Esileht Pereelu ja suhted Laps tahab ära kolida..

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Laps tahab ära kolida..

Postitas:
Kägu

Laps sai just 14aastaseks ja hakkas juba sügisel rääkima,et ma ei tee kodus sellepärast mitte midagi,et kolin nagunii ära.
Tulin 7a tagasi lastega vägivaldse mehe juurest ära,kes peksis ja lubas mind lastega korduvalt ära tappa.
Nüüdseks on meil juba 5a uus pereisa,kes hoolib lastest väga. 2last on mul eelmisest kooselust,1praegusest.Lastel on kõik olemas,meil pole ei laenusid ega võlgasid.Probleem on selles,et suurem tüdruk ei taha kodus mitte midagi teha.Ta leiab,et ongi normaalne,kui saaks tundide viisi arvutis olla või oma toas jalad seinal vedeleda.Mitte ühtegi kodutööd teha ei taha ja kui riidlen,hakkab vastu,et ega ma ori ei ole..Kolimise põhjuseks ütleb,et me ei lase tal oma elu elada.Kas siis tõesti lastel pole kodus ühtegi kohustust,et isegi oma tuba ei pea koristama?
Tunnen ennast süüdi,et pole rohkem sundinud.Kuidas ma sunnin,kui ta ei tulegi appi? Lihtsalt istubki kasvõi mitu päeva oma toas ja ütleb,et eks karistage siis.No keelame arvuti ära ja võtame taskuraha ära,aga edasi?
Oleme ostnud kõik mis vaja,millestki puudust pole.Kool asub 10km kaugusel ja õhtuti vaja 5a vend lasteaiast ära tuua,et koos teise õega koos bussile tulla.Mõlemad tüdrukud käisid linnas (30km ) huvikoolis.Maksin nende ringimaksu,sõidutasin neid linna jne.Ja ikkagi ütleb laps mulle näkku,et tema heaks ei tehta midagi.Ometi on igal õhtul söök laual ja tuba soe.Käime perega koos väljas jne.
Suvel tahab siis kolida 200km kaugusele vägivaldse isa juurde tagasi.Tema otsus on raudkindel.Isa maksab lastele kohtuotsusega alla miinimumi elatist ja nii kuidas meelde tuleb.
Ma ei saa aru,mida ma olen valesti teinud…lihtsalt sain oma mure ära rääkida.Tänud vastajatele

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Laps tahab ära kolida..

Kas ta ei ole siis kunagi kodustes töödes pidanud abistama? Kui ei, siis kohe ei oskagi midagi soovitada. Meie lapsed lõid käed külge kohe, kui juba jalad all. Nende jaoks on see täiesti loomulik asjade käik. Sellega oled siis lootusetult hiljaks jäänud. Ära kolimise koha pealt takistusi ei teeks. See süvendaks ainult vaenu teie vahel. Aga arvan , et on rutem tagasi, kui oskad arvatagi. Aga seniks kehtestaks reegli, et seni kui on kodus, tuleb ka aidata. Tegelikult oleks su tütrel vaja kellegi nõustamist, kellele saaks rääkida südamelt ära, mis teda tegelikult vaevab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga las läheb ja elab seal isa juures. Küllap on varsti kodus tagasi, sest ilmselgelt ei ole tal isa juures sooja sööki laual( kui ta seda ise ei tee); keegi ei korista tema eest tuba, ei pese pesu jne. Seal ta hakkab veel ise isa järgi koristama ja tõenäoliselt saab isalt sõimata ja mõne vopsu kuklasse, kui sõna ei kuulda.
Selliste lastega polegi midagi teha; nad lihtsalt on sellised. Sina võid ükskõik kui hea eeskuju ja hooliv lapsevanem olla, nemad on pähe võtnud, et ikka on kõik kehvasti.
Ainus halb asi on muidugi see, et kui ei viitsi koolis käia ja isa kah ei käse, siis jääb koolis lünk sisse. Seetõttu võiks kohe kevadel minna, siis oleks septembriks kodus tagasi, sest selle kolme kuuga jõuab talle kohale, et kodus on ikka väga hea elu. Ja siis saaks sügisest koos teistega kooli ka minna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see tegelikult üsna tavaline pubeka käitumine. Mu oma vanem tütar oli samasugune sellises vanuses. Üldiselt on nad selles vanuses kindlalt veendunud, et mitte keegi ei mõsita neid. Nad õnnetuseks ise ka ei mõista ennast. Nukkudega mängimiseks juba liiga suur, aga täiskasvanute maailma jaoks ise veel tita. Nii nad mässavadki. Suveni on veel aega. Mina jätaks ta rahule praegu, sest mida rohkem nõuad ja ammugi riidled, seda rohkem temas protest kasvab. Istugu oma toas sitahunniku otsas sõna otses mõttes. Mina tegin nii, ise ei koristanud ka. Ta oli isegi nii mugav mingi aeg, et oma toast rääkis minuga msn-s. Ma lihtsalt jah ei surkinud ja ei nõudnud ja lasin tal oma suure maailmavaluga suuremaks saada. Mõne aastaga see möödus ja praeguseks jumala lahe noor inimene.

