Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps nutab ja ema ei võta sülle

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Laps nutab ja ema ei võta sülle

Postitas:
Kägu

Mida arvate teie? Mul kõndis just maja eest mööda üks ema. Kaasas kaks last. Suurem laps võis olla kuskil 8-9 aastane ja pisem max 2 aastane. Väikseke nuttis kõvasti, käed ette sirutatud ja tahtis sülle. Ema kõndis lastest umbes 5 meetrit eespool. Sülle last ei võtnud.
Praegu peaks selline pisike magama. Mulle tundus, et laps on nii väsinud ja ei jõudnud enam kõndia. Kes teab, kui kaua ta juba kõndima pidi. Miks see ema laseb lapsel nutta? Ma saan aru, et emal ka vblla stress vms, aga õhtul hilja, kui lund sajab ja väljas on külm, siis juba kiiruse mõttes võiks lapse sülle võtta ja ruttu koju minna. Ma ei tea, kas mina olen üli kriitile või tõesti on osad emad imelikud. Lapsest hakkas kahju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Laps nutab ja ema ei võta sülle

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida arvate teie? Mul kõndis just maja eest mööda üks ema. Kaasas kaks last. Suurem laps võis olla kuskil 8-9 aastane ja pisem max 2 aastane. Väikseke nuttis kõvasti, käed ette sirutatud ja tahtis sülle. Ema kõndis lastest umbes 5 meetrit eespool. Sülle last ei võtnud.
Praegu peaks selline pisike magama. Mulle tundus, et laps on nii väsinud ja ei jõudnud enam kõndia. Kes teab, kui kaua ta juba kõndima pidi. Miks see ema laseb lapsel nutta? Ma saan aru, et emal ka vblla stress vms, aga õhtul hilja, kui lund sajab ja väljas on külm, siis juba kiiruse mõttes võiks lapse sülle võtta ja ruttu koju minna. Ma ei tea, kas mina olen üli kriitile või tõesti on osad emad imelikud. Lapsest hakkas kahju.[/tsitaat]
Sina oled imelik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Emal võib ka näiteks selg haige olla ja ei tohi üle 5 kg tõsta.Võibolla olid kodutud või tulid koju külast ja mees oli vahepeal mingi armukese koju kutsunud ja pani seda nende abielu voodis.Naine jooksis see peale kodust koos lastega välja ja mõtleb nüüd,mis edasi teha.
Sa oleks võinud ju minna välja ja hoolitsevalt küsida,mis probleem on,et laps karjub ja näit. oma lapse kelku neile laenuks pakkunud,et kiiremini liikuda saaksid.

Please wait...
Postitas:
Jarka

Äkki ta ei tohi raskusi tõsta? Äkki tal on mingid kasvatuspõhimõtted ja ei anna jonnile järele. Miljon põhjust võib olla. Tegu võib olla ka väga halva emaga, kes ei jaga lapsele hellust mitte kunagi. Kas sa seda tahtsid kuulda? Tegelikult täit tõde me ei tea ja ei saa ka teada. Päris kummaline on siin sedasi spekuleerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina imestan neid lastest ees või taga kõndivaid emasid üldse. pole lapsel veel aru peas, mine tea mis pähe tuleb ja astub sõiduteele. väga ohtlik uskumus lapsessse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja nüüd ma tean kellest kasvavad need tädikesed ja penskarid kes alati paremini teavad kuidas käituma peab ja millal ja mida lapsed tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sina oled imelik.[/tsitaat]

