Esileht Koolilaps Laps tahab , aga ei saa

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )

Teema: Laps tahab , aga ei saa

Postitas:
Kägu

Paljud mehed ei hooli oma lastest ning ka elatise nõudmine on tehtud küllaltki ebamugavaks. Justkui elatise mittemaksja pole milleski süüdi ja hoopis ema peab hakkama tõestama ja arvutama, kui palju lapsele kulub jne.

Miinimumelatise saamiseks ei pea mitte midagi tõestama, lihtsalt vorm tuleb ära täita. Miinimumelatist on iga isa kohustatud maksma.

Ja mis jutt see üldse on, et elatise nõudmine on ebamugav, maksku võõrad lapse teater kinni. Alustuseks võiks tõesti teine vanem ka mingi panuse anda, enne kui käsi pikal võõraste poole pöördutakse.

See jutt ei vasta tõele. Kui isa on samuti grupi peal, siis sealt ei saa isegi miinimumelatist vaid määratakse mingi osa miinimumelatisest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paljud mehed ei hooli oma lastest ning ka elatise nõudmine on tehtud küllaltki ebamugavaks. Justkui elatise mittemaksja pole milleski süüdi ja hoopis ema peab hakkama tõestama ja arvutama, kui palju lapsele kulub jne.

Miinimumelatise saamiseks ei pea mitte midagi tõestama, lihtsalt vorm tuleb ära täita. Miinimumelatist on iga isa kohustatud maksma.

Ja mis jutt see üldse on, et elatise nõudmine on ebamugav, maksku võõrad lapse teater kinni. Alustuseks võiks tõesti teine vanem ka mingi panuse anda, enne kui käsi pikal võõraste poole pöördutakse.

See jutt ei vasta tõele. Kui isa on samuti grupi peal, siis sealt ei saa isegi miinimumelatist vaid määratakse mingi osa miinimumelatisest.

Kui suur see tõenäosus siis on, et mõlemad vanemad lausa grupi peal on? Ja kui ka on, siis saab sotsiaalosakonnast abi, aga sellest teemast on selgunud, et abi ei ole mitte kuskilt otsitud, lihtsalt teatatakse, et “laps tahab, aga ei saa”. See, mida laps saab või ei saa, on väga suures osas vanema teha. Kurb on näha, et on vanemaid, kes oma lapse heaolu esikohale ei taha panna.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui suur see tõenäosus siis on, et mõlemad vanemad lausa grupi peal on? Ja kui ka on, siis saab sotsiaalosakonnast abi, aga sellest teemast on selgunud, et abi ei ole mitte kuskilt otsitud, lihtsalt teatatakse, et “laps tahab, aga ei saa”. See, mida laps saab või ei saa, on väga suures osas vanema teha. Kurb on näha, et on vanemaid, kes oma lapse heaolu esikohale ei taha panna.

Sotsiaalosakonnast saadav abi oleneb ju enda sissetulekust ja esitada tuleb ju igas kuus konto väljavõte. Ma ei loe välja, kui suur on TA sissetulek, aga võimalik, et olulist abi sealt ei saa, et sissetulek on nii suur, et katab ära toimetulekupiiri. Ka lapsetoetus ja kõik sissetulekud loetakse ju arvesse. Toiduabi ehk saab, aga see oleneb ju ka, palju neid tahtjaid on, kes samuti toiduabi vajavad. Lapse isa kohta ei tea.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul meenub olukord, kus lasteaias oli ka igakuine teatri maks. Yks lapsevanem ytles mulle ise, et annaksin teada, kui ryhmas on keegi selline laps vöi lapsed, et tema vöib nende eest ise maksta.  Kusjuures ei olnud selles ryhmas vajadust aidata. Vanem veel röhutas, et kui olukord peax muutuma, ta hea meelega aitab, et ikka köik lapsed teatrisse saavad. Väga ilus zest ja väga ilus inimene oli see lapsevanem.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, kas said abi? Mulle tundub uskumatu, et keegi tõesti klassist appi ei tulnud (kui üks vastavasisuline kommentaar tõesti teemaalgatajalt tuli). Ma igatahes kirjutasin sellepeale kohe oma lapse õpetajale, et kui kellelgi peaks olema mure, siis olen valmis panustama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks näitab elu, et kõige rohkem ja valjuhäälsemalt kurdavad ikka need, kel tegelikult puudust ei tohiks olla.

