Esileht Koolilaps laps liiga tihti külas

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: laps liiga tihti külas

Postitas:
Kägu

Varem olen siin ikka lugenud probleemi, et lapse n sõber on iga päev külas või et mingi n laps on küla kasvatada jne.

Nüüd olen aga mina see vanem, kelle laps käib koguaeg külas. Laps läks esimesse klassi. Peale kooli tahab kohe minna sõbrale külla. Reeglina on see üks ja sama sõber, kes elab kohe kooli kõrval (ja üks lähemalelavaid). No eks mitmed teised sõbrad jäävad ka pikapäevarühma/elavad kaugemal.

Kohe mainin ära, et pikapäevarühm pole teemaks – meil on koolist range palve, et pikapäevarühma kohad jäetakse lastele, kes käivad koolis bussiga, et neil oleks alati koht, kus olla. Meie elame koolist jalutuskäigu kaugusel.

Aga mul endal juba imelik, et laps nii palju külas. Kodus on meil kõik korras, ainult et – me mehega töötame mõlemad kodukontoris. Arusaadav, meile ei taha siis külalisi kutsuda, pole seda “privaatsust”. Üks päev laps just teatas, et tahab ka vahel üksi kodus olla, no üritame siis aegajalt mehega samal päeval päris kontorisse minna, aga kuna kontor on suht kaugel, siis tihti ei taha käia lihtsalt põhjusel, et laps saaks üksi olla.

uuriks teistel vanematelt, kellel on ka laps kohe esimese klassi tahtnud palju ringi käia – eriti just väiksemate kohtade elanikud, kus pole probleemiks ühistransport, linnas ära eksimine, tihe liiklus jne. Millised reeglid olete kehtestanud? Kas alati nui neljaks peab peale kooli korraks koju tulema (ka siis, kui õppimist pole jäetud) või on mingi n kell, kui peab kindlasti koju tulema (mitte alles õhtusöögiks)? Või las ollagi ja kutsun alles nt õhtusöögiks? Mul pole head põhjust talle ka öelda, miks ta peab kodust läbi käima, kui lõunat on söönud tund enne koolipäeva lõppu, kui ei plaani kuskile õue turnima minna koolivormiga ja õppida ka pole jäetud….

PS, uuringi juba ka ta sõbra vanematelt, et kas neid häirib see, et kas ja kui palju peaksin piirama just sellel sõbral külas käimist. Et selles osas ei olegi vaja kommenteerida, aga hetkel tahaks rohkem teada, millised reeglid üldiselt teistel on, kus otseselt tänaval liikumine ei ole lapsele ohtlik, eksimisvõimalust ei ole, aga kuidagi endal on ka imelik järsk muutus lasteaialapsest hulkuvaks koolilapseks… (tegelikult ta ju ei hulgugi, vaid istub külas).

Ps palun tõesti mitte kommenteerida neil Tallinnas elavatel inimestel, kes ei julgeks oma esimese klassi last veel ühistranspordiga sõitma – me oleme väike koht ja siin on olukord hoopis teine.

Või ongi selline koolilapse elu ja mulle lihtsalt harjumatu? Ta mul vanim laps, nii et varasem kogemus puudub, mida ja kuidas koolilapsed teevad. ma ise läksin kooli 6aastaselt ja peale koolipäeva läksin koju lõunaund magama veel 😀

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minge kontorisse. Praegu teete asju enda tahtnise/mugavuse järgi ja laps ei tahagi enam kodus olla.

+2
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks laps ei või sõpru endale külla kutsuda? Kas tal pole oma tuba?  Praegu pole tegu jätkusuutliku lahendusega saata laps teistele külla, ise mitte kedagi külla kutsuda. Ideaalis võiks need külaskäigud olla vastastikused korda-mööda ja laps peaks saama minna kasvõi oma tuppa ja seal üksi ja vaikuses end maha laadida koolipäevast mõni tund. Laps tahab vahel olla üksi kodus, miks mitte.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 2. kl laps praegu veel õues peamiselt, ka siis, kui külas on. Mina olen kodukontoris – koosoleku ajal olgu õues, muul ajal on uks vahelt lukus ja sõbrad külla lubatud, v.a üks.

