Esileht Väikelaps Laps sööb ainult telefoni vaadates

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Laps sööb ainult telefoni vaadates

Postitas:

Olen endale väga suure augu kaevanud ja kuidagi tuleb hakata sellest välja ronima. Oli periood, kus mul oli vaja väga rangelt päevakavast kinni pidada ja et laps (praegu 2.a.1.k.) rütmis püsiks (et jõuaksime õigel ajal kodust välja sõita), andsin talle söömise kõrvale telefonist multikat vaadata. Ta lihtsalt sõi siis oluliselt kiiremini ja rohkem. Ilmselgelt harjus ta sellega ära ja täna ilma ekraanita süüa on võimatu. Kui keegi teine süüa annab, siis saab, minuga mitte. Olen telefoni ära peitnud, rääkinud et see on katki jne. See ei toimi, laps karjub ja viskleb. Maksimaalselt olen lasknud 15 min karjuda. Valikuid selles olukorras on kaks- kas anda järele või mitte süüa. Ja süüa on ju ka vaja. Laps on tänu sellele väga ükskõikne ise söömise suhtes.
Kui keegi on olnud sarnases olukorras, siis oleksin tänulik teie kogemuste eest.

PS: olen ise väga teadlik, et see on minu enda looming, kuid see oli päris keeruline olukord, milles olin ja ekraan oli tol hetkel ainuke lahendus, mille peale tulin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Last karistada sellega, et multikat ei näita äkki lambist ja kräunutad, ei tohi. Tema ei saa aru, et senine kord on vale olnud ema mugavusest või vajadusest või olgu selleks mis iganes põhjus – lapse jaoks ongi ülimalt ebaõiglane, et nüüd ei saa.

Proovi nii, et ise ei paku lapsele süüa, vaid ootad, kuni ta süüa küsib ja siis pakud kindlasti mingit väga väga lemmiktoitu. Olukorras, kus sa ei suuna teda ise sööma ja ei “nääguta” et söö nüüd, pole lapsel ka põhjust visklema ja karjuma hakata. Sellest kui paar päeva on kaootilisem söömine, ei juhtu midagi.

Telefon pane üldse ära, nii et seda pole väljas, kui laps on ärkvel. Maailm ei jää seisma, kui sotsiaalmeedias ei istu ja telefoni ei näpi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õel oli sama teema oma lapsega. Mingi hetk laps sõi nii kehvasti, et õde üritas multika näitamisega teda rohkem sööma saada. Toimis ka aga mingi hetk oli ikka juba liig, et laps keeldus kõikjal ilma telefonita söömast. Õde rääkis talle eelmisel õhtul ära, et homsest enam telefoni ei saa, et see teeb silmad haigeks vms. Ja loomulikult laps karjus järgmine päev aga midagi ikka sõi vist, ema lohutas ja seletas sada korda üle, miks nüüd sööme ilma. Järgmisel hommikul sõi laps juba ilma nututa. Eks ta mõned korrad kindlasti veel küsis aga üldiselt läks valutult.

Miks sa üle 15 minuti nutta ei lase? Teed asja ainult hullemaks ju nii, laps arvab, et kui nutab siis lõpuks saab. Sa saad ju teda lohutada ikka ja sülle võtta jne. See ei tohi olla nagu karistus, et nüüd enam ei saa ja nuta üksi, kui tahad. Tema pole süüdi, et nii harjutataud on. Kui jääbki see söögikord vahele, pole ju hullu. Proovi siis mängida või vaadake raamatut vms, äkki rahunenult ikka soovib midagi süüa. Paku välja, et kui ilusti ära sööte, lähete midagi põnevat mängima või õue vms, mis lapse mõtted ju eesootavale lülitaks ja söömise käigus räägi ka põnevusega, mis peale söömist ees ootab. Äkki töötab. Pead endale lihtsalt kindlaks jääma ja samas lapsele toeks olema ja pidevalt seletama, et jama jah ja saad aru, et ta kurb on aga nüüd on nii. Ja selgitus ka kindlasti juurde, et see on silmadele kahjulik, teeb silmale haiget vms, et lapsele ei jääks mulje, et ema lihtsalt heast peast tahab teda kurvaks teha või keelata midagi tema jaoks toredat.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa juba ütlesid, et telefon on katki, siis poleks mingil juhul tohtinud seda välja võtta. Muidugi laps lõugab, kui lõugamise peale saab, mis tahab, ja isegi telefon ära parandatakse nagu võluväel kohe. Sinu sõna peab olema usutav, kui tahad, et laps sõna kuulaks. Kui telefon on katki, siis on katki, sööb see laps või ei söö. Süüa on vaja, aga üldiselt inimesed jonni pärast toidukausi kõrval nälga ei sure ja ühe toidukorra vahelejäämisest ei juhtu midagi. Ära võta söömist nii traagiliselt ja mõtle ennast lapse olukorda, et paremini aru saada, milliseid signaale sa lapsele saadad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled lapsele, et ei saa, telefon on katki, siis peale 15 min karjumist kraamid telefoni välja ja näitad multikaid?! Kuule, emme, sa kaevad oma augu järjest sügavamaks! MIda laps õpib? Saab küll, kui küllalt pikalt ja küllalt kõvasti karjuda.

