Esileht Koolilaps Laps sai koolikohustuse täitmise pikendust aga lasteaed teatas, et laps ei saa jätkata oma lasteaias

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Laps sai koolikohustuse täitmise pikendust aga lasteaed teatas, et laps ei saa jätkata oma lasteaias

Postitas:
Kägu

Eelmise aasta lõpust rääkisime rühma õpetajatele oma soovist jätta laps veel üheks aastaks lasteaega ja taotleme koolikohustuse edasilükkamist. Õpetajad olid sellega päri, sest laps ei ole sotsiaalselt valmis kooli minema. Samuti öeldi, et laps saab jätkata samas lasteaias, mis on lapse jaoks väga oluline. Minu jaoks on see loomulik, et laps jätkab samas lasteaias. Täpsustan, et laps oli selles lasteaias esimest aastat, sest kolisime maalt linna. Laps ei ole eriti hea kohaneja aga uude lasteaeda sisseelamine läks ilma suuremate probleemideta. Kuid kodus elab laps välja seda, et ta tahab oma vanasse lasteaeda tagasi minna ja see on tal hingel tänasei. Olles märtsis komisjonis ära käinud ja otsuse kätte saanud, teatasime rühma õpetajatele koolikohustuse edasilükkamisest. Kui olin otsuse õpetajale üle andnud teatati mulle, et laps ei saa samas lasteaias jätkata ja lapsele tuleb uus lasteaed otsida. Põhjenduseks toodi, et koolieelsed rühmad on täis, st hoolekogu oli oma otsusega sätestanud rühma suuruseks 20 last ja ühtegi last enam juurde ei võeta. Mina sellega nõus ei ole ja kavatsen võidelda selle eest, et laps jääks samasse lasteaed.
Kallid kaasmaalsed, kellel on olnud sarnane probleem jägage oma kogemnusi selle lahendamisel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Laps sai koolikohustuse täitmise pikendust aga lasteaed teatas, et laps ei saa jätkata oma laste

Sul on lasteaiaga leping ja seal on ka kirjas millise kuupäevani teie leping kehtib. Kui sa nendega sõdima hakkad ja saadki lapse sinna jätta, siis kerge ei saa see viimane aasta talle olema. Samas võid sa hoolekogule teha avalduse, et teie juhtu käsitletaks- nad ju ka ise lapsevanemad ja vast ikka saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Laps sai koolikohustuse täitmise pikendust aga lasteaed teatas, et laps ei saa jätkata oma laste

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sul on lasteaiaga leping ja seal on ka kirjas millise kuupäevani teie leping kehtib. Kui sa nendega sõdima hakkad ja saadki lapse sinna jätta, siis kerge ei saa see viimane aasta talle olema. Samas võid sa hoolekogule teha avalduse, et teie juhtu käsitletaks- nad ju ka ise lapsevanemad ja vast ikka saab.[/tsitaat]
Mismõttes ei saa lapsel kerge olema kui ta ikka lasteaeda jääb? Kasvatajad hakkavad kiusama?

Lepingu olemasolu oleneb ikka konkreetsest omavalitsusest. Mul pole Tallinnas mingit lepingut, kui laps läheb kooli, siis tuleb kirjutada avaldus, mis kuupäevast laps enam kohta ei vaja.