Samas aga need vanemad, kel tõsiselt näpud põhjas ja igal poeskäigul valivad allahinnatud kõvaksläinud leiva-saia, kannatavad enamasti vaikides ja teatrissemineku eel kas müüvad mõne eseme maha või sätivad teatriskäiguga samale ajale nagu kogemata mingi muu tegevuse, tuues selle otsitud põhjuseks, miks laps ei saa teatrisse minna. Näiteks minu ema, kui ta oli üksikvanem ja töötu, viis mind sel õhtul mere äärde jalutama ja jõudis osta ka ühe jäätise.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik rahuliku südamega saada lapsi olles nii raskes majanduslikus olukorras? Mis saab edaspidi kui kool läbi ja tuleb edasi õppima minna? Siis alles kulutused algavad ju. Ma oleks eriti mures ta tulevikuväljavaadete pärast. Hetkeprobleem teatrisse minekuga pole sellega võrreldavgi üldse. Vastutusvõime puudub inimestel ja lapsed kannatavad.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võin majandada kuidas tahan, kuid kahjuks töövõimetusest ei elata kahte inimest, eriti kui kasvav laps. Tuge pole mul kuskilt võtta. Haigus millega võitlust pean kahjuks ei lase mul ei lisatööd, ega muud tööd teha. Olen proovinud, kuid paraku loobuma pidanud, sest ei suuda, isegi kui topeltkoguse valuvaigisteid võtan, muud ravimid teevad oma töö. See tekitab viha ja võimetuse tunde enda suhtes ja vahel on tunne, et enam ei jaksa üldse. Tervena neid muresi ei oleks. Toidu pealt enda arvelt on ammu kokkuhoid, sest ise ei söö eriti midagi, toit lihtsalt ei lähe alla ja pideva iiveldusega eriti isu pole, see on rohtude kõrvaltoime ja neist loobuda pole võimalik. Väliselt on kõik tore ja kena, kuid see mis sisemuses ja tegelikkuses ei tea ega näe keegi.

Arusaadav. Aga sel juhul peaks abi olema kohalikust sotsiaaltöötajast. Palun pöördu kohaliku omavalitsusse ja küsi, kas neil on võimalik last aidata.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alates sellest TA lausest, et töövõimetusest ei elata kahte inimest on asi juba kahtlane.

Vabandust, kuidas? Kui inimene saab töövõimetustoetust, mille maksimaalne summa on vist mingi 400 eurot, peab sealt maksma üüri ja elamiskulud ja ostma ka ravimeid (haigekassa ei maksa 100% ega kõiki ravimeid), siis  – kuidas sa ise koos lapsega sellisest rahast elaksid?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alates sellest TA lausest, et töövõimetusest ei elata kahte inimest on asi juba kahtlane.

Vabandust, kuidas? Kui inimene saab töövõimetustoetust, mille maksimaalne summa on vist mingi 400 eurot, peab sealt maksma üüri ja elamiskulud ja ostma ka ravimeid (haigekassa ei maksa 100% ega kõiki ravimeid), siis – kuidas sa ise koos lapsega sellisest rahast elaksid?

Töö kaotas ju koondamise tõttu, mitte töövõime puudumise tõttu. Väga vähestel inimestel on täielik töövõime kaotus, enamikel siiski ainult mingi protsent, mis sisuliselt tähendab seda, et saab lisatoetust, aga enamik neist käivad tööl edasi.

Teemaalgataja ei ole tegelikult öelnud, et ta ei saaks tööl käia, ütles ainult seda, et koondati juba mõnda aega tagasi ja praegu ta ei tööta.

