Esileht Koolilaps Laps tahab , aga ei saa

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 122 )

Teema: Laps tahab , aga ei saa

Postitas:
Kägu

Olen ise olnud nädal või kaks praktiliselt söögivaba, aga lapsele olen alati selle raha leidnud. Mõnikord on natuke kehv olnud, kui näiteks õpetajale on väga kalleid kinke tehtud, näiteks 10 eurot lapse kohta selleks kogutud vms. Ja kui õpetaja isegi pole kuigi hea, siis olen natuke pika hambaga seda maksnud. Eriti kui selle raha eest ostetakse mingi keraamiline kauss või sall, mis ilmselt nagunii jääb seisma. Aga ega see pole ka õpetaja süü, vaid pigem mõne aktivisti algatus, kelle jaoks see pole suur raha.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su laps ei joo ega söö? Riideid, sooja tuba ei vaja? Tõesti kujutad, et see 60 on talle kõrvale panna, kui järgmise kuu alguseni on toiduraha saja euro ringis ja teater kolmkümmend koos transpordiga.

Iga kuu ei peagi ju 60 kõrvale panema, selleks et paar korda aastas teatri jaoks 30 võtta oleks, piisab 5 eurost kuus. Toidu osas aitab arukas majandamine kergesti selle 5 eurot võita – ehk ainult kahel kohal töötades ei oleks jaksu-tahtmist, et nt paariks päevaks odavast toorainest supp või hautis valmis keeta (aga kahe koha palgaga ei tohiks ju enam rahapuudust olla, isegi kui üks palk on 500 eurot). Riietest ma ei räägigi – mul küll majanduslikke probleeme ei ole, aga kasvava lapse riided ostan ikka peaaegu kõik teise ringi poodidest (mis just sugulased-tuttavad niisama ei anna). Küttearved – kas mingeid toimetulekutoetusi ei ole olemas, kui elamiskulud palgast väga suure osa moodustavad?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poes on neid -50% ja -75% tooteid, mida saab ajutiselt süüa mõni nädal ja peale 20 saab ka saiakesi odavamalt, kalkuleerid kõik toiduportsud kodus ära kui süüa teed ja saab käia ka laps teatris ära. Olen ise ka neid vahel ostnud, täitsa söödavad. Kohvikutes jääb alatasa saiakesi ja kooke üle päeva lõpus, saab osta odavamalt. Paljud säästavad sealt, kust saavad.

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poes on neid -50% ja -75% tooteid, mida saab ajutiselt süüa mõni nädal ja peale 20 saab ka saiakesi odavamalt, kalkuleerid kõik toiduportsud kodus ära kui süüa teed ja saab käia ka laps teatris ära. Olen ise ka neid vahel ostnud, täitsa söödavad. Kohvikutes jääb alatasa saiakesi ja kooke üle päeva lõpus, saab osta odavamalt. Paljud säästavad sealt, kust saavad.

Säästmine on see, kui need saiakesed ostmata jätta või kodus ise teha.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poes on neid -50% ja -75% tooteid, mida saab ajutiselt süüa mõni nädal ja peale 20 saab ka saiakesi odavamalt, kalkuleerid kõik toiduportsud kodus ära kui süüa teed ja saab käia ka laps teatris ära. Olen ise ka neid vahel ostnud, täitsa söödavad. Kohvikutes jääb alatasa saiakesi ja kooke üle päeva lõpus, saab osta odavamalt. Paljud säästavad sealt, kust saavad.

Tõesti arulage soovitus minna päeva lõpus kohvikusse odavamalt kooke ostma. Kohvikukoogid on mitu korda kallimad isegi allahindlusega kui ise tehtud. Lisaks pole kook mingi hädavajadus. Täpselt nagu see ütlus, et kui pole leiva jaoks raha, siis söö kooki. See soovitus oli küll täiesti ebaõnnestunud.

