Esileht Väikelaps Laps tahab emmega pidevalt mängida

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Laps tahab emmega pidevalt mängida

Postitas:
Kägu

Mul on tohutud süümepiinad, et ei leia peale tööpäeva ja lasteaeda eriti aega lapsega pikalt mängimiseks.

Ta on üksiklaps, aga väga mänguline, seltsiv, aiad sõpru palju. Isa elab  meil mujal.

Samas kodus vajab kõik toimetamist ja tahaks veidi aega ka iseendale lõpuks, kuid ta muudkui tuleb ja tuleb rollimängudega.

Olen üritanud talle selgeks teha, et mängime 10 min ja siis teeb emme suurte asju edasi, süüa, koristab ja vaatab muud ja siis mõne aja pärast taas mängime ja siis saab emme taas oma asju edasi teha, aga ta ei taju aega ja siis solvub, ja iga kord solvub kui saab aru, et aeg saab täis või mäng selleks korraks läbi. Seetõttu on meil ka viimasel ajal konflikte, mida üldse ei soovi. Tuju halb ja nähvatakse, et emme vihkab mängimist.

Tal on kõik vahendid kodus, nii joonistuse, meisterdamise, lego, igasuguseid variante, loomingulisi võimalusi, vidinaid, meeletult mänguasju, ipad, teler, kuid nendele keskendub lühiajaliselt v.a teler, aga sinna ma teda terveks õhtuks niikuinii jätta ei taha.

Iga päev kuskile ringi ka ei pane ja koroona ajal teistega kokku ei vii, laps 6.a

 

On teil ideid, kuidas laps paremini mõistma panna, et tal tuleb olla iseseisev, solvumata.

Ja mis mina antud juhul võin valesti teha ? Enesetunne on halb, justkui oleksin halb ema, aga kodus on samuti vaja toimetada, aeg tööpäeva ja magamamineku vahel on limiteeritud.

 

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lase tal endaga nö suurte asju teha. Pane salatit lõikama, lase tal endaga toimetada. Ta lihtsalt tunneb end tõrjutuna ilmselt ja mitte kaasatuna.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lase tal endaga nö suurte asju teha. Pane salatit lõikama, lase tal endaga toimetada. Ta lihtsalt tunneb end tõrjutuna ilmselt ja mitte kaasatuna.

 

aga kui mul on vaja arvutist midagi teha  või mõnda saadet vaadata ?

Ikkagi endale tahaks ka päevas mõnda aega elada.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste jaoks oleks 10 minuti kaupa jupitamine palju raskem kui oodata, kuni toimetused tehtud ja siis saada (ka kellaga jagamatut) täit tähelepanu.

Ekstravertsem lastest aitab kodustes töödes ka nagu eelmine soovitas. Ta on viiene ja temast on päriselt ka abi.

Vahel suunan välja otsima ja alustama neid mänge-tegevusi, kuhu mind pärast seltsi ootavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste jaoks oleks 10 minuti kaupa jupitamine palju raskem kui oodata, kuni toimetused tehtud ja siis saada (ka kellaga jagamatut) täit tähelepanu.

Ekstravertsem lastest aitab kodustes töödes ka nagu eelmine soovitas. Ta on viiene ja temast on päriselt ka abi.

Vahel suunan välja otsima ja alustama neid mänge-tegevusi, kuhu mind pärast seltsi ootavad.

Head ideed, tänan.

Jah, saadaks ka õue, aga korrusmajade vahele ei saada, võõras keskkond ja lapsi ei tunne.

Kõigil jah oma elustiil-ja korraldus.

Näiteks Lasnamäel ka last paneelmajade vahele õue ei saadaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süüa teed suurema portsuga ja siis soojendad või valid nädala sees toidud, mis palju aega valmimiseks ei vaja. Nn oma aega saad, kui laps on magama läinud või varahommikul enne lapse ärkamist. Koristad jooksvalt pidevalt, siis ei kuhju. Poes käid koos lapsega. Muud ju üle ei jää. Last loomulikult üksi õue ei saada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süüa teed suurema portsuga ja siis soojendad või valid nädala sees toidud, mis palju aega valmimiseks ei vaja. Nn oma aega saad, kui laps on magama läinud või varahommikul enne lapse ärkamist. Koristad jooksvalt pidevalt, siis ei kuhju. Poes käid koos lapsega. Muud ju üle ei jää. Last loomulikult üksi õue ei saada.

