Esileht Koolilaps Laps tahab , aga ei saa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )

Teema: Laps tahab , aga ei saa

Postitas:
Kägu

Kuidas lahendada olukord. Laps tahab teistega teatrisse, kuid kahjuks majanduslikult pole võimalik. Väiksemana oli lihtsam, , nüüd loeb ise, et minnakse ????

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui meie perel oli raske aeg, siis sellised juhud kaalsusin põhjalikult, kas on võimalik endalt kuskilt kokku hoida ja laenata (vanemalt, vennalt sõbrannalt)  nii vähe kui võimalik ja nii lühiajaliselt kui õnnestus. Teistega koos ja grupipiletiga tuleb ikka odavam, kui ühel hetkel ise saaks proovida lapsele elamust pakkuda.

Võib-olla võtta ühendust organiseerijaga ja rääkida olukord ära. Mina olen nõus panustama natuke rohkem (ehk ka mõni teine), et tõesti oleks võimalik kogu (rühmal, klassil) minna koos  teatrisse, kuigi mõnel lihtsalt hetkel kuidagi ei ole võimalik rahaliselt last sinna lubada. Aga ma tea ise ilmselt seda pakkuda ja kindlasti ei tahaks kogemata pakkumisega solvata inimest, kes mingil tingimusel sellist pakkumist vastu võtta ei sooviks, kuigi see tuleks heast südamest.

+30
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtaks võlgu.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju see teatriskäik siis maksab? Ma niipalju ikka pingutaksin, et laps teatris saaks käia.

Ise tegin lapsele juba 1. klassis LHV panka konto, tellisin talle noortekaardi, iga kuu tilgutan sinna peale raha 10-50€ kuidas kunagi. Ja see ongi siis selleks mõeldud, et kui peaks tekkima ootamatu kulutus, sünnipäevale või teatrisse minek, et siis on sealt lapse kontolt võimalik selle eest ka tasuda juhul kui mingil põhjusel endal üldse ei ole.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsetoetus on 60 eurot kuus. (Vist?)

Sellest võiks piisata, et laps saaks paar korda aastas teatris käia.

+27
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Lapsetoetus on 60 eurot kuus. (Vist?)

    Sellest võiks piisata, et laps saaks paar korda aastas teatris käia.

Su laps ei joo ega söö? Riideid, sooja tuba ei vaja? Tõesti kujutad, et see 60 on talle kõrvale panna, kui järgmise kuu alguseni on toiduraha saja euro ringis ja teater kolmkümmend koos transpordiga.

+6
-30
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi lahendust. Meil ka laps nutab, sest ei saa teistega teatrisse. C’est la vie, kahju muidugi.

+1
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi lahendust. Meil ka laps nutab, sest ei saa teistega teatrisse. C’est la vie, kahju muidugi.

????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka oleks nõus panustama rohkem ja üht juhust tean (meie klassis seda keegi ei vaja, aga nt huviringiõpetajate kingitusteks laekub alati rohkem raha kui küsitud), kus üks teine ema teises koolis maksabki iga kord ühe teise klassi lapse teatri ka. Kas see teine laps ja tema vanemad ka teavad seda, ei tea.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Kui meie perel oli raske aeg, siis sellised juhud kaalsusin põhjalikult, kas on võimalik endalt kuskilt kokku hoida ja laenata (vanemalt, vennalt sõbrannalt) nii vähe kui võimalik ja nii lühiajaliselt kui õnnestus. Teistega koos ja grupipiletiga tuleb ikka odavam, kui ühel hetkel ise saaks proovida lapsele elamust pakkuda.

Võib-olla võtta ühendust organiseerijaga ja rääkida olukord ära. Mina olen nõus panustama natuke rohkem (ehk ka mõni teine), et tõesti oleks võimalik kogu (rühmal, klassil) minna koos teatrisse, kuigi mõnel lihtsalt hetkel kuidagi ei ole võimalik rahaliselt last sinna lubada. Aga ma tea ise ilmselt seda pakkuda ja kindlasti ei tahaks kogemata pakkumisega solvata inimest, kes mingil tingimusel sellist pakkumist vastu võtta ei sooviks, kuigi see tuleks heast südamest.

