Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps suvel tööle – kui kiiresti kantakse MTA-sse?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Laps suvel tööle – kui kiiresti kantakse MTA-sse?

Postitas:

Kui laps läheb suveks tööle, kui kiiresti tuleb tema töötamine registreerida Maksu- ja Tolliametis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljemalt tööle asumise hetkeks.

Pole oluline, kas laps või täiskasvanu, pole oluline kui pikk leping.
https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/tootamise-registreerimine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljemalt tööle asumise hetkeks.

Pole oluline, kas laps või täiskasvanu, pole oluline kui pikk leping.

https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/tootamise-registreerimine

on küll vahe, kui laps on alla 15aastane – siis peab tör-i kandma vähemalt 10 tööpäeva varem
http://ti.ee/est/toosuhted-toovaidlus/toosuhted/alaealise-toole-votmine/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 08:13; 16.06 15:29; 17.06 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiljemalt tööle asumise hetkeks.

Pole oluline, kas laps või täiskasvanu, pole oluline kui pikk leping.

https://www.emta.ee/et/ariklient/registreerimine-ettevotlus/tootamise-registreerimine

on küll vahe, kui laps on alla 15aastane – siis peab tör-i kandma vähemalt 10 tööpäeva varem

http://ti.ee/est/toosuhted-toovaidlus/toosuhted/alaealise-toole-votmine/

10 päeva enne tööle asumist ei pruugi ju teada ollagi, et tööle läheb, need hooajatööd ikka suht ootamatud vahel.

minu 17-aastasel igatahes tuli teade emta-st kohe, et oled registrisse kantud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:38; 16.06 23:21; 17.06 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva enne tööle asumist ei pruugi ju teada ollagi, et tööle läheb, need hooajatööd ikka suht ootamatud vahel.

seadus paraku nõuab alla 15aastase vähemalt 10 tp varasemat registreerimist ning kui seda tähtaega ei järgi, siis võid inspektori kõnet oodates hakata kohe seletuskirja kirjutama ja trahviraha koguma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 08:13; 16.06 15:29; 17.06 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva enne tööle asumist ei pruugi ju teada ollagi, et tööle läheb, need hooajatööd ikka suht ootamatud vahel.

seadus paraku nõuab alla 15aastase vähemalt 10 tp varasemat registreerimist ning kui seda tähtaega ei järgi, siis võid inspektori kõnet oodates hakata kohe seletuskirja kirjutama ja trahviraha koguma

kas tõesti peab vanem trahvi maksma, kui teavitamiskohustus on tööandjal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:38; 16.06 23:21; 17.06 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tõesti peab vanem trahvi maksma, kui teavitamiskohustus on tööandjal?

Ei pea.

TLS
§ 119. Alaealisega töölepingu sõlmimine seadusliku esindaja nõusolekuta ja alaealise tööle lubamine tööinspektori nõusolekuta
(2) Alaealisega töölepingu sõlmimise eest tööandja poolt ilma seadusliku esindaja nõusolekuta ja alaealise tööle lubamise eest tööinspektori nõusolekuta –kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 1300 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva enne tööle asumist ei pruugi ju teada ollagi, et tööle läheb, need hooajatööd ikka suht ootamatud vahel.

seadus paraku nõuab alla 15aastase vähemalt 10 tp varasemat registreerimist ning kui seda tähtaega ei järgi, siis võid inspektori kõnet oodates hakata kohe seletuskirja kirjutama ja trahviraha koguma

kas tõesti peab vanem trahvi maksma, kui teavitamiskohustus on tööandjal?

kust sa selle välja lugesid, et vanem peaks trahvi maksma? jutt on ju tööandja tegevusest ning trahvi maksab ikka see, kes seadust rikub ja õigel ajal tör-i registreerimata jätab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 08:13; 16.06 15:29; 17.06 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva enne tööle asumist ei pruugi ju teada ollagi, et tööle läheb, need hooajatööd ikka suht ootamatud vahel.

seadus paraku nõuab alla 15aastase vähemalt 10 tp varasemat registreerimist ning kui seda tähtaega ei järgi, siis võid inspektori kõnet oodates hakata kohe seletuskirja kirjutama ja trahviraha koguma

kas tõesti peab vanem trahvi maksma, kui teavitamiskohustus on tööandjal?

kust sa selle välja lugesid, et vanem peaks trahvi maksma? jutt on ju tööandja tegevusest ning trahvi maksab ikka see, kes seadust rikub ja õigel ajal tör-i registreerimata jätab

ma tõesti ei ole nii lihtne, et oleks arvanud, nagu vanem peaks trahvi maksma, mu küsimus oli esitatud pigem retoorilisena, kuna sinu postitusest jäi mulje, nagu ma peaksin hakkama trahviraha koguma. mina ju lapsevanemana imestasin selle punkti üle.

aga hea teada, siis laps ei kaalu lähema kuu jooksul kiireid tööotsi, vaid ootab, kuni on 15 täis. jabur nõue mu meelest. nagu neil 13-14 aastastel poleks niigi keeruline tööd leida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 12:38; 16.06 23:21; 17.06 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jabur nõue mu meelest. nagu neil 13-14 aastastel poleks niigi keeruline tööd leida…

On jah jabur. Mu laps saaks tööd mõned tunnid päevas, mõned päevad nädalas. Siis tuleb igaks juhuks avaldus ära teha, kuigi ei tea ette, millal tööle saab. Las inspektorid vaatavad töökoha üle, loodetavasti sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps suvel tööle – kui kiiresti kantakse MTA-sse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.