Esileht Koolilaps Laps sõi McDonaldsit

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Laps sõi McDonaldsit

Postitas:

Meie peres sellist jama ei sööda ja ka lapsel on keelatud raha kulutada sellistes kohtades. Oleme selgitanud, et vastasel juhul ei järgmine kuu taskuraha ei saa. Siiani oli ta ka sellest kinni pidanud.

Nüüd aga oli laps sõbra juures ja nende vanemad tellisid koju neile McDonaldsit. Ausaltöeldes olen vihane, et minuga seda läbi ei räägitud. Laps lobises mulle välja, et sõid ära terve burgeri ja friikartulid ka.

Rohkem ma teda sinna ei luba. Taskuraha ära ei võtnud (veel) aga hoiatasin, et kui selle lapsega suhtlemist ei lõpeta, siis jääb pooleks aastaks kõikidest hüvedest ilma.

Miks lapsevanemad söödavad ilma konsulteerimata võõrastele lastele sellist mürki sisse?! Ma olen teadlikult kasvatanud oma last nii, et prügitoitu ei tarbita.

+3
-132
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:26; 11.02 21:33; 11.02 21:35;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Laps lobises mulle välja, et sõid ära terve burgeri ja friikartulid ka.

Mina loobuks sellisest lapsest ja viiks ta lastekodusse ära.
Lihtsam oleks uus teha, kui seda lolli seal veel ümber kasvatama hakata.

Sest selline käitumine, eriti külas olles, on ikka täiesti andestamatu.
Selle asemel, et see saast võõrustajale kurku toppida ja igaveseks nende kodust ja ka elust lahkuda, hakkas tema seda plastmassi sööma???
No joomajooo ikka küll.

+117
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no vähemalt natuke elevust su ellu, midagi vahelduseks pühapäevahommikustele ärkamisdraamadele.

+47
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead sa oled kas päris segane või lihtsalt mõtlesid ” ägeda ” provotseeriva teema välja.Nõme mõlemal juhul.

+45
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sa ometi eksootilisi puuvilju ei anna lapsele? Fuh mis rämps, ära mürgitatud. Kasvatate kõik ikka ise? Ega ometi aretatud seemneist?

Ja need Eesti põllumehed… mürgitavad kogu õhu suviti, ega sa lapsel siis hingata lase?

+40
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, ja see su laps peab pühapäeva hommikul kell 9.00 ühises söögilauas istuma…

+33
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised lapsed hakkavad salaja mäkis käima ja mugivad sõprade juures kommikausse tühjaks 🙂 milleks ometi selline kord? Mina ei keela oma lapsele midagi. Tulemus? Ei mingit kommi ega magusahimu, väga valib, vahel harva mõni Kalevi ananassikomm sobib, McDondaldsit halva lapsevanemana pakun vahel ise, et läheks võtaks täna burksi ja vastuseks on „eiii, ma ei viiiitsi, ei tahaa, sööme kodus midagi“. Keelatud vili on ikka magus 🙂

+34
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead sa oled kas päris segane või lihtsalt mõtlesid ” ägeda ” provotseeriva teema välja.Nõme mõlemal juhul.

Ei ole provotseeriv teema. Kas sina lubaksid siis oma 8-aastasel lapsel näiteks suitsetada ja juua?! McDonalds on täpselt samasugune mürk!

+3
-66
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:26; 11.02 21:33; 11.02 21:35;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ärge üleliia erutuge, libakirjanik mõtles enda arust midagi tohutult vaimukat välja.

+29
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba, aga eks ole selliseid emmesid.  Väikelaste foorumis oli kunagi draama, et miks lapstele pakutakse sünnipäevale rämpstoitu – tavaliselt lapsed ei söögi midagi – mõned friikad või klaas limonaadi ei löö kedagi maha.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:35; 12.02 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, ja see su laps peab pühapäeva hommikul kell 9.00 ühises söögilauas istuma…

Ei ole sama teemaalgataja. Minu laps võib puhkepäeviti magada kuni und on. Erinevalt McDonaldsist pole uni kahjulik.

+1
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:26; 11.02 21:33; 11.02 21:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla on tõesti liba, aga sama hästi võib see ka tõene tekst olla. Ise kasvasin ülesse täpselt nii, rämpstoit oli täiesti keelatud.. nüüd täiskasvanuna on mul täielik rämpsu hullus, vabadus seda endale lubada ja keegi ei keela — imestan, et ei ole ülekaaluline.

Loo moraal on see, et muidugi ei ole tervislik lapsel lubada seda sisse kühveldada, aga lauskeeld võib mõjuda tulevikus täpselt nagu minul: regulaarsed sisemised võitlused mitte minna seda ostma igal võimalikul juhul.

