Esileht Väikelaps Laps rääkis

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Laps rääkis

Postitas:

Laps on 3,5 ja räägib, et magab lasteaias puuduva poisi voodis. Saan aru, et lapse fantaasia võib lennata selles vanuses, kuid ma ei taha, et minu laps magaks mingi teise lapse voodis. Hügieenipõhjustel juba ma seda ei soovi. Laps on jumala veendunud oma jutus, kuid õpetaja eitab seda. Keda uskuda? Miks laps mulle seda räägib, kui seda pole olnud? Mingeid muid jutte ta ei räägi kui seda. Igal lapsel on voodi olemas, mis põhjusel peaks puudujate voodites magatama?

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 20:31; 24.11 10:54; 24.11 13:05; 25.11 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi õpetaja käest, mis teema on.
Eelmisel aastal oli minu vanema lapse rühmas voodite nappus – lapsi oligi reaalselt rohkem kui voodikohti. Sügisel küsiti, kas ma luban oma lapsele määratud voodis ka kellelgi teisel magada. Ma polnud vastu – tõin oma lapse nagunii enne lõunauinakut ära ja voodit reaalset ei tarvitanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vooditel nimesid pole peal?

Palu näidata oma lapse voodit. Tema magamisriided peaksid seal olema?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kontrollimiseks võid veel küsida lapse nö voodinaabritelt üle (kelle voodi peaks kõrvuti olema) või lastelt nende vanemate kaudu.
Äkki laps ise nõuab/läheb sinna vabasse voodisse, toredamad naabrid vm iganes põhjustel?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 09:30; 24.11 12:54; 25.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks sellest, et kas sellenimeline poiss üldse käib seal rühmas ja kas ta reaalselt ka puudub. Selles vanustel lastel lendab fantaasia juba päris korralikult. Mingit uurimist ja voodinaabrite (kes on ju ka lapsed) küsitlemist küll ette ei võtaks. Õpetaja käest on küsitud ju. Kui sa nüüd õpetaja juttu ei usu, siis kuidas sa usaldad om lapse sellise inimese hoole alla?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:21; 24.11 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks sellest, et kas sellenimeline poiss üldse käib seal rühmas ja kas ta reaalselt ka puudub. Selles vanustel lastel lendab fantaasia juba päris korralikult. Mingit uurimist ja voodinaabrite (kes on ju ka lapsed) küsitlemist küll ette ei võtaks. Õpetaja käest on küsitud ju. Kui sa nüüd õpetaja juttu ei usu, siis kuidas sa usaldad om lapse sellise inimese hoole alla?

Alustaks sellest, et kas sellenimeline poiss üldse käib seal rühmas ja kas ta reaalselt ka puudub. Selles vanustel lastel lendab fantaasia juba päris korralikult. Mingit uurimist ja voodinaabrite (kes on ju ka lapsed) küsitlemist küll ette ei võtaks. Õpetaja käest on küsitud ju. Kui sa nüüd õpetaja juttu ei usu, siis kuidas sa usaldad om lapse sellise inimese hoole alla?

Ma tahangi teada, miks mu laps nii räägib. Õpetaja eitab. Kas õpetajatel on mugavam, kui lapsed kobaras koos magavad või miks pannakse puudujate voodisse magama? Mis head see tegema peaks? Laps oli öelnud, et ei lähe ja õpetaja oli käskinud minna, kokkuvõttes on pidanud magama 2 korda teise lapse voodis? Hügieen on ükskõik? Ma ei tea, mis toimub. Siiani on tundunud igati tore õpetaja. Lapsel ei tule und võõras voodis ja minule ei meeldi see mõte kohe üldse. On asju, mida ei jagata ja pole ju puudus vooditest. Keegi pole mult ka küsinud, kas ma luban, vastus oleks olnud ei.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 20:31; 24.11 10:54; 24.11 13:05; 25.11 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla poiss just ise jääb oma voodis kellegi voodikaaslasega jutustama ja ei jää ise magama, ei lase teisel ja teistel ka? Ehk ongi voodid (koos voodipesudega) üldse ümber tõstetud?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:20; 24.11 13:52; 25.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võibolla mõtleb laps selle “puudumise” all hoopis seda, et eelmisel aastal magas selles voodis mõnio teine laps (kes enam selles lasteaias ei käi) või tõsteti lihtsalt ruumis voodid teistesse kohtadesse

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit uurimist ja voodinaabrite (kes on ju ka lapsed) küsitlemist küll ette ei võtaks.

