Esileht Erivajadustega laps Laps sülitab

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Laps sülitab

Postitas:

Alguses sülitas ainult maha, kodus, õues. Hiljem juba teiste peale. Meie peale ja koolis klassijuhataja peale, kaasõpilaste peale.
Tal on autistlikud jooned ja pervasiivne kõnehõire. On varem ka erinevaid jooni olnud. Õnneks need tulevad ja lähevad. Sülitamine on nüüd kestnud u pool aastat, psühhiaatrilt abi ei saanud. Märkis üles ja kõik.
Oleme rääkinud hea ja kurjaga, tulemus 0.
Väga kurb on olla. Ta on sotsiaalne laps, meeldib teistega koos mängida, aga missugune laps või lapsevanemad seda aktsepteerib. Isegi ei kannataks.
????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 18:49; 12.05 19:31; 13.05 00:33; 16.05 04:06; 16.05 04:22; 18.05 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige välja uurida, miks ta seda teeb. Meie autistlik laps hakkas ka mingil hetkel mulle sülitama. Loomulikult ajas see närvi, kuid samas tean, et tema käitumisel on alati mingi põhjus. Siis ta seletas, et ma pidavat rääkides “tatti pritsima” ja tema peab siis vastu sülitama. Mul oli just juhtunud õnnetus, murdsin hamba ja võibolla tõesti rääkisin kuidagi teistmoodi. Siis kandsin õhukest maski või visiiri tema lähedal mõnda aega, kuni sain hamba parandatud. Nüüdseks on sülitamine lõppenud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige välja uurida, miks ta seda teeb. Meie autistlik laps hakkas ka mingil hetkel mulle sülitama. Loomulikult ajas see närvi, kuid samas tean, et tema käitumisel on alati mingi põhjus. Siis ta seletas, et ma pidavat rääkides “tatti pritsima” ja tema peab siis vastu sülitama. Mul oli just juhtunud õnnetus, murdsin hamba ja võibolla tõesti rääkisin kuidagi teistmoodi. Siis kandsin õhukest maski või visiiri tema lähedal mõnda aega, kuni sain hamba parandatud. Nüüdseks on sülitamine lõppenud.

Tal on vähene kõne. Rääkida temaga ei saa. Ütleb sõnu ja lauseid aga arutleda temaga ei saa. Oleme aru saanud, et teeb seda tähelepanu saamiseks või kui miski /keegi teda härib.
Et päris ath ta pole aktiivsus on normaalne, keskendumine ka enam vähem, aga tähelepanu häire on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 18:49; 12.05 19:31; 13.05 00:33; 16.05 04:06; 16.05 04:22; 18.05 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige välja uurida, miks ta seda teeb. Meie autistlik laps hakkas ka mingil hetkel mulle sülitama. Loomulikult ajas see närvi, kuid samas tean, et tema käitumisel on alati mingi põhjus. Siis ta seletas, et ma pidavat rääkides “tatti pritsima” ja tema peab siis vastu sülitama. Mul oli just juhtunud õnnetus, murdsin hamba ja võibolla tõesti rääkisin kuidagi teistmoodi. Siis kandsin õhukest maski või visiiri tema lähedal mõnda aega, kuni sain hamba parandatud. Nüüdseks on sülitamine lõppenud.

Tal on vähene kõne. Rääkida temaga ei saa. Ütleb sõnu ja lauseid aga arutleda temaga ei saa. Oleme aru saanud, et teeb seda tähelepanu saamiseks või kui miski /keegi teda härib.

Et päris ath ta pole aktiivsus on normaalne, keskendumine ka enam vähem, aga tähelepanu häire on.

Tuttav teema. Kusjuures täpselt sama – päris ath pole, keskendub ok, ent hüperkineetiline.

No läheb üle see sülitamine teiste peale, seoses kône arenguga ja emotsioonide väljendamise oskusega.

Tean see ei lohuta. Jôudu meile

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 23:42; 13.05 21:42; 16.05 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovige välja uurida, miks ta seda teeb. Meie autistlik laps hakkas ka mingil hetkel mulle sülitama. Loomulikult ajas see närvi, kuid samas tean, et tema käitumisel on alati mingi põhjus. Siis ta seletas, et ma pidavat rääkides “tatti pritsima” ja tema peab siis vastu sülitama. Mul oli just juhtunud õnnetus, murdsin hamba ja võibolla tõesti rääkisin kuidagi teistmoodi. Siis kandsin õhukest maski või visiiri tema lähedal mõnda aega, kuni sain hamba parandatud. Nüüdseks on sülitamine lõppenud.