 

Arusaadav kõik, aga laps jääb magama heal juhul 21.30-22.00 paiku, enne und pole.

Ise olen ka juba kl 22 läbi omadega, sest tõusen vara, tööpäev algab vara, lasteaeda viimine jne.

Ühesõnaga, ei olegi nii lihtne oma aega saada :))

See on see, elad lapsele, mitte iseendale enamuses.

Söögiga ei lähegi ulme kaua aega, vaid on ka muid tegemisi lisaks sellele.

Kui ei oleks, siis vaatakski vaid lapsele otsa õhtu läbi.

Eks üritan teda vähemalt toimetamistesse kaasata

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki kutsuda sõpsru külla, kellega laps saaks veel peale lasteaeda mängida, kui tal mänguisu veel päeva jooksul küllalt täis ei saa. Iseasi muidugi, kas sa sealjuures nii mugavasti omi asju teha saad, kui kaks last mürgeldavad, valva ja vii veel ühte last jne. Aga üks võimalus. Ja vahel läheb siis sõprade poole külla tunniks kaheks, siis on sul 100% suurte aeg. 5a juba käivad üksteise pool mängimas, püüdke mängusõprade peredega midagi sisse seada, mitte väga tihti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki kutsuda sõpsru külla, kellega laps saaks veel peale lasteaeda mängida, kui tal mänguisu veel päeva jooksul küllalt täis ei saa. Iseasi muidugi, kas sa sealjuures nii mugavasti omi asju teha saad, kui kaks last mürgeldavad, valva ja vii veel ühte last jne. Aga üks võimalus. Ja vahel läheb siis sõprade poole külla tunniks kaheks, siis on sul 100% suurte aeg. 5a juba käivad üksteise pool mängimas, püüdke mängusõprade peredega midagi sisse seada, mitte väga tihti.

Kahjuks koroona ajal kindlasti mitte ja sõbrad on tunduvalt eemal,  aga tore soovitus.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks koroona ajal kindlasti mitte ja sõbrad on tunduvalt eemal,  aga tore soovitus.

Nojah, seda nüüd küll… laps tahab lihtsalt ema tähelepanu ja kuna tal teisi lapsi ümber pole, oledki sina ainuke, keda “piinata”.  Aga jah, see temaga koos kodutoimetusi teha soovitus on igati mõistlik, las sorteerib pesu värvi järgi või võtab tolmu, aitab sul süüa teha, peseb nõusid (saab hakkama ju küll, kui hiina portselani kätte ei anna) jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süüa teed suurema portsuga ja siis soojendad või valid nädala sees toidud, mis palju aega valmimiseks ei vaja. Nn oma aega saad, kui laps on magama läinud või varahommikul enne lapse ärkamist. Koristad jooksvalt pidevalt, siis ei kuhju. Poes käid koos lapsega. Muud ju üle ei jää. Last loomulikult üksi õue ei saada.

Arusaadav kõik, aga laps jääb magama heal juhul 21.30-22.00 paiku, enne und pole.

Ise olen ka juba kl 22 läbi omadega, sest tõusen vara, tööpäev algab vara, lasteaeda viimine jne.

Ühesõnaga, ei olegi nii lihtne oma aega saada :))

See on see, elad lapsele, mitte iseendale enamuses.

Söögiga ei lähegi ulme kaua aega, vaid on ka muid tegemisi lisaks sellele.

Kui ei oleks, siis vaatakski vaid lapsele otsa õhtu läbi.