Teemaalgataja, kas sa juhatajaga oled rääkinud? Kasvatajad ei jaga kohti ega paiguta lapsi rühmadesse, seda teeb juhataja. Mine nüüd kohe juhtaja jutule, praegu just tegeletakse rühmade koostamisega sügiseks. See on täiesti normaalne, et mõni laps saab koolipikendust ja ma pole küll veel kuulnud, et laps lasteaiast välja visatakse seetõttu. Kui juhtajalt abi ei saa, siis helista kohalikule haridusametnikule ja kurda oma muret talle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lapse jaoks on muutus ju niikuinii suur – kindlasti saab ta ju uued rühmakaaslased ja uued õpetajad, muutub rühmaruum. Kas siis tõesti on lapse jaoks nii oluline see, et ta saaks jätkata samas hoones?
Lapse jaoks lisakoha tekitamine võib olla võimalik, aga võib olla ka väga keeruline – näiteks kui vaatan oma lapse rühmaruumi, siis seal ei oleks küll kusagil ruumi veel ühele voodile. Samas võib ju veel juhtuda, et koolieelsetest rühmadest siiski keegi lahkub (näiteks keegi otsustab lapse ikka varem kooli panna). Mingit võitlusvõimalust ma siin erilist küll ei näe – kui kohti pole, siis ei ole ja ongi kõik. Parem uuri, võibolla on su lapsel sõpru teistes lasteaedades, kes nüüd viimasesse rühma lähevad ja ehk on nendel mõni koht rühmas vaba – kui keegi tuttav ees, oleks ka sisseelamine uude rühma kergem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väga kummaline minumeelest. See tähendab lasteaia seisukohalt nagu poole pealt väljaviskamist. St. see oleks sama, kui minu 4-aastasele näiteks öeldakse, et otsi omale homme uus lasteaed. Uuri haridusametist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogetud. Mõned aastad tagasi olin sama probleemi ees – laps sai \”koolipikendust\”, aga ülejäänud lapsed selles rühmas läksid kooli ning rühma tulid sügisest pisikesed. Teistesse koolieelikute rühmadesse kohta aga polnud. Kasvatajaid pole muidugi mõtet süüdistada, nemad ei olnud ilmselt asjaga esialgu kursis. Rühma suuremaks tegemine meie lasteaias kõne alla ei tulnud. Ausalt öeldes ei teagi, kas selleks oli võimaluste piiratus ruumilises mõttes või soovimatus. Võimalik ka, et hoolekogu ja teised lapsevanemad oleksid rahulolematud olnud kui niigi suured rühmad eranditega veel suuremaks paisutatakse.
Raske oli. Olin ikka päris õnnetu.
Saime koha teise lasteaeda, mis ei olnud juttude põhjal kuigi populaarne. Aga hirmul on suured silmad – sealne rühm sobis minu lapsele suurepäraselt. Temale sattusid parimad mõeldavad kasvatajad. Mingit kohanemisraskust ei olnud (sama olukord leks olnud ju ka majasiseselt rühma vahetades).
Kokkuvõttes tahan öelda, et kui sa tunned, et on võimalus oma soovide eest seista, siis tee seda. Minule konfliktiga asju ei lahendada ei meeldinud. Ja iga uus ei pruugigi olla nii hirmutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris naiivne on arvata, et samas lasteaias jätkamine aitab vältida kohanemisraskusi. Uus rühm on ju nii ehk naa uus kollektiiv, mis vahet seal on, kus lasteaias.

P.S. tuttava laps sai küll analoogsel juhul oma lasteaias jätkata, aga ei kohanenud absoluutselt uue rühmaga ja lõpuks oli asi nii hull, et laps jäeti üldse koduseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on hea mõtlemisaine vanematele, kes tahavad lapsele koolipikendust põhjusel, et laps on liiga lühike, ei oska veel soravalt lugeda või tahaks lihtsalt pikendada lapsepõlve. Diagnoosi korral on muidugi möödapääsmatu. Aga jah, ma pole ise ka selle peale enne mõelnud, mis olukorda see laps seal lasteaias jääb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See on hea mõtlemisaine vanematele, kes tahavad lapsele koolipikendust põhjusel, et laps on liiga lühike, ei oska veel soravalt lugeda või tahaks lihtsalt pikendada lapsepõlve. Diagnoosi korral on muidugi möödapääsmatu. Aga jah, ma pole ise ka selle peale enne mõelnud, mis olukorda see laps seal lasteaias jääb. [/tsitaat]