+15
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Poes on neid -50% ja -75% tooteid, mida saab ajutiselt süüa mõni nädal ja peale 20 saab ka saiakesi odavamalt, kalkuleerid kõik toiduportsud kodus ära kui süüa teed ja saab käia ka laps teatris ära. Olen ise ka neid vahel ostnud, täitsa söödavad. Kohvikutes jääb alatasa saiakesi ja kooke üle päeva lõpus, saab osta odavamalt. Paljud säästavad sealt, kust saavad.

Tõesti arulage soovitus minna päeva lõpus kohvikusse odavamalt kooke ostma. Kohvikukoogid on mitu korda kallimad isegi allahindlusega kui ise tehtud. Lisaks pole kook mingi hädavajadus. Täpselt nagu see ütlus, et kui pole leiva jaoks raha, siis söö kooki. See soovitus oli küll täiesti ebaõnnestunud.

Appi mis virin kohe lahti läheb. Jutt ol7 muust, aga ikka näritakse tähti. Ise ka midagi soovitada oskad, või käid siin ainult lugemas, mis kõik valesti on?

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS. tänasel päeval olen ka mina klassijuhataja vihje peale lisafondi raha kandnud, et kellelgi ei jääks õppekäigul käimata. Uuri seda, sest kui pole küsinud, siis ilmselt ei teagi keegi peale klassijuhataja enda, kes sellest fondist abi on saanud.

Ma olen mitme lapse emana korduvalt klassijuhatajatele teinud ettepanekuid, et klassil võiks olla selline puhverraha nendeks puhkudeks, kui mõni laps raha pärast teatrisseminekust kõrvale peaks jääma, aga tln linnas, kui ma õigesti mäletan, ei ole selleks kordagi vajadust tekkinud. Ühest küljest on elatustase kõrgem, teisest küljest ei ole kulusid sõidule… maal on arusaadavalt lood teised. Samas, ma ütleks, et kool saab ka palju ära teha, et teatriskäik odavam oleks – kov või mõni ettevõte toetab bussiga nt, igasugu projekte on, kuhu tatotlusi saab kirjutada.

Ehk siis sina pead praegu, seekord ise suu lahti tegema ja ütlema õpetajale, miks su laps tulla ei saa. Ja meie kõik, kellel rahamuret ei ole, peaksime märkama enda kõrval teisi inimesi, kes nii hästi ei ela. Teistel on alati lihtsam delikaatselt õpetaja tähelepanu juhtida ühele v teisele lapsele/perele, kui abivajajal ise küsima minna. (Vallast võib seevastu sirge seljaga küsima minna, see ei ole mingi häbiasi – nemad seal toas ongi sinu aitamiseks tööle võetud.)

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on jälle kõik tasuta koolilastele! Kool või vald orgunnib bussid ja ringid ja väljasõidud ja üldse kõik asjad, millegi eest maksma ei pea peale konkreetsete piltetite endi, mis EI OLE 30 eurot, eriti lasteteatris. Seega pigem äkki ikkagi linnakooliga tegemist ja minek kuskile kaugemale bussiga?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on jälle kõik tasuta koolilastele! Kool või vald orgunnib bussid ja ringid ja väljasõidud ja üldse kõik asjad, millegi eest maksma ei pea peale konkreetsete piltetite endi, mis EI OLE 30 eurot, eriti lasteteatris. Seega pigem äkki ikkagi linnakooliga tegemist ja minek kuskile kaugemale bussiga?

Kus kohast selline arvamus tuleb, et maal on kõik tasuta?
Minu lapsed käivad ringides ning maksma peab nende eest küll. Samuti on kõik väljasõidud olnud tasulised.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäta meiliaadress, et saaksin sinu kontonumbrit küsida ja saadan sulle lapse teatripileti jaoks raha.

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Maal on jälle kõik tasuta koolilastele! Kool või vald orgunnib bussid ja ringid ja väljasõidud ja üldse kõik asjad, millegi eest maksma ei pea peale konkreetsete piltetite endi, mis EI OLE 30 eurot, eriti lasteteatris. Seega pigem äkki ikkagi linnakooliga tegemist ja minek kuskile kaugemale bussiga?

