Esileht Väikelaps laps sünnist saadik ema kaisus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: laps sünnist saadik ema kaisus

Postitas:
Kägu

Juba haiglas peale sünnitust oli näha, et laps vajab väga ema lähedust mis on ka normaalne.
5-aastasena magab laps ikka ema kaisus. Samuti on olnud nö. kaisulaps pere vanim, 11-aastane tüdruk. Tema kolis omal soovil 4 aastat tagasi oma tuppa.
Eriti just väiksemal lapsel tundub olevat oma emaga väga lähedane ja tugev side aga kas last üleliia memmekaks ei kasvatata nii? Tahab see noorem laps olla palju ema lähedal ja tihti kallistab ja teeb põsemusi. 5-aastane peaks olema juba iseseisvam mitte koguaeg emme küljes rippuma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ka 5-a-ne, kes magab kaisus. Muidu igati asjaline ja iseseisev nii, et lase aga olla, aga vajab ikka hellust ja lähedust. Mis selles siis halba on? Memmekaks kasvab laps siis, kui kõik ette-taha ära tehakse, mitte kaisus magamisest ja lähedusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui perele sobib, et laps ema kaisus, siis mina probleemi ei näe. Kui kooliaeg saabub, saab laps iseseisvamaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul 4,5aastane laps küll kaisus pole kunagi väga magan7d, ainult lühikese perioodi u 2-2,5a, kuid muidu on suur kallistaja, musitaja, palju ripub mul küljes, kuulen päevas umb 50x “emme, ma armastan sind, sa oled nii kallis” jne. Kusjuures üldse pole memmekas, aga ju peab end koguaeg välja elama. Kodus peamiselt selline, mitte võlrsil. Muidu ka ekstravertne. See pidev kallistamine on küll mulle endale nõks tüütu, tahaks natuke isiklikku ruumi ka ja et igal sammul sind pikali ei joostaks 😁 Noorem laps võtab tasapisi eeskuju, aga tema on ka päriselt memmekas, küll kasvavad välja. Ei tõrju, sest oleks tore, kui nad veel 15a ka mulle ütlevad nii 😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastupidi, suure lähedusvajadusega lapsele tulebki pakkuda nii palju lähedust kui ta vajab ja rohkemgi, siis ta nö imab ennast sellest täis ja muutub tasapisi iseseisvamaks. Järele proovitud, toimib! Palju lähedust ja nunnutamist ei muuda last memmekaks, see on müüt. Ja katsu nüüd mõelda selle pisikese lapse peale, kes tunneb end ebakindlalt, ehk kardab midagi, ja siis teda hakatakse eemale tõrjuma ja sunnitakse iseseisvaks, kui ta selleks veel valmis pole. Las laps olla laps, see aeg on tegelikult nii lühike!

Üks tark inimene on mulle öelnud, et 7 esimest eluaastat peaks laps saama võimalikult palju olla koos oma emaga. Mina usun, et see on tõsi. Ka teie näites muutus laps just 7aastasena iseseisvamaks 😊

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu 5-ne poiss magab ka aegajalt kaisus. Küll mitte iga päev, sest ta on öösiti nagu tuuleveski ja siis mina magamata.
Seega paar korda nädalas lubame ikka kaisus magada.
Hellust laps peab saama.

Värske 5se lapse emana ma olen üsna kindel, et 5-selt algas lapsel taas mingi helluse vajaduse periood, kus ta praktiliselt ripubki mul küljes ja tahab rohkem lähedust. Teda ajavad ennemalt tema jaoks tühised asjad nutma ja on kuidagi tundlikum, kui enne. Enne 5 oli tükk aega periood, kus ta seda nii väga enam ei vajanud.

Ja mehe suurema lapse(10 poiss) pealt mäletan ka, et 5-6 iga oli üsna keeruline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Endal on lähikonnast selline kogemus, et laps magas kuni 11-12 aastaseni vanemate kaisus, alguses terviseprobleemi tõttu, hiljem aga polnud nõus enam oma tuppa kolima ja see inimene (nüüd juba täiskasvanu) on siiamaani väga tagasihoidlik ja vaikne, räägib vähe ja ainult siis kui midagi küsitakse talt, ise teemasid ei alusta, küsimusi ei küsi. Seega tal on lihtsalt selline iseloom, temast oleks tõenäoliselt kujunenud samasugune inimene ka lapsena üksi magades

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui viieaastane magab ema kaisus kogu aeg(?), kus siis isa on?
Lapse väga suur lähedusevajadus võib viidata hoopis ema enda lähedusevajadusele ja ebakindlusele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga kord kui loen midagi sellist, et 5-aastane magab ema kaisus, tekib küsimus, et kus siis isa magab? Ja millal vanemad üksteisele hellust pakuvad, kallistavad ja silitavad? Seksivad?