Eks üritan teda vähemalt toimetamistesse kaasata

Paned lapse voodisse varem lihtsalt, näiteks kell 20 paiku. Uinub siis näiteks 20.30. Üleväsinud laps ka magama ei jää kiiresti. 22 magama minna on nii väikesel lapsel hilja minu meelest. Enne und on hea lapsel ära jätta tund-kaks enne uinumist ekraanid, magusat ei anna üldse õhtuti ja käite õues enne jalutamas, siis pesemas, sööte ja loete unejuttu ja 20 tuled kustu. Kui laps on uinunud, saad vaikselt oma vaba aega ka.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kui mul on vaja arvutist midagi teha  või mõnda saadet vaadata ?

Väga tore, aga sinu elu on nii kujunenud, et peab mõne aasta pühenduma lapsele. Parem see tõsiasi omaks võtta ja mitte ihaleda muud ideaali, siis on elu kergem.
Saadet vaatad peale 22 või siis lihtsalt ei vaatagi.
Kuna laps tahab ikka sinuga aega veeta, siis ilmselt pole teda ekraani taha ära suunatud – selle eest oled tubli ja pinguta aga edasi.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kui mul on vaja arvutist midagi teha või mõnda saadet vaadata ?

Väga tore, aga sinu elu on nii kujunenud, et peab mõne aasta pühenduma lapsele. Parem see tõsiasi omaks võtta ja mitte ihaleda muud ideaali, siis on elu kergem.

Saadet vaatad peale 22 või siis lihtsalt ei vaatagi.

Kuna laps tahab ikka sinuga aega veeta, siis ilmselt pole teda ekraani taha ära suunatud – selle eest oled tubli ja pinguta aga edasi.

Paraku nii on jah. Kas ta ise juures ei käi vahel?

Kodutöödega on kaasamine tõesti lahendus. Mul peseb ka 2,5aastane nõusid, portselani ja kõike. Aitab süüa teha ja koristada.

Aga oma ajaga ongi kehvasti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga kui mul on vaja arvutist midagi teha või mõnda saadet vaadata ?

Väga tore, aga sinu elu on nii kujunenud, et peab mõne aasta pühenduma lapsele. Parem see tõsiasi omaks võtta ja mitte ihaleda muud ideaali, siis on elu kergem.

Saadet vaatad peale 22 või siis lihtsalt ei vaatagi.

Kuna laps tahab ikka sinuga aega veeta, siis ilmselt pole teda ekraani taha ära suunatud – selle eest oled tubli ja pinguta aga edasi.

Paraku nii on jah. Kas ta ise juures ei käi vahel?

Kodutöödega on kaasamine tõesti lahendus. Mul peseb ka 2,5aastane nõusid, portselani ja kõike. Aitab süüa teha ja koristada.

Aga oma ajaga ongi kehvasti.

Meil on nõudepesumasin 😀

Aga esialgu näengi vaid lahendust koristamise ja söögitegemise juurde kaasamises ja siis pauside vahele mängimist koos.

Teleri st ja Ipadist tüdineb ta ise kiiresti ära, ma pole talle seda kunagi keelanud ja pole sõltuvust millegipärast tekkinud, kuigi vahel mõtlen, et võiks kauem pusida seal mõne arendava mänguda.

Ehk on tal püsivuse ja keskendumise probleem ?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga oma ajaga ongi kehvasti.

Eks kõikidel väikelaste emadel, kellele keegi kõige ette-taha ära ei tee, on oma ajaga kehvasti mõned aastad. Laps ehk magab lasteaias ja sellepärast taha ainult 6t hiljem (20:00) kohe magama minna, aga proovi ikka vähemalt üheksaks laps voodisse saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga oma ajaga ongi kehvasti.

Eks kõikidel väikelaste emadel, kellele keegi kõige ette-taha ära ei tee, on oma ajaga kehvasti mõned aastad. Laps ehk magab lasteaias ja sellepärast taha ainult 6t hiljem (20:00) kohe magama minna, aga proovi ikka vähemalt üheksaks laps voodisse saada.

Jah, lasteaias magavad, seetõttu on elav kuni kümneni välja vähemalt. Olen proovinud varem panna, siis tuleb 10 x voodist välja ja emme emme, mul pole und. Mõttetu teda ja ennast piinata. Õnneks tuleb kool järgmine aasta, ehk siis väsib rohkem, kuna lõunauni jääb vahele.