Ise oled imelik. Sellisel kellaajal on vastutustundetu lastega väljas olla. Ma nägin hiljaaegu õues kella 00 ajal öösel u 1,5 a last koos emaga. Ema kõndis eespool, laps vudis pimedas tagapool järgi. Autotee ületati ka nii. Kohutav.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

ema on südametu, muud midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna nad tulidki sõidutee juurest, siis käis jutt seest läbi, et äkki nüüd jookseb sõiduteele. Korraks jooksis suurem laps emale järele ja pisem jäi täitsa üksi lonkima. Lund sajab ka ja autojuhtidel ei ole just kõige parem nähtavus roolis istudes. Pime ka veel õues. Maja ette keerates enam hirmu polnud, aga mina selle ema asemel oleks lapse sülle võtnud ja kähku koju läinud. Mul on ka selg tuld löönud lapse tassimisest ja ikka korralikult valutanud,sellest hoolimata võtan ta sülle ja ei lase nutta niimoodi. Päevasel ajal vblla jah ei laseks tal oma tahtmist saada, kui selles asi oleks, aga pool kümme õhtul ma kasvatusmeetodeid ei harrastaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]ema on südametu, muud midagi.[/tsitaat]

Sa oled ehe eit. Tunned end väga õdusalt naistekarjas mulajuttu ajades. Ega peagi olema tavaline muidugi, aga üldjuhul mehed keeravad diivanile käntsu, kui naised köögis lätravad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma siin kirjutasin ka kunagi, kuidas mu majast möödub hommikuti kell 7.00 ema lapsega, kelle laps alati nutab, siis tehti mulle selgeks, et tavaline asi, kui laps jonnib-siis tulebki ignoreerida ja kiiresti edasi minna. Kusjuures see sama laps võis ka minu majast mööduda-eile või üleeile kuulsin ka lapse nuttu nii 22.30 ja mõtlesin, et miks lapsed sel ajal väljas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Kes teab, kui kaua ta juba kõndima pidi. [/tsitaat]

Just nimelt – kes teab? Võib-olla oli ta kõndinud vaid väga lühikese maa.

See, et last süles ei tassita, võib väga vabalt olla ka täiesti põhimõtteline küsimus, sest mõni laps end ainult süles tarida lasekski. Kui mul oli vanem laps kahene, siis ma ei tassinud teda süles esiteks sellepärast, et ma olin riskirase, ja teiseks sellepärast, et ta pidi harjuma ise käima olukorras, kus mul varsti väiksema lapsega käed kinni olid. Jah, vahel tuli ka mingi jonn teemal \”opa-opa\” (eriti muidugi siis, kui lahkumine eelmisest kohast oli ebameeldiv, näiteks pidime ära minema mänguplatsilt, lahkuma külast vmt), aga üldiselt oli mul laps maru tubli käija. Tema kahe aasta vanuses oli meie õhtune jalutuskäiguring umbes kaks kilomeetrit (muidugi väikeste vahepeatustega, kui oli vaja midagi uudistada või uurida või mööda minnes liumäest alla lasta :)) ning see oli vägagi vabatahtlik, laps tuli alati suure heameelega jalutama.

Ka nooremat last ei kavatse oma selga ära venitades süles vedama hakata, kui tal juba omal jalad all on.

Siit ei maksa seejuures järeldada, et ma olen hullult südametu ema, kellel lastele üdlse hellust ega kaastunnet ei jätku. Hellitamine, sel eesmärgil sülle võtmine, kallistamine ja kõik muu selline on täiesti teine teema. Aga ma ei arva küll, et lapse iga jonni puhul peaks kohe last sülle rabama ja süles vedama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See, et last süles ei tassita, võib väga vabalt olla ka täiesti põhimõtteline küsimus, sest mõni laps end ainult süles tarida lasekski. Kui mul oli vanem laps kahene, siis ma ei tassinud teda süles esiteks sellepärast, et ma olin riskirase, ja teiseks sellepärast, et ta pidi harjuma ise käima olukorras, kus mul varsti väiksema lapsega käed kinni olid. Jah, vahel tuli ka mingi jonn teemal \”opa-opa\” (eriti muidugi siis, kui lahkumine eelmisest kohast oli ebameeldiv, näiteks pidime ära minema mänguplatsilt, lahkuma külast vmt), aga üldiselt oli mul laps maru tubli käija. Tema kahe aasta vanuses oli meie õhtune jalutuskäiguring umbes kaks kilomeetrit (muidugi väikeste vahepeatustega, kui oli vaja midagi uudistada või uurida või mööda minnes liumäest alla lasta :)) ning see oli vägagi vabatahtlik, laps tuli alati suure heameelega jalutama.

