Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps nutab ja ema ei võta sülle

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Laps nutab ja ema ei võta sülle

Postitas:
k07

RE: Laps nutab ja ema ei võta sülle

Ehk oli hoopis riskirase ja ei või last sülle võtta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Isegi kui sellel emal oleks olnud mitmed raskekujulised terviseprobleemid, poleks see takistanud last käekõrval hoida või temaga hoolivalt rääkida.Tundub ,et ema sellisele käitumisele on juba siin foorumis nii palju õigustajaid.

Please wait...
Postitas:
nutetudsilmad

Mina ka ei võta oma jonnivat last kodu maja ees või 30m sellest eemal sülle. Absoluutselt ei huvita, mida teised arvavad, sest jonn pole meie peres aktsepteeritav \”sõber\”. Isegi siis ei võta kui kellaaeg hiline, sest ma lihtsalt ei suuda teda enam süles vedada. Jah, võibolla tõesti olen isekas, kuid hoolimata arstide keelust (ei tohkis üle 5kg tõsta) tassin ma siiski vahel oma 16kg last ka süles või kukil.
Võiksin vabalt teda ka mitusada meetrit süles tassida kui ta seda viisakalt küsib, kui jonnima hakkab, siis on kindel ei ja marsib omal jalal edasi, see kui mõni memmeke selle peale pahasti vaatab või midagi kobiseb, mind enam ei kõiguta. Asi on põhimõttes: kui küsid, siis saad, kui jonnid, siis unusta ära.

PS. see on toiminud nii kuskil veidi pealt 2aastat juba ja jääbki toimima kuniks vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]nutetudsilmad kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ka ei võta oma jonnivat last kodu maja ees või 30m sellest eemal sülle. Absoluutselt ei huvita, mida teised arvavad, sest jonn pole meie peres aktsepteeritav \”sõber\”. Isegi siis ei võta kui kellaaeg hiline, sest ma lihtsalt ei suuda teda enam süles vedada. Jah, võibolla tõesti olen isekas, kuid hoolimata arstide keelust (ei tohkis üle 5kg tõsta) tassin ma siiski vahel oma 16kg last ka süles või kukil.
Võiksin vabalt teda ka mitusada meetrit süles tassida kui ta seda viisakalt küsib, kui jonnima hakkab, siis on kindel ei ja marsib omal jalal edasi, see kui mõni memmeke selle peale pahasti vaatab või midagi kobiseb, mind enam ei kõiguta. Asi on põhimõttes: kui küsid, siis saad, kui jonnid, siis unusta ära.

PS. see on toiminud nii kuskil veidi pealt 2aastat juba ja jääbki toimima kuniks vaja.[/tsitaat]

Ja lohistasidki oma väikesi lapsi pidevalt talvisel südaööl väljas ringi ja lasid neil karjuda? Tore ema küll! Sa ei saa ju oma lapse kasvatamisega hakkama, kui arvad, et 2-aastane laps jonnib selle pärast, et iseloomu näidata. Seda juhtumit tuleb vaadata kontekstis – oli väikelapse jaoks äärmiselt hiline aeg, külm, pime. Ükski normaalne ema ei tiri oma väikelapsi talvisel südaööl välja.

Masendav on lugeda, millised naised meil lapsi sünnitavad. Ma hakkan tõesti arvama, et enne sünnitamist tuleks lapsevanematele korraldada sundkoolitus lapsevanemaks olemise kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No mina nt. olen käinud mitmel opil ja pärast neid ei tohtinud ma last tassida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mina nt. olen käinud mitmel opil ja pärast neid ei tohtinud ma last tassida.[/tsitaat]
ja siis sa kangelasena, nagu seegi ema kõndisid pimedas koju. kannatasid valu ja külma. laps kindlasti nuttis veel mitu maad eemal. ja lastekaitse seaduse kohaselt ei saanud ju ka suuremale lapsele öelda, et paluda tal pisemat käest kinni hoida ja teda pisut kantseldada.
ja sa ei saanud ka lapsel köest võtta, sest ei tohtinud olla kummargile. ja rääkida ka ei tohtinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja siis sa kangelasena, nagu seegi ema kõndisid pimedas koju. kannatasid valu ja külma. laps kindlasti nuttis veel mitu maad eemal. ja lastekaitse seaduse kohaselt ei saanud ju ka suuremale lapsele öelda, et paluda tal pisemat käest kinni hoida ja teda pisut kantseldada.
ja sa ei saanud ka lapsel köest võtta, sest ei tohtinud olla kummargile. ja rääkida ka ei
tohtinud.[/tsitaat]
Mis sa tänitad, meil kõigil on hetki, mille põhjal juhuslik võõras võiks meid halvaks inimeseks pidada. See nähtu võis olla see 1% kõige halvem, mille põhjal sa nüüd midagi arvad siin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa tänitad, meil kõigil on hetki, mille põhjal juhuslik võõras võiks meid halvaks inimeseks pidada. See nähtu võis olla see 1% kõige halvem, mille põhjal sa nüüd midagi arvad siin.[/tsitaat]
ja sel hetkel just on läinud ilm pimedaks ja külmaks ka veel peale kõiki muid hädasid. märkamatult on saabunud lapse arvatav uneaeg ka. ja kõik on lihtsalt langenud kokku. upsi. ja emal on ka nii raske hetk. miks pole tulnud kellegile veel pähe ema koondamisteade, kui mehe armuke juba kellegile tuli pähe vabanduseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja sel hetkel just on läinud ilm pimedaks ja külmaks ka veel peale kõiki muid hädasid. märkamatult on saabunud lapse arvatav uneaeg ka. ja kõik on lihtsalt langenud kokku. upsi. ja emal on ka nii raske hetk. miks pole tulnud kellegile veel pähe ema koondamisteade, kui mehe armuke juba kellegile tuli pähe vabanduseks. [/tsitaat]

