Esileht Väikelaps Laps manipuuleerib minuga

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Laps manipuuleerib minuga

Postitas:

Meil on 3,5 aastane poiss, kes on õppinud minuga (emaga) manipuleerima. Meil on reeglid, kindel päevaplaan ja kui nendest kinni ei peeta, siis on tagajärjed. Samas laps on nii kange ja väsitav, et ta lihtsalt kurnab mu enne ära, kui mind kuulab. Olen nii tohutult väsinud ja mul on tunne, et laps tajub seda ning soovib niiviisi oma tahtmist läbi suruda. Igasuguste asjadega on kange võitlus, unega, söögiga, sellega kuidas on viisakas kodus ja kodunt väljaspool käituda jne. Mees ei ole reeglitega ja kellaga nii järjekindel ning siis kui laps hakkab tegema mis tahab ja käituma kuidas heaks arvab (mis reeglina on pahandus pahanduse otsa), siis mees käratab ja majas on taas riid ja tüli ja lõpuks laps teeb, mis vaja, vahel nutuga, vahel torisedes.

Olen väsinud ja mul on tunne, et ei oska enam oma last kasvatada, ilma et igast asjast mingi võitlus või sõda välja kasvaks (ma pole ise väga sõjakas inimene, eelistan kompromisse ja kokkuleppeid). Ma ei poolda vägivalda, kuid vahel tunnen, et olen juba nii viimase piirini viidud, et lihtsalt annaks lapsele laksu vastu tagumikku, et ta mind ometi kuulaks.

Mida ma (me) valesti teen(me)? Kas võiksin rutiini ja reeglid mängulisemaks muuta ja seejuures ise kurnatusest mitte läbi põleda? Kas kellelgi on häid mõtteid, veel parem kogemusi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.06 18:24; 13.06 19:02; 13.06 19:22; 13.06 19:37; 13.06 20:08; 13.06 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et paindlikkus päevakavas tähendab läbi põlemist?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei teagi, on lihtsalt tunne, et kohe kui reegleid lõdvemaks hakkame laskma leiab laps viisi, kuidas reegleid üldse mitte järgida ja uuesti reeglite juurde saaminsega kaasneb üks suur tüli nutt ja jonn.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.06 18:24; 13.06 19:02; 13.06 19:22; 13.06 19:37; 13.06 20:08; 13.06 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on seal päevakavas ja miks selle rikkumine toob “tagajärjed”? 3,5a jätavad juba ära osa lõunauned jne, ta polegi enam päris titt, keda nui neljaks magama ja söötma peab kella pealt.
Kas kõik need reeglid ON vajalikud või saete nendega üksteise närve, et näidata, kes on boss?
Ja “ma olen väsinud, et annaks seekord järele” on kõige valem tee, kui sa ei taha oma reegleid otsemat teed vetsupotist allal lasta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 19:08; 13.06 22:10; 14.06 11:59; 15.06 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on liiga palju reegleid, hakkavad kõik manipuleerima

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei teagi, on lihtsalt tunne, et kohe kui reegleid lõdvemaks hakkame laskma leiab laps viisi, kuidas reegleid üldse mitte järgida ja uuesti reeglite juurde saaminsega kaasneb üks suur tüli nutt ja jonn.