Ilmselgelt ma ei mõelnud mingit *küsitlemist*, vaid mänguliselt, kui juhuslikult voodinaaber peaks olema samal ajal riietusruumis vm muuseas küsida, kas magavad kõrvuti. Veel parem vanemate kaudu – avatuna, selgitades, miks küsid.
Kui teiste vanematega aias omavahel kunagi sõnagi ei vaheta, siis arusaadav, et see mõte sulle utoopiline ja tungiv “küsitlemine” tundub.
Asja selgeks ei pea tegema tingimata õpetaja vale paljastamiseks, vaid pigem oma lapsega rääkimiseks.
Vaevalt tõesti last teise lapse pesude vahele magama pannakse, aga teemaalgatajal on ju ka vaja selgust saada oma segaduses, muidu jääbki kahtlustama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 09:30; 24.11 12:54; 25.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit uurimist ja voodinaabrite (kes on ju ka lapsed) küsitlemist küll ette ei võtaks.

Ilmselgelt ma ei mõelnud mingit *küsitlemist*, vaid mänguliselt, kui juhuslikult voodinaaber peaks olema samal ajal riietusruumis vm muuseas küsida, kas magavad kõrvuti. Veel parem vanemate kaudu – avatuna, selgitades, miks küsid.

Kui teiste vanematega aias omavahel kunagi sõnagi ei vaheta, siis arusaadav, et see mõte sulle utoopiline ja tungiv “küsitlemine” tundub.

Asja selgeks ei pea tegema tingimata õpetaja vale paljastamiseks, vaid pigem oma lapsega rääkimiseks.

Vaevalt tõesti last teise lapse pesude vahele magama pannakse, aga teemaalgatajal on ju ka vaja selgust saada oma segaduses, muidu jääbki kahtlustama.

Ma ausalt öeldes arvan, et võidakse panna teise voodisse. Pärast öeldakse, et ei ole olnud. Aetakse veel lapse kaela, et fantaseerib. Laps mul kinnitab, et räägib tõtt ja õpetaja jutt oli umbes voodipesu vahetamisest, laps arvavat end magavat teises voodis kuna vahetati voodipesu. Ma seni arvasin, et voodipesu on igal voodil ka nn kindel, mitte ei ringle lasteaias ringi. Miks nõutakse laste riietesse nime kirjutamist, kui lapse võib suvalise puuduva lapse voodisse paigutada? Kui paigutati voodeid ümber, miks ei mainita seda lapsevanemale? Teaks lapsele selgitada ja oleks segadus olemata.

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 20:31; 24.11 10:54; 24.11 13:05; 25.11 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit uurimist ja voodinaabrite (kes on ju ka lapsed) küsitlemist küll ette ei võtaks.

Ilmselgelt ma ei mõelnud mingit *küsitlemist*, vaid mänguliselt, kui juhuslikult voodinaaber peaks olema samal ajal riietusruumis vm muuseas küsida, kas magavad kõrvuti. Veel parem vanemate kaudu – avatuna, selgitades, miks küsid.

Kui teiste vanematega aias omavahel kunagi sõnagi ei vaheta, siis arusaadav, et see mõte sulle utoopiline ja tungiv “küsitlemine” tundub.

Asja selgeks ei pea tegema tingimata õpetaja vale paljastamiseks, vaid pigem oma lapsega rääkimiseks.

Vaevalt tõesti last teise lapse pesude vahele magama pannakse, aga teemaalgatajal on ju ka vaja selgust saada oma segaduses, muidu jääbki kahtlustama.

Ma ausalt öeldes arvan, et võidakse panna teise voodisse. Pärast öeldakse, et ei ole olnud. Aetakse veel lapse kaela, et fantaseerib. Laps mul kinnitab, et räägib tõtt ja õpetaja jutt oli umbes voodipesu vahetamisest, laps arvavat end magavat teises voodis kuna vahetati voodipesu. Ma seni arvasin, et voodipesu on igal voodil ka nn kindel, mitte ei ringle lasteaias ringi. Miks nõutakse laste riietesse nime kirjutamist, kui lapse võib suvalise puuduva lapse voodisse paigutada? Kui paigutati voodeid ümber, miks ei mainita seda lapsevanemale? Teaks lapsele selgitada ja oleks segadus olemata.

Kui voodipesu on lasteaia poolt siis voodipesu pole küll ühele lapsele mõeldud – st peale pesemist läheb ilmselt suvalisse rühma, suvalisse voodisse. Nagu haiglates, hotellides jne. Seega võis ehk tõesti laps saada hoopis (ehk uue?) mustriga voodipesu.