selline see elu on.
nipsakus on täesti ebavajalik selles vestluses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja sa ei saanud ka lapsel köest võtta, sest ei tohtinud olla kummargile. ja rääkida ka ei tohtinud.[/tsitaat]

Muidugi mina oleksin sellises olukorras lapsel käest kinni võtnud, kui tegu ei ole jonni vaid nutuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja kui ema siiski saab aru, et tegu on jonniga, siis on ta nii hea ema, endal süda nutab ka sees, aga jonnile ta alla ei anna. olgu või aeg hiline ja laps ehk unine, väljas külm. hea ema laseb lapse pisaratel külmas kasvõi jäätuda ja nina alla purikad tulla, aga KASVATUSEST ei loobu ta hetkekski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja kui ema siiski saab aru, et tegu on jonniga, siis on ta nii hea ema, endal süda nutab ka sees, aga jonnile ta alla ei anna. olgu või aeg hiline ja laps ehk unine, väljas külm. hea ema laseb lapse pisaratel külmas kasvõi jäätuda ja nina alla purikad tulla, aga KASVATUSEST ei loobu ta hetkekski.[/tsitaat]

küll sinus ikka on seda kibestumist ja sappi.
mida sa taidled ja targutad, mine astu tänaval kellelegi ligi ja KÜSI, küll sa siis saad arutleda nii, et seda nägu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ja küll teis on ikka seda emalikku mõistmist teise ema suhtes. kes laseb oma pisikesel lapsel külmas nutta, väga erinevatel põhjustel, mis võib elus ette tulla, nagu te ise teaks, et need just olid need põhjused.
aga seda nagu ei taheta mitte märgata, et kasvtuse aeg või et mida lapse jonn võ nutt lapsega teeb. miks peab nii pisike nii hilja mitu meetrit eemal emast üksi jonnima. ta on unine. ema saaks siin olukorda lahendada ja lapsele vastuvõetamaks teha, mitte olla ise nii kibestunud ja sapine, et elu raske, op oli, töölt lasti lahti,riskirase, elulõpuni ei tohi enam tõsta midagi, mees leidis teise, ilm läks külmaks, uneaeg tuli liiga vara, kasvatustöö peab käima. oh kõike kohe ei meenugi, milliste ema muredega peab väike laps hilja õhtul toime tulema ja milliseid ema muresid ja tõdesid mõistma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidu ma ei sekkuks, aga krt poole ööaeg, olgu või jonnihoog, laps peab olema kodus teki all mitte õues!

Ja kui ei tohi raskusi tõsta, siis võtku kelk kaasa või telligu takso ja ärgu ronigu välja nii hilja.

Ma oleks nimme võtnud ise selle lapse sülle, kui ema kõndis mitu meetrit eespool ja seisma jäänud laps süles ja vaadanud kaua see mammi kõnnib kuni avastab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mida arvate teie? Mul kõndis just maja eest mööda üks ema. Kaasas kaks last. Suurem laps võis olla kuskil 8-9 aastane ja pisem max 2 aastane. Väikseke nuttis kõvasti, käed ette sirutatud ja tahtis sülle. Ema kõndis lastest umbes 5 meetrit eespool. Sülle last ei võtnud.
Praegu peaks selline pisike magama. Mulle tundus, et laps on nii väsinud ja ei jõudnud enam kõndia. Kes teab, kui kaua ta juba kõndima pidi. Miks see ema laseb lapsel nutta? Ma saan aru, et emal ka vblla stress vms, aga õhtul hilja, kui lund sajab ja väljas on külm, siis juba kiiruse mõttes võiks lapse sülle võtta ja ruttu koju minna. Ma ei tea, kas mina olen üli kriitile või tõesti on osad emad imelikud. Lapsest hakkas kahju.[/tsitaat]
Kui laps alustas jonni poes, sest ei saanud mida tahtis, kas siis ema peab teda koju süles tassima?