Aga nii ongi. Ma ise olen introvert. Reeglite järgimine lapsega(5a) on minu jaoks ülimalt raske ja lausa eneseületus, et endale kindlaks jääda. Isiklik kogemus näitab, et niikui veidikenegi järele anda, on tükk tegemist, et uuesti ree peale saada. AGA ma teadvustan endale, et kuna mina olen nõrk ja ei suuda alati nii nagu vaja, siis ma ülemääraselt ka last ei karista.
Ma räägin temaga ausalt, mis ma tunnen ja alati ei saa mida tahad.
Ma ei oska paremini end väljendada. Aga mu jutu point on see, et näiteks meie peres on võimlikult vähe reegleid(keelde) aga need kehtivad alati- magama minek mõistlikul ajal, hambapesu ja ohutus.
Ma olen keelamise viinud miinimumini. Vahel ma lausa füüsiliselt hoian ennast tagasi, et laps saaks olla laps ja et ma EI tänitaks lihtsalt seepärast, et mulle ei meeldi, kuna ma olen ise omade kiiksudega.
Tuleb leida see kurikuulus “kuldne kesktee”. Ja mis kõige tähtsam on see, et see kuldne kesktee tule kooskõlastada ka lapse ISAGA! Muidu asjad ei toimi ja laos jääbki vägikaigast vedama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 19:16; 13.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised need reeglid on?
Meil on vägagi sõjakas poiss majas, 3 aastat ja 2 kuud vana. Igapäevane elu on tema jaoks nii igav, et hakkabki lollusi välja mõtlema ja oma tahtmist taga nõudma. Ise ka ei tea, mida tahab, aga tahab! Samas, kui temaga ringi konnata, jalgratastega sõitmas käia, eri mänguväljakutel, poodides, turul, kohvikus, mängutubades, pikalt koos mängida, ise uusi mänge (vanade mänguasjadega) välja pakkuda – siis on päevade kaupa nagu ime 🙂
Kindlasti peame vaatama, et kõik, mida sisse sööb ja joob, oleks õige. Liigne laks süsivesikuid ja varsti kisma käes.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unega oleme järjekindlad, sest laps magab oma vanuse kohta alumise “normi” järgi, kui seda saab nii öelda. Kui ta piisavalt ei maga, siis on ta üleväsinud, kontrollimatu, röögib ja märatseb väsimusest. Ta lihtsalt ei ole selline laps, kes kukub ümber ja jääb ükskõik kuhu magama, millal iganes ära väsib. Ta on väga aktiivne ning ei taju veel, millal väsimus üleväsimukseks läheb, ka meie ei taju seda kahjuks ning ainukene asi, mis senimaani on aidanud on kindel päevakava ja kindlad uneajad. Söögiga on nii, et kui oodata niikaua, kuni laps ise tunneb, et kõht on tühi, hakkab üks suur jonn, et tema tahab magusat ja kohe ja palju ning on valmis meepurgi tühjaks sööma, kui me talle seda lubaksime. Või siis jookseks külmkapi kallale ning hakkaks sealt valimatult asju välja tirima ja sööma. Sellise asja peale oleks ta poole tunni pärast veelgi pöörasem ja sellele järgneks mitte magamine. Vahel on tunne, et oleme päevakava lõksus, samas kui midagi muudame oleme samamoodi hädas.

Jah, olen ise ka tundud, et “olen väsinud ja vaataks täna mõnest reeglist läbi sõrmede” ei tööta, sestap mõtlesingi, et võib-olla on mõni mängulisem viis, kuidas last kindlat päevakava ja reegleid järgima saaks, ilma et sellest tüütu kohtustus meile või lapsele tekiks või tüli tõuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.06 18:24; 13.06 19:02; 13.06 19:22; 13.06 19:37; 13.06 20:08; 13.06 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma ei teagi, on lihtsalt tunne, et kohe kui reegleid lõdvemaks hakkame laskma leiab laps viisi, kuidas reegleid üldse mitte järgida ja uuesti reeglite juurde saaminsega kaasneb üks suur tüli nutt ja jonn.

Aga nii ongi. Ma ise olen introvert. Reeglite järgimine lapsega(5a) on minu jaoks ülimalt raske ja lausa eneseületus, et endale kindlaks jääda. Isiklik kogemus näitab, et niikui veidikenegi järele anda, on tükk tegemist, et uuesti ree peale saada. AGA ma teadvustan endale, et kuna mina olen nõrk ja ei suuda alati nii nagu vaja, siis ma ülemääraselt ka last ei karista.

Ma räägin temaga ausalt, mis ma tunnen ja alati ei saa mida tahad.

Ma ei oska paremini end väljendada. Aga mu jutu point on see, et näiteks meie peres on võimlikult vähe reegleid(keelde) aga need kehtivad alati- magama minek mõistlikul ajal, hambapesu ja ohutus.

Ma olen keelamise viinud miinimumini. Vahel ma lausa füüsiliselt hoian ennast tagasi, et laps saaks olla laps ja et ma EI tänitaks lihtsalt seepärast, et mulle ei meeldi, kuna ma olen ise omade kiiksudega.

Tuleb leida see kurikuulus “kuldne kesktee”. Ja mis kõige tähtsam on see, et see kuldne kesktee tule kooskõlastada ka lapse ISAGA! Muidu asjad ei toimi ja laos jääbki vägikaigast vedama.

