Esileht Koolilaps Laps soome koolist eesti kooli

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Laps soome koolist eesti kooli

Postitas:

Oskab keegi sellel teemal kaasa rääkida? On kellegil kogemust?
Kuidas soome koolist tulnud laps saaks eestis koolis hakkama?
Kui mõtlen enda kooliajale 90-ndate lõpus siis ma kardan, et ei saa. Ei kujuta ettegi kuidas nüüd seal asjad käivad aga soome koolides on õhkkond palju vabam kuidagi. Ja kõik vahetunnid on ka õues neil, et ei pea päev läbi koolimajas kinni istuma. Samas omavoliliselt ei saa õpilane koolist või selle territooriumilt lahkuda. Eestis on ka koolisöök vist tasuta juba nagu aru olen saanud? Koolitarbed ja töövihikud ei ole tasuta?
Kuidas kohaneks üldse selline laps kes räägib puhtalt mõlemat keelt, kuid räägib eesti-soomet segamini, sest osad sõnad ununevad eesti keeles ja osasid sõnu ta ei teagi eesti keeles? Loeb ladusalt eesti keeles ja kirjutab ka aga vead tulevad sisse. Käekiri on ka nii nagu on, soomes sellele erilist rõhku ei pöörata ja laps on pidanud kirjutama nii nagu koolis õpetatud. Nii nagu mina omal ajal tähti kirjutama õppisin, laps ei saa arugi mitmest tähest mis täht see on. Meil nõuti koolis ilusat selget käekirja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsest kogemust ei ole, aga koolikorraldusest Eestis võin küll rääkida.
Koolilõunad on tasuta, õpikuid laenutatakse kooliraamatukogust ja meie koolis on töövihikud tasuta 9.klassi lõpuni. Kunstitarbed tuleb küll ise osta. Päev läbi ei pea koolimajas kinni istuma. Igas vahetunnis võib õue minna, aga samas kui vahetund on 10 min, siis kuigipalju ju ei jõua. Tavaliselt käiakse õues söögivahetunni lõpus, kuna see on pikk vahetund, ning algklassilapsed käivad ka pikas päevas õues.
Kirjatehnikat õpiti 1.-2. klassis ja siis seda ka hinnati. Suuremates klassides selle eest hindeid ei panda, oluline on lihtsalt, et käekiri oleks loetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutamine on Soome koolist naasmisel kõige raskem, samuti ka õigekiri. Meie koolis on üks laps Soomest tagasi tulnud. Peaks olema 4. klassis, aga on 3. klassis ja kohati on ikka raske.

No küllap saab hakkama, aga kerge see ilmselt ei ole. Soomes kuuldavasti ei nõuta kirjatehnikat üldse, õigemini kirjutatakse kõik tähed ühekaupa nagu standardkiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õpetaja. Meie kooli on tulnud mõned Soome koolis õppinud Eesti lapsed. Toredad ja aktiivsed lapsed, kuid tase on siiski suhteliselt erinev ja seepärast oleme Soomes nt 7. klassis õppinud lapse suunanud meie 6. klassi ning siis kõik klapib. Suur probleem on tõesti kirjutamine, nad ei seo tähti omavahel ja seepärast läheb kirjutamisel kauem aega. Kuid raskusi valmistab ka matemaatika, milles ollakse meie programmist kõvasti maas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps Laps soome koolist eesti kooli

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.