad inimesed olla! Tahate jätta muljet, et teie elus on kõik hästi, nagnii olete hoopis ise ühe jalaga prügikasti poole teel. Hale!
Teemaalgataja, pea vastu. See läheb üle. Mul läks laps 2,4 aastaselt lasteaeda. Alguses olid samad tunded, aga nüüd ma näen kui väga talle teiste seltsis olla meeldib. Ega lõpmatuseni ei saa ka emmega koos kodus istuda, tahaks omasugustega ka ju koos olla 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Norras lähevad osad lapsed lausa 10kuuselt lastesöime ja \”miskipärast\” köigist neist kasvavad korralikud, normaalsed inimesed.
Oma laps läks 2aastaselt lasteaeda, aga vot see oli siinses ühiskonnas taunitav ja mind nimetati kanaemaks. Olin ju tervelt 1a kauem kodus, kui \”lubatud\”. Tööst jäin seetöttu muidugi ilma ja pidin hakkama uut otsima.
öudseid kommentaare saab siit lugeda! Et, kui pole finantsi, haridust last 3 esimest eluaastat kodus hoida, siis on targem üldse rasedusvastaseid vahendeid kasutada? Jälk on selliseid asju lugeda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Esileht Pereelu ja suhted Laps laseaias, mina õnnetu.!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.