Olen nõus, teine teema on asjad selgeks rääkida lapse isaga. Vahel laseb ta asjad nii lõdvaks, kui ise ei viitsi ja siis kui on jama majas, siis on üks käskimine ja keelamine. Seda on kõrvalt paha vaadata ning olen sellel teemal temaga korduvalt rääkinud. Kui midagi ajutiselt muutubki, siis varsti on jälle samamoodi või siis kasvatamise rutiinne osa langeb minu õlgadele (alustades hommikusöögist, hambapesust, lõpetades magamaminekuga), nii et ei jõua koristada, või kasvõi pooleks tunniks päevas ise õue kõndima minna (joogast ja pilaatesest võin vaid unistada).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.06 18:24; 13.06 19:02; 13.06 19:22; 13.06 19:37; 13.06 20:08; 13.06 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps lasteaias käib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 19:50; 13.06 20:23; 13.06 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, laps käib lasteaias ja seal on hakanud ka võitlema unede ja söögiga, kuigi terve rühmatäis lapsi teeb kõike igapäev ühtemoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.06 18:24; 13.06 19:02; 13.06 19:22; 13.06 19:37; 13.06 20:08; 13.06 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on väsitav muidugi, aga äkki on iga selline ja läheb ajaga paremaks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 19:50; 13.06 20:23; 13.06 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui võimalik, katsu enda jaoks ka rohkem aega leida, see võib olla kindlasti üheks väsimuse põhjuseks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 19:50; 13.06 20:23; 13.06 20:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see on väsitav muidugi, aga äkki on iga selline ja läheb ajaga paremaks.

Seda loodan ma isegi, aitäh. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.06 18:24; 13.06 19:02; 13.06 19:22; 13.06 19:37; 13.06 20:08; 13.06 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama teema oma kohe 3 aastaseks saava poisiga. Enne oli väga lihtne laps ja äkki on igapäevane elu üks suur ja pidev võitlus. Kui enne sõi hästi, jäi magama kiiresti ja kuulas sõna siis nüüd on nagu ära vahetatud, ei taha süüa, magada, riidesse panna, hambaid pesta jne. Pidevalt otsib viise, et mingeid lollusi korda saata ja kui kutsun korrale siis karjub või tahab mulle haiget teha. Jube väsitav aga samas ma oma esimesest lapsest mäletan, et 3s eluaasta oligi kõige raskem, mis muud, kui tuleb see kuidagi üle elada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama teema oma kohe 3 aastaseks saava poisiga. Enne oli väga lihtne laps ja äkki on igapäevane elu üks suur ja pidev võitlus. Kui enne sõi hästi, jäi magama kiiresti ja kuulas sõna siis nüüd on nagu ära vahetatud, ei taha süüa, magada, riidesse panna, hambaid pesta jne. Pidevalt otsib viise, et mingeid lollusi korda saata ja kui kutsun korrale siis karjub või tahab mulle haiget teha. Jube väsitav aga samas ma oma esimesest lapsest mäletan, et 3s eluaasta oligi kõige raskem, mis muud, kui tuleb see kuidagi üle elada.

Need samad perioodid vist käivad hooti. Kui mu poiss 5 sai, oli ta nagu lausa päeva pealt vahetaud laps. Ausõna mul oli tema pärast lasteaias lausa häbi. Tegu nagu poleks olnudki minu muidu mõistliku ja viisaka lapsega. Õnneks paari kuuga see periood möödus(5 sai märtsis). Järsku hakkas vastu vaidlema, jonnima uuesti, muutub härdaks asjade peale, mis enne kõigutanud ei ole, ei “jaksa/viitsi” ühtäkki jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 19:16; 13.06 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib-olla on mõni mängulisem viis, kuidas last kindlat päevakava ja reegleid järgima saaks, ilma et sellest tüütu kohtustus meile või lapsele tekiks või tüli tõuseks.