Lapse isa peaks elatist maksma, sellest teemast ei taha ta üldse rääkida, ainult leiab, et võõrad inimesed peaks omaalgatuslikult tema mured ära lahendama, ilma et ta neilt isegi abi küsiks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema suletud.

Perekool.ee foorumis on keelatud: 4.7 anonüümsed abipalved, (sh materiaalse abi osutamine).

Perekooli Moderaator

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vabandust, kuidas? Kui inimene saab töövõimetustoetust, mille maksimaalne summa on vist mingi 400 eurot, peab sealt maksma üüri ja elamiskulud ja ostma ka ravimeid (haigekassa ei maksa 100% ega kõiki ravimeid), siis – kuidas sa ise koos lapsega sellisest rahast elaksid?

Kui see on ainus sissetulek, rakendub kohe terve hulk toetusi. Pöörduda tuleb omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, kui palju on siin nipsakaid vastused. Ikka selline suhtumine, et kui ei suuda elada, siis sure ära. Sama kurb ja uskumatu on mõelda, et olemas selliseid peresid, kus 10 euri on suur raha. Ise olen kah vaesest perest kuid söök oli ikka alati laual ning klassiüritustel kah käisin. Aga olla nii vaene, et pidevalt peab igat ostu kaaluma…Jube! Palun saada mulle meil Solence67@yahoo.com ning ma annan sulle selle 10 euri.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see on ainus sissetulek, rakendub kohe terve hulk toetusi. Pöörduda tuleb omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole.

Oled sa tähele pannud, et teatud kontingendil on ka selle kohta vastus varnast võtta, et just neid ja nende piirkonna sotstöötaja neid ei aita?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei suuda uskuda, kui palju on siin nipsakaid vastused. Ikka selline suhtumine, et kui ei suuda elada, siis sure ära. Sama kurb ja uskumatu on mõelda, et olemas selliseid peresid, kus 10 euri on suur raha. Ise olen kah vaesest perest kuid söök oli ikka alati laual ning klassiüritustel kah käisin. Aga olla nii vaene, et pidevalt peab igat ostu kaaluma…Jube! Palun saada mulle meil Solence67@yahoo.com ning ma annan sulle selle 10 euri.

Mis 10-st eurost sa räägid? TA ju väitis, et üritus koos transpordiga on 30€.

Pealegi ma arvan, et see teater on juba läbi.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik rahuliku südamega saada lapsi olles nii raskes majanduslikus olukorras? Mis saab edaspidi kui kool läbi ja tuleb edasi õppima minna? Siis alles kulutused algavad ju. Ma oleks eriti mures ta tulevikuväljavaadete pärast. Hetkeprobleem teatrisse minekuga pole sellega võrreldavgi üldse. Vastutusvõime puudub inimestel ja lapsed kannatavad.

Kui meie esivanemad oleks nii mõelnud, siis poleks meid olemas. Mis lapsesaajad orjarahvas ikka on. Minu vanaema sai minu ema sõja ajal ise olles 19! Milline vastutustundetus! Paljud ema klassis läksid paljajalu kooli, sumbati ka lumes paljajalu. Mis elu või asi see on. Aga neil olid oma rõõmud kuigi kasvasid enneolematus vaesuses üles. Tead, mina vaatan hoopis õudusega neid vanemaid ja lapsi, kes on üleolevad ning ülbed. Raha on, kuid hinged on külmad. Käivad ja teatavad, kes ja kas tohib lapsi saada.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui meie esivanemad oleks nii mõelnud, siis poleks meid olemas. Mis lapsesaajad orjarahvas ikka on. Minu vanaema sai minu ema sõja ajal ise olles 19! Milline vastutustundetus! Paljud ema klassis läksid paljajalu kooli, sumbati ka lumes paljajalu. Mis elu või asi see on. Aga neil olid oma rõõmud kuigi kasvasid enneolematus vaesuses üles. Tead, mina vaatan hoopis õudusega neid vanemaid ja lapsi, kes on üleolevad ning ülbed. Raha on, kuid hinged on külmad. Käivad ja teatavad, kes ja kas tohib lapsi saada.