Arvad tõesti, et lasteaedades pole muud teha kui hakata siis rühmade vahel nimelisi voodipesusid otsima ja neid voodisse jagama?

Riietesse kirjutatakse nimi sisse kuna riided on sinu omand, et ei lähe kellegagi vahetusse või kasvataja teaks lapsele õiged riided panna või üles leida.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:20; 24.11 13:52; 25.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ausalt öeldes arvan, et võidakse panna teise voodisse. Pärast öeldakse, et ei ole olnud. Aetakse veel lapse kaela, et fantaseerib. Laps mul kinnitab, et räägib tõtt ja õpetaja jutt oli umbes voodipesu vahetamisest, laps arvavat end magavat teises voodis kuna vahetati voodipesu. Ma seni arvasin, et voodipesu on igal voodil ka nn kindel, mitte ei ringle lasteaias ringi. Miks nõutakse laste riietesse nime kirjutamist, kui lapse võib suvalise puuduva lapse voodisse paigutada? Kui paigutati voodeid ümber, miks ei mainita seda lapsevanemale? Teaks lapsele selgitada ja oleks segadus olemata.

Kulla inimene, kuidas sa täpselt seda ette kujutad, et “voodipesu on igal voodil ka nn kindel, mitte ei ringle lasteaias ringi”.
Kui sa lasteaeda oma pesu pole viinud ja seda ise ei pese, siis otse loomulikult ringleb see pesu ringi. Võib-olla, et eri rühmades on eri mustritega pesu, aga kohe päris kindlasti ei saa keegi tagada seda, et üks pesukomplekt alati samasse voodisse satub.
Ja ei pea kasvatajad aru andma igast liigutusest, mis nad rühmas teevad.
Kui rühmas on igal lapsel oma voodi olemas, siis ei ole mingit põhjust last kellegi teise voodisse paigutada.
Selle paranoilise jutu peale ma soovitaks sul laps lasteaiast hoopis ära võtta.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 10:21; 24.11 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks oli eelmine aasta rühmas 25last ja 23voodit, tegu siis Tallinna lasteaiaga ja juhtkonda ei huvitanud see. Kui kõik kohal, siis pandi osad diivanile magama. Seega ma ei imestaks, kui teil ka lapsi rohkem, kui voodeid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meil oli lapsi rohkem kui voodeid ja pandi lapsi puuduvate laste voodisse magama. Minu laps magas vahepeal mingil välivoodil. Ja pesusid ei vahetatud, neid vahetati ikka kord nädalas. Seega mingi imeasi see nüüd küll ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 17:33; 24.11 21:02; 28.11 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise pakun ka, et pigem hakkab laps jutustama ja naabrit segama ning siis paigutatakse ümber.

Küll võib ikka hea elu mõnel olla, et sellistest asjadest probleemi teeb. Kas teadsid, et iga lapse jaoks ei ostetagi uut voodit, vaid aastast aastasse magavad seal erinevad lapsed?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll võib ikka hea elu mõnel olla, et sellistest asjadest probleemi teeb. Kas teadsid, et iga lapse jaoks ei ostetagi uut voodit, vaid aastast aastasse magavad seal erinevad lapsed?

Mina ka selle poolt ei ole, et ilma linasid vahetamata suvalisse voodisse pannakse. Meil näiteks oli täiprobleem, millest oli väga raske vabaneda, kui ühtede linadega magavad mitmed erinevad lapsed.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 17:33; 24.11 21:02; 28.11 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peaks üle küsima õpetajalt? Kui ta ütleb, et seda pole olnud- mis edasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.11 20:31; 24.11 10:54; 24.11 13:05; 25.11 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peaks üle küsima õpetajalt? Kui ta ütleb, et seda pole olnud- mis edasi?

Oot, mida? Sa juba oled küsinud ju õpetajalt või kirjutasid midagi valesti siia eelnevalt?
Siin on pandud palju soovitusi, mida edasi teha (või mitte teha)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 09:30; 24.11 12:54; 25.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja.
See, et teine laps pannakse teise lapse voodipesudega magama, on nüüd küll täiesti lubamatu ja meie lasteaias ei tuleks kõne allagi. See on minu meelest selgelt vastuolus hügieenireeglite ja tervisekaitsega ja ma ise eluseeski ei sooviks magada kellegi teise padjal.