Ka nooremat last ei kavatse oma selga ära venitades süles vedama hakata, kui tal juba omal jalad all on.

Siit ei maksa seejuures järeldada, et ma olen hullult südametu ema, kellel lastele üdlse hellust ega kaastunnet ei jätku. Hellitamine, sel eesmärgil sülle võtmine, kallistamine ja kõik muu selline on täiesti teine teema. Aga ma ei arva küll, et lapse iga jonni puhul peaks kohe last sülle rabama ja süles vedama.[/tsitaat]

Aga laseksid lapsel nutta sellisel kellaajal ja sellise ilmaga õues? Sadagu või pussnuge taevast alla, löögu kasvõi välku-pauku taevas, aga vot sülle ei võta. Täitsa ükskõik kunas koju jõuame, aga vot las laps kõnnib ikka ise. Sorry mama, aga ma ei mõista sellist suhtumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellaaja kohta veel, et ega ma ise ka ei pea väikeste lastega hilja ülevalolemist õigeks, aga mul õde näiteks panebki oma pisikesed lapsed magama alles 23 ajal (eks nad magavad hommikul sellevõrra kauem). Muidugi see ei tähenda, et nad tavaliselt kella 23 ajal mööda tänavaid jalutaksid, aga kui näiteks külas käiakse (mõne sugulase sünnipäeval näiteks), siis ikka võib juhtuda, et koju minnaksegi päris hilja. Võin küll kinnitada, et üheski muus mõttes ei ole õe lapsed armastusest ega hoolitsusest ilma jäänud. 🙂 Igatahes see, et täna mingil põhjusel hilja väljas oldi, ei tähenda, et see iga päev või alalõpmata nii oleks. Ning kasvatuspõhimõtted on kasvatuspõhimõtted olenemata kellaajast, järjekindlusetus on ju teadupärast üks suuremaid vigu, mis laste kasvatamisel tehakse, mis lapses hulganisti segadust tekitab ja probleeme põhjustab.

Sellega olen muidugi nõus, et kui pisike laps käib ühel või teisel põhjusel ema selja taga, peab ema teda jälgima ja tema turvalisuse eest hea seisma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga laseksid lapsel nutta sellisel kellaajal ja sellise ilmaga õues? Sadagu või pussnuge taevast alla, löögu kasvõi välku-pauku taevas, aga vot sülle ei võta. Täitsa ükskõik kunas koju jõuame, aga vot las laps kõnnib ikka ise. Sorry mama, aga ma ei mõista sellist suhtumist.[/tsitaat]Kui last minu põhimõtete pärast mingi reaalne terviseoht ähvardaks, siis muidugi mitte. Aga praegu me ei tea mitte midagi situatsiooni tegelikest asjaoludest ja pussnuge ega välku-pauku minu meelest ka kuskilt ei paista, täiesti rahulik talveilm, isegi mitte eriti külm. Vaevalt mingi viis minutit siia-sinna nüüd enam selle lapse unerütmi päästaks, kui temaga juba kord niikuinii ühel või teisel põhjusel sedavõrd hilja peale on jäädud.

Kui on üks asi, mida ma kohe üldse ei talu, siis on see asjaolusid absoluutselt teadmata teiste inimeste ellu sekkumine. Iseasi, kui muidugi mingi tõesti reaalne oht on ähvardamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma käisin 2-3 aastase pägalikuna sageli kella 11-12 ajal öösel vanematega jalutamas, see oli magama mineku eelne jalutuskäik, mis pidi tooma hea une;) ja tõigi ning mulle need väga meeldisid. paraku olin niru kõndija ja tagasiteel võisin ära väsida ja eks siis tuli jonnimist ka ette.
hommik algas meil kell 10-11, nii et magamiseks jäi aega piisavalt ja ei leia, et oleks vastutustundetu olnud… see lihtsalt üks näide, mis võib elus ette tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii väikest last ei laseks mina üksi kõndida, kui sülle ei jõua võtta, siis käest kinni hoiaks igal juhul, raudselt. kellaaeg ja stress ja jonn ei puutu asjasse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei jaksa 2a põnni tervislikel põhjustel sülle võtta. 2a on ju raske. Aga pikema jalutuskäigu jaoks tuleks siis käru varuda (et kui ära väsib ja enam käia ei jaksa, ronib kärusse).