Kus kohast selline arvamus tuleb, et maal on kõik tasuta?

Minu lapsed käivad ringides ning maksma peab nende eest küll. Samuti on kõik väljasõidud olnud tasulised.

Ilmselt selles kov-is, millega too kägu kokku on puutunud, on tasuta ja nüüd ta üldistab.

Huviringid on maal reeglina siiski odavamad kui tln. Minu lastel on nt muusikakool olnud u 65 € ja tantsustuudio vähemalt teist sama palju (kui kuuakaupa maksta, siis kallimgi). Maapiirkondades on huviringid ikka märksa odavamad nii palju kui mina tean.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin kaks täiesti suvalist muusikakooli Eesti erinevatest otstest: Valga muusikakoolis on õppemaks 15€ kuus ja Haapsalu muusikakoolis 23-30€ kuus. No olgem ausad, Valgas pilli õppimine on tln lapsevanema jaoks ikka puhta tasuta…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30 eurot teatripilet, õpilasele? Kas õpilastel või gruppidel soodustust pole?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin kaks täiesti suvalist muusikakooli Eesti erinevatest otstest: Valga muusikakoolis on õppemaks 15€ kuus ja Haapsalu muusikakoolis 23-30€ kuus. No olgem ausad, Valgas pilli õppimine on tln lapsevanema jaoks ikka puhta tasuta…

Need numbrid ei tähenda midagi. Mina elan ühe linna piiri taga, seega elukoht ei ole linnas. Lapsed käivad linnas  koolis, sest oma valla kool on palju kaugemal ja keskkooli tuleb niikuinii linna minna. Vaatasin ka huviringi kodulehelt, et õppemaks on 15 euri. Kui lepingu sain, oli minu lapsele õppemaks 120 euri. Linn lihtsalt oma elanikele kompenseerib nii palju, et lapsevanemad peavad maksma vaid selle 15 euri. Mina maksan kõigepealt 120 euri sama huviringi eest ja siis küsin enda vallast kompensatsiooni. See, kui suur osa makstud arve alusel mulle kompenseeritakse, sõltub selle valla poliitikast, kus mina parasjagu elan.

 

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kui suur osa makstud arve alusel mulle kompenseeritakse, sõltub selle valla poliitikast, kus mina parasjagu elan.

Tln linn seevastu ei kompenseeri kellelegi midagi, need 65€ kuutasud ongi juba linna registris lastele…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30 eurot teatripilet, õpilasele? Kas õpilastel või gruppidel soodustust pole?

See on koos sõiduga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30 eurot teatripilet, õpilasele? Kas õpilastel või gruppidel soodustust pole?

Ilmselt koos transpordiga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpilaste soodustused on vist igal pool mujal peale Estonia üsna marginaalsed. Grupisoodustustest pole ma juba ammu midagi kuulnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhlte klassijuhatajaga, ta saab taotleda abi OV-st (just klassiüritustel osalemise toetamist)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maal on jälle kõik tasuta koolilastele! Kool või vald orgunnib bussid ja ringid ja väljasõidud ja üldse kõik asjad, millegi eest maksma ei pea peale konkreetsete piltetite endi, mis EI OLE 30 eurot, eriti lasteteatris. Seega pigem äkki ikkagi linnakooliga tegemist ja minek kuskile kaugemale bussiga?

No see nüüd küll päris õige ei ole. Oleneb vallast, oleneb eelarvest, oleneb poliitilisest otsusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga palju oleneb ka lapsevanema enda suhtumisest. Mina kasvasin üksikemaga, kes mu isalt keeldus toetust vastu võtmast, samas ise teenis ta vähe. Mingit lisatööd kunagi ei teinud, paremat töökohta ei otsinud ja lahenduste otsimise asemel ainult vingus ja õigustas, et temal ka polnud omal ajal võimalusi ja ei olevat ka minul vaja. Justkui oleks kade omaenda lapse peale.

