Esileht Koolilaps laps lõi mind

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: laps lõi mind

Postitas:

10a poiss nähvas mulle vastu kätt, kui ma keelasin küla peale mineku. kell oli palju, vaja õuest ja toast asjad kokku korjata. selle peale tema laksas vihaselt käega vastu minu kätt. mees andis selle peale talle vitsa ja käskis andeks paluda. suur kurbus on peal. siiani on olnud suhted head, nüüd viimased kuud on kuidagi pidev sõda. hoitud laps, peres veel nooremaid 2tk, aga need juba 6 ja 8, et mingit beebitraumat ka ei ole. ei ole väga raamidesse surunud ka, saab sõpradega mängida, on vabalt olemise aega, kuigi ka organiseeritud tegevusi (trennid jne). kuidas edasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:03; 09.07 11:43; 09.07 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

löö vastu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:58; 09.07 12:58; 09.07 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]10a poiss nähvas mulle vastu kätt, kui ma keelasin küla peale mineku. kell oli palju, vaja õuest ja toast asjad kokku korjata. selle peale tema laksas vihaselt käega vastu minu kätt. mees andis selle peale talle vitsa ja käskis andeks paluda. suur kurbus on peal. siiani on olnud suhted head, nüüd viimased kuud on kuidagi pidev sõda. hoitud laps, peres veel nooremaid 2tk, aga need juba 6 ja 8, et mingit beebitraumat ka ei ole. ei ole väga raamidesse surunud ka, saab sõpradega mängida, on vabalt olemise aega, kuigi ka organiseeritud tegevusi (trennid jne). kuidas edasi?[/tsitaat]

