Esileht Koolilaps Laps manipuleerib haigusega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Laps manipuleerib haigusega

Postitas:
Kägu

Kuna meie lapse koolis on haiguste osas väga range kord, siis piisab vaid korra köhatamisest ja kooliõde saadab lapse paariks päevaks koju jälgimisele, isegi kui ta mingit haigust ise tuvasta. Nüüd siis laps on hakanud seda ära kasutama. Natuke läkastab tunnis ja hops, kohe palutakse paar päeva kodus olla. Tegelikult pole mingit haigust. Räägin lapsega, tema ütleb, et no mis tema teha sai, et natuke midagi koolis kurku läks.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma suhtleks perearstiga. Esmalt seletaks, et selline mure ja kodus pole haigusest ega köhgas haisugi ja siis lohistaks lapse arstile, kes ta viisakalt, kuid konkreetselt paika paneb.
Edasi tutvustaks omi mõtteid ka klassijuhatajale, et selline murekoht on tekkinud aga arst lapse üle vaadanud ja mingeid tõbesid ei tuvastatud.

Noh ja olenevalt siis lapse vanusest, muudaks selle koduse elu talle piisavalt ebameeldivaks, et eelistaks ise juba koolis olla.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et vedada terve laps arsti juurde, kes peaks tegema pedagoogilist õpetustööd?

Kui vanema rääkimisest ei piisa, siis võetakse ära privileegid või kasutatakse muud karistust.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et vedada terve laps arsti juurde, kes peaks tegema pedagoogilist õpetustööd?

Kui vanema rääkimisest ei piisa, siis võetakse ära privileegid või kasutatakse muud karistust.

Mina räägin ka, aga kui professionaal, kooliõde, vaatab üle ja saadab koju, siis see pole ka normaalne. Iga köhatuse pärast ei peaks last koju saadetama, kui mingeid haigusnähte tegelikult ei tuvastata.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub lapsest. Mina laseks oma lapsel rahumeeli kodus olla ja välja puhata, eks nad hakkavad enne vaheaega juba väsima ka. Minu laps suudab end koolitööga ise järjel hoida.

+7
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sõltub lapsest. Mina laseks oma lapsel rahumeeli kodus olla ja välja puhata, eks nad hakkavad enne vaheaega juba väsima ka. Minu laps suudab end koolitööga ise järjel hoida.

Eks ma lasen ka. Kui see on kooliõe korraldus, siis ei lubata teda kooli. Samas ta pole tegelikult haige ja asjad ei peaks nii käima.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks ma lasen ka. Kui see on kooliõe korraldus, siis ei lubata teda kooli. Samas ta pole tegelikult haige ja asjad ei peaks nii käima.

Kui laps pöördub kooliõe poole (koolis ei ole arsti), et tal on halb olla, siis kooliõde ei hakka talle mingit süvaläbivaatust tegema, vaid suunab lapse koju. Edasine on juba vanema ja perearsti vastutusala. Selge on aga see, et kui laps läheb jutuga, et tal on paha, siis ta saadetakse koju, sest ei saa eeldada, et laps valetab. Kurta kõhu- või peavalu on alati kindla peale minek. Seega reeglid kehtesta Sina. Kui arvad, et laps valetab, tee tal kodus olemine võimalikult igavaks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult käivad asjad nii, et lapsele tehakse vahel nn tervisepäevi, kui on näha, et hakkab väsima. Kui näha ei ole, siis ehk tõesti lihtsalt laiskus?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siinkohal ongi vahe selles, kas laps meelega köhib, et koju saada või tõepoolest lihtsalt köhatab ja saadetakse koju. Sain teemaalgatusest aru, et esimene variant? Siis võtaks ikkagi lapse ette. Koju jäänud lapselt konfiskeeriks telekapuldi, playstationi jms meelelahutuse ja jätakski talle vaid nuputelefoni hädaolukorras helistamiseks ja õpikud õppimiseks. Küll varsti tundub koolis köhimine halva plaanina siis.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui laps pöördub kooliõe poole (koolis ei ole arsti), et tal on halb olla, siis kooliõde ei hakka talle mingit süvaläbivaatust tegema, vaid suunab lapse koju. Edasine on juba vanema ja perearsti vastutusala. Selge on aga see, et kui laps läheb jutuga, et tal on paha, siis ta saadetakse koju, sest ei saa eeldada, et laps valetab. Kurta kõhu- või peavalu on alati kindla peale minek. Seega reeglid kehtesta Sina. Kui arvad, et laps valetab, tee tal kodus olemine võimalikult igavaks.

