Esileht Pereelu ja suhted Laps laseaias, mina õnnetu.!

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Laps laseaias, mina õnnetu.!

Postitas:
roosad tulbid

RE: Laps laseaias, mina õnnetu.!

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teed aborti oled paha. Sünnitad oled paha. Kurat me eestlased oleme kuri ja õel rahvas. Jah, minu tütar on 1,4 aastane ehk 1 aasta ja 4 kuune. Täna oli esimest päeva iseseisvalt lasteaias, no laske mind maha, kurjategija olen! Aga ega see ju ometi kuritegu pole kui lapsele süüa anda ei ole ega tal kodu kus soojas magada- kuna emme ei saa ju ometi teda teiste laste sekka lasta.! Kui nutaksin siin, et oi kas saaksite pisikese lapsega peret toetada, vinguksite, et näe ei saa ise hakkama- kindlasti hariduse, tööta, asotsiaalne. Ei ole ma ei üht, teist ega kolmandat ja saan ise hakkama. Tore, et mõnigi aru sai, et see on olude sunnil ning minu jaoks raske.
Aga teised, mis teil viga on? Tore, et teie elu majanduslikult kindlustatud on. Aga keegi peab ka s**a töö ära tegema ja vähem palka saama ning seal juures kitsaste finants tingimuste juures ära elama. Kõik ei saa direktorid olla.!
Nb! Arvutan, jah, alati nii udupeenelt st. 1+1=2 mitte 3.[/tsitaat]

Palun saa aru, et 1,4-aastane ei ole 1 aasta 4 kuune. Mis sul matemaatika oli?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Norras lähevad osad lapsed lausa 10kuuselt lastesöime ja \”miskipärast\” köigist neist kasvavad korralikud, normaalsed inimesed.
Oma laps läks 2aastaselt lasteaeda, aga vot see oli siinses ühiskonnas taunitav ja mind nimetati kanaemaks. Olin ju tervelt 1a kauem kodus, kui \”lubatud\”. Tööst jäin seetöttu muidugi ilma ja pidin hakkama uut otsima.
öudseid kommentaare saab siit lugeda! Et, kui pole finantsi, haridust last 3 esimest eluaastat kodus hoida, siis on targem üldse rasedusvastaseid vahendeid kasutada? Jälk on selliseid asju lugeda.[/tsitaat]

ehk tutvustakisd lähemalt Norra sõime? Mitu last kasvataja kohta? Mitu päeva nädalas ja mitu tundi päevas seal käiakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vot mul on samad tunded. Laps saab kohe kolmeseks ja peaks teda lasteaiaga harjutama hakkama natuke, kuid laps on nii emas, isas kinni, et õudusega mõtlen sellele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja – ole tugev, läheb kergemaks. Mina nutsin esimesed nädalad igakord, kui lasteaiast tulin. Päeval olin kodus ja igatsesin nii hullult lapse järele, et hinges pitsitas ja tahtsin last lasteaiast ära võtta. Olin nagu halvatud, kodus ei osanud midagi peale hakata ja tavaliselt tundus, et laps lihtsalt tudub oma voodis ja siis olingi hästi tasakesi diivani peal (lugesin raamatut, lehitsesin netis midagi, tegin käsitööd vms, mida tavaliselt tegin lapse lõunaune ajal) kuni lapsele järgi läksin. Nüüd on laps käinud lasteaias 4 kuud ja lasteaed on saanud üheks osaks meie elust ja on palju kergem teda hommikul sinna jätta 🙂

Please wait...
Postitas:
amatöör

[tsitaat]Norras lähevad osad lapsed lausa 10kuuselt lastesöime ja \”miskipärast\” köigist neist kasvavad korralikud, normaalsed inimesed.
Oma laps läks 2aastaselt lasteaeda, aga vot see oli siinses ühiskonnas taunitav ja mind nimetati kanaemaks. Olin ju tervelt 1a kauem kodus, kui \”lubatud\”. Tööst jäin seetöttu muidugi ilma ja pidin hakkama uut otsima.
öudseid kommentaare saab siit lugeda! Et, kui pole finantsi, haridust last 3 esimest eluaastat kodus hoida, siis on targem üldse rasedusvastaseid vahendeid kasutada? Jälk on selliseid asju lugeda.[/tsitaat]

norra ei ole vist küll nüüd hea näide. kui vanalt huvitav Breivik lasteaeda pandi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]roosad tulbid kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palun saa aru, et 1,4-aastane ei ole 1 aasta 4 kuune. Mis sul matemaatika oli?[/tsitaat]

minul oli matemaatika koolis viis, käisin olümpiaadidel ja naudin ka täiskasvanuna nupukust nõudvate ülesannete lahendamist, sellele vaatamata sain aru, mis vanust teemaalgataja oma lapse puhul silmas peab.

suudan mõista ka tema tundeid, muidugi on kurb, aga kui laps saab hakkama, saad sina ka. see võtab veidi aega, aga lõpuks laabub kõik.

