Esileht Pereelu ja suhted Laps räägib kujuteldava sõbraga :S

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Laps räägib kujuteldava sõbraga :S

Postitas:

Mul on viieaastane poeg, lasteaiaväliselt sõpru eriti ei ole, lasteaias suhtleb teistega normaalselt. Kodus pereelu on kõik muud asjad korras.
Aga mitu korda päevas, kui teeme omi asju, märkame last dialoogi pidamas kellegiga..
Ise küsib ise vastab. Seletab, õpetab, näitab asju..
Kõike seda teeb ta sellise hella ja pehme tasase häälega (mitte sama valjult, kui ta meiega suhtleb).
Just nagu püüab märkamatuks jääda meie silmade jaoks oma \”sõbraga\”.
Kui küsin, et kellega sa räägid seal, siis hakkab nagu häbenema ja ütleb, et mitte kellegiga. Mõnikord autosõidu ajal tagaistmel ka seletab ja vestleb kellegagi.

Me tegeleme oma lapsega, tal on tavapärane päevarütm, -programm, loeme raamatuid, joonista,e, mängime, mürame. Ei saaks nagu öelda, et tal on kole igav ja siis hakkab ta ajukene kaaslasi endale väljamõtlema.

Mehe ema muidugi arvas, et lapsel on skisofreenia!
Mina keeldun seda uskumast.
Olen õpingutel skisofreenia kohta piisavalt, et seda diagnoosi oma lapsele mitte külgekleepida.

Seega, mis võiks sellise asja taga olla?
‘Kui küsin, siis ta kas ei vasta mulle või viib teema mujale.

Jagage tarkust palun 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 21:18; 24.04 21:51; 24.04 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on täiesti normaalne. ära tekita lapses halba tunnet, suhtu sõbralikult ja heatahtlikult.
Kas sa siis \”Vanaema õunapuu otsas\” ei tea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti normaalne, et umbes 4-5 aasaselt tekib lapsele selline sõber, keda ainult tema nàeb. Minu lapsel oli umbes selles vanuses ka sõbranna, keda keegi peale tema ei nàinud, sõbranna lapsel olid lausa kaksikutest nähtamatud sõbrad. Mingi skisofreeniaga siin tegemist ei ole, pigem näitab see just lapse normaalset ja isegi head fantaasiavõime arengut. Ära ürita iga hinna eest urgitseda ega halvustada, vaid küsi jutu sees ja nagu muuseas, et mis su sõbra nimi on, kus ta elab, mis tal seljas on jne. Minu tütre sõbranna oli roosa kleidiga tüdruk, vahel oli ta juba hommikul kohal, teinekord liitus meiega aga hoopis õues, nad jalutasid käest kinni ja joonistasid koos, vahel tegid rumalusi ka ja siis oli lapsel hea kõik nähtamatu sõbra süüks ajada. Viimasel ajal pole enam sõbrannast ràägitud, ilmselt läks ta tagasi sinna kust tuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne ja tavaline!
Minu lapsel tekkis see peaaegu 4selt, siiani mõnikord räägib nendega.
Tema puhul oli siis tegu venna ja õega, seletas kõike milline ta on ja kus elab ja mis teha meeldib.
Vennast rääkis rohkem, õest vähem. Ütles, et õde kahjuks suri ära ja ainult näitab mõnikord talle ennast.
Imeliku maigu jättis minule see, et olin tol ajal mõned kuud ning aasta hiljem katkenud raseduse tõttu tüdrukust ja poisist ilma jäänud, kes olekski talle päriselt õde ja vend olnud(tema ei teadnud, et rase olin)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean mitmeid lapsi, kellel on kujuteldavad kaaslased. Õe lapsel oli ka, mingil hetkel kadus ära. Usun, et see on pigem tore – laps on hea fantaasiaga. Muretsemiseks põhjust küll pole. Jälgi ja kuula salamisi, mida ta oma \”sõbraga\” räägib, saad lapse kohta nii mõndagi teada. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust on see väljaloetav, et ma oma last laastan või halvustan?
Olete valesti aru saanud.
Mina teda ei sega, kui nad vestlevad.
Lihtsalt olen mures, kuna ei tea , kas see ikka on normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 21:18; 24.04 21:51; 24.04 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastupidi, see on väga vahva :)! minu lapsel oli ka mingi aeg selline sõber, hiljem kadus ära. hetkel loen raamatut inglitest – mine tea, see võib su lapse kaitseingel olla. juhul, kui usud sellistesse asjadesse. mina ei välistaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mm… ma nii sügavale ei julge minna. Usun selliseid asju ja see mõte võtaks natuke kõhedaks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 21:18; 24.04 21:51; 24.04 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetan seda, et tegemist täiesti normaalse asjaga. Pigem isegi keskmisest kõrgema intellektiga (üliarenenud kujutlusvõime).