</p>
 

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma  jääb.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis on teemaalgatuse mõte?
Millist LAHENDUST siin üldse saab olla?

Kui üks vanem saab väga minimaalset töötasu (nii et 10. kuupäevaks on söögirahaks vaid 100 eurot järel), siis kas teist vanemat pole võimalik survestada mingilgi määral last toetama? Maksma iga kuu kas või 20 eurot kuskile lapsele tehtavale kontole, et oleks ootamatuteks pisikulutusteks võtta?
Kas pole kohalikku sotsiaaltöötajat, kelle poole pöörduda? Nt maapiirkondades tehakse küll vaesemate perede lastele väga palju väljasõite jm huvitegevust välja. Lahendus võiks siis olla ka abi küsimine. Aga võib-olla teema mõte oligi, et perekoolikatelt raha küsida? Minul on teemaalgataja lapsest kahju küll – aga samas ühekordne annetus ei aita seda pere. Probleem on ju sügavam kui see ühekordne ootamatu 30 eurot.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Lapsetoetus on 60 eurot kuus. (Vist?)

    Sellest võiks piisata, et laps saaks paar korda aastas teatris käia.

Su laps ei joo ega söö? Riideid, sooja tuba ei vaja? Tõesti kujutad, et see 60 on talle kõrvale panna, kui järgmise kuu alguseni on toiduraha saja euro ringis ja teater kolmkümmend koos transpordiga.

Lapsevanemate KOHUSTUS on oma järeltulijat täiskasvanuks saamiseni üleval pidada. Söök, jook, riided ja soe tuba on vanemate rida tagada.

+27
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

* Mhhh! Peret, mitte pere muidugi… Nii nõme, et postitusse tekkinud tobedat apsu parandada ei lasta enam.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lapse koolis on sügislaat, millelt saadav tulu läheb fondi, millest võimaldatakse vähekindlustatud perede lastel ühisüritustele minna.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Lapsetoetus on 60 eurot kuus. (Vist?)

    Sellest võiks piisata, et laps saaks paar korda aastas teatris käia.

Su laps ei joo ega söö? Riideid, sooja tuba ei vaja? Tõesti kujutad, et see 60 on talle kõrvale panna, kui järgmise kuu alguseni on toiduraha saja euro ringis ja teater kolmkümmend koos transpordiga.

Lapsevanemate KOHUSTUS on oma järeltulijat täiskasvanuks saamiseni üleval pidada. Söök, jook, riided ja soe tuba on vanemate rida tagada.

No täpselt. Riigi antav raha võiks kuluda lapse silmaringi avardamiseks.

KOV on ka alati lspsi abistanud.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahendus on kindlasti olemas, kui seda otsida. Ehk tuleb uhkus alla neelata ja rääkida nt klassijuhatajaga. Kõike on võimalik ajada väga diskreetselt.

Kuulun ka nende hulka, kes tahaks maksta rohkem kui oma lapse osa, kui tänu sellele vähekindlustatud laps ka kaasa saaks.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Lapsetoetus on 60 eurot kuus. (Vist?)

    Sellest võiks piisata, et laps saaks paar korda aastas teatris käia.

Su laps ei joo ega söö? Riideid, sooja tuba ei vaja? Tõesti kujutad, et see 60 on talle kõrvale panna, kui järgmise kuu alguseni on toiduraha saja euro ringis ja teater kolmkümmend koos transpordiga.

Lapsevanemate KOHUSTUS on oma järeltulijat täiskasvanuks saamiseni üleval pidada. Söök, jook, riided ja soe tuba on vanemate rida tagada.

No täpselt. Riigi antav raha võiks kuluda lapse silmaringi avardamiseks.

KOV on ka alati lspsi abistanud.

Kui eluvõõrad saavad olla täiskasvanud inimesed? On ju selge, et kõik pered ei ela “nii, nagu peaks”, mis iganes see põhjus neil ka pole. Säärane targutamine ei aita vähekindlustatud peresid. Kelle jaoks te seda siia kirjutate?

