Esileht Väikelaps Laps lasteaias

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Laps lasteaias

Postitas:

Laps on 5 ja lasteaias on tekkinud paar probleemi. Väidab, et rühmas on teine laps, kes teda lööb. Õpetajad ei näe midagi sellist nagu seda poleks olnud. Minu juttu ei usuta, vaid tahavad ise lapse käest kuulda. Õpetajad pidid kurjad olema, seega ei räägigi laps neile vaid hoopis mulle. Sai ühelt õpetajalt riielda, et ise on süüdi kui enda eest seista üritab ja ära räägib. Nüüd ei julge midagi öelda. Õpetaja oligi öelnud, et see on sinu süü kui teine laps talle liiga teeb. Mulle väitis õpetaja, et kui ka teeb teine liiga siis kogemata ja see teine laps ei mäleta seda enam päeva pärast ja pole mõtet vanematele rääkida. Mingi selline ümmargune jutt. See õpetaja sõna otseses mõttes muigas mulle näkku ja väitis, et ei usu kuna pole midagi näinud ega laps pole midagi öelnud. Teine õpetaja väitis, et laps valetab mulle kodus juhtunu kohta ja susib ja sehkendab teistega. Siiani olen ainult head lapse kohta kuulnud.

Kodus on laps lasteaiast tulles tujukas, õhtuti ei taha magama minna. Hommikul ei lähe ka sinna hea tujuga vaid venitab viimase minutini.

Mulle just jäi kriipima see, et kuidas õpetaja ütleb viieaastasele lapsele, et laps on ise süüdi. Laps kardab nüüd õpetajaid, sest nad saavad kurjaks kuigi enne olid positiivsed tunded.

Mida teha selles olukorras? Miks on õpetajad muutnud suhtumist lapsesse?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga teiste vanematega rääkinud oled, kas kellelgi veel sarnane probleem? Ma päris täpselt ei saa su kirjeldusest aru, mida on õpetajad lapsele öelnud ja mida sulel näkku + kas päris täpselt sellises sõnastuses. Kui sa arvad, et õpetajad alahindavad probleemi, saad alati direktoriga rääkida. Rühmas on ka õpetaja abi olemas ju ilmselt, kellel silmad peas ja kellelt saba infot.

Aga siiski tuleb arvestada paari asjaga. Tõsi on, et lapsed kipuvad probleeme võimendama. nt ühe korra teine laps lõi ja nüüd lapsele on see eredalt meelde jäänud ja väidetavalt koguaeg lööb, aga võibolla lihtsalt see laps ei meeldi enam talle ja seda ühte korda toob ettekäändeks, miks mitte mängida, miks laps ei meeldi. Nii näiteks mu enda vanem laps ka kunagi rääkis löövast uuest lapsest ja kui käisin rühmas uurimas – tõsi, probleem eksisteeris, aga hoopis ühe teie lapsega olevat sellel uuel konflikt pidevalt, mitte minu lapsega. Aga juhtumisi see teine laps on minu lapse hea sõber ja siis nö võttis probleemi üle.

Noorem laps räägib mulle, kuidas üks tema rühmakaaslane justkui iga päev paneks minu vanemale lapsele liiva kapuutsi sisse – vanem laps on siis ise seletanud, et ei, ainult ühe korra juhtus.

Väga hea on uurida ikka teistelt vanematelt, kas kellegi veel probleem või võimendab su laps probleemi ja tegemist on ühekordse juhtumiga.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õpetaja väidab,et pole midagi sellist näinud, siis ilmselt ei olnudki see löömine märkimist väärt -tõukas, läks käega vastu, näpistas, lõi jalaga, siin on vahe sees. Kas on kindel, et oma laps ei tee sääsest elevanti? Ma panustan, et lapsed läksid mänguasja jagamise pärast tülli nt või ei võetud kedagi mängu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida kasvatajad sinu arust teha saaksid?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 18:41; 14.12 19:46; 15.12 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: issand, mis küsimus? Kasvatate kohustus on jälgida ja tagada rahulik ja sõbralik atmosfäär. Kui keegi kedagi lööb, siis tuleb sekkuda. Meie lasteaias on näiteks üks väike tüdruk, kes pidevalt näpistab ja lööb endast veel väiksemat. Olen mitu korda peale sattunud, kui kasvataja riidleb ja kui lubati ka lasteaeda sisse minna, siis see väike tüdruk tuli minu juurde ja ütles mitu korda, et see paha tüdruk tegi ai ai Mariale ja Marial oli valus.  Nii et, see jutt on jama, et lapsed ei jäta meelde, või unustavad.. kõik on meeles, kes mida ütleb. Ja ütleme nii, et minule kui võõrale lapsevanemale läks see küll hinge, kui võõras laps tuleb kurtma.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: issand, mis küsimus? Kasvatate kohustus on jälgida ja tagada rahulik ja sõbralik atmosfäär. Kui keegi kedagi lööb, siis tuleb sekkuda. Meie lasteaias on näiteks üks väike tüdruk, kes pidevalt näpistab ja lööb endast veel väiksemat. Olen mitu korda peale sattunud, kui kasvataja riidleb ja kui lubati ka lasteaeda sisse minna, siis see väike tüdruk tuli minu juurde ja ütles mitu korda, et see paha tüdruk tegi ai ai Mariale ja Marial oli valus. Nii et, see jutt on jama, et lapsed ei jäta meelde, või unustavad.. kõik on meeles, kes mida ütleb. Ja ütleme nii, et minule kui võõrale lapsevanemale läks see küll hinge, kui võõras laps tuleb kurtma.

