Esileht Koolilaps laps/raha ja maistused

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: laps/raha ja maistused

Postitas:

Tere!

Mul on selline mure et mul on kaks last poisid 6-aastane ja 7-aastane ning nad käivad üski õues.
Iga kord kui me anname neile taskuraha ja me nendega poes käime ja nad ostavad endale maiustusi ja nendega õue lähevad siis on neil terve hulk sõpru ümber ja minu lapsed ei näe selles halba ja jagavad oma asju,aga kui neil maiustusi pole siis keegi pole sõber.Minu meelest on see ära kasutamine.Isegi kaks sõpra tulid ükskord mulle ukse taga ja küsisid minult limonaadi ja raha aga ma ei andnud .Ma lihtsalt ei saa aru miks ma peaksin andma et nad pole ju minu lapsed.Kuidas teil lapsed raha ja maistustega kas on okey kõike jagada või mitte? Minu meelest pole õige et olen sõber kui on maistusi ja kui pole siis ei mängita minu lastega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 16:39; 15.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa üldse lapsed maiustustega õue saadad? Söögu kodus oma nänn ära ja keegi ei tea külje alla ujuda. Ise olete õpetanud oma lapsed teiste heakskiitu maiustustega ära ostma, poleks seda teinud, ei teaks keegi midagi tahta ja sõprussuhted kujuneks teistel alustel välja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögu oma toit toas ära, milles probleem. Miks peaks üldse kellegi nina alla sööma minema, kui teistele pakkuda ei taha. Ja lapsed käituvadki õigesti, kui teistele ka pakuvad. Olekski ebaviisakas teisiti. Kui sul on sellega probleem, siis ütle, et söögu toas ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsed saavad taskuraha eest maiustusi osta, siis võiks nad neid maiustusi teiste ees mitte süüa, vaid kodus. Kui maiustega õue minnakse, siis muidugi teised vesistavad kõrval ja siis on viisakas ka pakkuda. Kui nad teistega jagada ei taha, siis las söövad kodus oma maiustusi. Kui maiused teiste lastega probleeme tekitavad, siis tehke koduseks reegliks, et söögiga õue ei lähe.

Meil on lapsed 5,5 a ja 7 a, sellist ise maiuste ostmist ei ole. Aga kui nt maal on aias ka teised küla lapsed mängimas ja kodus on midagi magusat, siis mõnikord küsivad, et kas võivad ka nt Marile pakkuda, kui lubame, siis viivad õue. Kuna üldiselt meil suurt magusasöömist ei ole, siis on seda jagamist ka harva. Kui on midagi sellist, mida teistega jagada ei saa (nt kummalgi üks komm ainult), siis olen õpetanud, et siis teiste nähes maiustama ei hakka ega ole vaja ka teiste nina alla sellega uhkeldama minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

imestan ka, et saada lapsed maiustustega õue, et saaksid teiste laste nähes neid süüa? Mina annan kaasa maiustusi siis, kui neid saab teistega jagada. Kui ei taha seda teha -mugigu kodus.
Samas on teine probleem nende lastega, kelle vanematel on põhimõte, et minu laps taskuraha ei vaja. Kui laps väiksem oli, siis olid just sellised lapsed osavad minu lapsel “laenu” võtma või kauplesid, et läheme koos poodi jne. Raske oli natuke, kui laps läks klassiga näiteks teatrisse ja siis laps andis teistele ka kommi-jäätise raha, kuna “Mardi emme ei anna talle raha ja ta tahtis ka jäätist”. Siis vaid kiitsin last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on väga toredad ja lahked lapsed! Ära neid küll selles osas ümber õpeta!
Samas saan aru, et see vahe tegemine on probleem – kui kommi on, siis mängin, kui pole, siis ei mängi. Kõlab tõesti tobedalt, aga tundub, et su lastel on juba selline maine küljes kui isegi võõrad lapsed tulevad ukse taha maiustusi ja raha küsima. Ei tea kas sellest saabki enam lahti, aga ege muudmoodi lahti ei saa, kui ei luba lapsi maiustustega õue minna… ehk siis pika peale tekivad ka laste seltskonnas muud seosed kui lapsed just salaja sõpradele kommi ei hakka viima…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline mure et mul on kaks last poisid 6-aastane ja 7-aastane ning nad käivad üski õues.
Iga kord kui me anname neile taskuraha ja me nendega poes käime ja nad ostavad endale maiustusi ja nendega õue lähevad