Pole ime, et laps lööb. Meeski ju andis vitsa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.07 21:22; 09.07 21:59; 09.07 22:02; 09.07 22:08; 09.07 22:17; 11.07 23:15; 12.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sisuliselt sai laps nüüd signaali, et endast tugevamat lüüa pole mõistlik, aga nõrgema löömine on aktsepteeritav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 21:47; 08.07 23:58; 09.07 12:10; 09.07 14:08; 09.07 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas on ikka nii? kunagi varem pole ta vitsa saanud, aga seekord kohkusime mehega mõlemad ta käitumisest ja käitusime ilmselt afektiseisundis. kuidas teie oleksite olukorra lahendanud? kui räägitud on juba mitu korda, et ei räuska ja röögi meile vastu. seekord ta isegi ei öelnud midagi, vaid kohe mu esimese ütlemise peale laksas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et nüüd oligi asi sealmaal, et vits välja võtta. Laps peab aru saama, et on olemas piirid, mida ei ületata. Vägivald kasvatub vägivalda on õige väide, kuid mitte sellises vanuses.
Või nagu USAs, räägime ja räägime. See mentaliteet kasvab jõudsalt ka meil. Miks saab siin lugega teemadest, kuidas veel väiksed lapsed ülbitevad õpetajatega, ründavad oma koolikaaslasi? Lihtne, kodune kasvatus puudub, lapsed ei karda ega austa mitte kedagi, sest paljude meelest ei tohi lapsele vitsast rääkidagi veel hullem sellega tagumikku kuumaks kütta.
Et ei tekiks valearusaama nagu nuhtleks ma oma last, siis minu 8. a ei ole vitsa saanud, aga pole ka põhjust olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan, et nüüd oligi asi sealmaal, et vits välja võtta. Laps peab aru saama, et on olemas piirid, mida ei ületata. Vägivald kasvatub vägivalda on õige väide, kuid mitte sellises vanuses.
Või nagu USAs, räägime ja räägime. See mentaliteet kasvab jõudsalt ka meil. Miks saab siin lugega teemadest, kuidas veel väiksed lapsed ülbitevad õpetajatega, ründavad oma koolikaaslasi? Lihtne, kodune kasvatus puudub, lapsed ei karda ega austa mitte kedagi, sest paljude meelest ei tohi lapsele vitsast rääkidagi veel hullem sellega tagumikku kuumaks kütta.
Et ei tekiks valearusaama nagu nuhtleks ma oma last, siis minu 8. a ei ole vitsa saanud, aga pole ka põhjust olnud.[/tsitaat]
Oleneb kasvatuse eesmärkidest. Antud situatsioonis täitis vits ainult ühe kitsa eesmärgi: näidata, mis juhtub, kui vanematele vastuhakus üle piiri minna. Aga kui tahta, et laps saaks sõnumi füüsilise vägivalla lubamatusest üldisemas mõttes, siis oli vits lihtsalt viga.
Mis ei tähenda, et tegu oleks tulnud jätta karistamata, kuid arukam ja kaugelenägelikum oleks olnud valida mõni muu meetod.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 21:47; 08.07 23:58; 09.07 12:10; 09.07 14:08; 09.07 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, laduge nüüd miinuseid, aga mina poleks oodanud poolt sekunditki ja poisi juuksed oleks tee leidnud minu tugevasse rusikasse. Pole see nii üks-ühene midagi, et kui lapsel suure üleastumise eest välkkiirelt kõrvast kinni haarata, siis järeldab ta automaatselt, et võib kõigil endast väiksematel sedasama teha. Pigem võib ta järeldada, et tema poolt tehtu oli nüüd suur sigadus ja ema seda kindlasti mitte ei aktsepteeri. Lisaks järgneb lapsele kindlasti vähemalt päevane kõikide ekraanide keeld ja koduarest (lubatud lugemine). Võin öelda, et minu lapsed mind lööma ei tule. Mina ka seda lõputut rääkimist ei poolda. Ega need lapsed mingid poolearulised pole, et veel kümneaastasele peab siin rääkima, kuidas ema lüüa ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kägu 23.58, ole hea, anna nõu, mis muu meetod oleks toiminud kaugeleulatuvalt, samas oleks tavalisest rääkimisest ja selgitamisest, mida siiani kasutanud oleme, tugevalt erinenud? sest ega ma uhke selle mehe antud