Oma plaanide ja asukohaga hoiab ise kursis (reeglit ei ole olnud vaja kehtestada).

Tihedate külaskäikude puhul, kui teistel vanematel midagi nende vastu pole, ma lihtsalt räägiks põhiasjad üle, kuidas meeldiv külaline olla (ilmselt käib sinna juurde ka mõistlik aeg, kui kaua külas olla, kuigi nt mulle endale meeldib, kui lastel on külalised, ja nende äraminekut ei oota).

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps tahab vahel olla üksi kodus, miks mitte.

Osades riikides on lausa keelatud alla 11/12 aastast üksi koju jätta. Ma saan aru, et Eestis on ohutum ja ajalooliselt see tavapärane, aga alluda 7-aastase (8?) soovidele, et tal on vaja üksi kodus olla…

Praeguste ilmadega on tõesti veel võimalik ka õues olla – samas kogemus ütleb, et kahekesi toas võib olla isegi parem kui väljas, oleneb – väljas hulkudes võib sattuda just rohkem halva sõpruskonna mõju alla.

Üritaks siiski natuke teise pere koormust jagada, et lepitegi kokku, et mingid päevad nädalas siiski kellelegi külla ei minda ja võimaldada siis pigem teistel enda juurde külla tulla. Kas antud kohas, kus laps külas käib, ei ole siis vanemad samal ajal kodus?

+7
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks sa peadki sõbra vanemate vastuse ära ootama. Mina olin vanma lapse algklasside ajal pigem võõrustaja rollis. Peaaegu iga päev tulid nad meie juurde (elame kooli lähedal ja lapse sõber oli maalt ja tihti oli bussi või trennini aega). Sõbra vanemad ka muretsesid, et laps on tüliks. Tegelikult ei olnud üldse. Ma olin samal ajal aastasega kodus ja mul oli tegelikult hea meel, et suuremal oli peale kooli tegevust ja mina ei pidanud teda “lõbustama”.  Kahekesi mindi nt palju meelsamini koduõue mängima kui üksi oleks läinud.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps tahab vahel olla üksi kodus, miks mitte.

Osades riikides on lausa keelatud alla 11/12 aastast üksi koju jätta. Ma saan aru, et Eestis on ohutum ja ajalooliselt see tavapärane, aga alluda 7-aastase (8?) soovidele, et tal on vaja üksi kodus olla…

Praeguste ilmadega on tõesti veel võimalik ka õues olla – samas kogemus ütleb, et kahekesi toas võib olla isegi parem kui väljas, oleneb – väljas hulkudes võib sattuda just rohkem halva sõpruskonna mõju alla.

Üritaks siiski natuke teise pere koormust jagada, et lepitegi kokku, et mingid päevad nädalas siiski kellelegi külla ei minda ja võimaldada siis pigem teistel enda juurde külla tulla. Kas antud kohas, kus laps külas käib, ei ole siis vanemad samal ajal kodus?

Mis su point on?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See jutt suuna kõik selle teise lapse vanematele ja küsi, kuidas neile sobib.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on 2. kl laps praegu veel õues peamiselt, ka siis, kui külas on. Mina olen kodukontoris – koosoleku ajal olgu õues, muul ajal on uks vahelt lukus ja sõbrad külla lubatud, v.a üks.

Oma plaanide ja asukohaga hoiab ise kursis (reeglit ei ole olnud vaja kehtestada).

Tihedate külaskäikude puhul, kui teistel vanematel midagi nende vastu pole, ma lihtsalt räägiks põhiasjad üle, kuidas meeldiv külaline olla (ilmselt käib sinna juurde ka mõistlik aeg, kui kaua külas olla, kuigi nt mulle endale meeldib, kui lastel on külalised, ja nende äraminekut ei oota).

Miks seda ühte last siis külla endale ei luba?