Teise variandina võid tal minna lasta. Las läheb ja proovib ära siis selle oma elu.99% on ta varsti tagasi su juures.

Ega sa polegi midagi valesti teinud, lihtsalt see ongi selline iga, kus neile tundub, et kõik on meelega nende vastu ülekohtused. Kui tütrega sellest perioodist tagantjärgi oleme rääkinud, tunnistab ise ka, et juba nõme aeg oli ja hea, et see möödas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oh, las läheb, on tagasi kiiremini, kui oodatagi oskad:) Ta mässab praegu. Arvab, et ema kiusab ja on halb ning isa on lihtsalt kullatükk ja lubab kõike ning midagi tegema ei pea.
Kui keelad mineku, oled halb ema tema silmis.
Las veendub ise, et kodus on ikka kõige parem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas isa on üldse nõus teda võtma. Ma arvan, et saaks preili maa peale ehk tagasi toodud, kui ta isalt eitava vastuse saab.

No ja kui isa ongi nõus, siis kui juba praegu \”keegi tema heaks midagi ei tee\”, siis isa juures ilmselt veidi saab aru, et ikka midagi tehakse.

Aga proovige teha nimekirjad. Tema paneb kirja, mida tema pere heaks teeb. Sina paned kirja, mida sina või keegi teine perest tema heaks teeb. Vaadake, kas tööd on tasakaalus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu eelpool mainiti juba, on just 14-aastased väga rasked pubekad.
Ise endal on lapsed veidi nooremad, aga tuttavate ringis, ma ei tea ühtegi sellises vanuses noort, kellega saavad vanemad normaalselt läbi.
Köik pea samasugused- paugutavad uksi, on tähtsust täis ja targad ning istuksid terved päevad arvutis.
Mina ka sinuasemel ei torgiks, las istub oma toas tolmus ja prahis.
Isa juurde vöib ju prooviks kolida. Vöib-olla on ka lapse isa arenenud ja targemaks saanud, kui aastaid tagasi. Ta vöis ju sinuga vägivaldne olla, aga ei pruugi seda olla lapsega!?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui minu lapse toas prahi hunnik liiga suureks kasvab, siis ma koristan sealt selle prahi ära otse prügikasti. Viimasel ajal koristab ise. Ei luba mind isegi tolmuimejaga sisse, ütleb, et viska tolmuimeja sisse ja ise võid ära minna.

Tean ka üht tüdrukut, kes läks isa juurde elama. Isa juures sai kõik, mis tahtis (asjad, ma mõtlen), aga ta elas praktiliselt üksi, isa polnud kunagi kodus või tuli öösel ja varahommikul oli läinud. Laps oli üksi ja kurb, aga ema juurde ka enam tagasi ei läinud, sest uhkus oli liiga suur. Kuigi oleks tahtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sellises vanuses ei näe asju nii nagu täiskasvanu, usutakse, et siin on halb, seal parem. Las kolib vahelduseks isa juurde, küll näeb, et seal omad jamad. Küsi, millise kohvri tahad kaasa võtta, ole nagu kambajõmm aga anna kohati mõista, et emana jääd teda ikka igatsema ja tahaksid et elaks sinuga.