vitsahoobi üle ei ole, hea meelega keriks aja tagasi ja korraldaks midagi muud.yldiselt meil pole poisiga mingit vägivaldsuse teemat, ta ei kakle praktiliselt üldse, ainult vajadusel enesekaitseks. ja see on niimoodi juba lasteaiaeast, mingeid signaale mingite tema algatatud kakluste kohta minule kunagi tulnud pole ja ma usun, et ta teab, et vägivald on jama. ahjaa, laps tuli eile ise pärast andeks paluma, ytles, et ta ei saa muidu magama jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:03; 09.07 11:43; 09.07 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise oleksin käitunud samamoodi. Ainus, mis võiksite veel teha (kui juba pole jõutud), et isa ka räägiks pojaga rahulikult sellest, mis juhtus, omaette, kusagil neutraalses kohas, pargis vms… Et reeglid jääksid paika ja ka see, kuidas oma perekonnaga (ja loomulikult ka teistega :)) on viisakas käituda. Lihtsalt kordamise mõttes. Meil toimus samalaadne vahejuhtum mõned aastad noorema tüdrukuga ja pole enam kordunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kägu 23.58, ole hea, anna nõu, mis muu meetod oleks toiminud kaugeleulatuvalt, samas oleks tavalisest rääkimisest ja selgitamisest, mida siiani kasutanud oleme, tugevalt erinenud? sest ega ma uhke selle mehe antud vitsahoobi üle ei ole, hea meelega keriks aja tagasi ja korraldaks midagi muud.yldiselt meil pole poisiga mingit vägivaldsuse teemat, ta ei kakle praktiliselt üldse, ainult vajadusel enesekaitseks. ja see on niimoodi juba lasteaiaeast, mingeid signaale mingite tema algatatud kakluste kohta minule kunagi tulnud pole ja ma usun, et ta teab, et vägivald on jama. ahjaa, laps tuli eile ise pärast andeks paluma, ytles, et ta ei saa muidu magama jääda. [/tsitaat]
Olen päris kindel, et rääkimisest ja selgitamisest pole niikuinii enam pärast pahategu erilist kasu, see on niigi stressis lapsele lihtsalt müra. Rääkimine ja selgitamine on ikka ennetamiseks.
Aga väga raske on ju last tundmata midagi välja pakkuda, sest lapsed on ju niivõrd erinevad. Ma tean ainult, mis mu enda lastel oleks mõjunud nii, et nad oleksid aru saanud, et nüüd on piirid tõsiselt ületatud. Ühe lapse puhul oleks kindlasti aidanud telefoni ära korjamine näiteks suve lõpuni. Teisel lapsel on telefonist täiesti ükskõik, aga teda oleks tõsiselt mõtlema pannud näiteks keeld koduaiast kahe nädala jooksul kaugemale minna. Või see, kui isa temaga paari nädala jooksul staadionil sportimas ei käi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 21:47; 08.07 23:58; 09.07 12:10; 09.07 14:08; 09.07 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand,mõni on ikka nii tobe oma jutuga,et vitsa ei tohi anda.Poolearulised olete vä!Üks nähv ja laps saab aru,et ei tohi nii käitda!Tänapäeva emmed nunnutavad ja sada korda seletavad maimukestele,et ei tohi seda ega teist!Ma saan aru,et last peksta ei tohi aga õigel ajal antud nähv on oma koha pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 12:56; 09.07 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]KatiR kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nojah, laduge nüüd miinuseid, aga mina poleks oodanud poolt sekunditki ja poisi juuksed oleks tee leidnud minu tugevasse rusikasse. Pole see nii üks-ühene midagi, et kui lapsel suure üleastumise eest välkkiirelt kõrvast kinni haarata, siis järeldab ta automaatselt, et võib kõigil endast väiksematel sedasama teha. Pigem võib ta järeldada, et tema poolt tehtu oli nüüd suur sigadus ja ema seda kindlasti mitte ei aktsepteeri. Lisaks järgneb lapsele kindlasti vähemalt päevane kõikide ekraanide keeld ja koduarest (lubatud lugemine). Võin öelda, et minu lapsed mind lööma ei tule. Mina ka seda lõputut rääkimist ei poolda. Ega need lapsed mingid poolearulised pole, et veel kümneaastasele peab siin rääkima, kuidas ema lüüa ei sobi. [/tsitaat]