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige täpsema info saad tõesti konkreetselt võõrustajatelt, kas ja kui palju on sobilik. Oma lapsel ma ilmtingimata koju tulekut eelnevalt ei nõudnud, sest koduste tööde tegemine ei olnud probleem ka kell 17-18.00, ja samuti sõi koolis  nö lisasööki. Tean, et mõni  laps pidi enne ära õppima, sest õhtul enam ei jaksanud ja seetõttu olid mingid ajalised piirangud.

Meile tuldi ka tihti peale kooli, sest elasime kooli ligiduses ja ei olnud ka teisi kodus. Lapsega oli läbi räägitud, et tema on siis meie kodu hoidja. Seega külla kutsub need keda suudab ohjata ( võimalik kolamine, ajade lõhkumine, asjade kadumine). Lisaks oli teada mida ja millega  võib tegutseda ja peale mängimist/meie koju jõudmise ajaks tuli suurem segadus korda teha (eelistatult koos sõpradega, aga kui sõbrad ei aita, siis  kahjuks ise). Kuna meil oli väike kodu, siis oli ajaline piiirang. Kuni meie õhtuks kojujõudmiseni ei olnud vaja eraldi kooskõlastada külasolemisi ja võis kasvõi iga päev meil olla, aga hilisemad/pikemad ja nädalavahetuse külasolemised tuli kooskõlastada. Ja samamoodi oli vaikivaks kokkuleppeks ka teistel, et kuni 17-18.00 polnud probleemi, edasi kooskõlastati.  Päris esimeses klassis ei mäleta, aga hiljem pandi ka taskuraha kokku ja osteti koos kõigile ka mingeid näkse vms, seega ei tekkinud ka sellest probleemi, et ühed lapsevanemad panustavad meeletult “kogu küla” võõrustamisele (laps teadis ka alati, kus mida ja kui palju võib ta kodustest tagavaradest kostitamisele jagada).

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks seda ühte last siis külla endale ei luba?

Tema võib käia siis, kui ma tööd ei tee. Vajab liiga palju korralekutsumist, milleks mul töö ajal aega pole. Lapsed ise teda ohjata ei suuda, väljas saavad vähemalt ära tulla, kui imelikke asju hakkab tegema.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks laps ei või sõpru endale külla kutsuda? Kas tal pole oma tuba? Praegu pole tegu jätkusuutliku lahendusega saata laps teistele külla, ise mitte kedagi külla kutsuda. Ideaalis võiks need külaskäigud olla vastastikused korda-mööda ja laps peaks saama minna kasvõi oma tuppa ja seal üksi ja vaikuses end maha laadida koolipäevast mõni tund. Laps tahab vahel olla üksi kodus, miks mitte.

Ta võib kutsuda küll ja me oleme seda talle korduvalt öelnud, et viisakas on ka ise kutsuda. Väidab, et teine ei taha tulla. Aga vb ei kutsu kah – vb tal lihtsalt külas huvitavam, sest võõrsil on ikka rohi rohelisem. Vb ngi asi selles, et külas ei ole vanemaid kodus koguaeg, meie aga töötame kodus. Oma tuba on tal olemas, uks käib kinni ka.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah, nüüd kui kõik vastused olen läbi lugenud, jah, asi võib olla ka selles sõprade järel koristamises, miks ei taha sõpru kutsuda. Et üks hetk otsustatakse küla peale minna ratastega, tuba jääb koristamata (mina ka ei käi neil kannul ju) ja õhtul siis kui mingi hetk tema tuba näen, peab kahjuks ikka ise koristama 😀 Ta on olnud siis päris pahur, et sõber ju ka ajas segi, ehk tõesti on siin see point, miks ta külalisi väga ei kutsu.

Teine asi on muidugi see, et tal pole väga palju mänguasju enam – ta lihtsalt ei mängi nendega. On raamatusõber ja joonistab palju, paar korda varem, kui veel käisid sõbrad rohkem külas, kuulsin kui ütles sõbrale – hakkame koos raamatut lugema 😀 Ilmselgelt ei tulnud sellest midagi välja 😀

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks laps ei või sõpru endale külla kutsuda? Kas tal pole oma tuba? Praegu pole tegu jätkusuutliku lahendusega saata laps teistele külla, ise mitte kedagi külla kutsuda. Ideaalis võiks need külaskäigud olla vastastikused korda-mööda ja laps peaks saama minna kasvõi oma tuppa ja seal üksi ja vaikuses end maha laadida koolipäevast mõni tund. Laps tahab vahel olla üksi kodus, miks mitte.