Kasuta seda ära ja mängi nt selliseid vahvaid mängukesi, et võtad mõne kaisulooma või nuku või kasvõi auto või veduri (väikelapse jaoks on need asjad sama \”elus\”) ja hakka nt selle tegelasena rääkima:

\”Tere, mina olen veoauto Konksuke (noh, kui on mingi konksuga veoauto), mis Sinu nimi on?\” siis laps vastab, siis saad küsida, et mis laps teeb või et lähme sööma või õue või mida iganes parasjagu oleks vaja, et laps teeks :). Muidugi vestle algul ikka niisama teemadel ja aeg-ajalt erinevaid tegelasi kasutades. Mina olen niimoodi vestlust mänginud isegi loomanäoga toiduga :). See kindlasti meeldib talle ja arendab teda.

Võid tema sõbra kohta ju küsida ka, et kes ja mis ta on, äkki räägib hea meelega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-5-aastasel pojal oli ka kujuteldav sõbranna, mõnikord pidime ka sõbrannale õhtusöögilauas koha katma. Mõnikord aga ajas poeg oma pahandused \”sõbranna\” kaela, näiteks kui tuba oli väga segamini, siis oli sõbranna mängimas käinud:)
Mulle tegi see vahel nalja, aga oma poja vaimse tervise pärast ma küll ei muretsenud.
Minu mälu järgi kasvas ta sellest välja u. 5-aastaselt, siis sündis talle ka väike õde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli ka ja on siiani sellien nn. ,,Sõber” ja pole seda tõesti imelikuks pidanud sest mul endal oli ka lapsena selline ,,sõber” ja see pidi näitama vaid, et lapsel on hea ja võimakas fantaasia!
Las see vanaema natuke loeb, et teada mis on skisofreenia!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lastel küll sellist sõpra pole olnud, aga sõbranna tütrel oli-kaltsiumipuudus pidi seda ka tekitama.
Pole muidugi spetsialist, et diagnoosi panna, aga võid ju lasta mineraale uurida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

See on fantaasiarikka lapse tunnus. Mul ka ühel lastest oli selline sõber, teisel mitte. Kujuteldava sõbraga laps on palju loovam kui teine. Probleemne võib see asi olla juhul, kui kujuteldav sõber ei kao kooliajaks. Ja skisofreeniat lastel ei ole olemas, ütle oma emale edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:30; 25.04 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on jumala normaalne. Sul veel hästi, ainult üks sõber. Mu viiene tirts, kui vanni läheb, siis seal terve lasteaed koos. Kehastub seal vähemalt 20-neks sõbraks. Oma toas mängides kuulen õiendab kellegagi. Küsin, kellega sa seal jälle riideled? Tema, et aa see ja teine jälle ei kuula sõna, et tema on õpeteja hetkel. Mina pole sekkund ja lasen tal vadistada ja laps ei häbene ka, et tal korraga oma tuppa suurem seltskond koguneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan veel enda lapsepõlvestki tervet portsu nähtamatuid sõpru. Praeguseks minust skisofreenikut saanud ei ole, kuigi mõningane perekondlik eelsoodumus selleks on isegi olemas. Olen 29-aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 9-aastane räägib siiamaani omaette. Eile küsisin, kellega sa seal köögis räägid. Vastas, et omaette. Ma ei leia, et tal midagi viga oleks. Käib mängimise juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust on see väljaloetav, et ma oma last laastan või halvustan?
Olete valesti aru saanud./…/[/tsitaat]
perekoolis on see täiesti tavaline, et sinu mureteemas tullakse sind süüdistama ja näpuga näitama. ära pane tähelegi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Üks teema on see, kui laps omaette räägib, seda teevad nad tõesti veel kooliski. Teine asi on see, kui on mingi konkreetne isik, kes on välja mõeldud, kuid kellest räägitakse nagu ta oleks olemas. Tal on nimi ja ta teeb mingeid asju (harilikult neid, mida laps ise väga teha tahaks :)) ja osaleb mängudes, mida laps mängib. See fantaasiasõber harilikult kaob siiski kooliajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 23:30; 25.04 09:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütrel oli see natuke varem, kusagil kahe-kolmeselt. rääkis tädiga aeg-ajalt (see asus lae all), oli juhus, kus tuisuse ilmaga vaatas aknast välja, jooksis, tegi välisukse lahti ja kutsus väidetavalt kaks last tuppa sooja (metsast). väitis aeg-ajalt, et `see laps` teeb talle haiget ja näpistab. nüüd on 6. aastane, möödas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps alustas umb 2,5-lt nähtamatu sõbraga mängimist ning see läks üle kõva häälega ja erinevate rollide korraga mängimiseks. Ja sõber tuli tal näiteks maal olles, kus omaealisi eriti polnud, kuigi vanaema, vanaisa on super vanavanemad ja mängivad/tegelevad lapsega. Samuti mina panin tähele, et suvel, kus sõpradega sai vähem koos olla (mänguväljakutel sõbrunes kiirelt ka sealolijatega, aga seda jäi väheks), siis ilmus välja nähtamatu sõber, olgugi, et meie omavaheline tegevusi oli samamoodi nagu talveperioodil.