Aga kooli minek on ju igatahes oluliselt suurem elumuutus kui lasteaiarühma vahetus. Seega, kui laps ikka on kohanemisraskustega ja tundub veel kooliminekuks liiga väike (ehk pole ka sotsiaalselt küps), on lisaaastast siiski palju kasu, ma arvan. Mul endal veel kogemus puudub, kuid kodus kasvab praegu septembri lõpus sündinud beebipoiss ja arvan, et kui vaja, taotlen igatahes pikendust. Oleme ise abikaasaga ka lühikesed ja ei ole poisil tore olla klassis kõige noorem ja pisem. Vanem tüdruk läks kooli aasta tagasi ja ma konkreetselt nägin, kuidas paar kuud enne 7-aastaseks saamist sai ta korraga \”küpseks\”. Poistel tuleb see aga ju hiljem tavaliselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu laps ka ei olnud sotsiaalselt valmis ja oli ainult seelikusabas kinni. aga oh üllatust! koolis käisin ja viisin teda 2 nädalat, peale seda enam iseseisvamat last ei saa olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tegelikkus on nii, et kui komisjon on andnud koolipikenduse, siis lapseaed PEAB lapsele leidma koolieelses rühmas koha. isegi siis, kui seal on seejärel normist enam lapsi.
lasteaiaga sõlmitud leping kehtib kuni lapse koolikohustuse tekkimiseni. sinu lapsel tekib see järgmisel aastal, seega ei saa lasteaed teda kuidagi ühepoolselt nimekirjast välja arvata, kui sul maksud korralikult makstud on ning sa lepingut ise rikkunud pole.
meie lapse rühmas oli 2 koolipikendusega last, st 24-le \”norm\”lapsele pandi juurde veel 2. leiti ruum voodite ja kappide jaoks.
kui juhataja hakkab mingit oma jura ajama, pöörduks ma haridusosakonda ning paluks viidet seadusele, mille alusel lasteaed tahab ühepoolselt lepingut varem lõpetada

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tegelikkus on nii, et kui komisjon on andnud koolipikenduse, siis lapseaed PEAB lapsele leidma koolieelses rühmas koha. isegi siis, kui seal on seejärel normist enam lapsi.
lasteaiaga sõlmitud leping kehtib kuni lapse koolikohustuse tekkimiseni. sinu lapsel tekib see järgmisel aastal, seega ei saa lasteaed teda kuidagi ühepoolselt nimekirjast välja arvata, kui sul maksud korralikult makstud on ning sa lepingut ise rikkunud pole.
meie lapse rühmas oli 2 koolipikendusega last, st 24-le \”norm\”lapsele pandi juurde veel 2. leiti ruum voodite ja kappide jaoks.
kui juhataja hakkab mingit oma jura ajama, pöörduks ma haridusosakonda ning paluks viidet seadusele, mille alusel lasteaed tahab ühepoolselt lepingut varem lõpetada[/tsitaat]

Minu kodukohas kehtis toona seadus, et omavalitsus peab tagama lapsele lasteaiakoha. Mingit juttu ei olnud selles, et sama lasteaed peab seda tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kooli minek on ju igatahes oluliselt suurem elumuutus kui lasteaiarühma vahetus. Seega, kui laps ikka on kohanemisraskustega ja tundub veel kooliminekuks liiga väike (ehk pole ka sotsiaalselt küps), on lisaaastast siiski palju kasu, ma arvan. Mul endal veel kogemus puudub, kuid kodus kasvab praegu septembri lõpus sündinud beebipoiss ja arvan, et kui vaja, taotlen igatahes pikendust. Oleme ise abikaasaga ka lühikesed ja ei ole poisil tore olla klassis kõige noorem ja pisem. Vanem tüdruk läks kooli aasta tagasi ja ma konkreetselt nägin, kuidas paar kuud enne 7-aastaseks saamist sai ta korraga \”küpseks\”. Poistel tuleb see aga ju hiljem tavaliselt. [/tsitaat]

Kas ma sain teist nüüd õigesti aru, et kui teie poeg õigel koolimineku ajal enam-vähem pikkusega ei ole, siis taotlete koolipikendust?!
Minu vanim poeg käib hetkel 7. klassis, pikkus 175-176cm. Tal on klassivend, kelle pikkus on ainult ~130-140cm, sama nagu minu 1. klassi pojal. See klassivend läks õigel ajal, õiges vanuses kooli, areng täiesti normaalne, ainult pikkus nagu päkapikul, võrreldes teiste klassikaaslaste koljatipikkustega.
Mäletan seda väikest poissi juba lapsest saadik, sest nad käisid minu vanema pojaga ühes lasteaias ja rühmas, aastaid. Tema vanemad ka muide imestavad, et ainsana nende perest on just see poiss nii väike, ülejäänud pereliikmed -lapsed, kõik pikemad.
Minu arvamus on, et ainult pikkuse pärast ei ole küll õige mingit pikendusaastat taodelda. Lasteaia viimane aasta peaks küll kõik lapsed normaalselt sotsialiseerituks, koolile vastavaks, tegema. Sellepärast loetaksegi seda viimast lasteaia aastat väga tähtsaks, et laps ikka pidevalt kohal käiks, õpiks, jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kodukohas kehtis toona seadus, et omavalitsus peab tagama lapsele lasteaiakoha. Mingit juttu ei olnud selles, et sama lasteaed peab seda tegema. [/tsitaat]
seadus küll, aga igaüks sõlmib ju konkreetse lasteaiaga koha kasutamise lepingu (mis iganes konkreetse nimega), kus on kirjas mõlema osapoole õigused ja kohustused. lapsevanemal on kohustus nt õigeaegselt tasuda kohatasu ja söögiraha. lepingus on ka kirjas selle lõppemise/lõpetamise tingimused ning seal on kirjas, et leping lõpeb lapse koolikohustuse tekkimisel. sõnastus võib olla veidi erinev, kuid kunagi ei sõlmita neid lepinguid konkreetse kuupäevaga, nt 31. august 2012

