Esileht Koolilaps Laps soovib nutikella

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Laps soovib nutikella

13-aastane soovib jõuludeks nutikella, aga mina – pean tunnistama – olen väga selle vastu, et lapsel on kogu aeg mingi kiirguv vidin keha küljes. Palju räägitakse nutiseamete kahjulikkusest tervisele, seda enam ei saa olla ohutu see, kui üks nutiseade pidevalt küljes on. Milline on teie seisukoht?

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 00:13; 05.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule taevas appi!
Pane ta kohe maa alla fooliumiga vooderdatud keldrisse kinni, seal on ta kaitstud.
Anna mõistust, tõesõna!

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 05:11; 05.12 23:35; 05.12 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-aastane soovib jõuludeks nutikella, aga mina – pean tunnistama – olen väga selle vastu, et lapsel on kogu aeg mingi kiirguv vidin keha küljes. Palju räägitakse nutiseamete kahjulikkusest tervisele, seda enam ei saa olla ohutu see, kui üks nutiseade pidevalt küljes on. Milline on teie seisukoht?

Kahjuks elame nagunii kiirguse ja saasta sees, aga mul on hea meel lugeda, et mingil hulgal täiskasvanutel siiski veel kaine mõistus ja mõtlemisvõime säilinud on. Samuti pole ma sellest nutikella fenomenist aru saanud – no milleks? Tubli oled, kui kohati mõtlemisvõimetuks muutunud ühiskonna ja meediast manipuleeritud teismeliste igale soovile vastu ei tule.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 15:39; 05.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule taevas appi!

Pane ta kohe maa alla fooliumiga vooderdatud keldrisse kinni, seal on ta kaitstud.

Anna mõistust, tõesõna!

Anna andeks, aga sa oled vist tõesti natuke lollakas. Ole hea ja katsu see teema endale enne selgeks teha (soovitatavalt mitte peavoolu meedia kaudu) ja siis tule avalda arvamust.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 15:39; 05.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti pole ma sellest nutikella fenomenist aru saanud – no milleks?

kontrolltöid on kergem teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa konkreetselt kardad? Surmavat radiatsiooni? Elektrilööke? Lihtsalt niisama “kiirgust” karta on ebaratsionaalne.
Ratsionaalne inimene otsiks oma kartustele teaduslikke poolt ja vastu argumente, mitte ei küsiks perekoolis seisukohti.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 19:46; 05.12 21:19; 06.12 07:05; 07.12 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on juba ilmselt teaduslikud argumendid. Mina ka hoiaks eemale pigem.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mida sa konkreetselt kardad? Surmavat radiatsiooni? Elektrilööke? Lihtsalt niisama “kiirgust” karta on ebaratsionaalne.

Ratsionaalne inimene otsiks oma kartustele teaduslikke poolt ja vastu argumente, mitte ei küsiks perekoolis seisukohti.

Jah, kardangi niisama kiirgust – üks kiirgusallikas ju jälle kehale lähedal. Mobiiltelefoniga ei soovitata teatavasti nii rääkida, et hoida seda vastu kõrva, nutikell on aga pidevalt lapse kehaga kontaktis.

Mis puudutab teaduslikke poolt- ja vastuargumente, siis neid on teatavasti seinast seina, mis tähendab, et teadlased isegi ei tea täpselt, mil määral tänapäevane pidev kiirgustsoonis olemine organismi mõjutab, tulemused hakkavad ilmnema ilmselt alles peamiselt praeguse lastepõlvkonna sirgudes.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.12 00:13; 05.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvamusi on tõesti seinast seina. Aga ma arvan pigem, et su keeleoskus ei võimalda sul neid arvamusi lugeda või analüüsida.
Telekas, raadio või telekapylt ka kiirgavad. Rääkimata, et eestis on looduslik radooni tase kõrge ehk põhja eestis su jalgealune ka sõna otseses mõttes kiirgab.
Samas muidugi on see hea põhjendus, miks mitte asju osta. Asju ei peagi niipalju ostma. Lihtsakt et su lsps võib oma füüsikaõpetajalt üle küsida ja sinu põhjenduse põrmustada.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 19:46; 05.12 21:19; 06.12 07:05; 07.12 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaine mõistus ja mõtlemisvõime inimesel, kes kardab nutikella kiirgust? Hehee, tasuta huumor perekoolis.
Oleks siis põhjuseks rahapuudus või tavalise kella olemasolu (siis nutikella ehk poleks vaja), aga pelgalt kiirgust karta? Parem seleta oma lapsele tegelik keeldumise põhjus ära, muidu hakkab su oma poegki sind… Hmm.. lolliks pidama. Seda kiirguse jama ta (eeldatavasti koolis hästi õppiva lapsena) nagunii ei usu.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 05:11; 05.12 23:35; 05.12 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puutub nutikella vajalikkusesse, siis see on sama nagu nutitelefoniga. Saab ka nuputelefoniga edukalt hakkama, kuid oluliselt mugavam ja rohkem võimalusipakkuv on nutitelefon. Sama kellaga. Kes väidab vastupidist, pole nutikella kasutanud.
Seejuures tuleb silmas pidada, et nutikellal ja nutikellal on vahe.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.12 05:11; 05.12 23:35; 05.12 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot vastupidi, mina polegi nutikella vajadusest aru. On olemas, olen kasutanud, nüüd seisab.
Üldiselt eks ta raha ja seisuse näitajz ole. Saab ju ka 35 eurose nutikelli. Ja siis on apple kellad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 19:46; 05.12 21:19; 06.12 07:05; 07.12 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, millist nutikella ja milleks Su laps tahab. Mul endal on apple watch. On funktsioone, mida kasutan ja mida hindan mugavaks, aga peamiselt ostsin ta pulsikellana (vana andis otsad). Kui mu üks lastest avaldas soovi apple watchi saada, siis arutasime läbi ja lõpuks sai tavalise kella. Tundides (kontrolltööde ajal) nende koolis nutikellasid käe peal nt olla ei tohi, pulsikella ta ei taha endale, korralik telefon on olemas. Seega ta tahtis kella selleks, et ei peaks telefonist kellaaega vaatama. Ja saigi tavalise kella, millega on rahul.