Õige ema, täpselt minu põhimõtted. Läbi aegade on piiride seadmiseks ühe variandina ka füüsiline karistus, tänapäeval on see samuti nii. See ei tähenda päevast päeva lauspeksmist, nagu mõned nüüd endale hoogsalt ette kujutavad, vaid teatud situatsioonides prääniku asemel vitsa kasutamist (mõista siis vitsa all tutistamist või laksu andmist).
Nii nagu jätkub vaktsineerimisest loobujaid, jätkub ka lõputu rääkimise ja lõppeks psühhiaatrite-psühholoogide vahet jooksjaid. Iga vanem valib ise meetodid, kuidas südametunnistuse järki oma lapsi kasvatab. Leian, et teemaalgataja käitus õigesti st karistus järgnes kohe peale lapse pahategu/ ema löömine-karistus selle eest. Tagajärg on kenasti teoga seotud ja ma arvan, et enam sellist asja ei juhtu. Poisil on muidugi paha ja ta võib ka vihane olla, võibolla siis tasuks sellise pahameese noormehega üks selgitav jutt maha pidada. Tegelikult arvan, et ta saab isegi aru, aga enda vigu on ju paha tunnistada ja aeg annab arutust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:58; 09.07 12:58; 09.07 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Olen päris kindel, et rääkimisest ja selgitamisest pole niikuinii enam pärast pahategu erilist kasu, see on niigi stressis lapsele lihtsalt müra. Rääkimine ja selgitamine on ikka ennetamiseks.
Aga väga raske on ju last tundmata midagi välja pakkuda, sest lapsed on ju niivõrd erinevad. Ma tean ainult, mis mu enda lastel oleks mõjunud nii, et nad oleksid aru saanud, et nüüd on piirid tõsiselt ületatud. Ühe lapse puhul oleks kindlasti aidanud telefoni ära korjamine näiteks suve lõpuni. Teisel lapsel on telefonist täiesti ükskõik, aga teda oleks tõsiselt mõtlema pannud näiteks keeld koduaiast kahe nädala jooksul kaugemale minna. Või see, kui isa temaga paari nädala jooksul staadionil sportimas ei käi. [/tsitaat]
Kui ma oleks laps, siis eelistaksin iga kell vanemaid, kes mulle selge piiride ületamise eest vitsa annavad. Need sinu poolt pakutud karistused (pean silmas just ajalist pikkust) tunduvad mulle täieliku psühhoterrorina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui ma oleks laps, siis eelistaksin iga kell vanemaid, kes mulle selge piiride ületamise eest vitsa annavad. Need sinu poolt pakutud karistused (pean silmas just ajalist pikkust) tunduvad mulle täieliku psühhoterrorina.[/tsitaat]
Vaata, minu kasvatustöö on läbi mõeldud teistmoodi kui sinul. Mul ei ole eesmärk anda lapsele selline karistus, mida tal oleks kõige mugavam ära kanda, vaid eelkõige ette valmistada teda tulevaseks eluks, kus meie ühiskonnas piiridest üle astumine ei too reeglina kaasa füüsilisi tagajärgi, vaid just nimelt kas mingitest hüvedest ilma jäämise või rasketel juhtudel vabadusekaotuse.
Ja mis on ülioluline: õpetada lapsele konfliktide lahendamist ilma rusikaid käiku laskmata. Seda tehakse ikkagi isikliku eeskujuga, mitte nii, et laps näeb, et kui muu ei aita, siis on täiesti lubatud asi füüsiliste meetmetega lahendada. See on asi, mis peab lapsepõlvest tulema. Kardan, et väga paljud vitsa andmise õigustajad, kes räägivad, et said ise ka lapsena vitsa, ei ole omandanud elementaarseid konfliktolukordade maandamise ja enesekehtestamise oskusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 21:47; 08.07 23:58; 09.07 12:10; 09.07 14:08; 09.07 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjah, mõnda viga võib minu arustki muude vahenditega ravida. Kui suurem kiusab ajaviiteks väiksemat, siis ma muidugi enamasti suuremat tutistama ei lähe, vaid tuleb päevane ekraanikeeld. Siiski olen seisukohal, et karistus olgu lühike ja efektiivne. Pikaajalised karistused tekitavad lapsele tunde, et mis siin enam päästa–telefon ja vabadus on suve lõpuni läinud, nüüd kiusan venna mõnuga ribadeks… Samuti tuleb arvestada, et lapsed eksivad nagu ka kõik ülejäänud inimesed. Seega oleks tõesti väga julm ühe eksimuse pärast kuudepikkust karistust selga lajatada. Siis tal ju puudubki enda parandamise võimalus. Kes siis vanglas paraneb? Seal tekib vaid lootusetuse tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]KatiR kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mnjah, mõnda viga võib minu arustki muude vahenditega ravida. Kui suurem kiusab ajaviiteks väiksemat, siis ma muidugi enamasti suuremat tutistama ei lähe, vaid tuleb päevane ekraanikeeld. Siiski olen seisukohal, et karistus olgu lühike ja efektiivne. Pikaajalised karistused tekitavad lapsele tunde, et mis siin enam päästa–telefon ja vabadus on suve lõpuni läinud, nüüd kiusan venna mõnuga ribadeks… Samuti tuleb arvestada, et lapsed eksivad nagu ka kõik ülejäänud inimesed. Seega oleks tõesti väga julm ühe eksimuse pärast kuudepikkust karistust selga lajatada. Siis tal ju puudubki enda parandamise võimalus. Kes siis vanglas paraneb? Seal tekib vaid lootusetuse tunne.[/tsitaat]
Minu meelest ongi väga suur vahe, kas me räägime pisikestest pahandustest või väga suurest üleastumisest. Oma ema löömine on minu silmis väga suur üleastumine ja selleks puhuks kasutaksingi selliseid drastilisi vahendeid nagu ülal mainitud. See raudne reegel on meil alati kehtinud, et üksteist ei lööda, selles suhtes on mul nulltolerants.
Meil on küll ainult paar sellist korda üldse olnud, kui nii tõsiseid meetmeid on tulnud ette võtta, aga mingit venna ribadeks tõmbamist pole küll järgnenud, vaid laps on aru saanud, kus on see piir, kust üle ei tohi minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.07 21:47; 08.07 23:58; 09.07 12:10; 09.07 14:08; 09.07 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kui teha vihje politseile lapsepeksjast teemaalgataja mehe kohta, kas nad viitsivad hakata asja uurima?
Lapse peksmine peaks minu meelest olema kriminaalkorras karistatav ja siin ju ülestunnistus must-valgelt olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on mind ka üritanud laksata korra, sellepeale võtsin tal randmest kinni ja väänasin käe selja taha. Õpetasin lapsele ka. Et kui keegi teda kunagi lööma tuleb, et siis see on enesekaitse võte. Rääkisin ka, et mul on kahju, et end oma lapse eest kaitsma pean. Rohkem pole midagi sellist juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Politsei ehk ei reageeri, aga piirkonna lastekaitse spetsialist võiks küll kõrvu kikitada.