super hästi öeldud.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga elagegi nii siis, mitte ärge tulge teistele südamele koputama, et nemad peaksid teie lastele teatripileteid ostma, kogu aeg abistama ja aitama. Sumbake siis seal mudas omaette ja olge rahul, see oli teie otsus need lapsed saada. Mulle käib väga närvidele, et ise piirdusin ühe lapsega, sest arvasin, et ei saa endale rohkem lubada, aga siis tulevad need, kes pole midagi planeerinud ega mõelnud ja ütlevad, anna raha, sul ju raha on. Aga vaata minul, minul pole mdiagi, aga laps ju tahab, aga ei saa. See on teie otsus, et ta midagi ei saa ja teised selle eest ei vastuta.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

nii mõelnud, siis poleks meid olemas. Mis lapsesaajad orjarahvas ikka on. Minu vanaema sai minu ema sõja ajal ise olles 19! Milline vastutustundetus! Paljud ema klassis läksid paljajalu kooli, sumbati ka lumes paljajalu. Mis elu või asi see on. Aga neil olid oma rõõmud kuigi kasvasid enneolematus vaesuses üles. Tead, mina vaatan hoopis õudusega neid vanemaid ja lapsi, kes on üleolevad ning ülbed. Raha on, kuid hinged on külmad. Käivad ja teatavad, kes ja kas tohib lapsi saada.

Eelmise sajandi ja tänapäeva pereplaneerimise võimalused ja teadmised on samal tasemel?

Rehetares oli muldpõrandal ja olematute hügieenitingimustega elamine kunagi tavaline. Kas tänapäeval  õhkame ka selle järele?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tänapäeval õhkame ka selle järele?

Ei, nüüd õhkame, et laps ei saa teatrisse ja teised vanemad peavad seda võimaldama.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis tuleb minna kohalikku sotsiaalosakonda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need esivanemad seevastu ei olnud kui hunnik abitust. Praegusaja hädaldajate puhul on pea reegliks see, et lisaks sellele, et neil ei ole  X summat pangakontol, ei oska nad praktiliselt mitte kui midagi ise teha ning vajavad elus püsimiseks teiste poolt ette valmistatud täislahendusi. Ning selline elu ongi kallis. Taoline inimene ei hakka kunagi ise arvutit putitama,  rääkimata remonttöödest, kudumisest, õmblemisest, jne; jõulude saabudes kurdab, et pole raha, et “osta jõululauda”. Suvel pole tal marju ja metsa ei saa, sügisel pole õunu ega kartuleid, küpsetada ei oska ning koogivormi ei ole jne, jne.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need esivanemad seevastu ei olnud kui hunnik abitust. Praegusaja hädaldajate puhul on pea reegliks see, et lisaks sellele, et neil ei ole X summat pangakontol, ei oska nad praktiliselt mitte kui midagi ise teha ning vajavad elus püsimiseks teiste poolt ette valmistatud täislahendusi. Ning selline elu ongi kallis. Taoline inimene ei hakka kunagi ise arvutit putitama, rääkimata remonttöödest, kudumisest, õmblemisest, jne; jõulude saabudes kurdab, et pole raha, et “osta jõululauda”. Suvel pole tal marju ja metsa ei saa, sügisel pole õunu ega kartuleid, küpsetada ei oska ning koogivormi ei ole jne, jne.

Just, ja siis teised on veel süüdi ka. Kui keegi pakub tasuta mitu kilo kartuleid vastutasuks selle eest, et läheb põllule appi, siis ei kõlba, sest mis mõttes tasuta töö eest, neil ju endal jagub, on teil raske mõned niisama ära and… Metsa ei saa sellepärast, et pole autot ega kedagi, kes tasuta sõidutaks ja rongiga ei kõlba jne.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sorry, aga ongi ju vastutustundetus noore inimese poolt. Tõde on ju see, et su 19-aastane vanaema soovis hirmsasti seksida ka sõja ajal hirmsas vaesuses ja rasestus, kuna rasestumisvastaseid vahendeid polnud.