Siin on antud mitu head soovitust, ühinen sellega, et laps ei saa aru, miks teda karistatakse ja enam lõbusat telefoni ei näidata. Loomulikult talle selline asi ei meeldi! Kui katki, siis katki ja ei näe, luba kas midagi muud põnevat. Või kui multikad ise ei ole probleem, luba lapsele “ole nüüd kalli, sööme kiiresti ja ilusti ära, SIIS vaatame ühe multika koos!” äkki see lohutab ja innustab? Et lubad telefoni peale sööki?
Küllalt ma olengi näinud hotellide hommikulaudades lapsi, kellel igaühel on ipad nina all, vaatavad neid ja vanemad kühveldavad toitu suhu, ka vanemaid lapsi kui sinu oma, päris jube vaatepilt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin samas augus.
Tuleb lihtsalt telefon ära võtta ja rohkem ei annagi söömise ajal.
Lõpuks sain aru kui ajuvaba see tänapäeval on, et lapsele antakse telefon kätte sellepärast, et ta sööks. Elu suurim viga.
Aga kui sul tahtejõudu ikka pole, et annad lapsele telefoni aina uuesti siis lõpuks sa upud sinna auku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin telefoni lihtsalt ära ja tagasi ei annaks, ükskõik, kui kaua see siis aega võtab (nutt, mittesöömine). Ükski laps ei jäta ennast lõplikult nälga. Praegu järeleandmisega teed ainult hullemaks. Ütledki, et on katki ja jääd selle versiooni juurde, võtku kaua võtab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt, mis ses halba on? Kas söök on siis tervislikum, kui multikaid ei vaata? Või peab laps vanematega söögilauas filosofeerima?

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:24; 13.03 14:44; 14.03 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

M ajuba kujutan, kuidas sa kunagi kõikidele ämmadele-vanaemadele jt kommenteerijatele nähvasid, et mis see nende asi on, et laps multikaid vaatab, et ega midagi ei juhtu ja ei harju ära ja küll sa ümber kasvatad 😀

minu soovitus – ära põe selle söömise pärast. Kui laps ei söö, siis ei söö. Usu, ta ei sure jalapealt maha, kui tal jääb 1 või isegi 2 söögikorda vahele. Kui ikka muretsed, siis anna talle vahepalaks midagi meeldivat. nt kas ta ei söö ka banaani ilma multikata?

Mida sa ise sel ajal teed, kui laps sööb? võibolla on asi hoopis selles? Oled ka ise pidevalt ninaga telefonis? Ei söö, vaid toimetad muid asju j alaps ei teagi, kuidas ilusti laua taga istudes süüakse?

Mul on endal noorim laps 2a4k ja tema suhtub ka tihti ükskõikselt söömisesse. Panen söögi ette, tema ei taha. Istun siis sööma ja eks ise teab, kas tuleb ka lauda või mitte. Reeglina lõpuks ikka tuleb. Ja kui ei tule – no laps ju teab ise, kas tal on kõht tühi või mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:28; 13.03 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt, mis ses halba on? Kas söök on siis tervislikum, kui multikaid ei vaata? Või peab laps vanematega söögilauas filosofeerima?

see soodustab ülesöömist. Inimene ei pane tähele, palju ta sööb. Nagu siingi tuleb välja, laps tegelikult võibolla ei olegi nii suur eisuga, aga multikate ees ei pane tähele, kui sööki aga sisse lapitakse. Nagu näha, siis ka siin laps ei oskagi süüa, kui multikad ei käi – mis saab siis, kui vanemal üks hetk ei ole võimalik multikaid näidata?