Mis kell muidu koolilapsed magama tavaliselt lähevad ?

Kui kell 21, siis saaks vähemalt tunnike rahulikult raamatutki lugeda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Üksiklapsega peabki ise rohkem ennast igasugu mängudega vaevama. Sarnases vanuses lapsed mängivad vagel ikka omaette ka, aga sellegipoolest käivad nad vanemaid mängima kutsumas.

Lapse jaoks ei ole midagi fustreerivamat kui lapsevanem, kes õhtul ekraani vaatab ja talle tähelepanu ei pööra. Lapsevanema enda aeg on ka oluline, aga paraku saad sa seda ainult siis nautida, kui lapse baastähelepanuvajadus on rahuldatud.

Mina soovitaksin teha nii, et igal õhtul võtadki tunni lapsega mängimiseks. Kui olete koju saabudes hirmus näljased, siis esmalt söögitegu ning söömine ja seejärel mängimine. Kui lapsel alles lasteaiast kõht täis, siis on kohe ema-lapse aeg, sest tema jaoks on lihtsam ennast kohe maha laadida, kui toidu järel mängimisega oodata. Proovi, kas selline lähenemine, et saab tunni jagamatut tähelepanu, võtab pinged ülejäänud õhtuks maha.

Mõtle välja, mida saad lapsega mängida muu tegevuse kõrvalt. Meil olid autosõidumängudeks erinevad sõna ja tähelepanumängud. Nt ütle sõna mis algab selle tähega, millega eelmine lõppes. Ütlete sõnu korda-mööda. Kui liiga lihtne, siis ütlete sõnu, mis lõppevad selle tähega, millega eelmine algas. Kui see ka lihtne, siis ütlete sõnu, mis algavad/lõppevad eelmise sõna 3. häälikuga. Meistriklass: ütle sõna, mille 3. häälik on eelmise sõna 4. häälik. Erinevad nuputamisülesanded stiilis: Maril ja Katil on kahepeale 5 õuna. Maril on 2 õuna rohkem kui Katil, Mitu õuna on Katil? Tegevus- ja tähelepanumänguna võib kokku leppida erinevad tegevused, mida laps teeb, kui kuuleb teatud sõna: looma mainimisel hüppab kolm hüpet, lille mainimisel keerutab kohapeal jne, sina jutustad muinasjuttu. Selliseid mänge on lihtne mängida näiteks söögitegemise kõrvalt.

Abi on kindlasti ka sellest, kui leiad lapsele kodu lähedalt sõbra(d). Isegi kui sa lastega koos õues passid, saad samal ajal mõnda podcasti kuulata või e-lugerist raamatut lugeda. Lisaks on nendel sõpradel vanemad, kui kokkuleppele jõuate, saate lapsi õues korda-mööda valvata. Saad korra nädalaski tunnikese lapsevaba aega kodusteks toimetusteks. See on ka lapsele üsna tülikas, kui kõik sõbrad tema kodust kaugel elavad ja nendega kohtumiseks peab keegi kuhugi ekstra minema. Varem või hiljem soovib laps kodu lähedal oma sõpradega ise mängimas käia. Miks siis juba mitte varem need sõbrad üles leida?

Võibolla su laps on selleks veel liiga väike, aga meie peres on iga õhtu pooltund, kui kõik pereliikmed loevad raamatut. Kui su laps juba iseseisvalt loeb (ilmselt loeb, kui sügisel kooli läheb), siis sättigegi ennast mõlemad mugavalt diivanile ja lugege kumbki oma raamatut. Pärast võta 10 minutit, et vähemalt lapse raamatu tegevuse üle arutleda. Kui laps tahab veel kõvasti ette lugeda, siis võid ise samal ajal kõrval midagi muud vaikselt teha.