Kõiki postitusi ei jõudnud lugeda. Aga uskumatuna mõjusid kirjad, mis õigustavad 10a lapse peksmist.
Mis inimesed need sellised on, kes mitte ei reageeri abitu emotsiooni ajel lapse suhtes agressiivselt, vaid istuvad rahulikult arvuti taga ja väidavad, et lapse peksmine on ainuvõimalik ja õige tegu. KOHUTAV!

Loodan, et minu pojad endale kunagi selliseid naisi ei võtaks. Loodan, et väärtuskasvatus, suhtlemisõpetus ja lastekaitse suudavad järgnevaid põlvkondi paremini kujundada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane proua on päikesepiste saanud:)Irw….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 12:56; 09.07 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps lõi oma ema seetõttu, et tema emotsioonid lahvatasid üle pea. Selle lapse vanemad käitusid täpselt samamoodi. Olid toimunust nii endast väljas, et lasid käed käiku. Seetõttu laskusid mõlemad täpselt ühele tasemele. Tegelikult peaksid täiskasvanud oma emotsioone suutma rohkem kontrollida ning mitte vägivalda käiku laskma. Mul on 3 last ning tunnistan ausalt, et jah on olnud hullumeelseid hetki, kus ma tunnen, et ma ei suuda ning ma tahaks kellelegi vastu näppe anda. Õnneks olen ma suutnud ennast talitseda ning nüüd on lapsed juba suured. Kui ma oleksin läinud üle piiri ning kedagi siiski füüsiliselt karistanud, siis oleksin selle lapse käest pärast südamest vabandust palunud ning kirjeldanud, miks ma sedasi käitusin ning miks nii ei tohi käituda. Siis saab ka laps aru, et kätega ei minda probleeme lahendama ning vägivald on lubatud ainult ekstreemsetes situatsioonides enesekaitseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, kui teha vihje politseile lapsepeksjast teemaalgataja mehe kohta, kas nad viitsivad hakata asja uurima?
Lapse peksmine peaks minu meelest olema kriminaalkorras karistatav ja siin ju ülestunnistus must-valgelt olemas.[/tsitaat]

LOLL!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:58; 09.07 12:58; 09.07 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Issand,mõni on ikka nii tobe oma jutuga,et vitsa ei tohi anda.Poolearulised olete vä!Üks nähv ja laps saab aru,et ei tohi nii käitda!Tänapäeva emmed nunnutavad ja sada korda seletavad maimukestele,et ei tohi seda ega teist!Ma saan aru,et last peksta ei tohi aga õigel ajal antud nähv on oma koha pea.[/tsitaat]

Kas tahad kasvatada käsutäitjat või oma peaga mõtlevat inimest? Kas tahad kasvatada õnnelikku või kompleksides (madal või liiga kõrge enesehinnang) inimest? Nunnutama peab õigel ajal ja kasvatamine algab juba lapse sündides. Sellisel juhul ei tule ette olukordi, et laps teid ei austa. Laps tuleb õpetada oma emotsioone kontrollima, teda lüües ei õpeta te midagi. Kas ka teie löömine on õigustatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.07 21:22; 09.07 21:59; 09.07 22:02; 09.07 22:08; 09.07 22:17; 11.07 23:15; 12.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]KatiR kirjutas:[/small]

Õige ema, täpselt minu põhimõtted. Läbi aegade on piiride seadmiseks ühe variandina ka füüsiline karistus, tänapäeval on see samuti nii. See ei tähenda päevast päeva lauspeksmist, nagu mõned nüüd endale hoogsalt ette kujutavad, vaid teatud situatsioonides prääniku asemel vitsa kasutamist (mõista siis vitsa all tutistamist või laksu andmist).
Nii nagu jätkub vaktsineerimisest loobujaid, jätkub ka lõputu rääkimise ja lõppeks psühhiaatrite-psühholoogide vahet jooksjaid. Iga vanem valib ise meetodid, kuidas südametunnistuse järki oma lapsi kasvatab. Leian, et teemaalgataja käitus õigesti st karistus järgnes kohe peale lapse pahategu/ ema löömine-karistus selle eest. Tagajärg on kenasti teoga seotud ja ma arvan, et enam sellist asja ei juhtu. Poisil on muidugi paha ja ta võib ka vihane olla, võibolla siis tasuks sellise pahameese noormehega üks selgitav jutt maha pidada. Tegelikult arvan, et ta saab isegi aru, aga enda vigu on ju paha tunnistada ja aeg annab arutust.[/tsitaat]

Vaesed lapsed sul. Millal keelatakse Eestis füüsiline karistamine seadusega? Justnimelt läheb see poiss viha ja vimma täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.07 21:22; 09.07 21:59; 09.07 22:02; 09.07 22:08; 09.07 22:17; 11.07 23:15; 12.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaks poega paadis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Politsei ehk ei reageeri, aga piirkonna lastekaitse spetsialist võiks küll kõrvu kikitada.