Meil on üks peaaegu 7-aastane poiss. Mingit raha me talle otseselt ei anna, maiustusi ostan talle ise või ostab meie juuresolekul, siis kui õigeks pean ning ära sööb ta need kodus, autos või meiega jalutades vmt. Ise kusagil õues ega poes ei käi ja mingit maiustustejahti ei toimu. Nii väikestel lastel pole mingit taskuraha ega shoppamist vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle maine oled ju ise kujundanud, miks peab andma nii väikestele lastele taskuraha, nad ei tea ju raha väärtust ega kust see tuleb, lasteaias ju õpetatakse, et pead olema lahke ja oma asju teistega jagama, nad ju jagavad, ka raha ja maiustusi. Tublid lapsed. Ise ei tuleks sellise asja pealegi, et lubaks lapsed rahaga ja maiustustega õue mängima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen eelkõnelejatega – kui Su lapsed on sageli magusaga õues, siis harjuvadki teised lapse ära, et “need on lapsed, kelle käest magusat saab” ja see teadmine kinnistub oluliselt tugevamalt, kui see, et “need on lapsed, kellega on tore mängida”. Nii et tee sellele magusaga õue minekule lõpp peale ja räägi lastele, et nad iseseisvalt ka ei läheks ja siis mingi aja pärast tekib eeldus, et neid hakatakse jälle lihtsalt lastena võtma, mitte “kõndiva kommikotina” 🙂

Teine aspekt ka. Kuna ma tegelen oma ühe lapse kehakaaluga (teine sööb samu asju, aga on peenike), siis mulle küll ei meeldi, et mingi naabrilaps tuleb sageli mänguajal õue kommikotiga ja siis kukutakse seda kambaga sööma 🙁 Oli meilgi selline naabripoiss, alati kommikott näpus ja ma pidin alati oma last õpetama, et söö 1-2 kommi, sellest piisab (teised pistsid veerand pakki pintslisse ja mu lapsel oli loomulikust tohutu kiusatus ka sama teha ja ilmselt ta tegigi, ega ma ju koguaeg nurga taga ei luura). Nüüd suuremana on muidugi tulemus näha – naabripoiss on tõsiselt paks ja oma laps saab ka aru, et ei taha nii paksuks minna, aga ega see tal silma ees pole, kui keegi terve kommikotiga tuleb.

Ok, see teema-algatus polnud kehakaalu kohta, aga mu mõte oli selles, et palun ära saada oma lapsi maiustustega pidevalt õue, sest võib-olla teised lapsed on näiteks väikese isuga ja need kommid võtavad viimasegi õige toidu ise ära (meil näiteks ühe lapse sõber täpselt selline, sööb paar kommi ja pärast normaalselt toitu ei söö) või tähendab see seda, et pakuks minemisele kalduva lapse kodus peavad vanemad topelt pingutama, et last kaalus hoida + saavad veel lapselt “paha emme/issi” tiitli, sest kuna õue peal ja mujal kodus väljas saadakse pidevalt magusat, siis kodus peab seda enam magusat piirama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime ka nüüd reegli et kõik tasuraha eest magus süüakse kodus
või meiega väljas olles.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.07 16:39; 15.07 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma poisile teinud selgeks, et kui minnakse koos sõpradega poodi (või võetakse kodust mingit nänni), siis ei tohi kade olla. Senini on sõpruskonnas kõik korras olnud, seltsi ei pakuta ainult präänikute eest.
Nö väljategemise teemadki on välja kujunenud neil kordamööda, st ostab see, kel on raha. Kuna hetkel me regulaarset taskuraha lapsele ei väljasta (ei ole küsinud), siis ei ole tekkinud ka probleemi, et liiga palju enda taskust ära jagaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps laps/raha ja maistused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.