Esileht Väikelaps Lapsel koolimineku ees suur hirm.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapsel koolimineku ees suur hirm.

Postitas:

Tere!

Minu 6.a tütar on väga mures koolimineku pärast. Kardab uusi inimesi, kohti jne. Tahab jääda lasteaeda, oma õpetajate juurde. Mure on suur, laps on täiesti stressis, nüüd see koroona ka veel. Vahepeal tekkisid juba psühhosomaatilised kaebused, kõhu-ja peavalud, minu külge klammerdumine jne.
Akadeemiliste teadmiste poolest tal karta midagi pole, õpetajate sõnul on väga tubli, loeb soravalt, arvutab 200 piires, kirjutab praktiliselt vigadeta jne. Aga ta on alati olnud selline arglikum ja tagasihoidlikum laps, nüüd siis ees suur muutus ja laps on tõesti häiritud.
Kuidas last aidata, kas peaksin abi küsima, kui eriolukord möödub? Kuidas last ise aidata, kui minu jutt ei aita.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 23:08; 28.03 20:18; 30.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida te kodus räägite siis? Ärge rääkige tema kuuldes viirusest, raadio kinni, uudiseid telekast ei vaata. Kontrollige, mus infot te laps saab ja selgitage olukorda mittehirmutavalt.

Eks ongi raske laskega, ma ka kardan, et 5a tekib lõpuks foobia, pean ju mänguväljakute ja sõprade asja selgitama. Aga ei lasku detaili. Piisab, et “praegu palju haigusi ja vallajuhid panid kinni”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaiakaaslased siis ei lähe kooli.
Räägi, et need on erinevad eluetapid, lasteaed lõppeb (saate ju lõpupeogi teha), algab uus asi.
Lasteaeda ei saa jääda, sest aiaõpetajatele tulevad uued “titad” rühma jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te selle küll “saavutasite”!? Nüüd vaja tagurpidi ja topelt pühenduda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka on elus etappe, mis ühed lõppevad ja teised algavad, tuleb harjuda kõige uuega jne. Lohuta ja julgusta nagu jõuad, kui laps on loomu poolest ärevam ja raskemini kohanev, siis ega selle pärast ei saa jätta kooli minemata. Tuleb toeks olla, algus võib olla nutune jne, nagu lasteaia alustamisega, aga eks möödub ja laps harjub jne.
Ja kui on ülemuretsev laps, siis ei räägi talle üleliia detailselt kõiki maailma halbu asju, loomulikult. Kuigi koroonast räägivad juba lasteaiaski lapsed omavahel, oma teadmiste ja kes-mida-kuskilt-kuulnud on tasemel, seega tuleb ka neid teadmisi lapsega arutada. Meil nt üks poiss teadis täpselt igal hommikul öelda, kes kus kuipalju surnuid oli, ehk siis tema eest ei varjatud midagi, teisele lapsele tekitab see surmahirmu jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps peaks sel sügisel kooli minema? Alustaks sellest…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen koolieelikute rühmas õpetaja.
See võib-olla lohutab sind ja seda võiksid ka öelda oma lapsele: väga-väga paljudel 6-aastastel lastel on täpselt samasugused tunded. Tekibki hirm koolimineku, sellega kaasneva suure muutuse ees. Samuti tekivad koolieelikutel muud ebamäärased hirmud, mida neil varem, väikelapseeas ei olnud – see on loomulik arengu ja küpsemise osa ja mida sõbralikum, positiivsem, toetavam olla ja samas mida vähem tähelepanu lapse hirmudele, sh koolihirmule pöörata, seda valutumalt laps selle etapi läbib. Lapse hirmu ei peaks pisendama või vaigistama (ära karda; siin pole midagi karta! jne), vaid pigem peegeldada lapse tundeid hästi neutraalselt, suunata last nägema, et ta pole oma tunnetega üksi ja vaadata, kas selle peale laps avab oma muret edasi, sügavamalt (mis võibvälja tuua ta konkreetse hirmu konkreetse põhjuse) või kui laps enam rohkem ei kaeba, siis minna edasi muude tegevustega.

Igatahes: ei karda tema üksi, vaid paljud tema rühmakaaslased ka, nad lihtslt ei räägi sellest võib-olla. Aga see hirm läheb mööda. Mida turvalisemalt laps end kodus saab tunda, seda kiiremini. Last ei tuleks üle oma varju hüppama tõugata, st kui laps klammerdub mingil perioodil rohkem, siis see võimalikult rahulikult ära taluda, ta hakkab ise siis vaikselt jälle julgemalt tegutsema, kui veendub, et ta rahusadam sinu või teiste pereliikmete näol toimib. Ja aeg-ajalt võiks lapsega rääkida oma koolipõlvest positiivseid lugusid, nt mõnest väga heast sõbrast, kelle leidsid, või väga toetavast õpetajast. Sügis on lapse ajakulgu arvestades veel tegelikult kaugel ja suure suvega võib koolieeliku habras närvisüsteem veel üsna uskumatult palju tugevamaks küpseda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sel sügisel peab kooli minema, saab aprillis 7.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 23:08; 28.03 20:18; 30.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin oma aeglaselt kohanevalt lapse just sel eesmärgil eelkooli sinna kooli, kuhu laps minema pidi. Eelkooli tunde andsid seal tulevased klassijuhatajad ning kooli läks laps juba tuttavasse keskkonda ning tuttavad olid ka õpetaja ning osad klassikaaslased.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks ei ole nii, et koroonakriisi ajal üldse abi ei saa. Mina käisin oma lapsega tegevusterapeudi juures (ühe teise probleemi pärast hoopis) ja see konkreetne terapeut teeb praegu skype seansse nii lapsevanemale kui lapsele koos või eraldi, kuidas vaja on (tegevusterapeut.ee). Olen väga rahul, et teraapia pooleli ei pidanud jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastanutele.

Laps käib eelkoolis, seal samas, kuhu kooli ta sügisel ka minema peaks.

Võtan terapeudiga ühendust. Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 23:08; 28.03 20:18; 30.03 18:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Lapsel koolimineku ees suur hirm.