Kõiki postitusi ei jõudnud lugeda. Aga uskumatuna mõjusid kirjad, mis õigustavad 10a lapse peksmist.
Mis inimesed need sellised on, kes mitte ei reageeri abitu emotsiooni ajel lapse suhtes agressiivselt, vaid istuvad rahulikult arvuti taga ja väidavad, et lapse peksmine on ainuvõimalik ja õige tegu. KOHUTAV!

Loodan, et minu pojad endale kunagi selliseid naisi ei võtaks. Loodan, et väärtuskasvatus, suhtlemisõpetus ja lastekaitse suudavad järgnevaid põlvkondi paremini kujundada.[/tsitaat]

Mina olen uuest põlvkonnast, 28-aastane,ise kasvanud peksuga, vabandust \”vitsaga\”. Olen sinuga 100% nõus, tänapäeval pole meil vaja tuimi karistuse hirmus kasvanud inimesi vaid enesekindlaid kodanikke, kes suudavad elada ennast ja teisi austavalt. Selline kasvatus nõuab palju energiat ja aega, kuid on äärmiselt väärtuslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.07 21:22; 09.07 21:59; 09.07 22:02; 09.07 22:08; 09.07 22:17; 11.07 23:15; 12.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

> kui räägitud on juba mitu korda, et ei räuska ja röögi meile vastu

Niisiis puudub lapsel igasugune võimalus oma pettumust või viha väljendada. Häält tõsta ei tohi, lüüa ammugi mitte. Kas ainus võimalus on oma negatiivsed tunded alla suruda, vait olla ja naeratades ema käsku täita? Hoolimata sellest, et ta ise sellega sugugi nõus ei ole?

Paljud lapsed selle just selle viimase variandi hiljemalt teismeeaks ära õpivadki. Panevad tuima ja vanematega ei räägi. Halvemal juhul kaasnevad neuroosid, enese vigastamine, halb seltskond. Ma parem ei jätka seda loetelu.

Mõtle palun selle üle, teemaalgataja. Ja siis arutage mehega, millised viha ja pettumuse väljendamise viisid lapsel siiski lubatud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei võtaks seda nüüd nii suure pahateona, et laps lõi ema, eriti veel kui seda pole varem juhtunud. Poiss lihtsalt ei osanud oma emotsioone kontrollida ja seda tuleb talle nüüd õpetada. Kui poisil on suhe ema-isaga südamlik ja varasemalt last austusväärselt kasvatatud, aitab jutuajamine. Selleks vanuseks on juba ammu väljakujunenud suhtumine maailma ja väärtused. Isa peaks poisi käest vadandust paluma ja selgitama, miks ta lõi. Oli isa ju samamoodi endast väljas nagu laps. Lapsel tuleb samuti ema käest andeks paluda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 08.07 21:22; 09.07 21:59; 09.07 22:02; 09.07 22:08; 09.07 22:17; 11.07 23:15; 12.07 21:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, relevant, ja kägu 22.17, teie kommentaarid on mulle abiks. laps palus juba andeks ja isa rääkis temaga ja vabandas samuti. aitäh ka teistele, kes oma arvamust avaldasid, sain palju mõtteainet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 20:03; 09.07 11:43; 09.07 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]relevant kirjutas:[/small]
[tsitaat]> kui räägitud on juba mitu korda, et ei räuska ja röögi meile vastu

Niisiis puudub lapsel igasugune võimalus oma pettumust või viha väljendada. Häält tõsta ei tohi, lüüa ammugi mitte. Kas ainus võimalus on oma negatiivsed tunded alla suruda, vait olla ja naeratades ema käsku täita? Hoolimata sellest, et ta ise sellega sugugi nõus ei ole?[/tsitaat]

Nii, oletame, et laps tohiks siis räusata, röökida ja/või lüüa. Et tal oleks võimalus oma tundeid väljendada. Kuidas ja mis hetkel tuleks talle selgeks teha, et täiskasvanuna ei sobi räusata, ammugi lüüa? Sellisest \”vabalt tundeid väljendavast\” lapsest ei kasva mitte inimene, vaid metslane. Vaevalt, et peres on keelatud üksi patja nutta, rahunema minna, sporti teha või rahulikult oma arvamust väljendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps laps lõi mind

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.