Sinu miinuseks tundub olema kõige materiaalse rõhutamine, usud sa tõesti, et kui laenusid pole, ollakse kindlasti õnnelik. Laenud ei puutu asjasse üldiselt, lapsed tahavad armastust, kallistust, tingimusteta armastust ja piire.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võibolla siis ongi lahendus, et sa väga diplomaatiliselt ja sildu põletamata annad teada, et ta võib muidugi isa juurde minna, aga on ikka teie juurde oodatud. Seda muidugi juhul kui isa nõus on.
Lisaks, kui läheb siis arvutit ja mööblit kaasa ei anna.. aga seda ei pea mingi vekslina välja käima, vaid see on puhtalt teie palga eest soetatud vara, ma oletan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma arvan, et plika läheb isa juurde ja kui seal ei klapi, siis vaevalt ta kõrvad lontis tagasi tuleb. kangust ju tal jätkub. pigem läheb mõne mehe juurde edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

.Laste psüholoog soovitas lapsele öelda et kodu pole hotell,kodus on kõigil kodutööd.Ja mina soovitangi oma lastel hotelli kolida kui kodus ei meeldi ja kodutöid teha ei taha.

Please wait...
Postitas:
mäu

Võta rahulikult kui iga poleks 14 aastat, siis võib olla oleks põhjust muretseda, aga praegu juures kõik klassikalised puberteedi tunnusjooned. Kahe aasta pärast on olukord absoluutselt teine. Olen üsnagi kindel et isa juurde ta ei jää, las proovib ära. Ütle talle et armastad teda väga, aga abi kodutöödes vajad samuti. Ning pole mingit mõtet tema poolt suust välja aetut südamesse võtta. 10 aasta pärast meenutate ja naerate koos.

Please wait...
Postitas:
mäu

Võta rahulikult kui iga poleks 14 aastat, siis võib olla oleks põhjust muretseda, aga praegu juures kõik klassikalised puberteedi tunnusjooned. Kahe aasta pärast on olukord absoluutselt teine. Olen üsnagi kindel et isa juurde ta ei jää, las proovib ära. Ütle talle et armastad teda väga, aga abi kodutöödes vajad samuti. Ning pole mingit mõtet tema poolt suust välja aetut südamesse võtta. 10 aasta pärast meenutate ja naerate koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma läksin ise ka sellises vanuses isa juurde elama. Isaga sain alati hästi läbi, olin juba väiksena issi tütar. Isa tegelikult hoidis mind ka väga ja me tegime palju asju koos. Ema seevastu aga pahandas alati, nõudis, käskis, kamandas. Nii ma siis ühel päeval pakkisin oma asjad ja läksid oma kalli papakese juurde. Elu isa juures ei olnud kaugeltki lillepidu. Jah, ma sain oma vabaduse käia kus tahtsin, olla rohkem omaette ja sõpradega, keegi ei elanud mul kodutöödega seljas ja ma sain ise väga palju enda eest otsustada. Siiski, alates esimesest päevast peale isa juures, igatsesin ma alati tagasi ema juurde. Mul jäi kõvasti puudu emalikust hoolitsusest ja mõistmisest, mis mul senini tegelikult alati oli olemas olnud. Ma lihtsalt ei mõistnud seda varem, kuniks olin selle kaotanud. Seda elasin ikka väga rängalt enda sees üle ja midagi on alatiseks muutunud minus. Kuigi isa uue elukaaslasega saime enamasti hästi läbi (nii palju kui minu pubetujud seda võimaldasid), ei olnud ta minu ema. Nende ühine laps oli minu jaoks võõras. Kõik oli minu jaoks võõras. Ma olin enda jaoks harjumuspärasest kodust tõstetud totaalselt teiste reeglitega keskkonda. Aga liiga uhke olin ka, et tagasi minna. Nii ma siis elasin seal oma tõusude ja mõõnadega. Igasuguseid olukordi olen pidanud seal taluma. Tänaseks on minu isast saanud täiesti põhjakäinud alkohoolik, kellega ma vaevu isegi räägin. Minust aga on sirgunud noor naine, kes õpib teises linnas kõrgkoolis. Materiaalselt toetab mind seesama isa elukaaslane ja moraalselt ning psühholoogiliselt ema, kelle juurest ma minema astusin…