Please wait...
Postitas:
Kägu

ühesõnaga, eidekesed, minge ja kedrake parem, te ei tea, ega saa kunagi teada tolle ema põhjuseid.

järgmine kord astu ligi ja küsi.
aga selleks sul ju julgust ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kus häda näed laita, seal tule ja aita.
Mida sa tuled siia rääkima asjast, millest sul õrna sottigi pole? Kui tahad rääkida teemast, siis läinud ja küsinud kas abi vaja või et mis juhtus. Aga ei, teeme aga maham
Mina omalt poolt pakun välja, et mees viskad kodust välja naise, teine variant, naine hoopis sammus turvakodu poole ja sadu muid võimalusi. Kui raha pole, pole ka taksot, et sinna sõita või no mis iganes veel.
Aga ei, milleks. Ema on paha ja häbi sellele naisele….mittemillegi eest, sest SA EI TEA, mis üldse toimus.
Häbi sul olgu. Peaasi et saaks taga rääkida, aga sa oleksid pidanud hoopis appi minema jobu selline.
Sa hoopis passisid aknast, soojast toast, kuidas ema kahe lapsega käitub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen ka olnud tunnistajaks, kui ema tuli 4.a. lapsega kell 11 õhtul baari, et tantsida ja juua ning turvamehed kutsusid politsei sellisele emale. Igasuguseid emasid on olemas

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Päevasel ajal vblla jah ei laseks tal oma tahtmist saada, kui selles asi oleks, aga pool kümme õhtul ma kasvatusmeetodeid ei harrastaks.[/tsitaat]

Oota, sul käib kasvatamine kellaaegade järgi? Teatud ajal põhimõtted lakkavad toimimast ja kogu lugu külmutatakse? Ja siis tahad, et laps saaks aru, kuidas käituda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2-aastasel lapsel on täistuuridel jonniperiood. Ja kui laps otsustab keset tänavat oma tahtmise pärast kisa tõsta siis teadlik lapsevanem last sülle ei võtaks. Sülle mittevõtmisega annab lapsevanem märku, et kisa ei vii kuhugi.

Jonniperiood möödub tavaliselt kiiresti( umbes kolmandaks eluaastaks). Mida rohkem anda lapse jonnile järgi seda pikemaks venib lapse normaalne jonniperiood. Ja sellise kasvatuspraagi tõttu näetegi oma kodus jonnivaid koolieelikuid ja ka juba koolilapsi. Õppige vahet tegema jonnil ja murenutul.