Miks üldse peab söömise ajal kalapilguga ekraani vaatama? jah, kas see ei võiks olla aeg, mil lapsevanem vahetult suhtleb oma lapsega, õpetab lauakombeid eeskujuga jne

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 14:28; 13.03 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt, mis ses halba on? Kas söök on siis tervislikum, kui multikaid ei vaata? Või peab laps vanematega söögilauas filosofeerima?

see soodustab ülesöömist. Inimene ei pane tähele, palju ta sööb. Nagu siingi tuleb välja, laps tegelikult võibolla ei olegi nii suur eisuga, aga multikate ees ei pane tähele, kui sööki aga sisse lapitakse. Nagu näha, siis ka siin laps ei oskagi süüa, kui multikad ei käi – mis saab siis, kui vanemal üks hetk ei ole võimalik multikaid näidata?

Miks üldse peab söömise ajal kalapilguga ekraani vaatama? jah, kas see ei võiks olla aeg, mil lapsevanem vahetult suhtleb oma lapsega, õpetab lauakombeid eeskujuga jne

Kas lapsevanem ei kontrolli söögi hulka? Või kuidas see laps üle sööb?
Täiskasvanutel mängib hommikusöögi ajal telekas, vaadatakse terevisiooni, loetakse ajalehte. Ma pole siiani küll täheldanud, et mu ühest võileivast saaks kuidagi kaks.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:24; 13.03 14:44; 14.03 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane telekast multikaid siis.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegu on võõrutusega, siis ega lihtsat moodust ei olegi.

Ma tean, et seda jonni ja maas püherdamist on raske taluda ning veel raskem on ise mitte järele anda.
Paljud vanemad millegipärast kardavad lapsele tekitada traumat vms, kui lastakse jonnida. Sa pead endaga kokku leppima, et sa ei anna järgi enam, isegi peale paari päevast kisa, et luba vanal harjumusel korduda.
Muidu tõesti laps satub segadusse ja see on tema vastu ebaaus, kui sina emana ei suuda endale antud lubadust pidada.

Ma olen üsna kindel, et paar päeva on seda kisa, jonni ja kaootilist söömist ja siis saab laps aru, et enam ei saagi niimoodi multikaga süüa.

Mina isiklikult teeks samamoodi, nagu siin ülevalpool kirjeldatud, et seletaks lühidalt(2a ei saa väga pikkadest seletustest väga aru), et nüüd homsest enam ei saa ja see asi muutub.
Ja ise ei tohi ka passida telefonis või tahvlis sel ajal, kui see lapsele keelatud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see telefoni vaatamne on seotud emaga, siis üritaks nii seada, et laps sööb kellegi teisega. Käisin reisil ja jube oli vaadata, kuidas hommikusöögil pisikesed istusid tahvilid ees ja ema söötis. Et mida te teete emad, kui muudate oma 2-3 aastased juba sõltlasteks?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule taevas appi! Ise kaevad tõesti auku veel sügavamaks ju, kui peale 15 minutilist jonni annad järele. Pead nüüd ennast kätte võtma ja selle jama ära lõpetama, jonnigu palju tahes, aga telefonile nulltolerants! Siin ei ole mingit kahte valikut, lõpeta ära, tõesti. Ei söö, siis ei söö. Kui kõht tühjaks läheb, küll siis sööb. Ise pead vaid rahulikuks jääma ja ilma telefonita edasi toimetama söögiga, nagu poleks kunagi sellist asja söögi ajal olnudki.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt, mis ses halba on? Kas söök on siis tervislikum, kui multikaid ei vaata? Või peab laps vanematega söögilauas filosofeerima?

see soodustab ülesöömist. Inimene ei pane tähele, palju ta sööb. Nagu siingi tuleb välja, laps tegelikult võibolla ei olegi nii suur eisuga, aga multikate ees ei pane tähele, kui sööki aga sisse lapitakse. Nagu näha, siis ka siin laps ei oskagi süüa, kui multikad ei käi – mis saab siis, kui vanemal üks hetk ei ole võimalik multikaid näidata?