Laps ei pöördunud kooliõe poole. Sinna saatis õpetaja selle peale, et laps teeskles köhimist. Mingit paha olemist pole keegi väitnud. Ja nüüd ütles kooliõde, et peab paar päeva kodus olema ja minul ega perearstil pole siin midagi köhida. Minu arust ei tohiks koju saata ei köhimise teesklemise ega paari köhatuse pärast. Mingi objektiivne haigusleid võiks ikka ka olla.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle lapsele, et homme koroona testi tegema. Usu, ei köhata enam kordagi.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps ei pöördunud kooliõe poole. Sinna saatis õpetaja selle peale, et laps teeskles köhimist. Mingit paha olemist pole keegi väitnud. Ja nüüd ütles kooliõde, et peab paar päeva kodus olema ja minul ega perearstil pole siin midagi köhida. Minu arust ei tohiks koju saata ei köhimise teesklemise ega paari köhatuse pärast. Mingi objektiivne haigusleid võiks ikka ka olla.

Milline diskrimineerimine – laps köhib, aga teie perearstiga ei tohi. 😀

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega kodus ei köhatagi, kodus on trillala-trallaaa, et saigi koolist ära. Mina pidin vanasti ikka mingi palaviku endale nuputama või midagi (pistsin kraadiklaasi koerale alla), aga nüüd on asi ikka väga lihtne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tahtsin sama soovitada 😀 see testimine on nii ebameeldiv, et kui korra ka ära käib, siis teist korda enam ei taha. lisaks ei saa kool keelduda negatiivse koroonatestiga, kuid köhatavat last kooli lubamast

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust ei tohiks koju saata ei köhimise teesklemise ega paari köhatuse pärast. Mingi objektiivne haigusleid võiks ikka ka olla.

Minu arust ei tohiks laps valetada, et köhima ajab. Kui kooliõde ütleks lapsele, et pole sul häda midagi, teeskled lihtsalt, siis oleks varsti tema peale kaebus esitatud, et alusetult süüdistab last valetamises. Nii et ikka ise tuleb selles osas oma last kasvatada.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega kodus ei köhatagi, kodus on trillala-trallaaa, et saigi koolis ära. Mina pidin vanasti ikka mingi palaviku endale nuputama või midagi (pistsin kraadiklaasi koerale alla), aga nüüd on asi ikka väga lihtne.

Asi pole ju üldse selles! Mina oleks ka pakkunud, et minge koroonatesti tegema. Kui need pulgad on korra ninast läbi käinud, nii et pisarad väljas (see on ikka väga ebameeldiv!), ei lähe talle koolis enam midagi kurku.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asi pole ju üldse selles! Mina oleks ka pakkunud, et minge koroonatesti tegema. Kui need pulgad on korra ninast läbi käinud, nii et pisarad väljas (see on ikka väga ebameeldiv!), ei lähe talle koolis enam midagi kurku.

Pean siis sellepärast 78 eurot maksma? Perearst ei anna ju saatekirja, kui midagi häda pole. Pealegi ei taha ma ähvarda last millegagi, mida võib-olla kunagi peab tõsistel põhjustel tegema. Ise olen teinud, minu arust polnud midagi hullu.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan et kui puudub siis puudub, aga kõik kontrolltööd, tunnitööd ja kodutööd olgu järele tehtud. Pigem ole selle koha pealt range ja nõua ettenäitamist õhtul. Küll ta lõpuks leiab, et koolis oleks siiski lihtsam neid asju teha.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Välja puhata millest? Kool algas alles kuu aega tagasi!