Oma lastele olen võimaldanud kõik klassiekskursioonid ja ühised teatrikülastused. Millegi arvelt on alati võimalik kokku hoida ja kui raha kogu aeg napib, tuleb leida viis, kuidas sissetulekuid suurendada, selle asemel, et lihtsalt käsi laiutada ja öelda, et ei saa! Need kooliüritused ei ole nii kaelamurdvalt kallid, et kohe mitte kuidagi ei saa. Kui teisiti pole võimalik, saab kasvõi sotsosakonnast toetust küsida. Seda enam, et alati on ette teada, et kooliaasta jooksul mõned korrad mingeid üritusi tehakse.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Kui meie perel oli raske aeg, siis sellised juhud kaalsusin põhjalikult, kas on võimalik endalt kuskilt kokku hoida ja laenata (vanemalt, vennalt sõbrannalt) nii vähe kui võimalik ja nii lühiajaliselt kui õnnestus. Teistega koos ja grupipiletiga tuleb ikka odavam, kui ühel hetkel ise saaks proovida lapsele elamust pakkuda.

Võib-olla võtta ühendust organiseerijaga ja rääkida olukord ära. Mina olen nõus panustama natuke rohkem (ehk ka mõni teine), et tõesti oleks võimalik kogu (rühmal, klassil) minna koos teatrisse, kuigi mõnel lihtsalt hetkel kuidagi ei ole võimalik rahaliselt last sinna lubada. Aga ma tea ise ilmselt seda pakkuda ja kindlasti ei tahaks kogemata pakkumisega solvata inimest, kes mingil tingimusel sellist pakkumist vastu võtta ei sooviks, kuigi see tuleks heast südamest.

</p>

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

Sa oled TA? Sellisel juhul jääb mulje, et sa nagu eeldaksid või isegi nõuaksid, et teised sinu lapse eest maksaksid?

Kuna enam pole võimalik järge pidada, milline kägu midagi ütles, siis oletan, et see “30€ + transport” oli teemaalagataja kirjutatud? Kui ei, siis ikkagi mingi orientiir, millega vastajatel hea arvetsada.

Mida teha?
Kindlasti ei tulnud see teade eile ega nädal tagasi, vaid rohkem, eks? Ok, kui ka see aeg jäi ebapiisavaks, siis oleksin selsamal momendil kui laps oma teatrijutuga tuli hakanud kõikvõimalikke variante – laenamisest müümiseni – kaaluma. Usun, et midagi oleks ikka välja mõelnud (laenamise osas ikka).
Teine asi – rääkida õpetajaga/klassijuhatajaga ja nii nagu asi on. Kindlasti oleksite leidnud mingi lahenduse (nt järelmaks õppeaasta jooksul).

Loen, et “kui laps oli väiksem…” ehk et see majanduslik kitsikus on siis juba pikalt kestnud? Kas poleks mõeldav aastaringselt pisut säästa teades, et kodus on kasvamas koolilaps, kes paratamatult on kuluallikas? See muidugi takkajärgi tarkus, aga noh, nii eluks edaspidiseks.

Tuludeklaratsioon. Ma ei tea, kas TA seda saab, aga kui, siis oleks see üks “maast leitud raha”, eriti kui aastaringselt tulumaksusoodustust ei kasuta (ja see summa ei anna ju igakuiselt kasutades mingit efekti). Tean inimesi ja lugenud siit, kes muidu suht ots-otsaga kokkutulijad, aga TD läheb kööki uute kardinate või “lubasime ka endale ühe restoraniõhtu” peale. Jah, tahaks, aga jälle – kui peres on lapsed, kes iseennast aidata ei saa, siis tuleb neist kardinatest ja restoranidest loobuda.
Paraku jälle takkajärgi jutt, aga pea see uus tulumaksutagastus siis ei tule.