Mina aegajalt vastan oma kellaga kõnedele kui ei vitsi kotist telefoni otsida, mugav on et sõnumid tulevad kella peale ja kalendriteated (meeldetuletused). Aga ausalt öeldes enamuse funktsioondega pole ma viitsinud ennast kurssi viia.

Sinu küsimus oli pigem kiirguse kohta. Mina selle pärast ei põe, aga ma pigem vestleks teemal – mis funktsioone ta nutikellas hindab ja kas neid tegelikult ka kasutama hakkaks. Mul teisel lapsel on Garmini pulsikell ja on väga rahul sellega.

Iseenesest siin viidati hinnale – nutikellasid on ka vist erienvas hinnaklassis ja samas tavaline meestekell, mille lapsele ostsin maksis ka mingi 200 euri. Seega väga vahet ma ei näe hinna poolest (arvan et mu apple watch maksis mingi 300 Eurot (ostsin USAst) ) . Aga põhiline küsimus on ikkagi kasutusfunktsioonides – kas me kõiki neid edevaid võimalusi tegelikult vajame ja kasutame 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu plika tahtis ka hiljaaegu sellist. Ja sai kah. Käisid isaga ostmas, midagi 30 euro kanti või umbes nii. Ilmselgelt mitte viimane sõna, aga laps on rahul.

Täiendan eelöeldut: ei olnud päris 30 euro kanti, täpne hind 39,90. Aga no ei hullu sellegipoolest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mida ta ikka päriselt tahab. Minul on lihtne aktiivsusmonitor – Xiaomi Mi band 2, hind 20eur. Loeb samme, mõõdab pulssi, saab panna vibreerima kui telefon heliseb (ja on hääletu peal) ja samal moel ka äratama. Kellaaega näitab muidugi ka. Kiirgust saab olla ainult niipalju, kui on vaja Bluetoothi ühenduse pidamiseks telefoniga, sest iseseisvalt ta wifiga ei ühendu ega pole tal ka gps-i. Ja seegi on minu valik, kas ma ühendan teda telefoniga või mitte. Samas ma ei näe nagu eriti midagi, mille poolest mingi hirmkallis Apple või Samsungi nutikell niiväga palju parem oleks, et ma peaks selle summa maksma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 12:17; 09.12 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan xiaomi mi band 3. Veekindel. Aku peab kuni 20p. Loeb pulssi, samme(väga täpselt).
Kellarihmu saab alist igast värvist ja materjalist juurde tellida.
Sama kella soovis ka mu suurem jõuludeks. Saab!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nutikella kauge inimesena uuriksin, et kas nutikella funktsioonid on kasutatavad ka ilma telefoni/arvutiga ühendamata?
Tahaksin lapsele sammulugejat ja käekella ühes, ta kasutab nuputelefoni. Ja enda telefoniga lapse nutikella ka siduda ei tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nutikella kauge inimesena uuriksin, et kas nutikella funktsioonid on kasutatavad ka ilma telefoni/arvutiga ühendamata?

Tahaksin lapsele sammulugejat ja käekella ühes, ta kasutab nuputelefoni. Ja enda telefoniga lapse nutikella ka siduda ei tahaks.

Ei, sest need laetaksegi kella telefoni kaudu. Ja peab vaatama, et telefoni ja kella tarkvara ühildub. Nt kui sul liiga vana androidi versioon, ei saa ka kella kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.12 19:46; 05.12 21:19; 06.12 07:05; 07.12 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekib küsimus, mida lapsed nutikellaga peale hakkavad?

Poosetavad. Minu laps tahab ka. Mitte mingit 39-eurost aktiivsusmonitori, vaid ikka mõnesajast nutikella.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nutikella kauge inimesena uuriksin, et kas nutikella funktsioonid on kasutatavad ka ilma telefoni/arvutiga ühendamata?

Tahaksin lapsele sammulugejat ja käekella ühes, ta kasutab nuputelefoni. Ja enda telefoniga lapse nutikella ka siduda ei tahaks.

Osad (nt Garmini omad) ei vaja tingimata nutitelefoniga ühendamist. Samas need odavad Xiaomi Mi Band 2 ja 3 vajavad küll korraks telefoniga ühendamist, et kellaaeg paika panna, aga muidu ei ole pidevat ühendust vaja. Nii et ma kujutan ette, et kui sa oma telefoniga ühendades korra ta ära seadistad, siis edasi võid oma telefoni Bluetoothi küljest ta lahti ühendada. Sel juhul muidugi ei jää mingit logi maha – laps näeb sama päeva samme, aga eelmise päeva number kustub keskööl ära. Aga seda logi pole ehk lapsele tingimata vajagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 12:17; 09.12 13:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Laps soovib nutikella

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.