Mis mõttes mis küsimus? Mitte keegi pole löömist näinud. Kas kasvataja peaks ühe lapse ütluse peale teise lapse letti võtma?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 18:41; 14.12 19:46; 15.12 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma prooviks suhelda nende laste vanematega, kellega su laps rohkem läbi käib. Ja paluda neil oma laste käest uurida, kuidas neile olukord tundub. Lihtsate küsimustega, et kas Matu on Juku sõber, kas nad mängivad koos, kas nad mõnikord kaklevad, miks kaklevad, kumb esimesena lööb? jne.

Vabalt võib olla, et ongi rühmas pahatahtlik ja vägivaldne laps. Aga võib ka olla, et üks laps provotseerib niikaua kuni teine laksu kirja paneb. Seega kolmas arvamus selles olukorras oleks kasuks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 20:27; 15.12 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes mis küsimus? Mitte keegi pole löömist näinud. Kas kasvataja peaks ühe lapse ütluse peale teise lapse letti võtma?

Võiks rääkida väidetava pahategija vanemaga. Lihtsalt ääri-veeri uurida, et tundub, et lapsed on lähemalt suhtlema hakanud ja kas teine laps on midagi rääkinud. Mingi aimduse ikka saab toimuvast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele: issand, mis küsimus? Kasvatate kohustus on jälgida ja tagada rahulik ja sõbralik atmosfäär. Kui keegi kedagi lööb, siis tuleb sekkuda. Meie lasteaias on näiteks üks väike tüdruk, kes pidevalt näpistab ja lööb endast veel väiksemat. Olen mitu korda peale sattunud, kui kasvataja riidleb ja kui lubati ka lasteaeda sisse minna, siis see väike tüdruk tuli minu juurde ja ütles mitu korda, et see paha tüdruk tegi ai ai Mariale ja Marial oli valus. Nii et, see jutt on jama, et lapsed ei jäta meelde, või unustavad.. kõik on meeles, kes mida ütleb. Ja ütleme nii, et minule kui võõrale lapsevanemale läks see küll hinge, kui võõras laps tuleb kurtma.

Osad tüdrukud ongi sellised, kes tulevad võõrastele vanematele kaebama. Pole poiste hulgas selliseid kohanud. Mäletan enda lasteaiakaaslast ja ka oma lapsel.

Enda tüdrk nägeles pidevalt ühe teise tüdrukuga. Nähtavasti tahtsid mõlemad olla liidrid ja mängu juhtida ja enda ümber ustavaid sõpru sebida. Mõlemad olid ühtviisi kanged. Kahjuks olid neil kapid garderoobis kõrvuti ja seal käis ikkka paras togimine/lükkamine/sudimine. Ja siis see teine tüdruk tuli järjepanu õhtuti minule kaebama, millega minu laps see päev hakkama oli saanud. Kuigi võisin mõnikord ise kõrvalt näha kuidas ta möödaminnes teisele nt uksega lajatas.  Asi läks paremaks, kui lasin kasvatajal nad garderoobis üksteisest kaugemale viia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes mis küsimus? Mitte keegi pole löömist näinud. Kas kasvataja peaks ühe lapse ütluse peale teise lapse letti võtma?

Võiks rääkida väidetava pahategija vanemaga. Lihtsalt ääri-veeri uurida, et tundub, et lapsed on lähemalt suhtlema hakanud ja kas teine laps on midagi rääkinud. Mingi aimduse ikka saab toimuvast.