Miks üldse peab söömise ajal kalapilguga ekraani vaatama? jah, kas see ei võiks olla aeg, mil lapsevanem vahetult suhtleb oma lapsega, õpetab lauakombeid eeskujuga jne

Kas lapsevanem ei kontrolli söögi hulka? Või kuidas see laps üle sööb?

Täiskasvanutel mängib hommikusöögi ajal telekas, vaadatakse terevisiooni, loetakse ajalehte. Ma pole siiani küll täheldanud, et mu ühest võileivast saaks kuidagi kaks.

Ideaalis ei peaks küll täiskasvanu kontrollima lapse ega ka enda toidukogust. Tuleb jälgida oma keha ja süüa niipalju, et kõht on parajalt täis. On see siis üks või pool võileiba. Kui samal ajal tegeleda ka muude asjadega peale sööist, siis on reeglina raske jälgida, mida keha soovib.

See põhjendus, et laps sööb kiiremini ja rohkem ekraani ees just seda näitabki, et laps kaotab enesekontrolli. Vaikeslt laua taga koos perega (et õppida lauakombeid) toimetades suudab igaüks rohkem jälgida, mis sisse läheb.

Aga noh, tänapäeval on ka ülekaalulisus nii tavaline, et ehk tõesti polegi kellelgi vaja seda ideaali taga ajada…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 20:08; 14.03 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli rühmas oluliselt vanem laps, kes sõi vaid tahvelarvutiga. Aga see ei kestnud kaua, võeti lasteaiast jälle ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt, mis ses halba on? Kas söök on siis tervislikum, kui multikaid ei vaata? Või peab laps vanematega söögilauas filosofeerima?

see soodustab ülesöömist. Inimene ei pane tähele, palju ta sööb. Nagu siingi tuleb välja, laps tegelikult võibolla ei olegi nii suur eisuga, aga multikate ees ei pane tähele, kui sööki aga sisse lapitakse. Nagu näha, siis ka siin laps ei oskagi süüa, kui multikad ei käi – mis saab siis, kui vanemal üks hetk ei ole võimalik multikaid näidata?

Miks üldse peab söömise ajal kalapilguga ekraani vaatama? jah, kas see ei võiks olla aeg, mil lapsevanem vahetult suhtleb oma lapsega, õpetab lauakombeid eeskujuga jne

Kas lapsevanem ei kontrolli söögi hulka? Või kuidas see laps üle sööb?

Täiskasvanutel mängib hommikusöögi ajal telekas, vaadatakse terevisiooni, loetakse ajalehte. Ma pole siiani küll täheldanud, et mu ühest võileivast saaks kuidagi kaks.

Ideaalis ei peaks küll täiskasvanu kontrollima lapse ega ka enda toidukogust. Tuleb jälgida oma keha ja süüa niipalju, et kõht on parajalt täis. On see siis üks või pool võileiba. Kui samal ajal tegeleda ka muude asjadega peale sööist, siis on reeglina raske jälgida, mida keha soovib.

See põhjendus, et laps sööb kiiremini ja rohkem ekraani ees just seda näitabki, et laps kaotab enesekontrolli. Vaikeslt laua taga koos perega (et õppida lauakombeid) toimetades suudab igaüks rohkem jälgida, mis sisse läheb.

Aga noh, tänapäeval on ka ülekaalulisus nii tavaline, et ehk tõesti polegi kellelgi vaja seda ideaali taga ajada…

Ma kaalun 55 kg, aitäh muretsemast. Ma söön arvestades normaalselt kalorivajadust. Müstlist kehakuulamist ma tõesti ei tee.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:24; 13.03 14:44; 14.03 07:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps oli selline, ainult et toona polnud veel nutitelefone ja multikaid vaatas arvutist. Titena oli talle võimatu püreed sisse saada ilma tähelepanu hajutamiseta ja nii see algas. Seda ma ei mäleta, kuidas me sellest harjumusest lahti saime – ilmselt keskkonnavahetus aitas paljusid kombeid muuta, sest kolisime toona mitu korda ja laps läks lasteaeda ja käis hoidja juures. Mingit ülesöömist sellest mõistagi ei tekkinud, sest multika saatel söödetakse ikka lapsi, kes on loomu poolest väga niru isuga. Multikatest saime varakult üle, aga normaalseid koguseid hakkas ta pirtsutamata sööma alles 14-aastaselt.