+13
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

Mina nt vist ei saakski teada, et keegi pidevalt ilma. Kooli poolt saadetakse ju tavaliselt kiri, et teatrisse minek, mina kannan raha ja kogu suhtlus! Mul poeg ka lisaks selline, kes ei pane ilmaski tähele, kes tuli ja kes mitte, peaasi kui ükski sõpradest kohal on. Oleksin ka valmis mõnikord aitama, aga täitsa usun, et seda oleks puudust kannataval lapsevanemal üsna raske küsida. Ja mõni ikkagi ka nii uhke, et ilmaski ei võtaks seda abi vastu… Raske olukord.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

Sellise suhtumisega küll kaugele ei jõua.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks laps aastaid kõigest ilma jääb…
Mina ajan ja innustan et mingu ikka kuhu minnakse. Mu laps ei viitsi minna. See paneb mind ka alati mõtlema taarat viies, kus masinal on annetuse võimalus laste teatrisse aitamuseks.kes saab ei tahagi. Kes tahaks ei saa. Aga läbi selle kampaania peaks ju saama. Raha peaks ju minemagi selle tarbeks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks ka nõus panustama rohkem, aga kuidas?  Nagunii õpetaja kingituseks panen topelt, sest osa ei maksa (küsitakse tavaliselt 2 eurot).

Kas elatis on välja mõistetud? Kas oled saanud kohtutäiturilt elatisabi? Kui  lapse isa ei maksa, saad nõuda tema vanematelt asendustäitmist.

Lisaraha – hakka tegelema, kasvõi Avoniga,  mina teenisin 20-30 eurot kuus juurde.  Otsi kasvõi ajutist tööd juurde – kojameheks, koristajaks, lõpmatult ei saa ju nii elada, et laps ei saa klassiga kuhugi minna.

Kas midagi müüa ei ole – lasteriideid/jalatseid? Kasvõi paari euro eest.

Ja kas kelleltki ajutiselt toetust küsida ei ole – ema, isa, õde, vend?

Loodan et jälle ei ole pärapõrgus ühegi sugulaseta elava inimesega.

+25
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi kooli/klassijuhatajaga. Sealt poolt saaks organiseerida fondi vähekindlustatud peredele. Ma olen kindel, et paljud lapsevanemad on valmis oma panuse andma, aga koolil on vaja infot, et selline asi üldse vajalik on.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas lahendada olukord. Laps tahab teistega teatrisse, kuid kahjuks majanduslikult pole võimalik. Väiksemana oli lihtsam, , nüüd loeb ise, et minnakse ????

Kui kallis see pilet siis on, et ei saa? Loodan, et vanemad ei kuluta raha suitsule ja alkole.

 

Mõnes koolides on nii, et klassi raha eest makstakse ka nende pilet, kes muidu osaleda ei saaks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal aastal on teatriskäik. Hakka juba täna koguma järgmiseks korraks. No 5 euri ikka saad igal kuul säästa? Et laps ei peaks iga kord ilma jääma.

Kui vana laps on? Kas tal oleks vüimalik nädalavahetusel nt vanureid abistades aegajalt taskuraha teenida? Suvi ja niitmishooaeg küll läbi kahjuks…

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Lapsetoetus on 60 eurot kuus. (Vist?)

    Sellest võiks piisata, et laps saaks paar korda aastas teatris käia.

Su laps ei joo ega söö? Riideid, sooja tuba ei vaja? Tõesti kujutad, et see 60 on talle kõrvale panna, kui järgmise kuu alguseni on toiduraha saja euro ringis ja teater kolmkümmend koos transpordiga.

Lapsevanemate KOHUSTUS on oma järeltulijat täiskasvanuks saamiseni üleval pidada. Söök, jook, riided ja soe tuba on vanemate rida tagada.

No täpselt. Riigi antav raha võiks kuluda lapse silmaringi avardamiseks.

KOV on ka alati lspsi abistanud.

Kui eluvõõrad saavad olla täiskasvanud inimesed? On ju selge, et kõik pered ei ela “nii, nagu peaks”, mis iganes see põhjus neil ka pole. Säärane targutamine ei aita vähekindlustatud peresid. Kelle jaoks te seda siia kirjutate?

Ma olen üksikvanemast miinimupalgalise kasvataja laps, kelle isa ei maksnud sentigi alimente.

Ma olen seitsmendast eluaastast oma raha teeninud. Polnud siis lastetoetus ega kov toetusi.