Js need teised lapsevanemad on päev otsa lasteaias ja jälgivad toimuvat?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.12 18:41; 14.12 19:46; 15.12 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on siiani meeles, kuidas üks poiss tahtis lasteaias mult jõuga rooli käest ära tõmmata, aga ma hakkasin vastu ja tõukasin ta käega eemale. Ta vist ei olnud selliseks vastuhakuks valmis, kaotas tasakaalu ja lõi otsmiku vastu lauajalga. Eks ma vanema venna kõrvalt olin karastud ka füüsilisteks konfliktideks. Sellele järgnes muidugi üürgamine, kasvaja jooksis plutitama, pani külma lusika otsmikule ja uuris, kuidas ta kukkus. Muidugi näitas ta minu peale. Mina ei öelnud enda õigustuseks midagi, küll aga tundsin end juhtunu pärast halvasti. Kuna ma olin lasteaias hea käitumisega laps, siis kasvataja ilmselgelt kahtles, et see pahatahtlikkusest juhtus ning pidas targemaks mitte õiendada. Aga õhtul kui poisi ema talle järgi tuli ja muhku nägi, siis kasvataja lahkelt seletas, et üks tüdruk lükkas ning kiikas minu suunas. Tundsin tohutut ebaõiglust, et minust kui pahategijast räägiti. Ta ise tuli kisklema ja ma ei tahtnud teda tõugates, et ta maha kukuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Js need teised lapsevanemad on päev otsa lasteaias ja jälgivad toimuvat?

Ei, aga äkki nad suhtlevad oma lastega ja saavad küsida. Kui minu 4-aastasel mingid vahejuhtumid lasteaias on olnud, siis teinekord on ta parim sõber oma emale juhtunust täpsema ülevaate andnud kui mu oma laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 20:27; 15.12 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin, ja täitsa hämmeldunud. kôik justkui lapsevanemad, aga nagu üldse lastest midagi ei tea, kes soovitab vanematega vestelda, kes kaaslastega…mitu päeva hiljem.

see on täiesti tavaline, et on konflikte, tôuklemist, isegi löömist, ja kôike kasvatajad tôesti ei näe, enamasti lapsed rüselevadki rohkem, kui pole täiskasvanute silma all. mitu päeva hiljem ei saa nii väikeste lastega sellist asja uuesti enam teemaks tôsta, sa vôid ise hakata siis juba talle sisendama, et probleem on suurem kui tegelikult, ja sinu suhtumise tôttu ta ei taha enam lasteaeda. miks sulle ei sobi kasvataja nôuanne lapsele, et enda eest tuleb seista? siis on tôesti juba hilja, kui on keegi juba löönud, ja kui ôpetaja ei näe, siis ei saa ju iga väiksemagi konflikti pärast hakata interventionit tegema. täiesti nôus, kui oleks igapäevane probleem vôi vägivaldne laps, see on teine lugu. aga ma arvan, et su laps ütleks, et see nii on, ja ka teised oleksid teadlikud.

meil oli lasteaias vägivaldne laps, lapsed kurtsid, vanemad käisid rääkimas, ja läks küll palju paremaks, kuni ikka poiss pidi vahetama elukohta ja lasteaeda. ja ka üks kord juhtus, et mu laps läks kaebama, ja sai vastuseks, a la et mine mängi, mis sa mind jälle tüütad.

kas ei vôi olla, et lood seoseid asjade vahel, mis tingimata pole seotud? et ôpetaja vähendas probleemi, ei tähenda, et nad on muutnud suhtumist su lapsesse, et laps ei taha ei lasteaeda ega magama minna, ei ole seotud vägivallaga lasteaias, vaid lihtsalt selline periood?

ma ei usu küll, et ôpetajad on muutnud suhtumist su lapsesse, ja mitte ühestki kirjeldatud faktist seda välja ei paista. ôpetajad peavad hoidma rahu kôigi osaliste vahel, ja ikka vôib juhtuda, et ei käitu professionaalselt ja ütlevad lapsele midagi kohatut. aita hoopis lapsel julgem olla, ütledki, et ôpetajal läks sassi, ja et alati peab minema ütlema. sinu suhtumine teeb palju rohkem kui kurjad lapsed ja ôpetajad. lapsed tahavad oma vanemate meele järele olla, ja kui need ütlevad, et kasvatajad on kurjad ja lasteaed paha, siis eks nemad ka lähevad sellega kaasa. proovi olla heatahtlik enda suhtes, enda lapse, aga ka ôpetajate ja teiste laste suhtes. ei ole keegi paha, aga valesti vôib kôigil minna.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Laps lasteaias