Olgu öeldud, et järgmise lapsega pole kunagi olnud vaja mingeid trikke teha, et teda sööma saada. Pistab hea isuga brokkolit ja kõike muud, mida ette antakse. Ja just tema on see, kes võibki sööma jääda ning keda peab pigem multikatega just lauast ära meelitama, et ta liiga ümaraks ei läheks või magu välja ei venitaks.

Eelpool on kõige olulisem ära mainitud – kui oled otsustanud mingi muudatuse sisse viia, siis nii on ja kõik. Jonnimisele ei tohi järele anda, isegi kui see kestab tunde. Laps peab aru saama, et nüüd on uus kord. Seda, et telefon on katki, pole muidugi mõtet öelda, sest ta ju näeb ise ka, et ei ole, kui sa seda järgmisel hetkel kasutad. Ütled lihtsalt, et nüüd on nii ja kõik ning sa ei pea lapsele seda kuidagi põhjendama või vabandama. Ega ta nälga nii ruttu ei sure (usu mind, ma kahtlustasin aastaid, et nii vähese ja üksluise toiduga ei saa mu laps suureks kasvada, aga kasvas küll ja on igati terve, tark ja tugev).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhimõtteliselt, mis ses halba on? Kas söök on siis tervislikum, kui multikaid ei vaata? Või peab laps vanematega söögilauas filosofeerima?

see soodustab ülesöömist. Inimene ei pane tähele, palju ta sööb. Nagu siingi tuleb välja, laps tegelikult võibolla ei olegi nii suur eisuga, aga multikate ees ei pane tähele, kui sööki aga sisse lapitakse. Nagu näha, siis ka siin laps ei oskagi süüa, kui multikad ei käi – mis saab siis, kui vanemal üks hetk ei ole võimalik multikaid näidata?

Miks üldse peab söömise ajal kalapilguga ekraani vaatama? jah, kas see ei võiks olla aeg, mil lapsevanem vahetult suhtleb oma lapsega, õpetab lauakombeid eeskujuga jne

Kas lapsevanem ei kontrolli söögi hulka? Või kuidas see laps üle sööb?

Täiskasvanutel mängib hommikusöögi ajal telekas, vaadatakse terevisiooni, loetakse ajalehte. Ma pole siiani küll täheldanud, et mu ühest võileivast saaks kuidagi kaks.

Ideaalis ei peaks küll täiskasvanu kontrollima lapse ega ka enda toidukogust. Tuleb jälgida oma keha ja süüa niipalju, et kõht on parajalt täis. On see siis üks või pool võileiba. Kui samal ajal tegeleda ka muude asjadega peale sööist, siis on reeglina raske jälgida, mida keha soovib.

See põhjendus, et laps sööb kiiremini ja rohkem ekraani ees just seda näitabki, et laps kaotab enesekontrolli. Vaikeslt laua taga koos perega (et õppida lauakombeid) toimetades suudab igaüks rohkem jälgida, mis sisse läheb.

Aga noh, tänapäeval on ka ülekaalulisus nii tavaline, et ehk tõesti polegi kellelgi vaja seda ideaali taga ajada…

Ma kaalun 55 kg, aitäh muretsemast. Ma söön arvestades normaalselt kalorivajadust. Müstlist kehakuulamist ma tõesti ei tee.

Palun luba ikka enda pärast muretseda, sa oled ju kõige olulisem inimene maailmas ja kõigil teistel inimestel on ju kaloriarvutamisoskum, metabolism ja elufilosoofia täpselt samasugused nagu sinul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 20:08; 14.03 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma imestan, et 2 aastane ei söö veel ise. Kas ta varem sõi ja siis millalgi keeldus või on ema koguaeg last ise söötnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Laps sööb ainult telefoni vaadates

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.