Seda enam ajavad mind närvi teemad, et tänapäeval ei saa laps teatrisse. Ma olen nt kõik taararaha annetanud teatriskäigu jaoks.

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis siis teha? See on ikka sinu asi tagada oma lapsele, et ta saaks käia klassiga teatris kord aastaski. Kui ikka isegi 30 eurot üle ei jää kuus, tuleb hakata vaatama, kust kokku hoida saaks, et see summa tekiks ja siis tuleb kokku see summa igas kuus korjata lihtsalt ja hoida selliste kulutuste jaoks.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen üksikvanemast miinimupalgalise kasvataja laps, kelle isa ei maksnud sentigi alimente. Ma olen seitsmendast eluaastast oma raha teeninud. Polnud siis lastetoetus ega kov toetusi. Seda enam ajavad mind närvi teemad, et tänapäeval ei saa laps teatrisse. Ma olen nt kõik taararaha annetanud teatriskäigu jaoks.

Ometi ei ole see andnud sulle arusaamist.

See, et sa oled üksikema laps, ei tähenda midagi, tähendab see, kui palju perel raha on.

Hämmastav on see suutmatus oma ninaotsast kaugemale näha.

+2
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

Eelkõige on see ikka vanemate vastutus mitte teiste vanemate kohustus sinu lapse pileteid kinni maksta. Kui rahaga hakkama ei saa, siis pöördu sotsiaalosakonda. Ma arvan, et saad lapse väljasõitude jaoks toetust.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen pärit väga vaesest ja probleemsest perekonnast ja üldjuhul kunagi ei saanud käia väljasõitudel, teatrites, ekskurssioonidel. Minu jaoks oli see lihtsalt nii kurvaks tegev asi. Mingi hetk siis rääkisin, et ongi nõmedad kohad, ei tahagi käia, tegelikult loomulikult see nii polnud. Igal juhul olen valmis maksma ka kellegi teise lapse käigu kinni.

 

Meil klassis selline süsteem, et klassiraha oli sellel aastal 60€, millest tehakse siis kõik väljasõidud ja õpetaja kingitus (jõulud+ sünnipäev). Kuuldavasti oli eelmisel aastal kaks last kelle eest ei makstud seda klassiraha ning said ka nemad käidud kõikidel väljakäikudel selle poti rahade eest.

Ma tahaks olla sinisilmne ja loota, et need lapsed olid siis tõesti sellistest peredest, kellel ei olnud võimalik maksta. Meeldetuletusi (üldisi) tehti korduvalt, seega vast ei olnud unustamises asi.

 

Kokkuvõtvalt, sellised väikesed asjad on nii tähtsad lapsele!

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usu, sellise lapsepõlvega inimesed teavad väga hästi, et raha saamiseks peab tööd tegema ja vaeva nägema. Ka mina olen lese laps, kes sai küll toitjakaotuspensioni, mis aga nt kehtivast elatise suurusest oli vaid murdosake. Ainus vanem aga tervisega kimpus ja osakoormusega töötav. Ei jäänud meil õega ükski teatriskäik vahele, sest see oli oluline lapse enda silmavaate ja hariduse seisukohast. Tõsi, samas oli vahel toit veidi üksluisem (makaronid konserviga või munaga, kartul erinevates vormides jne). Seega ühinen ka mina nende kõnelejatega, kes soovitavad kas toidurahast see teatriskäik välja pigistada või suhelda niii klassijuhataja kui ka kohaliku lastekaitsetöötajaga uurimaks toetuse võimalusi jne., sest just sellised käigud aitavadki su lapsel näha suuremat maailmapilti ja ehk püüeldagi kõrgemale ja kaugemale. Lapse eemale jätmine mistahes õppekäikudest ei ole lahendus!

PS. tänasel päeval olen ka mina klassijuhataja vihje peale lisafondi raha kandnud, et kellelgi ei jääks õppekäigul käimata. Uuri seda, sest kui pole küsinud, siis ilmselt ei teagi keegi peale klassijuhataja enda, kes sellest fondist abi on saanud. Põhilistele kandjatele on öeldud laste arv (olenevalt käigust 0-2) ja fondi praegune seis.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )


Esileht Koolilaps Laps tahab , aga ei saa