Isadest võib ju ikka rääkida ja isadepäeva tähistada. Nagu ka emadepäeva. Mõnel lapsel võib-olla ei ole ema, kas siis peaks emadepäevast kõik teised ka loobuma?
Minu laste rühmades oli selliste tähtpäevadega nii, et kui oli vanematega koos tegutsemine või tähistamine, siis paluti, et keegi pereliige ikka tulla saaks. Kui isa ei saa tulla, siis vanaisa, vend, onu, või ema ise. Aga et igal lapsel oleks keegi kohal. Nii et ei tekkinud kellelgi seda üksijäetuse tunnet. Isadepäevaga kippus ikka nii olema, et osadel ei saanud isad tulla, siis oli keegi teine perest lapsega neid ühistegevusi tegemas. Emadepäevagagi oli mõnes peres nii, et ema ei saanud tulla, siis ka, tuli keegi teine pereliikmetest.
Nii palju su laps isast ikka teab, et koos teistega rühmas isadepäevast rääkides teada, mis ta nimi on, kus töötab, kirjeldada, pilt joonistada jne. See, et tähistamisele ta ei tulnud, ei takista ju lapsel muudes isadepäevaga seotud asjades osaleda. Minu laste rühmades oli ka neid, kel üldse isa ei olnud, nemad rääkisid vanaisast või vennast või onust, mõnest meessoost lähedasest või pereliikmest.
Kui te lapse isaga koos ei ela ja ta väga lapse elus ei osale, siis tuleb tasapisi neid olukordi ka lapsele selgitada. See ei jää ju viimaseks isadepäevaks.