Mina 2 lapse emana ei mäleta aega, millal ma oleks argipäeva õhtul telekast mõnda saadet selle eetrisse mineku ajal vaadanud. Ikka ja ainult järelevaatamine… Ja mul on abikaasa, kes ka lastega tegelemisse igal õhtul panustab. Ma ütleks, et sellises vanuses laste kõrvalt on suht ebareaalne soov ise segamatult teleka vaatamiseks terve saate jagu aega leida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll “hea” soovitus, et pane 20 magama ja siis uinub hiljemalt 20.30. Enamus kuueseid siiski on juba piisavalt vähese unevajadusega, et kui lasteaias magab, siis kell 22 magama jäämnine on isegi hästi. Oma kolm last on alati läinud hiljemalt 21 voodisse aga lasteaia viimasel aastal oli tavaline, et veel 22-23 olid üleval.

Sõprade osas, arusaadav, et üritad koroona pärast kontakte vähendada aga kas lasteaia sõpradega pole tekkinud külas käimise kommet? Kuna nad nagunii päevad läbi ninapidi koos, siis see ei suurenda ju oluliselt riski. Oma lastega on pidevalt olnud nii, et kord võtame meie lasteaiast lisaks oma lapsele veel 1-2 last kaasa ja siis mõni teine päev võtavad sõprade vanemad ka meie oma kaasa. Mängivad peale lasteaeda veel paar tundi ja ca 20 paiku läheme järgi. Või siis käivad nädalavahetusel üksteisel külas ja vanemad saavad oma aega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lastega on pidevalt olnud nii, et kord võtame meie lasteaiast lisaks oma lapsele veel 1-2 last kaasa ja siis mõni teine päev võtavad sõprade vanemad ka meie oma kaasa. Mängivad peale lasteaeda veel paar tundi ja ca 20 paiku läheme järgi. Või siis käivad nädalavahetusel üksteisel külas ja vanemad saavad oma aega.

 

ei, linnas me sellist asja ei tee, kõik võõrad ikkagi omavahel, ei semutseta nii mööda linna vedamisega

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga oma ajaga ongi kehvasti.

Eks kõikidel väikelaste emadel, kellele keegi kõige ette-taha ära ei tee, on oma ajaga kehvasti mõned aastad. Laps ehk magab lasteaias ja sellepärast taha ainult 6t hiljem (20:00) kohe magama minna, aga proovi ikka vähemalt üheksaks laps voodisse saada.

Jah, lasteaias magavad, seetõttu on elav kuni kümneni välja vähemalt. Olen proovinud varem panna, siis tuleb 10 x voodist välja ja emme emme, mul pole und. Mõttetu teda ja ennast piinata. Õnneks tuleb kool järgmine aasta, ehk siis väsib rohkem, kuna lõunauni jääb vahele.

Mis kell muidu koolilapsed magama tavaliselt lähevad ?

Kui kell 21, siis saaks vähemalt tunnike rahulikult raamatutki lugeda.

Minu lasteaias lõunaund magav öökull ja nüüdseks esimese klassi laps läheb 20-20.30 voodisse ja peaaegu alati enne 21 juba magab. Esimene klass on üsna väsitav. Kell 7.00 on äratus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina 2 lapse emana ei mäleta aega, millal ma oleks argipäeva õhtul telekast mõnda saadet selle eetrisse mineku ajal vaadanud. Ikka ja ainult järelevaatamine… Ja mul on abikaasa, kes ka lastega tegelemisse igal õhtul panustab. Ma ütleks, et sellises vanuses laste kõrvalt on suht ebareaalne soov ise segamatult teleka vaatamiseks terve saate jagu aega leida.

Meie vaatame ka lõike järelvaatamisest. Esiteks on see metsik ajakokkuhoid, ei pea reklaame vaatama. Saab pausile panna jne. Minu laps käib juba koolis, aga endiselt on mul õhtuti midagi väga süvenenult järjest ja pikalt keeruline vaadata, sest laps vajab õppimises abi ja nõu ja tahab niisama oma päevast muljetada. Samuti tahab ta kommenteerida telekast nähtut, palju küsida, kasvõi koroona kohta.

