Esileht Beebi ja mitmikud Laps oksendab toidu välja

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Laps oksendab toidu välja

Postitas:

Asja neljakuuseks saanud beebi kaka on nii vedel, et mähkme sisse tekib väike järv. Lisaks tuleb suur hulk rinnapiima söömise ajal ning peale seda välja. Seega vahetame mõlemad riideid päevas mitu korda.
Oleme käinud ka perearsti juures ja tema murelik ei olnud kuna laps ise on suhteliselt rõõmus ja kosub hästi (8 600g s.k.5kg ).
Kavatsen teise arsti juurde minna kuid teie käest sooviks teada, mida selliste probleemidega tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:02; 16.01 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ühel lapsel põhjustas samu asju stafülokoki bakter ja refluks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:14; 16.01 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu ühel lapsel põhjustas samu asju stafülokoki bakter ja refluks.[/tsitaat]
Aitäh. Kuidas neid diagnoositakse ja mis ravi laps sai?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:02; 16.01 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu juba praeguseks teismelisel lapsel oli stafülokokk, tookord ütles arst, et sellega midagi eriti teha ei saa, kasvab lihtsalt välja. Leevendamiseks sai antud Smectat. Kõht oli sünnist saadik lahti kuni sinnamaani, kui veel rinnapiima sai. Juurde võttis normaalselt. Kui 8-kuuselt RPA-le üle läks, sai ka kõht korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aitäh. Kuidas neid diagnoositakse ja mis ravi laps sai?[/tsitaat]
Eelmine vastaja küll kirjutas, et stafülokokiga eriti midagi teha ei saa, kuid minu beebil võeti siiski analüüsid (kakaproov) ja sellest selgus, et baktereid oli soolestikus ikkagi liiga palju, et beebi nendega ise toume tuleks. Laps sai antibiootikumidega ravi, lisaks piimhappebaktereid ab ravi tasakaalustamiseks. Ravijärgses proovis enam stafülokokki ei leidunud.
Refluksist kasvab laps tegelikult välja. See toidu väljaoksendamine on põhjustatud nõrgalt arenenud maolukust. Ma ei hakanud oma rp-beebile, kes oli tol hetkel 4-kuune küll lisa andma selle sõna otseses mõttes, kuid lastearstide soovitusel sai ta peale iga rp toidukorda pool teelusikatäit beebiputru või püreed. Öösiti ei andnud, sest laps oli siis pikali ka toit jäi enamasti sisse. Selle tahkema toidu mõte oli olla nii öelda prundiks ees, et vedelik maost tagasi ei pääseks. See oksendamine esimestel kuudel oli ikka hirmus. Mao sisu purskus üle meetri kaugusele lapsest tavaliselt…Selle prundi peale söömisega lõppesid igasugused oksendamised. Huvitaval kombel kõige selle oksendamise ja vedela kakamise taustal kosus beebi esimestel kuudel ikkagi 2 kg kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:14; 16.01 14:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Laps oksendab toidu välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.