Esileht Väikelaps Laps pissib potti, aga kaka.. ?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Laps pissib potti, aga kaka.. ?

Postitas:
Kägu

Laps on pooleteistaastane. Üks päev hakkas proovima teda potitrennida ja hakkas ilusti paari päevaga potile küsima. Ainuke asi – kuidas nende kakadega nüüd jääb? Ta keeldub kakat potti tegemast. Lasen tal aluspükstesse kakada? Mulle tundub, et ta hoiab siis ka kinni, kui aluspüksid jalas on. Üks kord julges sinna teha, aga nüüd on jälle vaikus..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Potile suunad ikka. Ema ju teab, millal laps umbkaudu kakab. Samal ajal umbes nagu alati. Kui läheb püksi, suurt tähelepanu sellele ei osuta, järgmine kord potti ja nii õpib selgeks üsna kiiresti.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ta ei kakagi, teine päev juba käib ringi virilalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ta ei kakagi, teine päev juba käib ringi virilalt.

Lõpuks ikka kakab ju.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võite mängukaru potile kakama panna koos. Kui tuleb püksi, siis tuleb. Pahandada pole vaja. Kui vaja ja tahab, siis hoopis mähkmesse kakada. Kui praegu on nii, siis on. Ega ei pea kõik õlitatult toimima kohe ja tagasilööke võib ka tulla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli juba päris suur, aga ikka ei kakanud potti. Pissil käis ammu potil ja mähkmeid ei kandnud. Aga kakamise jaoks küsis mähkme endale, läks kuskile kõrvalisse kohta punnitama ja püstijalu kakas mähkmesse. Isegi sõimes ei käinud kakal, hoidis nii kaua kinni, kuni sai koju ja mähkme. Olin juba täitsa meeleheitel, igasuguseid premeerimisi ja muid nippe proovisime, aga ei midagi. Siis lihtsalt ühel päeval teatas, et ta teeb nüüd potti ja nii jäigi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ta ei kakagi, teine päev juba käib ringi virilalt.

Lõpuks ikka kakab ju.

Lõpuks on kõht kinni, valus kakada, hirm suureneb veelgi ja probleem mitmeks aastaks. Soovitus sama hea, kui vanaema ütleb kõne hilistumisega lapse kohta – ära anna talle enne juua, kuni ta ütleb “juua”. Või et hoia pirtsakat last mitu päeva näljas – küll ta lõpuks selle supi ära sööb.

Parem küsi oma lapselt, kuhu ta tahab kakada. Kas suurde potti või väiksesse? Suurel potil hoiad teda ise kinni, saabki pea su õlale panna, kui kardab jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ta ei kakagi, teine päev juba käib ringi virilalt.

Lõpuks ikka kakab ju.

Lõpuks on kõht kinni, valus kakada, hirm suureneb veelgi ja probleem mitmeks aastaks. Soovitus sama hea, kui vanaema ütleb kõne hilistumisega lapse kohta – ära anna talle enne juua, kuni ta ütleb “juua”. Või et hoia pirtsakat last mitu päeva näljas – küll ta lõpuks selle supi ära sööb.

Parem küsi oma lapselt, kuhu ta tahab kakada. Kas suurde potti või väiksesse? Suurel potil hoiad teda ise kinni, saabki pea su õlale panna, kui kardab jne

Anna linaseemneid keefiriga regulaarselt, ei lähe kõht kinni ja kakab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga ta ei kakagi, teine päev juba käib ringi virilalt.

Lõpuks ikka kakab ju.

Lõpuks on kõht kinni, valus kakada, hirm suureneb veelgi ja probleem mitmeks aastaks. Soovitus sama hea, kui vanaema ütleb kõne hilistumisega lapse kohta – ära anna talle enne juua, kuni ta ütleb “juua”. Või et hoia pirtsakat last mitu päeva näljas – küll ta lõpuks selle supi ära sööb.

Parem küsi oma lapselt, kuhu ta tahab kakada. Kas suurde potti või väiksesse? Suurel potil hoiad teda ise kinni, saabki pea su õlale panna, kui kardab jne

Anna linaseemneid keefiriga regulaarselt, ei lähe kõht kinni ja kakab.

Ja kui suurest hirmust ei kaka- siis äkki laksu ka? Ilmselgelt pole sul kokkupuudet psühholoogilise kõhukinnisusega. Ükski keefir, seemned, kuivatatud ploomid ei aita.

+3
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja kui suurest hirmust ei kaka- siis äkki laksu ka? Ilmselgelt pole sul kokkupuudet psühholoogilise kõhukinnisusega. Ükski keefir, seemned, kuivatatud ploomid ei aita.

Ära jura siin. Selle laksu jutu mõtlesid sa ise välja siin. Lõpeta see jura ära.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka selline kogemus, et laps pissis potti, aga kakamiseks küsis mähkme. Selline olukord kestis umbes pool aastat, siis otsustas ise päeva pealt, et kakab potti. Ise suhtusin rahulikult, mingit meelitamist ega sundimist ei rakendanud. Ma arvan, et neile asjadele on kõige parem aega anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli juba päris suur, aga ikka ei kakanud potti. Pissil käis ammu potil ja mähkmeid ei kandnud. Aga kakamise jaoks küsis mähkme endale, läks kuskile kõrvalisse kohta punnitama ja püstijalu kakas mähkmesse. Isegi sõimes ei käinud kakal, hoidis nii kaua kinni, kuni sai koju ja mähkme. Olin juba täitsa meeleheitel, igasuguseid premeerimisi ja muid nippe proovisime, aga ei midagi. Siis lihtsalt ühel päeval teatas, et ta teeb nüüd potti ja nii jäigi.

