Esileht Väikelaps Laps pidevalt halvas tujus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Laps pidevalt halvas tujus

Postitas:
Kägu

Tahaks teada, kas tegemist probleemiga või eakohase käitumisega. Nimelt meie kohe 1-aastane on suht koguaeg halvas tujus. Öösel magab 10,5-11 tundi jutti, aga hommikul pärast ärkamist ja söömist läheb tuju suht kiiresti juba pahaks. Hakkab virisema, nutma, ei taha mängida. Tahab justkui sülle, aga kui sülle võtan, siis hakkab sealt lahti rabelema. Kui panen uuesti maha, hakkab seal end keerutama, ringi viskuma ja tahaks nagu uuesti sülle, aga siis kõik kordub uuesti… küünitab end minu süles igasse suunda ja üritab lahti murda.

Pärast uinakuid tihti sama lugu. Lühikest aega on heas tujus, ja siis läheb jälle allamäge kõik.

Suure osa päevast tassin 1-aastast ikka toas ringi, meeleheitlikult üritan näidata erinevaid asju ja kohti, et tuju parem püsiks. Omaette mängida üldse ei taha, isegi kui istun 1 meetri kaugusel laua taga, hakkab jorisema ja nõuab sülle. Veedan suure osa päevast temaga koos põrandal või siis käin mööda tuba ringi, laps süles.

Laps käputab muidu osavalt ja sööb lisatoitu hästi. Endiselt saab ka rinda 3-4 korda päevas. Päevaunesid teeb kaks ja enamasti suht normaalselt.

Olen kergelt öeldes tüdinenud. Kas selline käitumine on normaalne? Mida ma peaksin tegema, et lapsel tuju üleval hoida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled proovinud temaga rohkem õues käia? Minu meelest lapsed väga pikalt ei jaksagi toas endale tegevust leida ja värske õhk ja õues rahmeldamine köidavad hoopis teistmoodi, pärast on ka toas tuju parem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa oled proovinud temaga rohkem õues käia? Minu meelest lapsed väga pikalt ei jaksagi toas endale tegevust leida ja värske õhk ja õues rahmeldamine köidavad hoopis teistmoodi, pärast on ka toas tuju parem.

Peaks võib-olla tõesti rohkem õues käima, samas ma pole osanud praegu temaga seal õues midagi teha. Ta ei kõnni veel ja seepärast oleme lihtsalt natukene kiikunud, muud ei oskagi teha. Natukene on kärus ja uudistab sealt maailma, aga muud nagu ei oskagi temaga seal väljas teha. Lihtsalt maha ju nagu veidi jahe panna või….

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liivakastis saab ju mängida, kui vihma ei saja. Osta kühvel ja paar liivavormi, on põnevam. Väikesest liumäest saab sinu abiga liugu lasta. Kas tal toas käimistugi on, mille najal end püsti upitada?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovi ise rahulik olla, päriselt sisemiselt rahulik. Lapsed tajuvad vanemate tundeid. Võib-olla oled sa juba häälestatud olekusse “nagunii ta hakkab kohe jonnima”.
Telefonist hoia ka eemale samal ajal kui lapsega tegeled.  See on kõigest soovitus aga jõudu jaksu sulle. 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa pead koos temaga mängina, mitte asju näitama.

Nt nupupuslesid paned algul tema eest, et ta saaks aru, mida teha. Sama torniladumisega jne. Joonistad talle. Vähe on 1a lapsi, kes ise oma aega sisustada oskavad – va õues porilombis või igast jama suhu pannes 😀

Ja on lapsi, kes ei oskagi/taha üksi mängida ka hiljem. Mul vanem laps vöga sotsiaalne ja tal on vaja mängukaaslast, elusees ei mängi nt nukkudega kodu üksi.  Ja samas teine laps peab üksi pikad dialoogid mänguasjade vahel ära, isegi autod räägivad tal jne. Ja vürdluseks – kes üksi ei mängi, on totaalne lasteaia fänn ja üksi mängija jaoks võib lasteaed üldse olemata olla. Erinev sotsiaalsus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka 1+ vanuses laps, ei kõnni veel, aga õues on samamoodi maas nagu suurem laps. Käputab, käib tugede najal, uudistab atraktsioone mänguväljakul ja mängib liivaga… niimoodi see on olnud umbes ajast kui roomama hakkas. Kui lapsi rohkem, ei saa enam ainult kärus istumisega hakkama:)

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks eespool toodud väga headele soovitustele ja tähelepanekutele pakuksin ka välja, et võib-olla tahab ka ühe lõunaune peale minna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks eespool toodud väga headele soovitustele ja tähelepanekutele pakuksin ka välja, et võib-olla tahab ka ühe lõunaune peale minna.

Seda kindlasti mitte, mulle vahel tundub, et ta võiks veel kolm und ka teha. Minu meelest pigem on ta halb tuju seotud vähese magamisega. Täna näiteks otsustas ärgata kell 5 ja nuttis täiest kõrist pool hommikut. Venitamine esimese uneni kella 9ni ja ta oli pea kogu ärkveloleku aja nutune, vinguv, midagi teha ei tahtnud. Ta kindlasti ei saaks hakkama ainult ühe unega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda kindlasti mitte, mulle vahel tundub, et ta võiks veel kolm und ka teha. Minu meelest pigem on ta halb tuju seotud vähese magamisega. Täna näiteks otsustas ärgata kell 5 ja nuttis täiest kõrist pool hommikut. Venitamine esimese uneni kella 9ni ja ta oli pea kogu ärkveloleku aja nutune, vinguv, midagi teha ei tahtnud. Ta kindlasti ei saaks hakkama ainult ühe unega.

Lapsed on kindlasti erinevad. Minu kolm last on läinud nii hiljemalt 1a 2 k ühele unele just seetõttu, et tekkisid raskused öise unega – und sai päeva peale nii palju, et ei tahetud õhtul magama minna või ärgati liiga vara. Aga iga ema tunneb oma last kõige paremini.

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps Laps pidevalt halvas tujus