Please wait...
Postitas:
Newton

Mina ei julgenud talvel last süles kanda, kartsin libiseda ja kukkuda. Kasutasime kelku. Väikelaste puhul on nii tavaline, et kui on jonn siis laps seisab paigal ja ei liigu, niipea kui ema hakkab ees minema vudib ka laps edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka siis see paha ema, sest kui ma last kgou aeg sülle võtaks tassiks kogu aeg teda. Ok, laps on palju käinud siis natuke tassin aga tuleme bussist ta on seal istunud kaua ja kohe sülle. Rasked kotid ja ei jaksagi tassida veel teda ka. Laps kaalub mul ca 15 kilo ja saab varsti 3. Ma tahan, et ta end ise liigutaks mitte ei tassi seljas teda kogu aeg. Kuna on pisikest kasvu 86cm vaid, siis enamus vaatavadki, et issand mis ema. Laps lihtsalt ei viitsi kõndida ja mina ei pea teda seepärast tassima.
Kell 22-23 vahel oleme meiegi jalutanud, sest kui puhkus vms, laps vahest läheb hiljem magama ja ärkab kell 18. Ei ärata teda ja nii oleme käinud ka kell 22 aias mängimas veel. Suvel seda enam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minul on ka selg haige, just käib aktiivne ravikuur ja ongi keelatud raskeid asju tassida. ja siis näebki tänaval pilti, kus mina lähen kiirema sammuga ees ja peatselt 2a ja 5kuune laps tuleb üürates järele. mänguväljakul jookseb ja trallib nagu väle põder, kuid tänaval käia ei viitsi. võtan ikka aeg-ajalt sülle ka, kuid kui 10 meetri käimise järel jälle sülle nõutakse, siis enam ei võta ja jonn ongi käes kah. iga kord ei saa ju kelku ka kaasa võtta, muidu sõidab kelguga ja ei jonni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida arvate teie? Mul kõndis just maja eest mööda üks ema. Kaasas kaks last. Suurem laps võis olla kuskil 8-9 aastane ja pisem max 2 aastane. Väikseke nuttis kõvasti, käed ette sirutatud ja tahtis sülle. Ema kõndis lastest umbes 5 meetrit eespool. Sülle last ei võtnud.
Praegu peaks selline pisike magama. Mulle tundus, et laps on nii väsinud ja ei jõudnud enam kõndia. Kes teab, kui kaua ta juba kõndima pidi. Miks see ema laseb lapsel nutta? Ma saan aru, et emal ka vblla stress vms, aga õhtul hilja, kui lund sajab ja väljas on külm, siis juba kiiruse mõttes võiks lapse sülle võtta ja ruttu koju minna. Ma ei tea, kas mina olen üli kriitile või tõesti on osad emad imelikud. Lapsest hakkas kahju.[/tsitaat]

Kui siin eespool ühte teemat uskuda, siis tegemist võis olla keisriga sünnitava ja rpa andva emaga:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui siin eespool ühte teemat uskuda, siis tegemist võis olla keisriga sünnitava ja rpa andva emaga:)[/tsitaat]

😀

Aga tegelikult on veel mitmeid muid põhjuseid, miks ema ei saa last süles kanda:
-astmaatik. Füüsiline pingutus kutsub astmahoo esile
-seljahaige. Elu lõpuni ei tohi raskusi kanda
-tasakaaluhäiretega. Kui kukub, siis koos lapsega? 🙁

Ei ole alati ju nii, et ema on paha kui ta last sülle ei võta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siit ei maksa seejuures järeldada, et ma olen hullult südametu ema, kellel lastele üdlse hellust ega kaastunnet ei jätku. Hellitamine, sel eesmärgil sülle võtmine, kallistamine ja kõik muu selline on täiesti teine teema. Aga ma ei arva küll, et lapse iga jonni puhul peaks kohe last sülle rabama ja süles vedama.[/tsitaat]

Ema, kes keset südatalve sunnib oma 2-aastast last tänaval südaööl jalutama, on nii või teisti ükskõikne ehk südametu. Siin pole midagi vaielda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

😀

Aga tegelikult on veel mitmeid muid põhjuseid, miks ema ei saa last süles kanda:
-astmaatik. Füüsiline pingutus kutsub astmahoo esile
-seljahaige. Elu lõpuni ei tohi raskusi kanda
-tasakaaluhäiretega. Kui kukub, siis koos lapsega? 🙁

Ei ole alati ju nii, et ema on paha kui ta last sülle ei võta.[/tsitaat]
ja ema ei saa ka lapsel käest kinni võtta sest ta tuli alles maniküürist ja äkki murdub küüs ära.
või tuli just mandliopilt ja ei saa rääkida.
või…
no jõi liiga palju ja kas on parem, kui ta siis koos lapsega maha kukuks, kui sülle võtab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps nutab ja ema ei võta sülle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.