Samas tundub teemaalgataja väga süüdistav ja paindumatu, selles suhtes, et võidigi ju voodeid vahetada, voodi ei ole lapse omand kuskilt otsast, vaid ikka lasteaia oma, ja ehkki kergekäeliselt selliseid vahetusi tegema ei peaks (kuna need võivad lapse turvatunnet kõigutada ja harjumustel on koolieelses vanuses suur jõud), siis võib vooditevahetus olla paratamtu (nt kui voodeid on vähem kui lapsi, osa lapsi käib osaajaliselt vms). Lihtsalt voodiLINAD peavad küll igal lapsel ikka isiklikud olema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja.
See, et teine laps pannakse teise lapse voodipesudega magama, on nüüd küll täiesti lubamatu ja meie lasteaias ei tuleks kõne allagi. See on minu meelest selgelt vastuolus hügieenireeglite ja tervisekaitsega ja ma ise eluseeski ei sooviks magada kellegi teise padjal.

Samas tundub teemaalgataja väga süüdistav ja paindumatu, selles suhtes, et võidigi ju voodeid vahetada, voodi ei ole lapse omand kuskilt otsast, vaid ikka lasteaia oma, ja ehkki kergekäeliselt selliseid vahetusi tegema ei peaks (kuna need võivad lapse turvatunnet kõigutada ja harjumustel on koolieelses vanuses suur jõud), siis võib vooditevahetus olla paratamtu (nt kui voodeid on vähem kui lapsi, osa lapsi käib osaajaliselt vms). Lihtsalt voodiLINAD peavad küll igal lapsel ikka isiklikud olema.

+5
-2
Please wait...

Teie lasteaias on siis vähemalt kahel voodipesukomplektil nimed peal ja keegi tegeleb nende nime järgi vooditesse panekuga?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eie lasteaias on siis vähemalt kahel voodipesukomplektil nimed peal ja keegi tegeleb nende nime järgi vooditesse panekuga?

Tean, et vanasti olid küll lasteaedu, kes andsid lapse voodipesu samuti koos magamisriietega lapsele koju pesemiseks kaasa, aga ma ei taha ka uskuda, et tänapäeval keegi ise lastaeada voodipesusid viib/ostab.

Aga probleemi lahendamiseks:
Minegi kasvataja juurde ja ütle, et lapsel on see nii hinges ja iga päev räägib sellest kodus. Küsigi koos lapsega magamistuppa minna ja lase siis lapsel seletada, et mis valesti on, et kus ta siis enne magas ja kus nüüd magab jne. Selle vastu ei tohiks ühelgi lasteaiaõpetajal midagi olla – ta võib ise juures olla ja siis kaasa seletada, et kas räägibki, et lapse voodi asukohta vahetati või vahetati voodipesumustrit või milles asi. Nii kolmekesi rääkides peaksite vast ikka selgusele saama ja vaevalt õpetaja ütleb, et lapse mure nii pisike ja ei nõustu kaasa tulema ja arutama.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 11:20; 24.11 13:52; 25.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti lasteaias õpetaja. Meil on 24 last rühmas, aga voodeid 21, seega on 3 last, kellel pole voodit, 2 neist magavad välivooditel ja üks laps siis magabki seal, kus keegi puudub. Aga sellel lapsel on alti OMA voodipesu, mida õpetaja abi siis vahetab. Teine variant on veel see, et me paigutame ka mõnikord lapsi ümber. Põhjused on erinevad, näiteks mõned lapsed kipuvad koos lollitama, aga eraldi magavad rahulikult. Meil üks laps hakkas äkki iga lõuna kell 2 pissil käima, aga ta magas naril üleval. Tõstsime ta siis alla ja teise lapse üles. Voodipesu on igal lapsel alati personaalne, magagu mis voodis tahes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti lasteaias õpetaja. Meil on 24 last rühmas, aga voodeid 21, seega on 3 last, kellel pole voodit, 2 neist magavad välivooditel ja üks laps siis magabki seal, kus keegi puudub. Aga sellel lapsel on alti OMA voodipesu, mida õpetaja abi siis vahetab. Teine variant on veel see, et me paigutame ka mõnikord lapsi ümber. Põhjused on erinevad, näiteks mõned lapsed kipuvad koos lollitama, aga eraldi magavad rahulikult. Meil üks laps hakkas äkki iga lõuna kell 2 pissil käima, aga ta magas naril üleval. Tõstsime ta siis alla ja teise lapse üles. Voodipesu on igal lapsel alati personaalne, magagu mis voodis tahes.

Meil oli sama värk, ainult see voodipesu vahetamine jäeti ära, ju siis liiga palju tüli. Tulemus oli see, et täidest ei saanud mitu kuud lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.11 17:33; 24.11 21:02; 28.11 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ikka probleem küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Laps rääkis