Olen siin palju-palju soovitanud neile, kes enne jõule ärkavad ja hädaldavad, et vot sel aastal jõululaud lage ja kingikott ka, et kas tõesti ei saa aastaringselt kas või 5€ kõrvale panna? Aasta lõikes teeb see tubli 60€ ja selle eest saab juba päris palju. Kas kooliasjadega ei annaks samamoodi mõelda või on tõetsi prioriteedid mujal? Ära pahanda, teemaalagataja, su olukord on halb, aga oled sa KÕIKE teinud ja mõelnud? Kas lapsel on elus teine vanem, vanavanemad, pere enda peresõbrad, sugulased? Ma väga loodan, et sa pole see tüüpiline “kõik on surnud” ja7või sassiläinud suhetega inimene.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks väike vald Lõuna-Eestis – kõik huviringid on tasuta, k-a näiteks saviring, pilliõpe, ratsutamine; ekskursioonidel transport tasuta, maksma peab sissepääsupiletite eest. Samuti noortekeskuse kaudu on tasuta kinnominekud, mängutoa- vm külastused.

Üldistasin tõesti, sest naabervaldades on sarnaselt, aga tean, et linnas pole nii ja ju siis osades maapiirkondades ka pole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagunii õpetaja kingituseks panen topelt, sest osa ei maksa (küsitakse tavaliselt 2 eurot).

Täiesti teemaväline, aga õpetajana mina isiklikult ei taha mitte midagi, veel vähem kellegi tuleb välja, et märterlikku ponnistamist. Jumala eest – kimp lilli kooli lõpul ja aitab! Aastatega on mul neid tasse ja pleede kogunenud kui palju ja nüüd ma tean, et need, kes ausalt ei osale (ei saa, ei taha), saavad nüüd foorumi kaudu manitseda ning jäävad ilma oma õigusest mitte raha maksta. Seda kõike sellepärast, et keegi korrapidaja arvab, et ikka peab.. Ei pea! Mitte kõigile ei sobi need teie valitud kingid kas või juba keskkonna koormamise tõttu.
Palun jätke inimestele nende vaba voli ja õigus mitte osaleda igasugustes kinkimisaktsioonides!

Tänan ja vabandan!

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

Kas see on tõesti teemaalgataja kirjutatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kus koolikiusamine tuleb, kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

Kas see on tõesti teemaalgataja kirjutatud?

Kuidas teised lapsed peaksid teadma kellegi kodust rahalist olukorda? See pole ju kellelegi teada ja kuidas see saab olla ajend koolikiusamiseks? Kas siis TA last kiusatakse koolis, kuna ei käi klassiga teatris?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagunii õpetaja kingituseks panen topelt, sest osa ei maksa (küsitakse tavaliselt 2 eurot).

Täiesti teemaväline, aga õpetajana mina isiklikult ei taha mitte midagi, veel vähem kellegi tuleb välja, et märterlikku ponnistamist. Jumala eest – kimp lilli kooli lõpul ja aitab! Aastatega on mul neid tasse ja pleede kogunenud kui palju ja nüüd ma tean, et need, kes ausalt ei osale (ei saa, ei taha), saavad nüüd foorumi kaudu manitseda ning jäävad ilma oma õigusest mitte raha maksta. Seda kõike sellepärast, et keegi korrapidaja arvab, et ikka peab.. Ei pea! Mitte kõigile ei sobi need teie valitud kingid kas või juba keskkonna koormamise tõttu.

Palun jätke inimestele nende vaba voli ja õigus mitte osaleda igasugustes kinkimisaktsioonides!

Tänan ja vabandan!

Jah, meil ongi vaba valik, kogutakse nii palju, kui kogutakse – aga summa ongi üks-kaks eurot, selle eest saab ka kingituse kombineerida – šokolaadi või mõne käsitöö kreemi-seebi.  Maksangi väheke rohkem, et kui keegi ei maksa – siis selle eest.

Samas ei ole need mittemaksjad kõige vaesemad.  On peresid, kus kelle lapsed said lasteaiamaksu soodustust, ometi sõitsid vanemad tutikate bemmide-mersudega ringi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagunii õpetaja kingituseks panen topelt, sest osa ei maksa (küsitakse tavaliselt 2 eurot).