Ta võib kutsuda küll ja me oleme seda talle korduvalt öelnud, et viisakas on ka ise kutsuda. Väidab, et teine ei taha tulla. Aga vb ei kutsu kah – vb tal lihtsalt külas huvitavam, sest võõrsil on ikka rohi rohelisem. Vb ngi asi selles, et külas ei ole vanemaid kodus koguaeg, meie aga töötame kodus. Oma tuba on tal olemas, uks käib kinni ka.

Kutsu ise siis. Edasta sõbra vanematele teade, et lapse sõber on külla oodatud. Mõni on tagasihoidlikum ja ei julge kohe tulla, julgusta siis, kuni harjub.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli reegel, kelle 5 ollakse kodus – siis tulevad vanemad töölt ja enam lapsed külas ei ole. Reegel oli vanematega kokkulepitud ja reedel oli kella 8ni, kui ei jäädud ööseks (see ka lepiti kokku vanemate vahel). Samas olid ka huviringid, mistõttu ei saanud laps külas olla või sõbrad meil.

Äkki on seoses kodustöötamisega probleem, et laps tahab olla külas ja ei saa sõpru külla kutsuda? Enda teadmata olete äkki tekitanud lapses selle soovi väljas olla (et ära sega, ole tasem jne), lapsed kergesti saavad aru, kus on parem olla.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina luban oma lapsi külla väga limiteeritult, enda poole luban kutsuda samamoodi (mees töötab kodukontoris ja lastel pole oma tuba), saavad mängida mänguväljakul või olla noortekeskuses või seikluspargis. Elame ka väikeses kohas, paljud elavad nö keskusest väljas ja omal käel sinna ei saagi. Võtan enda seisukohast: töötan lastega ja õhtul tahan oma kodus rahu ja vaikust, mitte lisaannuses lärmi. Samamoodi arvan, et ka teised vanemad tahavad puhkust peale tööpäeva. Samas ei ole okei ka see, et lapsed ilma järelvalveta (päevasel ajal siis) võõras kodus sisse-välja voorivad – mulle endale see sugugi ei meeldiks -, seega luban külla ainult siis kui konkreetse vanemaga on eelnev kokkulepe olemas, mitte nii, et peale kooli lihtsalt keegi läheb kuhugile oma suva kohaselt.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei lubaks lapsel iga päev külla minna. Ja see pikapäeva teema, kui ikka tunned, et vajad teenust, siis sinna ka lapse paned.  meie koolis on pikapäeva rühmas mõnel päeval kokku 31 last.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks sa peadki sõbra vanemate vastuse ära ootama. Mina olin vanma lapse algklasside ajal pigem võõrustaja rollis. Peaaegu iga päev tulid nad meie juurde (elame kooli lähedal ja lapse sõber oli maalt ja tihti oli bussi või trennini aega). Sõbra vanemad ka muretsesid, et laps on tüliks. Tegelikult ei olnud üldse. Ma olin samal ajal aastasega kodus ja mul oli tegelikult hea meel, et suuremal oli peale kooli tegevust ja mina ei pidanud teda “lõbustama”. Kahekesi mindi nt palju meelsamini koduõue mängima kui üksi oleks läinud.

lapsed tahavad peale kooli ka toitu. Mina näiteks iga päev küll ei suudaks ühte last veel toita. Mõni laps ei söö midagi ja teine sööb väga palju. Paljudele ju koolitoit ei maitse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodus on meil kõik korras, ainult et – me mehega töötame mõlemad kodukontoris. Arusaadav, meile ei taha siis külalisi kutsuda, pole seda “privaatsust”. Üks päev laps just teatas, et tahab ka vahel üksi kodus olla, no üritame siis aegajalt mehega samal päeval päris kontorisse minna, aga kuna kontor on suht kaugel, siis tihti ei taha käia lihtsalt põhjusel, et laps saaks üksi olla.