Ise lugesin omal ajal, et niikaua, kui lapsel on olemas pärissõbrad (st ei jää ainult oma fantaasiasõbraga suhtlema) ja tavalisi mänge ja fantaasiasõbra kaela ei aeta oma pahategusid, ei tasu muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli 2-3 aastaselt 2 nähtamatut sõpra, neid ta kutsus enda lasteks. Nad olid hästi väikesed ka, sai neid kergesti korraga peo peal üles tõsta 🙂
Basseinis muudkui tassis neid edasi-tagasi, kasvatas ja noomis jne
Ega nad tal kogu aeg igal pool kaasas ei olnud, aga aegajalt ilmusid ikka välja ja siis sahmiti nendega terve õhtu.
Tänaseks on laps 7 ja ise enam ei mäletagi, et tal sellised \”lapsed\” olid 🙂

Minu meelest normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

muide, lapsed näevad ja need \”väljamõeldud\” sõbrad on tegelikult vägagi eksisteerivad, lihtsalt meie ei näe. kui vanemad on väga avatud, siis lapsed näevad kauem, on loovamad ja fantaasiarikkamad, kui vanemad ise sellistesse asjadess ei usu, lähevad lapsed varem \”kinni\”, sest nad surutakse raamidesse. ole mõistev ja toetav, sul on väike nägija kodus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on jälle nähtamatu mees kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka väiksena \”sõber\” ei olnud tal nime ega midagi, kuid kuna olin üksik laps ja tahtsin ka suhelda kellegagi siis rääkisingi \”temaga\”. Teadsin ise ka, et kedagi pole, aga ikka rääkisin 🙂
Nii,et minu meelest ei tasuks nüüd paanitsema hakata ja lapsele kuidagi märku anda, et ta on ebanormaalne laps nüüd, tekivad veel kompleksid.
Igatahes minu meelest mööduv nähtus lapsel ja eriti lapsel kes üksik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 4ne laps peab oma \”sõbraga\” ühistranspordis hiinakeelseid mobiilikõnesid. Mobiil on enamasti nähtamatu, aga jutt ikka üle bussi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina räägin hommikul iseendaga autos kõva häälega. St ise juhin autot ja samal ajal räägin endale, et mis ma päeval teen ja kuidas ma midagi lahendan ja vahel kujutan oma head sõbrannat ka endaga autosse ja kurdan talle kuidas ma ei taha tööle minna. 🙂
Ja ausõna ma olen muidu täiesti normaalne. :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ta räägib endaga ehk on sõber iseendaga, see on ju hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üksikul lapsel pole ju õde-venda, kellega rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli kujuteldavad sõbrad, terve kamp jäneseid nimedega Valge Jumps, Sinine Jumps, Kollane Jumps jne. Nad käisid minuga igal pool kaasas ja ma rääkisin nendega kõva häälega, see oli just lasteaias, vanuses 4-5.a. \”Loomad, tulge välja\”, karjusin kord poes, ise \”loomadele\” ust lahti hoides. Poesolijad olid vist veidi solvunud 🙂
Skisofreeniat mul diagnoositud pole. Olin ka üksik laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina räägin siiamaani iseendaga. Mul pole mingit konkreetset kujutletavat sõpra, ega pole seda kunagi olnudki. Lihtsalt kujutan ette, et keegi kuulab mu juttu ja mõtteid. Räägingi: \”Nii, nüüd peseme selle taldriku ära, siis peaks veel vetsus ära käima ja siis saabki juba välja minna\”. Vahel käivad need vestlused mu enda sees, vahel kõva häälega. Tunnen ennast hästi, pole kunagi osanud seda imelikuks pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Pereelu ja suhted Laps räägib kujuteldava sõbraga :S

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.