Ikka on, vahel ju natukene võib, aga ega väsinuna kogiu aeg veiderdada ja kavaldada ei jaksa.
“Alati on lapsi koostööle kergem saada läbi mängulisuse. Kui ta on suuteline end riidesse panema -nagu tuletõrjuja-, võitegi pakkuda riidessepanekut kui võistlust (kes enne saab!), või teeme-nii-kiiresti-nagu -tuletõrjujad-väljakutsele-sõites! Olge loov võimaluste leidmisel, kaasake ka laps ideede genereerimisse.
Samuti võib lapsele siiralt tunnistada, et olete ikka täitsa jännis ja vajate lapse abi. Siis kasutage kolmeosalist kehtestavat minasõnumit oma probleemi kirjeldamiseks (vaadake lähemalt: http://www.sinamina.ee/ee/koolitused/suhtlemisoskuste-kkk-4/), edasi kuulake oma last, kehtestage vajadusel uuesti, taas kuulake last jne., kuni olukord on mõlemale osapoolele selgem ja teineteist on mõistetud (miks teile on oluline, et laps saaks kiiremini riidesse; mida riidessepaneku tempo lapsele tähendab, mis vajadus seal taga on)… tasapisi leiate ehk lahenduse murele. Lahenduseks võib olla see, et laps lähebki lasteaeda pidžaamas Smile, või vajab ta üksiolekut, et ilma kõrvaliste segajateta riidesse saada…jne- sõltuvalt sellest, mis kuulates ilmnes.
Kokkuvõtteks- kuna premeerimised ja karistused tõepoolest ei tööta, proovige rohkem jagada lapsele positiivset tagasisidet. Mängulisus, teineteise tegelike vajaduste mõistmine ja koostöö, keskkonna kohandamine, need on võimalused, mida julgen soovitada alternatiividena. ” sinamina.ee

https://tarkvanem.ee/kasvatamine-artiklid/lihtsad-igapaevased-tehnikad-mis-aitavad-saavutada-positiivseid-muutusi-lapse-kaitumises/ jne
https://eestilapsed.ee/5-nippi-kuidas-panna-lapsed-roomuga-kodutoid-tegema/
Kuidas kiitmine motiveerib –või alla surub

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 19:08; 13.06 22:10; 14.06 11:59; 15.06 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi ka lapse peale käratama. See pidev kompromisside otsimine annabki lapsele märku, et võim on tema käes. Ära otsi kompromissi, vaid jää endale kindlaks. Lapsega kompromissi otsimine tähendab tegelikult lapsega kauplemist, mis on eos vale. Kui tundub, et reegel oli mööda, siis muudad reeglit järgmisel korral.

ma muidugi ei kujuta ette, kui kindel see kindel päevakava on. Ses mõttes, et ma ei kasutaks üldiselt pere-elu kohta mõistet “kindel päevakava”, palju sõltub, mida sa selle all mõtled, et ka songi liiga ära reguleeritud ja viga sinus, sulle ei sobi plaanimuutus, tahad liiga kellaajas olla, või siiski päris nii hull asi ei ole. Et kindlasti meil on ka kindel päevakava, no et peale ärkamist sööme, mingi hetk läheme õue, õuest tulles on lõunasöök, siis mingi hetk lõunauni jne, aga päris kella järgi ikka aja kõike taga, eks? Et ei ole nii, et “täna on joonistamispäev ja pusledega ei mängi” vmt…Ainus, mis meil väga paigas on, on õhtune magamamineku rutiin – kui sellest rutiinist ise kinni peame, siis üldiselt vähemalt magamistuppa jõuame tülita-. Mees siinkohal teinekord tahab kiirustada natukene ja siis kohe on näha, et tüli majas – ma ikka siis seletan mehele, et lapsed on harjunud kindla rutiiniga õhtul, milleks tüli kiskuda..

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on tark laps. See ongi üks hirmsamaid asju, kui lapsed on targad. Tasu tuleb hiljem, aga praegu tuleb kuidagi elus püsida. Nõu anda ei oska. Kirjutan oma kogemusest lihtsalt.

Mina arvasin, et mu esimene laps oli raske. Ta läks suvalise pisiasja peale endast välja ja karjus hüsteeriliselt pikalt-pikalt. Ning nii mitu korda päevas… Vahel tegi endale haiget selle käigus, peksis end vastu maad või jooksis vastu seina. Kontakti sel hetkel temaga ei saanud – ta oli oma maailmas karjumise ajal. Tihti toppisin teda riidesse vägisi, et õigeks ajaks välja saaks, jõuga autosse jms. Karjus, aga füüsiliselt palju vastu ei hakanud. Umbes poole tunniga jäi vait, siis kallistasime ja nutsime koos ja elu läks normaalselt edasi. Temast tuli väga tubli ja mõistlik laps – üsna probleemivaba teismeline tänaseks.

