Esileht Koolilaps Laps pilgutab silmi (tikid)

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Laps pilgutab silmi (tikid)

Postitas:

11-aastane tüdruk pilgutab aegajalt tugevalt silmi (tikid) juba varsti 2 aastat. Eelmisel aastal rääkisin perearstiga, tema ütles, et läheb ise üle. Samas ei tundu praegu, et see lihtsalt niisama ära kaoks.
Palun praktsilisi soovitusi, kus ja kelle juures olete Tallinnas tikkidega abi saanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 19:11; 09.04 22:23; 11.04 17:54;
To report this post you need to login first.

läheb üle jah. mul on kahel lapsel olnud. üks pilgutas, teisel tegi pea nõksu. üks on tänaseks juba täiskasvanu ja rääkis, et kõige hullem oli kui tikkidest suur number tehti. ja et tekkis nagu mingi pinge ning silmi pilgutades see lahenes. natuke aitas teda enda sõnul see, et ta õppis pisut seda suunama. ehk et pilgutas sis kui keegi väga ei näinud. pööras kasvõi selja või üritas varjata, sest õpetajad pööritasid silmi ja vanaema käskis “lõpetada”. kaasajal muidugi on ehk lihtsam.
puhkus, päike ja kasvamine aitab. õnneks varsti tuleb koolivaheaeg.
aga koolides tikitavad paljud. mulle tundub, et lapsed ise sellest suurt numbrit ei tee.
sööge puuvilju ja puhake ja läheb üle. mu suur laps ei tikita enam ammu kuskilt otsast, aga mõni kuu sellele murele meil ikka kulus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps köhatas. Algas see lasteaia viimases rühmas kevadel, kui hakkasime rohkem koolist rääkima. Suvel läks ikka täitsa käest ära, aina köhatas rahuolekus.
Esimesel koolinädalal tikid kadusid, ju sai aru, et koolis ei olegi nii hirmus kui ta salamisi kartis.

Korraks tuli veel tagasi esimese kooliveerandi lõpus, aga läks paari päevaga üle. Nüüd siis juba 6 kuud ilma tikita.

Me ei teinud sellest numbrit, välja arvatud alguse poole kui ei saanud veel aru, et tegemist on tikiga. Tõemeeli arvasime, et lapsel on röga kurgus ja püüab seda välja köhatada. Kui aru saime, jätsime edaspidi tähelepanuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka poisil ja räägiti ,et tikid ja võisidki olla aga käisin ka korra magtaleenas silmaarstil,et oleks kindel.Tuli välja,et lapsel oli hoopis silmapõletik mitte tikid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete märganud, kas on ainult tikid vôi on veel midagi muutunud? Närvilisem, nutusem,unehäired ….
Minu lapsel soovitas psûhhiaater glûtsiini tablette ja kalamaksaôli kapsleid(Esprico). Kapsleid sûgisest kevadeni ja glûtsiini sai umbes kuu ajaste kuuridena nt septembris kooli minnes, detsembris ja kevadel.Need olid lapsele pingelised ja vãsitavad ajad.Puhkus ja korralik toitumine on ka olulised. Silmade pilgutamine kadus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Midagi muud ei ole kui silmade pilgutamine. Laps on koolis tubli, sõpru on palju, ülekoormatud ei ole hobidega. Perekond tavapärane – 2 venda, koer ja kass, mingeid tülisid kodus ei ole.
Samas see silmade pilgutamine on kestnud juba 1,5 a; kardan küll, et see lihtsalt ootamisega ei lähe üle..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 19:11; 09.04 22:23; 11.04 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endal olid lapsepõlves, mingit erilist ravi ei saanud, kuigi käisin psühhiaatri juures, mis oli tollal üsna ebaharilik – läksin Seewaldisse arstile, see oli nagu pandaks kohe hullumajja. Sõin lisaks kaltsiumi, soovitati koormust vähendada (sain seetõttu muusikakoolist puhkuseaasta). Läksid aastaga üle küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nutiseadmed ja telekas ka miinimumi peale kindlasti. Rahu ja puhkus tähtsaimad. Ka oma lapsel olnud episoode. Möödusid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lasteaias suur trauma. Hakkas pärast seda köhatama ja hiljem ka silmi pilgutama. Aastajagu kindlasti pilgutas. Meie käisime mingis vibroakustilises teraapias. Laps lamas mingil väriseval voodil ja rahustav muusika oli taustaks. Ise võisin kõrval lamada ja sain peavaludest lahti. Kõik tikid kadusid peale viiendat korda. See oli ca kaheksa aastat tagasi. Siiamaani kõik korras ( sülitan 3 x ).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu poisil olid köhatused lasteaia ajal ning algklassides peatõmblused.
umbes 11ks eluaastaks oli kõik korras ja enam pole tagasi tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kõigile kogemuste jagamise eest. Panin ka lapsele aja vibroakustilisse teraapiasse, tundub huvitav võimalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 19:11; 09.04 22:23; 11.04 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 3 aastaselt ka pilgutas hirmsasti silmi. Vahelduva eduga mingi poolteist aastat. Läks küll ise üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid ka poisil tikid,pilgutas silmi ja hiljem on ka ninaga grimasse teinud. Õnneks läks üle, oluline jah mitte välja teha, rahulik reziim, võimalikult vähe nutiseadmeid,
Meile kirjutas perearst ka mingit looduslikku rohtu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 22:14; 26.05 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisil olid puberteediead pidevalt tikid. Sai käidud psühholoogi juures ja ka psühhiaatri juures. Arstid leidsid et põhjuseks ikka liiga suur arvutis istumine ja mitmete arvutimängude mängimine. Õnneks läks kõik aja jooksul ise üle. Selgus ka, et silma limaskest liiga kuiv, panime silmatilkasid.

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel korral olnud 5-6a vahel. Esimesel korral silmadega ja suumiimika ja teisel korral kurguhäälitsus.
Mõlemal korral aitas kvaliteetse magneesiumikuur. Kuuri lõpus oli kõik korras. Seda soovitas ka arst.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel korral olnud 5-6a vahel. Esimesel korral silmadega ja suumiimika ja teisel korral kurguhäälitsus.

Mõlemal korral aitas kvaliteetse magneesiumikuur. Kuuri lõpus oli kõik korras. Seda soovitas ka arst.

Millist magneesiumit võtsite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 22:14; 26.05 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan doktor Tiina Krinpust, väga asjalik ja hästi meeldiv laste neuroloog. Samamoodi esprico vitamiinid ja kütsiin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka väiksena oli silmade tugev pilgutamine ja isegi viskasin peaga nagu tahaks tukka silmilt eemale saada. Silmades oli ebamugavustunne. Selgus, et silmad olid tundlikud ja isegi tuulest
olid kerges põletikus alatasa. Silmaarst soovitas silmatilku, mis olid apteegis vabamüügis
ja need aitasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Laps pilgutab silmi (tikid)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.