Please wait...
Postitas:
Kägu

seadus küll, aga igaüks sõlmib ju konkreetse lasteaiaga koha kasutamise lepingu (mis iganes konkreetse nimega), kus on kirjas mõlema osapoole õigused ja kohustused. lapsevanemal on kohustus nt õigeaegselt tasuda kohatasu ja söögiraha. lepingus on ka kirjas selle lõppemise/lõpetamise tingimused ning seal on kirjas, et leping lõpeb lapse koolikohustuse tekkimisel. sõnastus võib olla veidi erinev, kuid kunagi ei sõlmita neid lepinguid konkreetse kuupäevaga, nt 31. august 2012[/tsitaat]

Pikenduse puhul ei tekkinud ju koolikohustust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma soovitan minna juhatajaga rääkima – äkki on koolieelses rühmas mõni vaba koht. Muidu jah peate ilmselt muu võimaluse leidma. Meil siin kolme munitsipaallasteaiaga linnakeses on asi niimoodi korraldatud, et ühes lasteaias on eraldi rühm neile lastele, kes on koolipikendust saanud või kelle rühm lõpetas, aga kes ise on teistest natukene nooremad ja koolikohustust ei tekki (nt laps, kes saab 1. oktoobril 7 ja keda vanemad ei taha kuueselt kooli panna) või kes varem lasteaias ei käinud ja nüüd viimaseks koolieelseks aastaks aeda tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pikenduse puhul ei tekkinud ju koolikohustust?[/tsitaat]
no seda ma ju räägingi, et kui lasteaiaga on kord leping sõlmitud, siis see kehtib kuni lapse koolikohustuse saabumiseni (mitte lapse 7seks saamisele järgneva 31. augustini). lasteaial pole ühepoolselt õigus seda lepingut lõpetada, kui laps on koolipikenduse saanud. ka see, et järgmine rühm on täis, pole lapsevanema mure, tehakse sinna lisakoht pikendusega lapsele. seega pole mingit juttu, et KOV on kohustatud tagama koha suvalises lasteaias vms, vaid laps peab saama jätkata samas aias, kus tal praegugi koht on

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vanim poeg käib hetkel 7. klassis, pikkus 175-176cm. Tal on klassivend, kelle pikkus on ainult ~130-140cm, sama nagu minu 1. klassi pojal. See klassivend läks õigel ajal, õiges vanuses kooli, areng täiesti normaalne, ainult pikkus nagu päkapikul, võrreldes teiste klassikaaslaste koljatipikkustega.
Mäletan seda väikest poissi juba lapsest saadik, sest nad käisid minu vanema pojaga ühes lasteaias ja rühmas, aastaid. Tema vanemad ka muide imestavad, et ainsana nende perest on just see poiss nii väike, ülejäänud pereliikmed -lapsed, kõik pikemad.
[/tsitaat]
Offtopic … Kui selle lapse vanemad veel pole seda teed ette võtnud, tuleks neil lapsega igaks juhuks käia lasteendokrinoloogi juures ja lasta kontrollida, ega lühike kasv pole tingitud kasvuhormooni puudusest või muudest hormonaalsetest häiretest. Eriti kui kõik ülejäänud pereliikmed on tavalist kasvu. Kasvu saab vajaduse korral korrigeerida ainult selle vanuseni, kuni lapse kasvuplaadid pole veel luustunud, seega venitada ei tasu.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Koolilaps Laps sai koolikohustuse täitmise pikendust aga lasteaed teatas, et laps ei saa jätkata oma lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.