Vabandust, kas see on nali? 6-aastane laps viskab vanemad kodust välja, et sõpru külla kutsuda, kuna talle on vaja privaatsust? Kuidas sa muidu teie elu ette kujutad siis, kui ta nt 16 on? Mis siis teete, jätate kodu talle ja kolite hotelli, sest lapsuke peab ju saama rahus sõpru külla kutsuda?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei viska ju vanemaid kodust välja, vaid  ütles et tahaks ka olla üksi kodus. Nii nagu teised lapsed on. Või nii nagu me vanasti olime. Kui vanemad koju tulid siis külalised läksid koju, et pere saaks koos olla või puhata tööpäevast.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Algklassilaps on liiga väike selleks, et üksinda kellegi võõra koju minna, üksinda tunde kodus olla või endale vanemate teadmata külalisi kutsuda.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teil on kontoris töötamise võimalus mehega mõlemal olemas, teie laps tahab vahel üksi kodus olla ja vahel oleks viisakas ka sõpru enda poole kutsuda, mitte ainult neil kogu aeg ise külas käia. Võib-olla lepitegi siis kokku, et näiteks teisipäeval ja neljapäeval olete mehega kontoris ja neil päevadel peab laps pärast kooli koju tulema. Kas tuleb üksi või kutsub sõbra kaasa, on juba tema valik.

Sõbra vanematega tuleb kindlasti ühendust võtta, ei saa nii, et sinu laps passib iga pärastlõuna nende kodus ja tõenäoliselt saab seal ka toitlustatud, aga sina küsid abi perekoolist, selle asemel, et vanematega kontakti võtta. Igal inimesel on omad eelistused, võib-olla nad tahavad su lapsest paari vaba päeva igal nädalal, võib-olla saad pakkuda, et viid kord nädalas laste jaoks portsu snäkke nende juurde vms. Palu lapsel sõbra vanemate number küsida ja nii on teil vähemalt omavahel ühendus olemas.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas on ikka hea, kui nad jäävad koju omapead? Tahab küll, aga kas ta ise suudab teist last ka vajadusel keelata, ega hakka kahekesi mingeid rumalusi või ohtlikke asju tegema?

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole küll päris täpselt teemasse, aga kas sa tead, mida nad seal sõbra juures üldse teevad? Mul oma lapsega oli kunagi algklassides juhus, kus ta kutsus omale ühe klassivenna külla ja siis nägi see asi siin nagu umbes selline välja, et istusid diivanil, minu oma vaatas telekat ja see sõber istus oma nutitelefonis (minu omal sel ajal oli nuputelefon ainult). Ma siis nii pool naljaga küsisin sellelt sõbralt, et kas ta kodus ka istub kogu aeg niimoodi nutitelefonis või? Vastuseks tuli, et kodus ei lubata üldse telefonis olla 🙂 Nii et jah, selle asemel, et midagi mõistlikku reaalselt kaks kokkusaavat kutti mängiks või teeks, molutavad niisama mõttetuste küüsis (mitte, et mu enda laps ka kuidagi parem oleks, aga ma ise lootsingi, et kui nad kahekesi on, siis äkki leiavad mingid teised reaalsemad mängud või tegevused, lauamängud, legod, õues batuut vmt). Võibolla seal teemaalgataja lapse sõbra juures on ka mingi hull mängupõrgu hoopiski 🙂

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan ka väiksemas kohas, kus algklassi lapsed vabalt ise ringi liiguvad.

Oma lapsed on harva peale kooli üksi kodus. Ikka kas huviringis, kellelgi külas või on keegi meil külas. Ei näe selles mingit probleemi. Minu arvates väga mõnus lapsepõlv. Tegevust leiavad alati. Käivad mänguväljakul või toimetavad toas.

Meil on kaks reeglit. Esiteks, kui nad on külas ja teise lapse vanemad tulevad töölt koju (väljuvad kodukontorist), siis on aeg lahkuda. Teiseks, alati peab teada andma kuhu peale kooli lähevad. Õppida on algklassides nii vähe, et selle pärast pole küll käskinud vahepeal koju tulla.