Tal on vähene kõne. Rääkida temaga ei saa. Ütleb sõnu ja lauseid aga arutleda temaga ei saa. Oleme aru saanud, et teeb seda tähelepanu saamiseks või kui miski /keegi teda härib.

Et päris ath ta pole aktiivsus on normaalne, keskendumine ka enam vähem, aga tähelepanu häire on.

Tuttav teema. Kusjuures täpselt sama – päris ath pole, keskendub ok, ent hüperkineetiline.

No läheb üle see sülitamine teiste peale, seoses kône arenguga ja emotsioonide väljendamise oskusega.

Tean see ei lohuta. Jôudu meile

Aitäh, lohutab ikka. Kui vana teie laps on ja kas tal on üle läinud see periood?
Meil mingi aeg vihkas kõlareid, käisime reisil ja seal laste atraktsioonide juures väga kõvasti tümpsus see muusika suurest kõlarist. Tean et temale kostub see veel 10 kordselt ja peale teeb valu. Tagasi tulime, siis igal pool kus kõlareid nägi, läks neid rusikatega peksma. Võttis ka aega ja vahel harva lööb veel välja see kõlarite vihkamine, aga harva. Aga sülitamine on hullem..

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 18:49; 12.05 19:31; 13.05 00:33; 16.05 04:06; 16.05 04:22; 18.05 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt käib su laps siis kuskil eriklassis või lausa erikoolis? Sellisel juhul peaks seal koolis olema ka tugispetsialist, eripedagoog? Pöördu julgelt tema poole ja räägi, ehk aitab ta teile teha n.n. sotsiaalse loo. See on piktogrammidega tehtud selline hästi lihtne piltjutuke põhjus-tagajärg suhetest. Antul juhul siis midagi taolist, et kui ma sülitan, siis on teised kurvad ja kui ma sülitan, siis ei taha teised lapsed minuga mängida. Või kasvõi nii, et kui tahan sülitada, siis lähen ja sülitan üksi WC-s või nurga taga vms valik.

Kui see sülitamine on tal mingi emotsiooni või vajaduse väljendamise vahend, siis võiks tal olla samamoodi piktogrammidega mingi juhise moodi asi. Näiteks, et kui ma tunnen, et tahan sülitada, siis võiksin teha hoopis seda, teist või kolmandat…eks neid variante, mis ta siis teha võiks, tuleb katsetada, ma ei tunne ja tea su last, et mis võiks need alternatiivid olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, lohutab ikka. Kui vana teie laps on ja kas tal on üle läinud see periood?

[/quote]
No meil on üheksane, eelmine aasta lõppes ära sülitamine. Kuidas teil sotsiaalsus väljendub, kas arvestab teiste tundeid nt? Meil ka on valmis igaühega suhtlema, aga samas ise ülitundlik, loobib teistele narrivaid sõnu, ei taju teiste piire ega tundeid. Noh, vabandab, ent nö mehhaaniliselt. Käib väikeklassis, tavaklassis ei talunud  näiteks teiste järgi ootamist kuniks teistel klassis lugemine – kirjutamine selgeks saab.
Lohutan ennast, et nii mõnelgi erilisel tegijal on psüühiline erivajadus ja andekus käsikäes käinud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 23:42; 13.05 21:42; 16.05 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, lohutab ikka. Kui vana teie laps on ja kas tal on üle läinud see periood?

No meil on üheksane, eelmine aasta lõppes ära sülitamine. Kuidas teil sotsiaalsus väljendub, kas arvestab teiste tundeid nt? Meil ka on valmis igaühega suhtlema, aga samas ise ülitundlik, loobib teistele narrivaid sõnu, ei taju teiste piire ega tundeid. Noh, vabandab, ent nö mehhaaniliselt. Käib väikeklassis, tavaklassis ei talunud näiteks teiste järgi ootamist kuniks teistel klassis lugemine – kirjutamine selgeks saab.