TA, kas need saated, mida vaadata tahad, on äkki sellised, mida saab koos lapsega vaadata? Et näe, mis seal juhtus, uudistes näidatakse vahel loomi jne. Minu selline niisama õhtune vaatamine on Ringvaade, endale huvitav ja ka lapsesõbralik.

Minu kogemus ütleb, et laps tahab ikkagi suht kohe pärast lasteaiapäeva oma vanemaga koos akud täis laadida. Kuigi ka ema võib väsinud ja näljane olla. Võib-olla algul mingi kiire amps, siis muljed päevast, väheke nalja ja naeru ja siis ema asub (koos lapsega) toimetama ja kokkama, nagu eespool juba soovitatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lastega on pidevalt olnud nii, et kord võtame meie lasteaiast lisaks oma lapsele veel 1-2 last kaasa ja siis mõni teine päev võtavad sõprade vanemad ka meie oma kaasa. Mängivad peale lasteaeda veel paar tundi ja ca 20 paiku läheme järgi. Või siis käivad nädalavahetusel üksteisel külas ja vanemad saavad oma aega.

ei, linnas me sellist asja ei tee, kõik võõrad ikkagi omavahel, ei semutseta nii mööda linna vedamisega

Mis linn see selline siis on? Mina elan Tallinnas ja siin on küll kombeks külaskäimine. Eriti, kui mitu aastat juba samas rühmas käidud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lastega on pidevalt olnud nii, et kord võtame meie lasteaiast lisaks oma lapsele veel 1-2 last kaasa ja siis mõni teine päev võtavad sõprade vanemad ka meie oma kaasa. Mängivad peale lasteaeda veel paar tundi ja ca 20 paiku läheme järgi. Või siis käivad nädalavahetusel üksteisel külas ja vanemad saavad oma aega.

ei, linnas me sellist asja ei tee, kõik võõrad ikkagi omavahel, ei semutseta nii mööda linna vedamisega

Mis linn see selline siis on? Mina elan Tallinnas ja siin on küll kombeks külaskäimine. Eriti, kui mitu aastat juba samas rühmas käidud.

Inimesed on erinevad ja see mis ühtedele sobib, teistele ei pruugi sobida. Terve Tallinna lasteaedade perede lapsed ei käi paraku teineteisel külas. Pole küll tähele pannud. Vaid mõned meie rühmas

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lastega on pidevalt olnud nii, et kord võtame meie lasteaiast lisaks oma lapsele veel 1-2 last kaasa ja siis mõni teine päev võtavad sõprade vanemad ka meie oma kaasa. Mängivad peale lasteaeda veel paar tundi ja ca 20 paiku läheme järgi. Või siis käivad nädalavahetusel üksteisel külas ja vanemad saavad oma aega.

ei, linnas me sellist asja ei tee, kõik võõrad ikkagi omavahel, ei semutseta nii mööda linna vedamisega

Mis linn see selline siis on? Mina elan Tallinnas ja siin on küll kombeks külaskäimine. Eriti, kui mitu aastat juba samas rühmas käidud.

Inimesed on erinevad ja see mis ühtedele sobib, teistele ei pruugi sobida. Terve Tallinna lasteaedade perede lapsed ei käi paraku teineteisel külas. Pole küll tähele pannud. Vaid mõned meie rühmas

Pakuti lihtsalt variante, kuidas lapsele tegevust leida. Kui hoidjat, sugulast või sõpra pole võtta, on see ju hea alternatiiv, millele mõelda ja millega ehk algust teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks tuleb kool järgmine aasta, ehk siis väsib rohkem, kuna lõunauni jääb vahele. Mis kell muidu koolilapsed magama tavaliselt lähevad ?

