Esileht Väikelaps Laps lasteaiast kodus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Laps lasteaiast kodus

Postitas:

Mul on üks laps ja elan metsas. Laps käis aias selleks, et ta oleks sotsiaalne, sest tundus, et tal minuga igav. Nüüd on laps kodus olnud 3päeva. Ja terve kuu on veel jäänud. Ta muudkui küsib millal läheme lasteaeda ja räägib lastest, kes seal käivad. Mõtleb välja kellele külla minna, aga koguaeg ei saa ju külas käia. Ma tegelen temaga ja mängin, aga lausa kahju lapsest. Lootus, et keegi külla tuleb on nullilähedane, et tal ka oleks laps, kes mu lapsele kaaslaseks. Loomaaias oleme juba sellel aastal 4xkäinud ja lotte maa tuleb sellel kuul, aga mis teie üksikud lapsed päevad läbi kodus teevad? Laps peaaegu 4aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 19:43; 04.07 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 5-aastane ja lasteaia suvepuhkuse ajal samuti igatseb lasteaeda ja sealseid sõpru.
Hommikul vaatab multikaid ja peale seda läheme õue, mina toimetan aias ja laps samal ajal kiigub või mängib liivakastis või aitab mul aias toimetada. Õnneks oskab/tahab laps ka omaette mängida. Toas ehitab legodest asju, paneb puslesid kokku või vaatab raamatuid. Korra nädalas käime vast kusagil üritusel. Igapäevaselt teeme ka pikema jalutuskäigu või sõidab laps rattaga. Eriti üritusi ei organiseeri, pigem kulgeme niisama, kaasan last palju kodustesse toimetustesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaia sõpru külla ei saaks kutsuda?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli eelmine suvi sama asi. Kutsusime 3 last külla, aga keegi ei leidnud aega – ometi õpetajate sõnul lapse sõbrad.

Proovi ikka leida kontakt mõne teise lasteaiakaaslasega. Kui kord nädalaski käite külas või keegi teil, on hea. Käige kuskil lähimas asulas mänguväljakutel jne. Sugulasi, tuttavaid ei ole kuni paar aastat vanemate lastega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 12:04; 04.07 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise metsa sees elad ja lastega külalisi teil vähe, siis on variant, et kaasad oma lapse endaga tegevustesse (aias?) ja käidki asustatud punktides mänguväljakutel/parkides/mere ääres jne, kus teisi lapsi ka liigub.

Mu oma laps muidugi sellist nonstop temale suunatud tegevust või kellegagi pidevalt koosmängimist 4-lt ei vajanud ja maal oli tema jaoks paradiis, sest sai turnida (tekitatud vastavalt vanusele võimalused, tekitada ise igasugeid takisturadasid endale ja rattaga sõitmiseks), joosta, veega mängida, meisterdada, ehitada onne, peidikuid, sõita rattaga, trikitada küngastel jne

Lapse lasteaiasõpru saab suvisel ajal endale paremini külla siis, kui ise selle lapse vanematega ka lähedasemad ja kõigil huvi kohtuda. Sest suvisel ja puhkuste ajal planeeritakse tihti perekonnaga tegemisi/olemisi. Ainult oma lapse külla viimine/toomine sinu lapse huvides kuskile kaugemale jääb tahaplaanile võrreldes näiteks perede ühise toreda nädalavahetuse veetmisega.

Või paku mõnele lapsevanemale, kel häda lapse hoidmistega, kui ise tööl, et sa võiksid teda aidata mõne päeva hoidmisega ja sina võidad lapsele mängukaaslase. Kuigi nii nooretega me pole selliseid “külasolekuid” teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli eelmine suvi sama asi. Kutsusime 3 last külla, aga keegi ei leidnud aega – ometi õpetajate sõnul lapse sõbrad.

Proovi ikka leida kontakt mõne teise lasteaiakaaslasega. Kui kord nädalaski käite külas või keegi teil, on hea. Käige kuskil lähimas asulas mänguväljakutel jne. Sugulasi, tuttavaid ei ole kuni paar aastat vanemate lastega?

See, et lapsed lasteaias sõbrad on ja koos mängivad, ei tähenda ju automaatselt veel seda, et ka need lasteaiasõbrad on üksikud lapsed, kes suvel kodus igavlevad. Ma ausalt öeldes ei viitsiks küll oma puhkuse ajal hakata last kuhugi kaugemale mängima vedama. Puhkuse ajal tahan ikka ise oma lapsega koos aega veeta ju.
Aga mind paneb imestama, et elu maal metsa sees lapsele nii igav on. Saab ju lapse igapäeva tegemistesse kaasata, talle väikseid töid anda. Äkki on teemaalgataja laps harjunud, et kogu aeg keegi tegeleb temaga ja ei oskagi üksi omaette mängida? Minu lapsel selles vanuses fantaasia lendas ja mängis ka üksi hoolega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli eelmine suvi sama asi. Kutsusime 3 last külla, aga keegi ei leidnud aega – ometi õpetajate sõnul lapse sõbrad.