Teine laps oli esimesed 2 aastat väga normaalne ja siis järkjärgult tuli see manipulatiivne jonn ja kokkuvõttes on ta ikka veel hullem kui esimene. Kui esimese sai vägisi riide pandud ja oodatud, et maha rahuneks, siis teine kisub riided seljast ära ja võib seda viha pidada õhtuni. Kui on vägisi autosse pandud, siis sihtkohas keeldub välja tulemast (võib istuda tunde autos ja ennast samas haletseda, sest tunnetab, et see on meie süü, et tal on autos halb). Mingid meelitused ja ähvardused talle korda ei lähe – nutab veel rohkem, kui mõistab, et millestki ilma jääb, aga järele ei anna.

Igasugused karistused ja käratamised… No ma oskan seda. Olen esimese lapsega õppinud olema ka järjekindel ja kui millegagi ähvardan, siis viin selle ka alati teoks. Aga see teine laps õpib minu pealt järjekindlust, läbirääkimist, kavalust, ähvardamist ja karistamist, mitte normaalset käitumist. Kõik, mida ütlen talle, tuleb järgmisel korral ringiga tagasi. Olen aru saanud, et ainus võimalik käitumisviis temaga ongi jääda viisakaks, rahulikuks… Aga no siis võib minna nädalaid, et kodust välja saada, kuna ta näiteks keeldub kõigist jalanõudest, aga ilm on liiga külm, et paljajalu minna. Ma ei liialda – ta jätabki jõulupeole ja sünnipäevale ja Lottemaale minemata, kui tingimuseks seatakse, et aluspüksid või jalanõud peavad jalas olema. Nutab lohutamatult, aga alla ei anna.

Olen läbi lugenud umbes 10 raamatut jonni kohta, lisaks sadu artikleid. Need kõik tunduvad nii lihtsameelsed, kui ma enda last vaatan. Need nipid töötasid 2-aastasega, aga ta on juba kaks korda vanem ja targem. Näiteks soovitus “Luba tal jonnida tema toas.” No kuidas? Ta tahab karjuda mulle näkku, mitte end privaatselt välja elada. Isegi kui ta luku taha paneksin, siis ta võtaks tooli ja peksab ukse auguliseks.

Ja kui kellelgi on seda lugedes tunne, et tegemist on mingi vägivaldse mõrtsuklapsega, siis tegelikult (väljaspool jonnihooge) on ta äärmiselt lahke, hoolitsev, sõbralik, abivalmis, nunnutav jne. Samuti on tal imeline eneseanalüüsi võime – oskab ka analüüsida oma jonnihoogu ja tundeid, aga kasu pole sellest muidugi midagi. Ta võib ka poole raevuhoo pealt järsku jääda vait ja öelda normaalse häälega tunnustavalt “eksju ma oskan hästi karjuda” ja siis jätkata üürgamist nagu vaimuhaige tuletõrjesireen.

Juhtub tihti, et pärast 4 tundi kisamist hommikul, jõuamegi lõpuks mõnele üritusele, kus inimesed ei jõua ära kiita, kui hea ja tubli laps meil on. Ja mina ei jaksa isegi tänada, sest mu toss on lihtsalt nii väljas temaga jagelemisest.

Kindlasti saab temast kunagi asja, aga kas minu silmad ka seda näevad, ma tõesti ei tea. Tunnen end igapäevaselt nagu mingi vanaaja kuningas, keda noorem põlvkond alatute võtetega troonilt kukutada üritab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 2,7a kodus ja umbes sama kange tegelane. Üldiselt lastele ikkagi meeldib rutiin, kuigi nad selle vastu protestivad kõvasti. Aga ilma on ikkagi tunduvalt hullem.

Üks kindel viis on muidugi olla kodust väljas võimalikult palju, huvitavat tegevust, siis pole jonni nii palju.