Lohutan ennast, et nii mõnelgi erilisel tegijal on psüühiline erivajadus ja andekus käsikäes käinud.[/quote]

Tunnete arvestamine on nii ja naa. Õpetaja ütleb küll, et keegi haiget saab vms, siis meie laps on õnnetu, vahel isegi kauem kui haiget saaja ise.
Kodus kui kiusu tuju on siis nagu ei arvesta sel ajal. Muidu on on kaasatundlik küll. Sõnavara vähene siis tuleb kallistab jms. Teisi ei narri ja kui teda keegi narrib ja naerab ta kõnepuuet, siis esialgu ei tee väljagi, aga lõpuks kui rahule ei jäeta, siis seisab enda eest. Noh tõukab või müksab ja kiusaja kaob.
Kõigiga juhuslikega küll ei lähe suhtlema. Ikka kui mingi kontakt kellegagi tekib, siis mängivad koos, kui mängukaaslasele sobib et ta eriti ei räägi. Poistele sobib paremini, seega omavanused sõbrad on poisid, kuigi ise on tüdruk.
Käib erikoolis, seal ka väike klass ja ta ainuke tüdruk.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 18:49; 12.05 19:31; 13.05 00:33; 16.05 04:06; 16.05 04:22; 18.05 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt käib su laps siis kuskil eriklassis või lausa erikoolis? Sellisel juhul peaks seal koolis olema ka tugispetsialist, eripedagoog? Pöördu julgelt tema poole ja räägi, ehk aitab ta teile teha n.n. sotsiaalse loo. See on piktogrammidega tehtud selline hästi lihtne piltjutuke põhjus-tagajärg suhetest. Antul juhul siis midagi taolist, et kui ma sülitan, siis on teised kurvad ja kui ma sülitan, siis ei taha teised lapsed minuga mängida. Või kasvõi nii, et kui tahan sülitada, siis lähen ja sülitan üksi WC-s või nurga taga vms valik.

Kui see sülitamine on tal mingi emotsiooni või vajaduse väljendamise vahend, siis võiks tal olla samamoodi piktogrammidega mingi juhise moodi asi. Näiteks, et kui ma tunnen, et tahan sülitada, siis võiksin teha hoopis seda, teist või kolmandat…eks neid variante, mis ta siis teha võiks, tuleb katsetada, ma ei tunne ja tea su last, et mis võiks need alternatiivid olla.

Põhjus tagajärg on selge. Piktogrammid olid lasteaias, aga ta on alati pigem kuuletunud räägitule. Sülitamine on tähelepanu saamise vahend.
Kui tal tuleb see sülitamise tuju, ei kuula ta kedagi ega midagi. Kodus on kergem, ta ei saa sülitamise läbi tähelepanu ja lõpetab suht kiiresti. Kodust väljas on raskem, ei saa lasta tal ringi käia ja sülitada. Olen pakkunud pabertaskurätikut, esialgu sülitab sinna. Hiljem, just teistega mängimise ajal, läheb ülemeelikuks ja ei kuula kui keelata. Konsulteerin ka neuroloogiga, kuidas tal seda sülge nii palju jätkub, ehk tekitavad seda epilepsia rohud mida ta peab epileptikuna võtma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 18:49; 12.05 19:31; 13.05 00:33; 16.05 04:06; 16.05 04:22; 18.05 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigiga juhuslikega küll ei lähe suhtlema. Ikka kui mingi kontakt kellegagi tekib, siis mängivad koos, kui mängukaaslasele sobib et ta eriti ei räägi. Poistele sobib paremini, seega omavanused sõbrad on poisid, kuigi ise on tüdruk.

Käib erikoolis, seal ka väike klass ja ta ainuke tüdruk.
[/quote]
Jah, mis puutub màngukaaslastesse, eks tüdrukud ongi verbaalsemad, ent poisid saavad màngitud ka vàhesema jutuga.

Meil oli vist sellevôrra lihtsam selle sülitamise teemaga, et on selline tootsi-tüüpi poiss. Aga ka meie poiss màngib parema meelega vastassoost lastega, siis ei làhe vôistlemiseks nii lihtsalt. Ise on tundlik, aga teiste tundlikkust ei kannata üldse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.05 23:42; 13.05 21:42; 16.05 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil põhjus teada. Üks epilepsia rohtudest suurendab süljeeritust. Nüüd enam tihti ei sülita, aga pluus eest märg ja võtab taskurätte et kuivatada suud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.05 18:49; 12.05 19:31; 13.05 00:33; 16.05 04:06; 16.05 04:22; 18.05 15:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Erivajadustega laps Laps sülitab