Esileht Väikelaps Laps pole rahul

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Laps pole rahul

Postitas:

Laps pole rahul lasteaias õpetajaga. Ütleb, et õpetaja on kuri ja ei meeldi talle. Tegu on vanemaealise naisega ja ega väga meeldiv suhtleja pole. Vanemaid ei tervita, vaid noogutab peaga. Mis tahes murega või küsimusega tema poole pöördudes on esimene vastus “ei, seda pole küll juhtunud”. Lapselt küsides, et mille peale õpetaja kurjaks saab, ei oska vastata ja vaikib. Samuti ei selgu, mismoodi see õpetaja kuri on. Olen ise ka tähele pannud, et õpetaja nagu ei ole minu lapse suhtes eriti vaimustunud. Näiteks laps pani riidesse ja õpetaja tuli samal ajal uksest, laps sai uksega pihta ja õpetaja ei öelnud mitte midagi ega vaadanud lapse poolegi. Teisel korral olid õues ja minu laps soovis kiikuda. Õpetaja ei suunanud teda vabale kiigule ega andnud mingit muud tegevust, mida teha. Laps nuttis ja õpetaja ütles, et midagi pole teha, nuta kui tahad. Laps lihtsalt seisis ja nuttis. Nägin seda ise pealt kui järgi läksin.

Teise õpetajaga on laps rõõmsam ja õpetaja on alati ka rääkinud kui lapsel on midagi juhtunud.

Kuidas seda probleemi lahendada? Minu arvates õpetaja võiks ise ju last suunata õues tegudele kui laps lihtsalt nutab ja seisab ühe koha peal ja kui nõuda lastelt viisakust, võiks ise ka viisakas olla ja valesti tehtu korral vabandust öelda või vähemalt vaadata, et lapsel on kõik korras? Või seda on liiga palju tahetud?

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või seda on liiga palju tahetud?

On jah. Lasteaiad on täis selliseid mittemotiveeritud ja lapsi vihkavaid õpetajaid. Minu lapsel oli samasugune õpetaja. Kui tulime lasteaeda, istus õpetaja arvutis, tervitusele ei vastanud, kogu aeg oli pahur ja vihane. Kui isegi vanemate ees ei viitsinud head nägu teha, eks siis võis arvata, mis veel muidu toimus. Lastel lasti teha, mis tahavad, kaklesid ja karjusid, õpetaja istus ikka osavõtmatult arvutis, et päeva mööda saata.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka direktoriga tuleb rääkida. Eriti sellest ukse loost – kui täiskasvanud inimene lööb kellegagi kogemata millegagi, siis on vabandus asjakohane ka juhul, kui ohver on väike laps – tema ju annab eeskuju. Võid eelnevalt uurida ka teistelt vanematelt, et kas oled üksi murega või on ka teistel samalaadsed tähelepanekud.

 

See on kurb, kui lasteaiaõpetaja ei saa õigel ajal aru, et tal on aeg pensionile jääda või minna kassapidajaks vmt – et tema motivatsioon lastega tegeleda on nii madal, et ta ei tohiks enam seda tööd teha. Teha midagi, mida ise vihkad…

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiige osas ei oska midagi arvata, seal võis olla mingi eellugu ja no vanemana oleksin siis ise oma lapse sinna vabale kiigele suunanud, sageli õpetaja eeldab, et kui lapsevanem on juba kohal, siis tema lahendabki lapse soove ja vajadusi, mitte enam õpetaja – mis on mu meelest ka loogiline.
Aga ukseloo osas oleks küll vabandus ainumõeldav, samuti võiks lasteaiaõpetaja tõepoolest olla pigem olla soe ja osavõtlik inimene, mitte morn ja endassetõmbunud, aga kui ongi kinnisem ja kehvem suhtleja, siis viisakas ja sõbralik peab küll ametist lähtuvalt ikka olla suutma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lasteaias on ka üks noor õpetaja, kes on korduvalt mulle otse öelnud, et “las laps nutab” peabki ära harjuma jne. Igasugu asjades vastutulekus on keeldunud, vaidleb, on keeldunud lapse asju rühmast lapsevanemale andmast, sest tal on teistsugune nägemus jne. Ta nagu dresseeriks koeri.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütleks õpetajale, et laps räägib kodus, et olete kuri, küsiks kas on midagi juhtunud, et ta teie käitumist nii tõlgendab. Sellises vormis küsides ei ole see ehk õpetajat ründav või solvav. Ma arvan, et teda vabandama sundida selle ukse-intsidendi pärast ei tasu, see poleks siiras ja tekitaks ainult pingeid omavahelises suhtluses juurde. Pigem lihtsalt küsida miks laps nii võib tunda, õpetaja võiks sellest järeldused teha ja oma käitumist jälgida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Laps pole rahul