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun kirjuta, mis mürke see mäki toit siis täpsemalt sisaldab. Minu 8aastane on korduvalt söönud nii McDonald’si kui Hesburgeri eineid. Elus ja terve ning pole ei saba ega sarvi kasvanud. Midagi küljest ära kukkunud ka pole.

Elu on näidanud, et kõige resoluutsemaid seisukohti kipuvad võtma need, kes asjast mõhkugi ei jaga.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas see kirjatükk on liba või mitte (käekiri on küll selline, et arvata on, et sama inimene treib mingeid libateemasid – aga las jääb), igal juhul sai laps täna ilmselt korraliku õppetunni: mitte kunagi ei tohi selliseid asju emale rääkida. Palju õnne, lapsega heade suhete hoidmisel!

Aga ma natuke imestan, et ta seda juba varem õppinud ei olnud, tundub rumal laps.

+41
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mul on samuti külas olles lapsele pakutud ja on söönud. Käisid, tellisid toitu, sõid… ja mis siis! Samad lapsed minu juures söövad kodust sooja toitu ja isetehtud kananagitsaid ja on ka eluga rahul. Meie pere ka ei käi McDonaldsis/BurgerKingis/Hesburgeris, kuid ma ei tuleks selle pealegi, et ma peaks sellest draamat tegema, kui keegi seda minu lapsele pakub. Nt. Tallinna õhusaastes igapäevane elamine on kordades hullem kui mõni üksik plastikburger. Teemaalgatajale soovitan hingerahu tagamiseks maale, metsade vahele kolimist, väldi vanade kolhoosipõldude lähedust, mobiilimaste ja kasvata oma toit ise orgaaniliselt – vast jääte nüüd ikka ellu!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meie peres sellist jama ei sööda ja ka lapsel on keelatud raha kulutada sellistes kohtades. Oleme selgitanud, et vastasel juhul ei järgmine kuu taskuraha ei saa. Siiani oli ta ka sellest kinni pidanud.

Nüüd aga oli laps sõbra juures ja nende vanemad tellisid koju neile McDonaldsit. Ausaltöeldes olen vihane, et minuga seda läbi ei räägitud. Laps lobises mulle välja, et sõid ära terve burgeri ja friikartulid ka.

Rohkem ma teda sinna ei luba. Taskuraha ära ei võtnud (veel) aga hoiatasin, et kui selle lapsega suhtlemist ei lõpeta, siis jääb pooleks aastaks kõikidest hüvedest ilma.

Miks lapsevanemad söödavad ilma konsulteerimata võõrastele lastele sellist mürki sisse?! Ma olen teadlikult kasvatanud oma last nii, et prügitoitu ei tarbita.

No see on nüüd küll üks lôbus liba! 😀

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on nüüd küll üks lôbus liba!

Elatisteemades on seda päris palju. Ei sobi isaks, kuna viis lapse McDonaldsisse sööma.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jajah, ja see su laps peab pühapäeva hommikul kell 9.00 ühises söögilauas istuma…

Kas selles on midagi imelikku? :O Teil järab igaüks kusagil ekraani ees midagi plastkarbist, siis kui isu tuleb?

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siia oleks uut rubriiki vaja: libanurk.

Või: lollidenurk.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemast on savi aga ega selles rämpstoidus midagi kasulikku ei ole nagu nimigi ütleb.

RÄMPStoit.

liigne sool,nisu ,tärklis,maitsetugevdajad,lihatööstuse jääkidest tehtud pihv – kõik pask.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav näha kuidas ülivähestele jõuab kohale et lastele ei tohi mürgist saasta anda.

Toit ei ole toit lihtsalt sildi “toit” pärast mis sellele külge topitud, vaid määrab reaalne toiteväärtuslik sisu ja mida iganes muud sellele lisatud või tehtud.

Kui organism mis alles noor, ikka veel välja kujunemas, ja sellel kriitilisel ajal lubada järjepidevalt kemikaalide ja mürkide koorma alla… Vot siis ärge muretsege aastaid hiljem omal närve surnuks kui esinevad tõsised terviseprobleemid mis kohe üldse ei taha ära minna, millele otsa hunnik tablette ja ravimeid ja mida iganes muud jama mis ka ealeski terveks ei tee.

Et enamus vanemad on nii totaalselt naiivsed ja võhikud selle koha pealt mis on tegelikult toit ja mitte, ja just põhjus MIKS on toit ja MIKS ei ole toit…

Jube mis kõike jaburusi tehakse ja lubatakse ja võimaldatakse ja siis veel üritatakse neid õigustada ka… Kogu moodne nn lastekasvatus ja vanemaks olemine on otse suunaga väljasuremisse. Õnneks on neid kes selle jamaga kaasa ei lähe, sest nad ise ei vea ennast sellega kaasa.

