Esileht Väikelaps Laps seab “püüniseid” üles

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Laps seab “püüniseid” üles

Postitas:
Kägu

Meie pea 4-aastaseks saav laps seab ööseks elutuppa, kus ta tihti mängib, “püüniseid” üles. Näiteks sätib mängukruvikeeraja 45 kraadise nurga alla, nii et see toetub mingi mänguasja peale või siis mängulennuki sülearvutile ja ta mäletab täpselt hommikul, kuidas ta asjad eelmisel õhtul jättis.

Me mehega vaatame elutoas telekat õhtul pärast seda, kui laps magama on läinud ja ikka tõstame asju laua peal ringi, et teetassi vms. sinna toetada. Ühel hommikul ärkas laps üles ning tõttas kohe oma “püünist” vaatama ja avastaski, et keegi oli tema pandud kruvikeeraja teise kohta sättinud. Seejärel hakkab fantaasia lendama, et kes see küll olla võis. Tavaliselt ta midagi ei ütlegi, lihtsalt vaatab oma “püüniseid” ning mõtleb omaette midagi.

Olgu öeldud, et hetkel ei ole lapsel oma tuba ning ta magab koos meiega meie magamistoas. Selleks, et teda magama saada, peame ise ka “magama” jääma.

Umbes viimase paari kuu jooksul on tekkinud ja tondi hirmud ja õhtul magamajäädes on lambil “suu”, mis tahab hammustada jne.

Selline veider faas lapse arengus, millest mul polnud varem aimugi. Võid küll kõik vanemluse raamatud läbi lugeda aga sellistest asjadest seal ei kirjutata.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on normaalne, öeldakse, et 5-6. eluaasta on lastel kõige hirmuderohkemad, sest fantaasia töötab, aga maailmaasjadest ei ole veel nii suurt arusaamist. Arutage lastega ilmaelu üle ja küll ta jutustab, mis talle muret teeb.
Kui lapsel on hirmud, las ta olla siis teiega, siis pole vaja teda sundida üksinda magama jääma või kuidagioodi neid hirme naeruvääristada või üle olema sundida. Isegi hea “ära” seletamine ei pruugi aidata- saab aru küll, aga hirm on ikkagi.
Püünised, no eks ta midagi sellist kuskilt kuulnud-näinud on, kasvõi tommy-jerry multikast vüi onu remuse juttudes olid ka püünised jne 🙂 pole ju mitte midagi haiglast

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles vanuses võib alata ka lasteaias (kui laps seal käib muidugi) tondi- ja kummitusjuttude tippeg. Seda eriti, kui rühmas on ka veidi vanemaid lapsi või on nendega kokkupuudet, nt lasteaia õuel.

+1
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Väikelaps Laps seab “püüniseid” üles