See on väga tavaline probeem, eriti poistel. Mul suuremal lapsel oli täpselt sanamoodi. Nüüd väiksem 2,5 potil käib ammu, aga kakamiseks küsib mähet. Küll ta ükshetk on samamoodi valmis potile minema.

Panegi kakamiseks mähe ja probleem lahendatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärele tarkusena, või äkki tuleviku tarbeks: minu kogemuses just kakamise osas oli varajane potitamine väga tõhus. Potitama hakkasin umbes 3-kuust last, enne hästi ei jaksanud (oli raske imetamisrütmi kätte saada jm probleeme). Ikka nii, et kindlatel aegadel päevas hoidsin poti kohal ja tegin “piss-piss-piss”. Ega kõiki pissisid-kakasid kaugeltki esialgu kinni ei püüdnud, aga mida edasi, seda paremini, ja kuskil 7-8-kuuselt just kakad hakkasid peaaegu alati potti tulema. Nii et kui laps oli juba ise potilistuja, siis sellega üldse enam probleemi ei olnud. Öösiti küll kasutasime mähet veel mõnda aega, aga sõime minnes oli juba mähkmevaba. Ma ei ütleks ka, et varajane potitamine on mingi hull lisakoormus, lapsega peab ju nagunii tegelema.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest kaka kinnihoidmisest võib üks hirmus harjumus kujuneda. Pigem anna talle mähku jalga, kui näed, et ta tahaks kakada, ja las see mõte potti kakamisest idaneb tal peas mõnda aega.

Minul oli laps varajase potitamise tulemusel 2-aastaselt mähkmevaba, aga kohe kui sõimes alustas, hakkas kakat kinni hoidma, sõimes ta lihtsalt ei kakanud. Ega ma sellest esialgu probleemi ei teinud, sest kodus ta ju kakas. Aga see kinnihoidmine muutub harjumuseks ja umbes 4-selt oli asi nii hull, et tekkis kakades pärakulõhe ja see on nii hirmus valus kakamise ajal, et laps ei suudagi enam kakada. Sa võid ta päraku valuvaigistiga kokku määrida, aga alateadlikku hirmu see ära ei võta. Seoses selle lõhega saime ka retseptiga mingi lahtisti, mida tuli igapäevaselt tarbida mitu kuud, et kõht läbi käiks ja probleem ei korduks. Tulemuseks oli see, et kuna lahtisti tõttu ta kakat tagasi hoida ei suutnud, aga harjumust kakamiseks muul ajal kui viimases hädas ei olnud, siis tuli lihtsalt püksi pidevalt. Mingi aeg hiljem harjus ära, et peab iga kord WCs käies proovima kakada, et suvaliselt püksi ei tuleks. Mõnda aega oli OK, saime lahtistite pealt maha ja siis tasapisi hakkas jälle kinni hoidma. Enne ei taibanud potile minna, kui triip juba püksis. Alled 8-aastaselt lõppes see triibujama ära.

Pika jutu kokkuvõtteks, las ta parem teeb mähkmesse, kui hoiab lõputult kinni.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teema selle kakamisega on? Ei julge, miks? Häbeneb või, ma pole kunagi aru saanud sellest. Endal lapsi pole

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teema selle kakamisega on? Ei julge, miks? Häbeneb või, ma pole kunagi aru saanud sellest. Endal lapsi pole

Selle pärast ei saagi, et lapsi pole…

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul esimene laps hakkas ka hilja potil käima. Üritasin aeg-ajalt alates tema aastaseks saamisest, aga iga kord karjus ja ajas end pulk sirgeks. Perearst ütles, et sundimisega ja tema röökimisega ta ei harjutaks. Et oota ja proovi hiljem uuesti. Eks ma siis proovisingi iga paari kuu tagant. Siis lõpuks u 2.5 aastaselt tal käis ise mingi klõps ja ta läks ise potile. Aga ainult pissis potti, kakamisega läks veel pool aastat. Ma juba hullusin, proovisin kõike…ilma pükstega, pükstega( aga ilma mähkmeteta) jne. Raamatutega ja telekaga potile. Mitte midagi ei aidanud, kakas ikka siis kui jumal juhatas (ei olnud ka regulaarne Kelly aeg nägu siin mainitud on)Ma sain hiljem aru, et ta lihtsalt ei tunnetanud, millal tal kakahäda on. Aga mingi 3 aastaselt siis jälle käis mingi klõps ära ja ta hakkas lihtsalt ühel heal päeval ka potti kakama. Järgmise lapsega ma kavatsen asja rahulikumalt võtma, kui asi seal maal. Ehk suunan küll potile, aga kui tulemust ei tule kohe, siis üritan rahulikuks jääda ja sundima ei hakka.
Rahulikku meelt sulle!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(ei olnud regulaarne kakamise aeg)*

Auto correct üritab siin igat sōna parandada 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Laps pissib potti, aga kaka.. ?