See, et juhuslikult oli tegemist tubli hakkaja naisega, kes oma kogemata rasedusest  sündinud lapse ka kuidagimoodi üles kasvatas, on tore. Kuid kas on midagi kiiduväärset või heroilist selles, et need lapsed pidid miinuskraadidega paljajalu ja üleriieteta lumes sumpama? Ei.

Jumal tänatud, et ajad on muutunud ja ükski laps ei pea enam sellist saatust ja külmavalu taluma.

Ja kui ei usu ja ikka ajad oma heroilisuse müüti taga, mine ise lumes kilomeetreid kōndima. Tunned, mida pidid tundma need lapsed.

Mina ei hakka kunagi seda heaks kiitma, sünnitada lapsi sellistesse piinavatesse oludesse.

Lihtsalt inimesed poegisid kui koerad, arulagedalt, omamata kaitsevahendeid ja kainelt tulevikule mõtlemata. Aga hirmsasti oli vaja seksida.

Nii et mis osas su vanaema täpsemalt kangelane on?

+7
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sorry, aga ongi ju vastutustundetus noore inimese poolt. Tõde on ju see, et su 19-aastane vanaema soovis hirmsasti seksida ka sõja ajal hirmsas vaesuses ja rasestus, kuna rasestumisvastaseid vahendeid polnud.

See, et juhuslikult oli tegemist tubli hakkaja naisega, kes oma kogemata rasedusest sündinud lapse ka kuidagimoodi üles kasvatas, on tore. Kuid kas on midagi kiiduväärset või heroilist selles, et need lapsed pidid miinuskraadidega paljajalu ja üleriieteta lumes sumpama? Ei.

Jumal tänatud, et ajad on muutunud ja ükski laps ei pea enam sellist saatust ja külmavalu taluma.

Ja kui ei usu ja ikka ajad oma heroilisuse müüti taga, mine ise lumes kilomeetreid kōndima. Tunned, mida pidid tundma need lapsed.

Mina ei hakka kunagi seda heaks kiitma, sünnitada lapsi sellistesse piinavatesse oludesse.

Lihtsalt inimesed poegisid kui koerad, arulagedalt, omamata kaitsevahendeid ja kainelt tulevikule mõtlemata. Aga hirmsasti oli vaja seksida.

Küsin küsimuse vastu: ja mis asjus sina tõsiselt võetav oled? Täiesti tühi koht, kes arvab et tema ümber keerleb kogu maailm.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanasti sumpasid kõik lumes.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanasti sumpasid kõik lumes.

Esimesed kes kisavad, tuba külm, anna raha, tühistage kütte arved jne. lapsed külmetavad.

Siis hea itsitada, et miks tegite lapse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah no missa õiendad nüüd, ei pidanud kogemata olema. Võib-olla kallim läks sõtta ja ei teadnud ju, kas tagasi tuleb, olgu siis vähemaltki ühine lapski.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et juhuslikult oli tegemist tubli hakkaja naisega, kes oma kogemata rasedusest sündinud lapse ka kuidagimoodi üles kasvatas, on tore. Kuid kas on midagi kiiduväärset või heroilist selles, et need lapsed pidid miinuskraadidega paljajalu ja üleriieteta lumes sumpama? Ei.

No just! Vanasti öeldi ka, et lapse kasvatamiseks on tervet küla vaja. Tegelikkus ja normaalsus on see, et iga pere peab ise hakkama saama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No just! Vanasti öeldi ka, et lapse kasvatamiseks on tervet küla vaja. Tegelikkus ja normaalsus on see, et iga pere peab ise hakkama saama.

Selle all peeti minu meelest silmas seda, et kui sa näed võõrast last ohtlikus olukorras või sigadust korda saatmas, siis sa ei vaata kõrvale, et pole sinu asi. Vähemalt mina olen seda alati nii tõlgendanud.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 122 )

Esileht Koolilaps Laps tahab , aga ei saa