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps sai just 14aastaseks ja hakkas juba sügisel rääkima,et ma ei tee kodus sellepärast mitte midagi,et kolin nagunii ära.
Tulin 7a tagasi lastega vägivaldse mehe juurest ära,kes peksis ja lubas mind lastega korduvalt ära tappa.
Nüüdseks on meil juba 5a uus pereisa,kes hoolib lastest väga. 2last on mul eelmisest kooselust,1praegusest.Lastel on kõik olemas,meil pole ei laenusid ega võlgasid.Probleem on selles,et suurem tüdruk ei taha kodus mitte midagi teha.Ta leiab,et ongi normaalne,kui saaks tundide viisi arvutis olla või oma toas jalad seinal vedeleda.Mitte ühtegi kodutööd teha ei taha ja kui riidlen,hakkab vastu,et ega ma ori ei ole..Kolimise põhjuseks ütleb,et me ei lase tal oma elu elada.Kas siis tõesti lastel pole kodus ühtegi kohustust,et isegi oma tuba ei pea koristama?
Tunnen ennast süüdi,et pole rohkem sundinud.Kuidas ma sunnin,kui ta ei tulegi appi? Lihtsalt istubki kasvõi mitu päeva oma toas ja ütleb,et eks karistage siis.No keelame arvuti ära ja võtame taskuraha ära,aga edasi?
Oleme ostnud kõik mis vaja,millestki puudust pole.Kool asub 10km kaugusel ja õhtuti vaja 5a vend lasteaiast ära tuua,et koos teise õega koos bussile tulla.Mõlemad tüdrukud käisid linnas (30km ) huvikoolis.Maksin nende ringimaksu,sõidutasin neid linna jne.Ja ikkagi ütleb laps mulle näkku,et tema heaks ei tehta midagi.Ometi on igal õhtul söök laual ja tuba soe.Käime perega koos väljas jne.
Suvel tahab siis kolida 200km kaugusele vägivaldse isa juurde tagasi.Tema otsus on raudkindel.Isa maksab lastele kohtuotsusega alla miinimumi elatist ja nii kuidas meelde tuleb.
Ma ei saa aru,mida ma olen valesti teinud…lihtsalt sain oma mure ära rääkida.Tänud vastajatele[/tsitaat]

sa keskendud enda õigustamisele vaid, see ongi klassikaline viga. mis lapse hinges toimub, sa ei tea, sest sa ei tunne tegelikutl siirast huvi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina läksin isa juurde peale 8ndat klassi. põhjuseks oli see, et ema tähelepanu oli uuel suhtel – mees, väike laps. Tundsin ennast kõrvalejäetuna ja tundus, et on õnnelikud ilma minuta (mind oli vaja lapsehoidjaks). Emal ei olnud minu ja mure rõõmude-murede jaoks aega, kuigi oli kodune, elu koosneski vaid koristamisest, pesemisest, söögi tegemisest. Isa juures olin alati oodatud, isal uus naine suhtus minusse väga hästi – just seetõttu sinna ma läskin – ja ei kahetse. Ema solvumist, etteheiteid ja lausa välja viksamist ei taha meenutada, sellestpäevast läksid meie teed lahku…
Olen õnnelik 2 lapse ema – kelle lastel on imetore vanaisa ja (kasu)vanaema, päris vanaema suhtleb meiega harva. Kahetsen vaid, et varem kodust ära ei kolinud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu 14 aastane tütar koliski isa juurde möödunud sügisel. Nüüdseks on selge, et seal ta siiski pikemalt elada ei taha, kevadel tuleb tagasi. Tahaks juba praegu tulla, aga ma ei olnud nõus, et poole aasta pealt kooli vahetab.
Mõtlesin samuti pikalt, enne kui tal minna lubasin… aga õige otsus sai tehtud. Enne käis pidevalt üks isa idealiseerimine ja mulle etteheidete tegemine. Oleks ma teda keelanud minemast, oleks isa jäänudki ideaalseks ning mina pahaks. Vähemalt sai talle pilt selgemaks.
Ja sama teema, et enda järelt ei vaevutud koristama ega muud. Oma toast helistati telefoniga kui midagi taheti. Nagu siit lugeda võib, tüüpiline pubekas 🙂

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Pereelu ja suhted Laps tahab ära kolida..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.