Ja kuidas toimub magamaminek? Kas ema läheb 5-aastasega koos?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie oma marssis kohale igal ööl ca 3 paiku, padi kaasas.
Enamasti tahtis minu kaissu, siis puges minu külje alla, väljapoole. Eks ma siis nihkusin veidi keskele. Kui tahtis isa kaissu, kobis tema poolele.
Vahel avastasime ta hommikul kahe vahelt, ei pannud tulemist tähelegi.
Ja nii 12. eluaastani välja.
Memmekas ta lausa polnud, käis spordilaagrites ja pikkadel võistlusreisidel juba varakult üksi, aga vabal ajal polnud nõus vanaema juures üle 2 päeva olema, ikka kodus tahtis olla. Kogu aeg on väga lähedane olnud just isaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui viieaastane magab ema kaisus kogu aeg(?), kus siis isa on?

Kui on piisavalt suur voodi, siis mahuvad seal magama nii ema, isa kui ka laps. Võib ka tõsta lapse voodi vanemate voodi kõrvale, enamasti lapsed ju niikuinii füüsiliselt kaisus ei maga, piisab, kui vanemad käeulatuses on. Osades peredes magab isa mingil perioodil tõesti ka teises toas (minu sõbranna näiteks on sellise elukorralduse juures suutnud kolm last hankida).

Lapse väga suur lähedusevajadus võib viidata hoopis ema enda lähedusevajadusele ja ebakindlusele.

Võib ka nii olla, minu tutvusringkonnas emad (mina kaasaarvatud) siiski eelistaksid, et laps magaks teises toas, aga kui seetõttu kõigi uni kannatab, siis on parem variant võtta laps enda juurde.

Iga kord kui loen midagi sellist, et 5-aastane magab ema kaisus, tekib küsimus, et kus siis isa magab? Ja millal vanemad üksteisele hellust pakuvad, kallistavad ja silitavad? Seksivad?

Võib magada samas voodis, võib magada ka teises toas, kuidas konkreetne pere paremaks peab. Kui lapsi on vaid üks, siis saavad vanemad omaette olla mõnes teises ruumis, nt elutoas või vannitoas. Kui lapsi on mitu, siis tuleb olla leidlik. Üldiselt, kui ikka soovi on, siis leitakse ka aeg ja koht. Mulle on jäänud mulje, et väikelastega peres on vanemad õhtuks niikuinii nii väsinud, et seksitakse pigem mingil muul ajal. Soovimata kedagi šokeerida – sügavalt magava lapsega samas toas on ka võimalik vaikselt asi ära ajada.

Vajadusel ootab lapse kõrval, kuni laps magama jääb, ja siis läheb omi asju tegema, näiteks mehega aega viitma. Kui on ise väsinud, siis uinub koos lapsega.

Ma ei taha sugugi öelda, et väikelapsed PEAVAD ema kaisus magama. Kindlasti mitte, kõik lapsed seda ei soovi ega vajagi! Ma sain nii aru, et teemaalgataja on selles peres vanaema või vanemate sõbranna vms ja on mures, et ega last niimoodi kuidagi ära rikuta. Kui nende perele selline elukorraldus sobib, siis on kõik kõige paremas korras ja lapse pärast muretseda ei ole vaja, pigem vastupidi – on väga tore, et lapse soovide ja hirmudega arvestatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

minu 7aastane magab minuga koos. ok, mina magan temaga tema toas koos. mees? mis mees? mehel on oma tuba ja mehega kohtume kodu neutraalsetes kohtades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on mehega eraldi magamistoad. Laps läheb 21 magama, loen talle uinumiseni ja siis on aega küll, et kallistada, silitada ja seksida.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Väikelaps laps sünnist saadik ema kaisus