+1
-28
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 11.02 23:04; 12.02 11:43; 12.02 11:44; 12.02 22:15; 13.02 10:17; 13.02 11:26; 13.02 12:34; 13.02 12:39; 13.02 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps (8a) sööb kodus tervislikku toitu. vahel harva tellime ka burgerit, aga mitte mcdonaldsi oma. kommi jms saab väga vähe. ei ole meil komme ega küpsiseid laual ja näksimiseks on ainult köögiviljad. samas ei ole minu asi ette kirjutada, mida keegi talle külas või sünnipäevadel pakub ja loomulikult tohib ta ka sealset toitu süüa, kui ma ta sinna lubanud olen. see ongi asja point, et see EI OLE järjepidev ebatervislikult toitumine. ma ausalt öeldes ei kujuta ka ette, et mul on lapsel nt 3 sõbrannat külas ja ma hakkan nende vanemaid läbi helistama, et mida neile söögiks pakkuda tohib.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei poolda sugugi laste järjekindlat toitmist burgeri või saiakese või koolaga. Ja sellegipoolest – kui laps käib külas või lihtsalt suhtleb teiste omaealistega ja selle suhtluse üheks osaks on mõnes kiirtoidukohas käimine, siis ei paneks kätt ette. Ei soosiks seda kuidagi, aga karmilt keelata ei ole ka mõtet, laps ei saa elada oma vanemate loodud mulli sees. Ülejäänud elu surub nii või naa peale ja parem mitte lõhestada oma lapse elu jõhkrate keeldudega. Tuleb lapsele kodust kaasa anda tervislike eluviiside baas ja siis ei tee mõni erandlik burks ja friikas mingit suuremat kahju. Ja lapsel jääb vaim ka terveks ja tema maailm ei jagune mustaks ja valgeks ja keelatuks ja lubatuks.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on atoopiline dermatiit, seega lapse eas väga kontrollisin, mida nad sõid. Kõik värvilised asjad välistasin, e-aineid püüdsin hoida minimaalselt, limonaadi asemel pigem mahl või vesi (mitte maitsevesi). Mingil ajal oli mul kodus isegi pakk tükksuhkrut, et kui lapsel on hirmus magusaisu, siis närigi pigem seda kui värvilist kommi. Lasteaias ja algklassides sai sõnu peale leotud kui sünnipäevadel käisid, mida mitte süüa, et endal pärast halb poleks ja käsi-jalgu veriseks ei kratsiks, taskuraha oli ka minimaalne, et laps suures koguses “valesid asju” ei ostaks. No eks nad ikka sõid ja ostsid nii palju kui võimalust oli, kas just neid kõige hullemaid värvipomme, aga midagi ikkagi.

Nüüd on nad juba suured ja ise tervislikuma toidu poole pöördunud, samas sellest et mõnikord endale midagi ihaldatut lubada pole kumbki loobunud. Millalgi peab laps ise võtma vastutuse oma tervise eest, kui väikelapsele lihtsalt ei osta, Koolieelikule ja algklassilapsele selgitad, siis teismeline võiks juba ise vastutuse võtta.

PS ma tegelikult ei saa aru, mida nii jubedat on burgeris: sai, mingi pihv vahel, juust, salatileht ja tavaliselt tomat ka, kastet saab ka tihtipeale ise lisada. Me käime burgerlas küll haruharva, tavaliselt reisil kui on vaja vahepeatuses mingi kiire eine võtta, aga nüüd on lapsed hakanud ka näiteks hoopis wrappi või salatit eelistama vms.

Kui lapsel pole mingit kindlat talumatust, siis tundub veidi kummaline ühest einest sellist numbrit teha.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kesktee on kuldne on väga hea ütlemine. Kõike mõistlikult. Ei ole mõistlik lubada lapsele piiramatult nn rämpstoitu, aga samas seda täielikult välistada, rikkuda oma ja lapse närve äärmuslike keeldudega – pole ka kaugeltki mõistlik.

Meie peres süüakse üldiselt tervislikult. Teen kõik toidud algusest lõpuni ise, kuna aega on. Palju köögivilju, Eesti talu mahetooted, hautised-supid, veiseliha. Umbes korra paari kuu tagant ostan iseendale ka Maci burgeri. Koos coca ja friikatega, täismäng. Söön selle igasuguste südametunnistuspiinadeta ära. Maitseb hea. Ma ei ole hull burgerite järele, see pole see, et ma tahaks neid hirmsasti kogu aeg ja siis vahel harva luban. Ei, aga vaat niimoodi mõne korra aastas tulebki isu ja siis ka ostan. Ma olen täitsa kindel, et see harv burger ei kahjusta mu tervist mitte üks raas.

