Esileht Väikelaps Laps on hakanud hakanud halvasti käituma

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Laps on hakanud hakanud halvasti käituma

Postitas:
Kägu

Laps, eelkooliealine poiss (viimane lasteaia-aasta), on viimasel paar-kolmel-neljal nädalal oma käitumisega täiesti segi keeranud.

Kui enne kuulas ikka kenasti sõna, siis nüüd võib igast pisiasjast täieliku draama (pigem lausa tragöödia) teha.  Kui midagi ei sobi või midagi ei saa, mida tahab, siis kukub lihtsalt röökima, on ebaviisakas, karjub, röögib, nõmetseb, ülbitseb, valetab… Ühesõnaga, tegelikult lausa mitme sõnaga, käitub ülihalvasti.

Ma ei saagi aru, et kas see käitumine on kopeeritud tema parima sõbra (lasteaiakaaslane, kes on väga hellik ja tujukas) või on see sõjateemade tõttu.

Kui räägin lapsega, et miks ta nii käitub, siis väidab, et ta ju käitub hästi ja kõik on okei. Ja samas kohe teeb jälle mingeid imelikke häälitsusi ja hakkab nõmedalt käituma. Aga kui ta ise midagi tahab, siis oskab küll väga kenasti olla ja toredat juttu rääkida.

See teeb mind väga kurvaks ja pahaseks ja ma ei oska enam kuidagi reageerida (ei taha kogu aeg vihastada tema pärast – see ei ole ei talle ega perele hea). Mida ja kuidas ma tegema peaksin?

Eks ma uurin ka lasteaiast, et kuidas seal viimasel ajal on olnud, kas on mingeid muutusi sõpradega või midagi (ta on muidu seal alati tore poiss ja kiidetakse, et on empaatne ja tark jne, aga viimase aja kogemused on mu närvid krussi keeranud).

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/72243931/sinu-laps-sunnib-kolm-korda-uuesti

See on selles vanuses laste puhul normaalne, et nad muutuvad. Mõned vähemmärgatavalt, mõned tugevamalt. Ja süüdi pole kaaslased, ta oma psüühika muutub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolieeliku veiderdamine, see on tavaline, tuleb jääda oma piiridele kindlaks, kuid valida võitlusi, pakkuda paju tähelepanu ja armastust, jääda rahulikuks ja humoorikaks – läheb üle.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tasu kasvatamatust ajada Ukraina sõja süüks.

+9
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Võib-olla tasub üle käia vabaduste ja vastutusega seonduv. Eks ta selline ealine iseseisvumisvalu ole, kui muu muutunud ei ole.

 

Ma lapse trennikaaslaste (ka koolieelikute aastakäik) pealt näen, et mida rohkem titetatakse, seda halvemini käituvad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tasu kasvatamatust ajada Ukraina sõja süüks.

Tunned mind ja tead täpselt, et mu laps on kasvatamatu? Teema ikka lugesid läbi, korralikutl? Ja pole see sõjateema midagi nii ohutu mänguteema – lapsed ei adu seda tegelikult täielikult. Ja vabalt võib poiste keskel agressiivsust sisse tulla.

See probleem on olnudviimased paar-kolm nädalat, mitte kogu aeg. Enne seda oli laps väga tubli, ei mingit “kasvatamatut käitumist”. Lasteaias probleeme temaga ei ole – küsisin järgi.  Ja vbl isegi saime teada, et milles võis probleem olla lapse käitumises.

Aga üks asi on väga kurb – tuleb lapsevanem siia oma lapse käitumise kohta /muutunud käitumise kohta nõu küsima, siis esialgu materdatakse ta läbi ja süüdistatakse lapse kasvatamata jätmiseks ning siis igaks-juhuks antakse veel mõned virtuaalsed kolakad. Aga ta tuli ju nõu küsima (mitte halvustatud saama)! Ja seega ta ikkagi hoolib oma lapsest, talle läheb korda, mis ja kuidas tema laps teeb ja on huvitatud tema võimalikult heast tulevikust.

Lapsevanem, kes oma lapse kasvatamata jätab ja temast ei hooli, selline ei tule nõu küsima, elab vaid endale.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tasu kasvatamatust ajada Ukraina sõja süüks.

Tunned mind ja tead täpselt, et mu laps on kasvatamatu? Teema ikka lugesid läbi, korralikutl? Ja pole see sõjateema midagi nii ohutu mänguteema – lapsed ei adu seda tegelikult täielikult. Ja vabalt võib poiste keskel agressiivsust sisse tulla.

See probleem on olnudviimased paar-kolm nädalat, mitte kogu aeg. Enne seda oli laps väga tubli, ei mingit “kasvatamatut käitumist”. Lasteaias probleeme temaga ei ole – küsisin järgi. Ja vbl isegi saime teada, et milles võis probleem olla lapse käitumises.

Aga üks asi on väga kurb – tuleb lapsevanem siia oma lapse käitumise kohta /muutunud käitumise kohta nõu küsima, siis esialgu materdatakse ta läbi ja süüdistatakse lapse kasvatamata jätmiseks ning siis igaks-juhuks antakse veel mõned virtuaalsed kolakad. Aga ta tuli ju nõu küsima (mitte halvustatud saama)! Ja seega ta ikkagi hoolib oma lapsest, talle läheb korda, mis ja kuidas tema laps teeb ja on huvitatud tema võimalikult heast tulevikust.

Lapsevanem, kes oma lapse kasvatamata jätab ja temast ei hooli, selline ei tule nõu küsima, elab vaid endale.

Minna mingist suvalisest kommentaarist nii käima….See on Perekool, vahet pole, mida siia kirjutad, ikka tuleb keegi midagi halvasti ütlema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tunned mind ja tead täpselt, et mu laps on kasvatamatu? Teema ikka lugesid läbi, korralikutl? Ja pole see sõjateema midagi nii ohutu mänguteema – lapsed ei adu seda tegelikult täielikult. Ja vabalt võib poiste keskel agressiivsust sisse tulla.

Sina olid see, kes täiesti muuseas “sõjateema” sisse tõid, maininata, mis sellel üldse lapse köitumisega pistmist võiks olla. Mis “sõjateema-mänguteema”… Aru pole saada, millest sa räägid.

+3
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lapsevanem, kes oma lapse kasvatamata jätab ja temast ei hooli, selline ei tule nõu küsima, elab vaid endale.

Kasvatamatus ei tähenda, et lapsevanem ei hooliks või ei püüaks kasvatada. Võibolla püüad veri ninast väljas, aga valede kasvatusmeetoditega rikud lapse ära. Kogu hoole ja armastuse juures peaks kasvatusele lähenema ikka objektiivsete meetoditega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis on väga popp kurvaks muutuda. Nuuks! ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Laps on hakanud hakanud halvasti käituma