Aga minule on selgeks saanud see, et kangema lapsega lihtsalt mingi lõputu selgitamine ja kompromissitamine ei toimi. Lõpuks pead ennast kehtestama ja kui selleks on kõva häälega EI ja ütlemine, et nüüd lihtsalt on nii ja vastuvaidlemine ei huvita absoluutselt, siis nii on. Üldiselt on sedasi, et kui on mingi jonniolukord (meil näiteks hambapesu), siis iga õhtu ei jaksa lihtsalt last 15 minutit veenda ilusti, et nüüd ikka teeme ja on vaja. Seega, ma katsun seda agooniat mitte pikendada ja ütlengi lihtsalt, et nüüd teeme ja on vaja, sest muidu lähevad hambad katki ja surun hambaharja suhu ja valmis. Enamasti, siis lepib kohe olukorraga, teab ju küll, et on vaja. Kui ta aga ennast enne hambapesu üles jõuab keerata selle veenmise ja keelitamise peale, siis ongi nagu üks põrguline – nutab ja viskab pikali ja peksab jalgadega. On näha, et adrenaliin on täiesti üleval ja mingit tulemit pole, iga sekundiga läheb laps hüsteerilisemaks. Ja sellest olukorrast on juba oluliselt keerulisem tagasi tulla.

Seega, teinekord me ei tee kompromisse, on lihtsalt nii nagu mina ütlen ja siis teeme ebameeldiva tegevuse võimalikult kiiresti ära ja rohkem midagi läbi ei räägi.

Mis teha, on väsitav jah, aga ehk läheb üle see puude ja maade jagamine lõpuks.

Lohuta end sellega, et üldiselt sellised lapsed on päris arukad ja ehk kasvavad neist ka suurena tugevad ja tragid isiksused 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpi ka lapse peale käratama. See pidev kompromisside otsimine annabki lapsele märku, et võim on tema käes. Ära otsi kompromissi, vaid jää endale kindlaks.

Tahtsin ka just lisada, et kogu aeg ei pea mänguliselt ja mittemänguliselt veiderdama, arendama vestlust ja otsima kompromisse jne, kui kell on sada ja tegelikult on vaja kiiresti teha. Kui ikka vaja on ja teha tuleb, siis peab sellest mingil hetkel laps ka aru saama, et siis kas võetakse kaenlasse ja pannakse riidesse jne, sest muidu. me. jääme. hiljaks. jne. Ja hambapesust ei ole meil kunagi isegi lastud areneda mingit teemat, KAS peab (see veel puudus!), sest hambapesu on sama kindel kui päikeseloojang, see lihtsalt on. Kas pesed ise või pesen mina, või peseb issi, see on ainuke valik ja seda nad kasutavad.

See läheb üle! Tema on avastanud, et tal on ka teatud võime oma elu kontrollida ja mitte ainult käskudele kuuletuda ja kasutab seda mõnuga. Peab ainult vaatama, et vanemate närvid sellega läbi ei jahvataks 🙂

Ehk on aeg teha päevakavas muudatusi, kui laps pole magama sundides väsinud, siis on see tulutu võitlus, ise oled lõpuks läbi, tülitsete, nutate ja laps ikka ei maga. Sel vanuse ajal ongi, et pikaks päevauneks mõnikord on energiat palju ja kui magab, siis trallab öösel üleval, lõunauneta olemisega aga ei pea päeva vastu jne. Pead vaatama, nt et ülevalolemise aeg ei ületa 5 tundi: nt kui ärkab kell 8, siis on lõuna ja uinak algusega ca ühe-kahe vahel ja kui magab 1,5 tundi, siis jääb õhtusesse poolde 15-20 ja jälle ööuni. Või kohandad seda tema unevajadusele. Seda annab just jah päevakavaga ennetada, aga päevakava peab lapsele sobima.

Aga see teine laps õpib minu pealt järjekindlust, läbirääkimist, kavalust, ähvardamist ja karistamist, mitte normaalset käitumist. Kõik, mida ütlen talle, tuleb järgmisel korral ringiga tagasi. Olen aru saanud, et ainus võimalik käitumisviis temaga ongi jääda viisakaks, rahulikuks…

Õudne, aga nii see on. Kui sina manipuleerid väikelast, õpib tark laps kõik selle manipuleerimise arsenali varsti selgeks ja söödab sulle KÕIK tagasi! Helbi siis. Ja ega väikelapse võib jõuga riidesse toppida küll, seljas istudes hambaid pesta või vägisi autosse suruda, aga u nelja-aastasest enam toores jõud üle ei käi, mis siis peale hakata! Niiet need lapse tahte murdmised pole head strateegiad 🙂 sest kuidagi peab sellest lapsest “jagu” saama ka siis, kui ta on selliste vahenditega kasvatatud teismeliseks, kellele enam mingi sõna ega jõud üle ei käi. Ikka “nagu võrdne võrdsega” lapse arengu tasemelt lähtuvalt, nii nagu ise tahad, et sinuga probleeme lahendataks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 19:08; 13.06 22:10; 14.06 11:59; 15.06 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks kaks silmi avavat mõtet:
– kuluta negatiivsele võimalikult vähe aega (seega ei kauple) ja
– küsi, mitte ära käsi. Pane ükskõik millest rääkima, siis läheb meelest, et protestima peab.