Ühe lapse sõber elab kaugel, koju saab koolibussiga või peavad vanemad järgi tulema. Tema ema ka alguses muretses, et ta tütar väga tihti meil on aga minu jaoks oli see väga ok. Viisakas ja hästi kasvatatud laps, ei sega kuidagi. Söök pole ka kunagi nii täpselt arvestatud, et poleks midagi anda.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu üks lastest tuli vist 4 aastat jutti koos sõbraga meile. Mul oli hea meel, minu laps ei pidanud üksi olema ja sõbral oli koht, kus olla, kuni bussiaeg kätte jõudis, et linnast välja koju sõita. See kuidagi algas iseenesest ja vanematega rääkisime vist ühe korra sel teemal. Kohtusime vaid lastevanemate koosolekutel koolis. Aga nüüdseks on need lapsed üle 30ne, üksteise laste ristivanemad ja ka meie ise suhtleme selle sõbra vanematega, käime külas. Ei olnud mingit probleemi ei segaduste ega toiduga, mingeid näkse meil kodus eriti polnud, aga midagi süüa oli alati. Tegid võileiba või praadisid kartuleid või muna või soojendasid eelmise õhtu sööke, ei tundnud küll eriti, et sõber oleks suur lisakulu. Selle sõbraga suhtleb praegu ka mu teine, tunduvalt noorem laps – neil on ühine hobi ja annavad üksteisele nõu. Nii et peresõber kogu eluks.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, kõigepealt kontakteeru sõbra vanematega ja uuri, mis nemad asjast arvavad. Praeguste hinnatõusude juures on muidugi ka söögiteema oluline, sest iga päev lisasuud toita ei pruugi olla kõigile jõukohane, samas imelik külasolevale lapsele ka öelda, et kuule me nüüd sööme, sa sööd pärast kodus.

Mul on omal lapsed täiskasvanud, aga ei ole kunagi olnud sellist probleemi, et kui sõbrad külas, siis meie peaks kuhugi ära minema. See tundub väga kummaline, eriti veel 1.klassi lapse puhul. Ka teismelisena, kui sõbrad sauna kutsuti, ei pidanud meie kuhugi minema ja ka sõprade vanematel oli alati hea teada, et me oleme kodus, kui sõbrad meil.

Saan aru, et lapsel on oma tuba, siis seda enam ei mõista, miks peaksid vanemad kodust ära minema.

Kindlasti tuleks limiteerida seda sõbra juures olemist või siis uurida, äkki nad on tõesti sõbraga õues. Ehk siis alusta sõbra vanematest. Muidugi võib ju olla, et sõbra vanemad on viisakad ja ütlevad, et ei ole tüliks jne jne, siis ikkagi limiteeriks seda igapäevast käimist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osad lapsed tahaks olla kodus täiesti üksi. Ei vanemaid, õdesid/vendi, sõpru.  Et saaks paar tundigi täiesti üksi olla.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on ka sotsiaalne ja soovib pigem külla minna. Mõni kord mõtlen samu mõtteid, mida sinagi teemaalgataja. Meil on tingimused:

Kui külaskäigus on tihedad, suhtlen teise poole lapsevanematega ja küsin, kas see on neile sobilik.

Üldjuhul iga laps sööb oma kodus. Kui söögivahetund on just olnud, võib kohe külla minna. Kui on olnud pikk päev, siis peab enne koju sööma tulema.

Kui minnakse õue, siis peab kodus riided ära vahetama.

Hiljemalt kell 5-6 kodus aga pigem on see seotud sellega, millal teise pere vanemad töölt tulevad. Kui pere jõuab koju, lähevad külalised ära. Rakendan seda ka oma kodus.

Kui võimalik (asjad kaasas), soovitan koos sõbraga ära õppida. Siis ei pea kodus sellega tegelema hakkama.

1. Enne äraminemist peab segi aetud toa koos ära koristama.
+1
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Koolilaps laps liiga tihti külas