Please wait...
Postitas:
himur

Minu laps läks ka 1,4 aastaselt sõime. Alguses oli ka täpselt selline tunne. Nutsin ka vahest ja pidevalt \”obsessisin\”, et kas nad ikka hoolivad temast jne. Nüüd on ta 2aastane ja 8 kuune, teist aastat lasteaias: räägib teistest paremini, käib poitl, sööb ise nüüd riietub ka juba ise. On arukas, hea mäluga, seltsiv, leplik. Võrdlen teda nendega kes alles läksid lasteaeda, ja mul on tunne et mida varem, seda parem. Harjuvad kiiremine, ei oska nii palju nõuda ja protestida nagu peaaegu 3 aastane saab juba. Ma usun, et lasteaed on pigem hea kui halb.
Selle on aga suur AGA-kõik sõltub lapsest ja ERITI lapsevanemast. Kui lapsevanem ise stressib kõrval, ise tunneb pigem negatiivset emotsiooni lasteajas suhtes siis see peegeldub ka lapse käitumisel ja soovil seal lasteajas käia.

Please wait...
Postitas:
spott

Himur- väga toetav jutt. Ta on mul igati tragi ja teistega seltsiv, mis sest, et teised temast seal natuke vanemad. Lasteaia suhtes üritan ma talle sisendada vaid positiivset, kuigi endamisi mõtlen, et mis nad seal mu pisikesega teevad. Nüüd ta mõned päevad seal ilusti käinud ja kasvatajad kiidavat. Magama jääd ilusti ja söömisega tuleb ise toime. Kogu selle,terve päeva tema pärast muretsemise, paneb mind unustama see kui talle järgi lähen. Korraks vaid tuleb minu juurde ja siis kohe tagasi teistega mängima ja ringi jooksma- tal on seal tore.:) Terve tee koju ja koduski seletab ta omas keeles pikalt ja laialt, et kes, kus ja mis. Ja see paneb mind arvama, et oma otsust ta lasteaeda panna ma ei hakka kahetsema. Kuigi praegu on temata minus selline tühjus, et tõesti ei oska midagi peale hakata.
Aga toetavate sõnade eest suur- suur AITÄH.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tagasilöök tulema kipub, siis räägi või tühja telefoni kõike positiivset lasteaia kohta. Nii, et laps kuuleb. Võid viia lapse oma töökohta, rääkida ja näidata talle, kus sina sel ajal oled ja mida sa teed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]amatöör kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

norra ei ole vist küll nüüd hea näide. kui vanalt huvitav Breivik lasteaeda pandi?[/tsitaat]

Jajah, Breivik nullib muidugi kogu Norra söimede mötte, eks? Eestis on ka hirmutavalt palju psühhopaate, kui sa seda veel ei teadnud. Ja kust sa tead, äkki Breivik ei käinudki üldse lasteaias? Nüüdsed temavanused olid paljud tol ajal kooliminekuni kodused.
Norra lastesöimes on 10 lapse peale 3 kasvatajat. Ja lapsed käivad söimes 07.00- 16.45, ehk siis täiskohaga. Muidugi mitte KÖIK lapsed, aga enamus küll. Vähemalt siinkandi lastesöimedes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]amatöör kirjutas:[/small]

Jajah, Breivik nullib muidugi kogu Norra söimede mötte, eks? Eestis on ka hirmutavalt palju psühhopaate, kui sa seda veel ei teadnud. Ja kust sa tead, äkki Breivik ei käinudki üldse lasteaias? Nüüdsed temavanused olid paljud tol ajal kooliminekuni kodused.
Norra lastesöimes on 10 lapse peale 3 kasvatajat. Ja lapsed käivad söimes 07.00- 16.45, ehk siis täiskohaga. Muidugi mitte KÖIK lapsed, aga enamus küll. Vähemalt siinkandi lastesöimedes.[/tsitaat]
jään arvamuse juurde, et laps peaks olema koos emaga vähemalt 2 aastat, isegi rohkem.
väikelapse jaoks on turvaline lapsepõlv kõige olulisem – seega alla 2.a. sõime viimine on lapse jaoks suur shokk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 31 ja lasteaeda läksin 1 aastaselt – ma ei saa aru mis jutt see on, et vanasti olid lapsed 3 aastaseni kodus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]amatöör kirjutas:[/small]

Norra lastesöimes on 10 lapse peale 3 kasvatajat. Ja lapsed käivad söimes 07.00- 16.45, ehk siis täiskohaga. Muidugi mitte KÖIK lapsed, aga enamus küll. Vähemalt siinkandi lastesöimedes.[/tsitaat]

Meil on 16 lapse peale üks. Vahet näed?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu laps läks sõime 1a5kuusena 1-2 päevaks nädalas, sest OLI VAJA. Ja kuna ma tean, et oli vaja, siis ei hakanud ma mingeid süümekaid tekitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]

Sinuga 100% nous. Ise uk’s ja siin lahevad emad kuuekuuste korvalt toole. Ja vorreldes Eestiga on lapsed onnelikumad, enesekindlamad ja lahtisemad. Taiskasvanuna rahulikumad ja ei stressa iga tuhise asja parast.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Pereelu ja suhted Laps laseaias, mina õnnetu.!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.