Kolmeaastast, kellega minasõnumid toimiks, pole minu silm näinud. Pead lihtsalt tõdema, et “probleem on sinul”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks suruda ennast ja last sellistesse raamidesse? Mida see minuti täpsusega päevakava teile niipalju juurde annab? Kas kasvatad last või sõdurit?

Mul on tunne, et see kella järgi elamine segab teemaalgatajal tunda oma lapsest ja temaga koosolemisest rõõmu. Võta vabamalt, naudi suve ja oma last. Ära ole liiga nõudlik enda ja lapse suhtes, muidu varsti oled läbi põlenud (esimesed tunnused on juba loetavad ridade vahel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on rõõm lugeda, et on veel inimesi, kes on leidnud, et lõputu selgitamine, kompromissitamine ja minasõnumid osade laste puhul ei toimi. Õnneks on mu kolmest lapsest üks selline, kelle puhul ikka kohati toimivad ka, muidu ma arvaks, et probleem on vaid minus. Aga ülejäänud kaks… nojah. Minasõnumite puhul vastavad nad oma jõulise minasõnumiga, milleks on sisuliselt “Aga mina TAHAN …”. Kompromisside otsimine ja rääkimine lõpevad sellega, et asjad lähevad ikkagi niimoodi, nagu nemad tahavad, sest nad väitlevad mu maatasa, nad on lihtsalt nii järjekindlad ja võtavad seda kui väljakutset. Ainuke variant ongi lihtsalt öelda, et nüüd on niimoodi, sest mina ütlen niimoodi, ja edasistele provokatsioonidele mitte alluda. Aga teismelisega ei tule see ka paljudel juhtudel enam kõne alla, tema jaoks on piisav argument ainult see, et seadused ei luba.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka selline 3 aastane tüdrukust juurikas kodus. Hirmus sõjakaks ka muutunud. Täna just poes kakles, kui ei lubanud tal ostukäruga minna, kuhu tahab , inimestele otsa sõita. Manipuleeribki ja ikka päris kaval on. Mul suurem laps (puberteet) ka jube manipulaator. Olengi otsas omadega ja ei oskagi nõu anda, oleks omal pigem ka vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kompromisside otsimine ja rääkimine lõpevad sellega, et asjad lähevad ikkagi niimoodi, nagu nemad tahavad, sest nad väitlevad mu maatasa, nad on lihtsalt nii järjekindlad ja võtavad seda kui väljakutset.

Mul on sellised sõnasepad, et ma ootan siira hirmuga, mis hakkab saama pärast neljandat klassi 🙂 mind räägitakse kolm meetrit maa alla… ja ise olen ma õpetanud nad asja mitme tahu pealt vaatama jne 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 19:08; 13.06 22:10; 14.06 11:59; 15.06 01:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal ühel on oma piir, millal aitab selgitamine ja millal tuleb kasutada muid meetodeid. sõltub lapsest, sõltub vanemast, sõltub päevast. Vaata, kus ja millal saad “nurki lõigata”. Ehk mingid reeglid kehtivad 100% ja alati, aga mõnes kohas võiks vaadata, et äkki polegi neid reegleid vaja.
Ma soovitan lugeda “Kuidas rääkida väikeste lastega nii, et nad kuulaksid”. Kindlasti ei toimi sealt iga soovitus alati, aga vähemalt saab mingeid ideid.

Minu 3,5-aastasel toimib nt riidesse panekul mängin lolli, ütlen pluusi kohta püksid ja käsin selga panna, kohe tõestab mulle vastupidist. Aga näiteks nohurohu puhul annan valida – kas lased rahulikult panna või hoian sind kõvasti kinni ja panen ikkagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Väikelaps Laps manipuuleerib minuga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.