Kõige kahjulikumad on hoopis igasugused äärmused, mille jäikadest põhimõtetest kinnipidamisega inimesed rikuvad ära enda ja oma laste psüühika.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa haige teemaalgatus. Minu arust üksainus burger kord aastas ja paar friikat küll midagi ei tee. Nüüd kohe peab seetõttu sõbrast loobuma?! Imelik oled või? Vaata, et sa siis ise ka enam sõbrannaga kooki kohvikus ei söö ja pärast temaga enam edasi ei suhtle.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav näha kuidas ülivähestele jõuab kohale et lastele ei tohi mürgist saasta anda.

Toit ei ole toit lihtsalt sildi “toit” pärast mis sellele külge topitud, vaid määrab reaalne toiteväärtuslik sisu ja mida iganes muud sellele lisatud või tehtud.

Kui organism mis alles noor, ikka veel välja kujunemas, ja sellel kriitilisel ajal lubada järjepidevalt kemikaalide ja mürkide koorma alla… Vot siis ärge muretsege aastaid hiljem omal närve surnuks kui esinevad tõsised terviseprobleemid mis kohe üldse ei taha ära minna, millele otsa hunnik tablette ja ravimeid ja mida iganes muud jama mis ka ealeski terveks ei tee.

Et enamus vanemad on nii totaalselt naiivsed ja võhikud selle koha pealt mis on tegelikult toit ja mitte, ja just põhjus MIKS on toit ja MIKS ei ole toit…

Jube mis kõike jaburusi tehakse ja lubatakse ja võimaldatakse ja siis veel üritatakse neid õigustada ka… Kogu moodne nn lastekasvatus ja vanemaks olemine on otse suunaga väljasuremisse. Õnneks on neid kes selle jamaga kaasa ei lähe, sest nad ise ei vea ennast sellega kaasa.

Täpsusta – milliseid kemikaale ja mürke sa silmas pead?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 21:35; 12.02 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sinu tõttu saavad su lapsed eluaegsed söömis- ja ärevushäired, kuna nad peavad ennast süüdi tundma oma vanemate liigse ogaruse pärast! Lõpeta ära!

Jah, eeldusel, et teema on päris: oled teadlikult oma last kasvatanud nii, et prügitoitu ei tarbita, st oled oma lapse füüsise eest hoolt kandnud. Aga samal ajal tuleb ka lapse psüühika eest hoolt kanda, mitte paanikat üles kütta, vaid tänapäeva elu teemasid rahulikult ja objektiivselt selgitada.

Tekkis ka mõte, et huvitav, kui vana laps on: ühest küljest on ta juba harjunud regulaarselt taskuraha kulutama, teisest küljest ei saa veel aru, et emal on selle rämpstoiduga täielik nulltolerants, ja räägib rõõmsalt, kuidas ta külas burksi sõi. (Äkki ikkagi libateema.)

Meie pere näiteks lihtsalt ei armasta valget saia. Lapsena sai seda söödud küll, aga praegu tundub selle maitse täiesti mõttetu, võrreldes igasuguste täisteratoodetega. Samuti ei maitse friikartulid. Nii et laps lihtsalt ei olnud neid kodus ega perekonnaga söögikohtades käies proovida saanud ja kuskil külas või sünnipäevadel seega ka ei tahtnud. Praeguseks on limonaad ainuke asi, mis talle külas-sünnipäevadel tõesti huvi pakub ja pärast palub endale koju ka osta. Ma siis pudeli ostan ka, pärast läheb jälle meelest ja joob mahla-vett edasi. Ise sööme vahel harva pitsat – ma ei tea, kas teemaalgataja selle ka rämpstoiduks liigitaks – aga laps ei taha. Muidugi on ka mitmeid tervislikke toiduaineid, mida ta erinevalt meist ei söö: tomat, paprika, hapukapsas, oliivid, enamik seeni jne. Aga üldiselt on lihtsalt isikliku eeskuju ja harjumuse varal tema söömiseelistused täitsa tervislikuks kujunenud, ilma et meil miski asi oleks ära keelatud või et ebatervislikust toidust mingit draamat tehtaks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa ikka EMOsse lapsega läksid ning maoloputuse lasid talle teha?

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa ikka EMOsse lapsega läksid ning maoloputuse lasid talle teha?

Ei, tal ju kiiresti vaja Perekooli teema teha!

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Koolilaps Laps sõi McDonaldsit