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusjuures ma olen oma kümneaastasega täiesti hädas. Teeskleb haiget, kuna mina teda ei usu (ta on päriselt ka terve), siis teeb koolis tsirkust ja saadetakse vähemalt nädalaks koju. Nüüd on jälle mõned päevad koolis käinud ja ütles hommikul, et täna on tal kontrolltöö, et selle teeb ära ja homsest on kodus. Isegi kui ma ta homme “vägisi” kooli saan, siis ta teeb seal õige inimese ees oma õpitud köhaseeria (väga hästi tuleb välja kusjuures, harjutab kodus) ja saadetakse “haigena koju”.
Õppimine on korras, viied reas, eelmise nädalase puudumise asjad vastas kohe ära, kui võimalus anti. Õpib kodus iseseisvalt, sellega probleemi pole. Samuti ei huvita teda telekas ja nutiseadmed, sellest ilma jätmisega ka ähvardada ei saa.
Ma ei oska ka midagi peale hakata, kooliga suhtlesin, öeldi et koolis on igati asjalik ja kohusetundlik ja suhtleb teistega ja kõik on korras.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust ei tohiks koju saata ei köhimise teesklemise ega paari köhatuse pärast. Mingi objektiivne haigusleid võiks ikka ka olla.

Kuule ega see kooliõde ise neid reegleid ei mõelnud. Koolides on ju karmid juhised antud tänasel päeval juhtkonna poolt.
Ja sinu lapse köhimise teesklemist ei pea küll kooliõde tuvastama hakkama.
Et kui paari köhatusega kooli lubataks, oleks kõik kombes?
Probleem pole ju kooliõe, vaid sinu lapse käitumises!

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogemus: “haige” laps jäi koju õppima…aga digiboks läks vanematega tööle kaasa ja internet kinni ning nutitelefon tal hooldusesse.
Paranes võluväel.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kooliõde ei suuda vahet teha teeseldud ja päris köhatusel?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kogemus: “haige” laps jäi koju õppima…aga digiboks läks vanematega tööle kaasa ja internet kinni ning nutitelefon tal hooldusesse.

Paranes võluväel.

Mismoodi ta siis oma kooliasju tegi, kui internetile ligipääs puudus?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kooliõde ei suuda vahet teha teeseldud ja päris köhatusel?

Ei suutnud. Sellepärast ma küsingi, kas mõnda objektiivset haigustunnust siis ei pea olema, enne kui mitmeks päevaks koju saadetakse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega kodus ei köhatagi, kodus on trillala-trallaaa, et saigi koolis ära. Mina pidin vanasti ikka mingi palaviku endale nuputama või midagi (pistsin kraadiklaasi koerale alla), aga nüüd on asi ikka väga lihtne.

Eks see ebameeldivus on subjektiivne. Mulle on tehtud testi 3 korda, lapsele üks kord. Ei ole midagi ebameeldivat- häirivalt kõdi, aga mitte valus. Valus on see, kui ninna tuimestusega vardad lükatakse või põskkoopast süstlaga mäda välja tõmmatakse. Koroonatest on üpris neutraalne protseduur.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed muide kaebavad ka iiveldust, et koolist ära saada. Või kõhulahtisust. Ilmselgelt ei saa kooliõde seda tuvastada, et kas see ka päriselt on. Aga nimed jäävad meelde ja võib lõpuks olla nii, et reaalse haigusega õde last enam koju ei luba.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paranes võluväel.

lapsevanem saab ju tööl olles e-koolist vaadata, mida tunnis tehti, ja seda siis nt telefoni teel lapsele ette lugeda

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koduseid ülesandeid tegi õpikust, töövihikust ja vihikusse + luges kohustuslikku kirjandust. Käsitööd tegi ka 8tööõpetuse tunniks).

Jah, vaatas õpilaspäevikust ja ema dikteeris, kas e-koolis on veel midagi.

Ükski neist tegevustest ei nõua internetti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga nimed jäävad meelde ja võib lõpuks olla nii, et reaalse haigusega õde last enam koju ei luba.

Ajad on muutunud. Nüüd juba palutakse koju minna ükskõik mis ajuvaba põhjusel, mitte ei lubata koju. Tööõpetuse õpetaja on iga puudutud tunni eest 0-i ladunud, sest töö pole ju valmis. Väga vahva.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Esileht Koolilaps Laps manipuleerib haigusega