Täiesti teemaväline, aga õpetajana mina isiklikult ei taha mitte midagi, veel vähem kellegi tuleb välja, et märterlikku ponnistamist. Jumala eest – kimp lilli kooli lõpul ja aitab! Aastatega on mul neid tasse ja pleede kogunenud kui palju ja nüüd ma tean, et need, kes ausalt ei osale (ei saa, ei taha), saavad nüüd foorumi kaudu manitseda ning jäävad ilma oma õigusest mitte raha maksta. Seda kõike sellepärast, et keegi korrapidaja arvab, et ikka peab.. Ei pea! Mitte kõigile ei sobi need teie valitud kingid kas või juba keskkonna koormamise tõttu.

Palun jätke inimestele nende vaba voli ja õigus mitte osaleda igasugustes kinkimisaktsioonides!

Tänan ja vabandan!

Jah, meil ongi vaba valik, kogutakse nii palju, kui kogutakse – aga summa ongi üks-kaks eurot, selle eest saab ka kingituse kombineerida – šokolaadi või mõne käsitöö kreemi-seebi. Maksangi väheke rohkem, et kui keegi ei maksa – siis selle eest.

Samas ei ole need mittemaksjad kõige vaesemad. On peresid, kus kelle lapsed said lasteaiamaksu soodustust, ometi sõitsid vanemad tutikate bemmide-mersudega ringi.

See ometi ei ole ju sinu asi?!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Idee hea, kuid paraku kedagi ei huvitanud. Imestame siis kust koolikiusamine tuleb kui 1 laps kõik aastad kõigest ainsana ilma jääb.

 

Sa oled nagu Mailis Reps… Ainult käsi pikal võõra rahakoti suunas.

Vanemana võiks siiski ka ise natuke vastutust võtta – töökohta vahetada, lisatöö võtta või paremini majandama õppida. Kui sinu laps AINSANA aastaid kõigest ilma jääb, on see ikkagi kivi sinu kapsaaeda, mitte eemalseisvate inimeste omasse.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagunii õpetaja kingituseks panen topelt, sest osa ei maksa (küsitakse tavaliselt 2 eurot).

Täiesti teemaväline, aga õpetajana mina isiklikult ei taha mitte midagi, veel vähem kellegi tuleb välja, et märterlikku ponnistamist. Jumala eest – kimp lilli kooli lõpul ja aitab! Aastatega on mul neid tasse ja pleede kogunenud kui palju ja nüüd ma tean, et need, kes ausalt ei osale (ei saa, ei taha), saavad nüüd foorumi kaudu manitseda ning jäävad ilma oma õigusest mitte raha maksta. Seda kõike sellepärast, et keegi korrapidaja arvab, et ikka peab.. Ei pea! Mitte kõigile ei sobi need teie valitud kingid kas või juba keskkonna koormamise tõttu.

Palun jätke inimestele nende vaba voli ja õigus mitte osaleda igasugustes kinkimisaktsioonides!

Tänan ja vabandan!

Jah, meil ongi vaba valik, kogutakse nii palju, kui kogutakse – aga summa ongi üks-kaks eurot, selle eest saab ka kingituse kombineerida – šokolaadi või mõne käsitöö kreemi-seebi. Maksangi väheke rohkem, et kui keegi ei maksa – siis selle eest.

Samas ei ole need mittemaksjad kõige vaesemad. On peresid, kus kelle lapsed said lasteaiamaksu soodustust, ometi sõitsid vanemad tutikate bemmide-mersudega ringi.

See ometi ei ole ju sinu asi?!

On, sest maksumaksjana maksan ma selliste lasteaiakoha kinni. Sellised praalivadki, et elada tuleb osata.

Need kes soovitavad, et klassis võiks olla selline fond, kust selle raha saaks,  siis võib käsi pikkal küsida raha pere, kus issi on miinimumpalgal firmajuht ja ema töötu.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 122 )


Esileht Koolilaps Laps tahab , aga ei saa