Esileht Väikelaps Laps rändab öösel

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Laps rändab öösel

Postitas:

Saime mõned ööd tagasi väga ehmatava kogemuse. Öösel u 2 paiku ärkasin vaikse nutu peale, algul ignoreerisin, sest on lootus, et laps jääb ise magama. Vahepeal oli vaikus ja siis jälle. Otsustasin vaatama minna ja lapse tuba oli tühi ning nutt tuli õuest. 1a8k vanune laps oli ukse lukust lahti keeranud ja õue läinud. Väljast ta aga ei ulatu ust avama ning nii ta õue jäigi. Ise olin ehmunud ning täna naabrinaine tuli räõkima, et üks õhtu oli sama asi olnud ja ta oli lapse tuppa lasknud. Ta muidugi küsise, et kas olen jooma hakanud ja ähvardas lastekaitsega, sest uskus et äkki laps on karistuseks õue jäetud. Nüüd on uks lukus ja võti kõrgel nagis, aga selline öine rändamine teeb väga murelikuks. Kas sellise asjaga on mõtet perearstile minna? Mõtlen, et äkki korraldab toas midagi pliidiga vms. Ta iga hommik u 5 paiku muidu ärkab ja tuleb suurde voodisse, ta pole varem nii rännanud. Palun abi ja mõtteid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 2a laps tuleb mõnikord öösel poolunes vaikse nutuga emmet otsima, kui ta keset ööd üles ärkab ja ma ei kuule nt.

Meil on erinev olnud, kas otsib, et uuesti magama jääda või on uni täiesti ära läinud ja mängib paat tundi öösel, enne, kui uuesti magama proovib jääda.

Hea, et uks nüüd korralikult lukus on. Suuremaks kasvades võib äkki päeval ka otsustada üks hetk välja rändama minna.

Ma loodaks, et ei mängiks pliidiga, aga kindlam on ööseks lapsekindlamaks teha kodu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saime mõned ööd tagasi väga ehmatava kogemuse. Öösel u 2 paiku ärkasin vaikse nutu peale, algul ignoreerisin, sest on lootus, et laps jääb ise magama. Vahepeal oli vaikus ja siis jälle. Otsustasin vaatama minna ja lapse tuba oli tühi ning nutt tuli õuest. 1a8k vanune laps oli ukse lukust lahti keeranud ja õue läinud. Väljast ta aga ei ulatu ust avama ning nii ta õue jäigi. Ise olin ehmunud ning täna naabrinaine tuli räõkima, et üks õhtu oli sama asi olnud ja ta oli lapse tuppa lasknud. Ta muidugi küsise, et kas olen jooma hakanud ja ähvardas lastekaitsega, sest uskus et äkki laps on karistuseks õue jäetud. Nüüd on uks lukus ja võti kõrgel nagis, aga selline öine rändamine teeb väga murelikuks. Kas sellise asjaga on mõtet perearstile minna? Mõtlen, et äkki korraldab toas midagi pliidiga vms. Ta iga hommik u 5 paiku muidu ärkab ja tuleb suurde voodisse, ta pole varem nii rännanud. Palun abi ja mõtteid.

Ilmselt on su laps lunaatik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin tuleb vahet teha, kas ta käib unes või ärkab üles ja läheb siis kondama. Unes kõndiv laps on kuutõbine, sel puhul ma ei teagi, et midagi teha saaks, sest ta ise ei tea, et ta seda teeb. Turvata lapsel ümbrus, mina vahetasin lastel magamiskohad, et rändaja ei oleks nari ülemisel korrusel, hoolitseda selle eest, et õhtul saaksid kõik mänguasjad kokku korjatud, et liikumistrajektoor oleks komistamisvaba, välisuks kindlasti lukku, võibolla tasub endale märkamiseks mingi liikumisandur lapse tuppa paigaldada.  Minul magas laps samas toas ja enamasti oli trajektoor minu voodisse, kuid muus olukorras üritaks ma teda siiski kuidagi voodisse uuesti tagasi saada.   Laps ei pruugi üldse kontaktne olla, magab sügavalt.  seega tema poolt sa mingit teadliku tegutsemist loota ei saa.

Kui laps ärkab üles ja siis seiklema läheb, on teine teema.  Sel juhul oleneb lapse vanusest, kas saab temaga vesteldada või tuleb ise olukord lahendada.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:02; 06.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse turvalisuse huvides lukustaks öösel tema toa ukse väljastpoolt, kui öösel ärkabki, kuuled lõgistamist ja saad vaatama minna. Mina ei jääks järgmist korda ootama.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema magab nii sügavalt, et lapse ringi liikumist öösiti ei kuule, siis soovitaks lapsega samas toas magada.

Lastetoa väljaspoolt lukustamine on karm soovitus – suva, mis seal toas öösiti toimub, peaasi et vanemad rahulikult magada saaks… Mis siis, kui laps on seal luku taga ehmunud, desorienteeritud, rahuldamata lähedusvajadusega, nutab, otsib ema, aga toast välja ei saa…. Peab ilma südameta inimene olema, et sellist lahendust soovitada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ema magab nii sügavalt, et lapse ringi liikumist öösiti ei kuule, siis soovitaks lapsega samas toas magada.

Lastetoa väljaspoolt lukustamine on karm soovitus – suva, mis seal toas öösiti toimub, peaasi et vanemad rahulikult magada saaks… Mis siis, kui laps on seal luku taga ehmunud, desorienteeritud, rahuldamata lähedusvajadusega, nutab, otsib ema, aga toast välja ei saa…. Peab ilma südameta inimene olema, et sellist lahendust soovitada.

Minul ei aidanud isegi see ühes toas magamine – ärkasin tavaliselt siis, kui laps juba kaisus oli.  Aga magamsitoa uks oli öösel kindlalt lukus, muidu mine tea, kuhu rändab. Aga olin temaga samal pool ust.  Laps oskas öösel ikka imevaikselt liikuda – ega sa magades ju erilist lärmi ei tee.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:02; 06.07 23:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Laps rändab öösel