Proovi ikka leida kontakt mõne teise lasteaiakaaslasega. Kui kord nädalaski käite külas või keegi teil, on hea. Käige kuskil lähimas asulas mänguväljakutel jne. Sugulasi, tuttavaid ei ole kuni paar aastat vanemate lastega?

See, et lapsed lasteaias sõbrad on ja koos mängivad, ei tähenda ju automaatselt veel seda, et ka need lasteaiasõbrad on üksikud lapsed, kes suvel kodus igavlevad. Ma ausalt öeldes ei viitsiks küll oma puhkuse ajal hakata last kuhugi kaugemale mängima vedama. Puhkuse ajal tahan ikka ise oma lapsega koos aega veeta ju.

Aga mind paneb imestama, et elu maal metsa sees lapsele nii igav on. Saab ju lapse igapäeva tegemistesse kaasata, talle väikseid töid anda. Äkki on teemaalgataja laps harjunud, et kogu aeg keegi tegeleb temaga ja ei oskagi üksi omaette mängida? Minu lapsel selles vanuses fantaasia lendas ja mängis ka üksi hoolega.

Lapsed on väga erinevad. Minu 4a laps hakkab igavusest süüa küsima. Ja ei oskagi üksi tegevust leida, õnneks nüüd juba on ka noorem nii vana, et saavad koos mängitud kõiksugu fantaasiamänge – üksi aga suurem kaps kunagi ei mängi nii. Ekstraverdina vajab ta seltsilist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 12:04; 04.07 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on ka üksiklaps, aga ta üritab mind ise oma tegevustesse kaasata kui mängukaaslast ja siis me mängime vahelduva eduga kord seda kord toda rolli, tema on keegi ja mina keegi muinasjutust või multikast, joonistame vahel koos, laulame, kaasan vahel oma kodutegevustesse, a-la kui küpsetan, lasen tal kätega taigent sõtkuda jne. Tal pole kunagi igav ja kedagi ei igatse, sest mina ja mees oleme ta n-ö suured mängukaaslased. Kodu on ka muidugi mänguasju täis nagu mängutoas. Väljas on ka huvitav koos uudistada.
Maal oleks ehk tõesti lõpuks liialt üksluine. Ei jääkski muud üle kui sagedamini sõita kuskile.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igav ei ole vast kõige parem sõna.
Tänase päeva sisustasin ära tal, tipi telgi kokku paneku ja edasi mängis juba ise. Täna käisime ka rannas ja nii see päev läheb. Lasteaeda on maininud juba palju. Helistasin paarile tuttavale, kellel ka lapsed on, aga juba ollakse maakodudesse mindud.
Keeruline saab see lapse aja sisustamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 19:43; 04.07 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna lapsele aega, kohaneb kodusolemisega ja hakkab endale ise tegevust leidma. Meil on küll 2 last, aga nad on iseloomult erinevad ega taha kogu aeg ninapidi koos mängida. Kui maal oleme ja teisi mängukaaslasi pole, siis esimese hooga on see “mul on igav” jutt, aga kui sellest välja ei tee, märkan varsti, et kumbki on ise endale tegevust leidnud. Ei jõua ju kogu aeg lapsi mööda mänguväljakuid ja muid tegevusi vedada, meil on lastel ka see harjumuse asi, et pidevalt on mingeid tegevusi väljaspool kodus saanud, on harjunud ka nuiama, et lähme sinna ja tänna, aga tegelikult saavad rahulikult maakodus ka nädal aega asjatatud, ilma et peaksime ponnistama mingeid meelelahutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks laps ja elan metsas. Laps käis aias selleks, et ta oleks sotsiaalne, sest tundus, et tal minuga igav. Nüüd on laps kodus olnud 3päeva. Ja terve kuu on veel jäänud. Ta muudkui küsib millal läheme lasteaeda ja räägib lastest, kes seal käivad. Mõtleb välja kellele külla minna, aga koguaeg ei saa ju külas käia. Ma tegelen temaga ja mängin, aga lausa kahju lapsest. Lootus, et keegi külla tuleb on nullilähedane, et tal ka oleks laps, kes mu lapsele kaaslaseks. Loomaaias oleme juba sellel aastal 4xkäinud ja lotte maa tuleb sellel kuul, aga mis teie üksikud lapsed päevad läbi kodus teevad? Laps peaaegu 4aastane.

Mina elan ka metsas ja seepärast tegingi kolm väikese vahega last, et oleks seltsim. Leidsime õnneks kahe km kaugusel ühe peaaegu sama vanade lastega pere ka. Nüüd on nii, et kui minul on puhkus kutsun naabrilapsed ka meile. Laste ema-isa on väga rõõmsad kui vahel lastevaba päeva saavad. Vahel ongi lapsed kasvõi kolm päeva jutti meil, hommikul tuuakse, õhtul viiakse. Meie lapsed neil sama moodi vahel, mitte küll nii sageli, mul on vabam graafik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Laps lasteaiast kodus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.