Äkki ema ei tohigi kedagi sülle võtta, kõrvalseisjad ei te aju teiste inimeste tervisenäitajaid .

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja küll teis on ikka seda emalikku mõistmist teise ema suhtes. kes laseb oma pisikesel lapsel külmas nutta, väga erinevatel põhjustel, mis võib elus ette tulla, nagu te ise teaks, et need just olid need põhjused.
aga seda nagu ei taheta mitte märgata, et kasvtuse aeg või et mida lapse jonn võ nutt lapsega teeb. miks peab nii pisike nii hilja mitu meetrit eemal emast üksi jonnima. ta on unine. ema saaks siin olukorda lahendada ja lapsele vastuvõetamaks teha, mitte olla ise nii kibestunud ja sapine, et elu raske, op oli, töölt lasti lahti,riskirase, elulõpuni ei tohi enam tõsta midagi, mees leidis teise, ilm läks külmaks, uneaeg tuli liiga vara, kasvatustöö peab käima. oh kõike kohe ei meenugi, milliste ema muredega peab väike laps hilja õhtul toime tulema ja milliseid ema muresid ja tõdesid mõistma.[/tsitaat]

sa ei saa ühe pealtnähtud juhtumi põhjal järeldada, et lapse elu on halb, ema peksab 24/7, keegi ei hooli jne jne.
inimesed teevad vigu, see on selge, isegi väga armastavad emad ei ole alati head.

see ema ei pruugi olla hea ema, aga see üks kord, mis pealt nähti, ei tee teda kindlasti ka läbinisti halvaks emaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juhiks tähelepanu, et teema algatati eile kell pool üksteist – mitte südaööl! Ehk siis, kui näiteks seal kodus on kombeks panna laps magama kell 23 (minu meelest muidugi ebatervislik unerütm, aga paljud vanemad arvavad teistmoodi), siis polnud lapse jaoks aeg veel sugugi nii ekstreemselt hiline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen minagi kindlasti pakkunud inimestele täpselt samasugust vaatepilti. Mul on 2.5-aastane 15kg poisipõnn.
Tuleme lasteaiast bussiga. Bussipeatusest koju kõnnime 15 minutit. Tihti ta lihtsalt ei viitsi kõndida, hakkab jonnima. Käest kinni võtta ka ei taha. Mina ei jõua teda tassida süles, ta pole enam beebi. Ja igale jonnihoole ka järgi ei anna. Ju ma siis olen teiste silmis halb ema. Mul ükskõik, mida keegi arvab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütleme nii, et nad ei kõndinud just vähe. Ma elan hästi suures majas. Minu maja eest läheb tänav. Nemad tulid kaugelt eemalt ja kõndisid mu majast veel edasi kaugele eemale. Algul mõtlesin, et äkki lähevad minu majja, kuid läksid veel edasi. No siin on teisigi suuri maju, et võimalik on see, et elavad mõnes tagumises majas. Mina ikkagi öösel nii väikse lapsega välja ei läheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Juhiks tähelepanu, et teema algatati eile kell pool üksteist – mitte südaööl! Ehk siis, kui näiteks seal kodus on kombeks panna laps magama kell 23 (minu meelest muidugi ebatervislik unerütm, aga paljud vanemad arvavad teistmoodi), siis polnud lapse jaoks aeg veel sugugi nii ekstreemselt hiline.[/tsitaat]

Kui kodus on kombeks panna väikelapsi magama kell 23, siis ongi see selge märk ükskõikusest ja hoolimatusest. Ja eriti hoolimatu on lapsega hilisõhtul tund aega enne magama minekut õue külma kätte minna, et laps ikka võimalikult erksaks ajada. Ütle üks mõistlik põhjus, miks peaks väikelast nii kaua üleval hoidma. Oma laste pealt võin öelda, et õige unere¸iimi korral vajuvad paariaastased ära juba kell 9, kui mitte varem.
Emad ei tea ikka lastekasvatusest muhvigi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps nutab ja ema ei võta sülle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.