Kool on hoopis teine tera kui lasteaed oma magamisega, loomulikult 5-6a ei lähe kell 8 magama, kui ta päeval on kaks tundi magada saanud/pidanud nagu tita. Koolilaps aga ei maga enam päeval ja läheb magama 20.30, et 21.00 oleks rahu majas, mõni varemgi (tegelikult, kui esimeses-teises klassis kool lapse hirmsasti ära väsitab, siis ta võikski pikutada või raamatut lugeda koolist tulles pool tunnikest, see värskendab). Isegi meie kümneaastased tahavad ikka korralikku und ja kohe näha, kui hilja magama mindud, kuidas ärkamine niiii vastik on. Kui pool tundi varem uinuvad, on kõpsti hommikul üleval.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas see sind lohutab, aga eks see läheb tasapisi üle, laps lepib sellega, et emmel ei ole kunagi aega ja harjub ise endale tegevust otsima. Aga ära ole siis üllatunud, kui ta teismeeas Sind ei usalda, Sulle mitte midagi ei räägi, Sinuga mitte midagi koos teha ei taha ja Sinu korraldusi ei täida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas see sind lohutab, aga eks see läheb tasapisi üle, laps lepib sellega, et emmel ei ole kunagi aega ja harjub ise endale tegevust otsima. Aga ära ole siis üllatunud, kui ta teismeeas Sind ei usalda, Sulle mitte midagi ei räägi, Sinuga mitte midagi koos teha ei taha ja Sinu korraldusi ei täida.

Karm, aga tõsi, parem mängi praegu, et laps sind “maha ei kannaks” ja et teie suhted oleks lähedased ka hiljem. Kui ta on omale muud meelelahutajad leidnud (nuti- ja netimaailmast või sõbrad), siis ennast sinna ringi tagasi pressida enam teismeeas ei anna nii naljalt. Pole ju nii hull see aasta-paar kannatada, eriti kui pole ühtegi teist last (ja sa ka sõprade küllakutsumisest pole huvitatud), siis nii ongi, oled tal käepärast ainult sina.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laps on 17ni lasteaias ja 21 magama, siis on kurb, kui emme tahab sel ajal lihtsalt arvutis passida või telekat vaadata. Tee neid asju siis, kui laps magab. Telli endale telekasse järelvaatamine, kui seni pole.

Pikenda rollimängu, kuid mängid harvem. St mitte 5×10 min, vaid 1x 30 min, nii et ta tõesti saab korraga küllalt – tema lõpetab mängu.

Tõesti, kaasa muudesse tegevustesse. Ta on üksiklaps, aga suhtlemisvajadus. Seetõttu mul ongi üksiklastest kahju, et kui vanemal pole aega, siis ei ole isegi vestluspartnerit.

Proovi igal õhtul peale õhtusööki 20-30 min koos lapsega jalutada, sel ajal saab ta end tühjaks rääkida ja sul puuduvad ahvatlused nimega telekas ja internet.

Harjuta laps raamatuid lugema või nuputamisraamatuid lahendama, et tal oleks mingi “intellektuaalne tegevus” – mu 7a ka ei mängi väga üksi, küll aga loeb, lahendab huviga neid kooliks valmistumise töövihikuid jne

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki kutsuda sõpsru külla, kellega laps saaks veel peale lasteaeda mängida, kui tal mänguisu veel päeva jooksul küllalt täis ei saa. Iseasi muidugi, kas sa sealjuures nii mugavasti omi asju teha saad, kui kaks last mürgeldavad, valva ja vii veel ühte last jne. Aga üks võimalus. Ja vahel läheb siis sõprade poole külla tunniks kaheks, siis on sul 100% suurte aeg. 5a juba käivad üksteise pool mängimas, püüdke mängusõprade peredega midagi sisse seada, mitte väga tihti.

Kahjuks koroona ajal kindlasti mitte ja sõbrad on tunduvalt eemal, aga tore soovitus.

Lapse sõbrad on ju ilmselt lasteaiakaaslased – mis vahet, kas koroona aeg, kui nagunii päeval kohtuvad. Lapsel pole sinu sõpradega miskit teha ju

Tundub hädaldamise teema, nii palju ettekäändeid …

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh soovitajatele, eriti viimased panid mõtlema. Võtan aja lapsele, ca 30 min järjest ja nii, et tema lõpetab mängu. Kaasan tegemistesse.

Vägisi ma lasteaia lastega ühiseid külaskäike looma ei hakka, logistiliselt on ebamugav ja ma tean seda ning ei hakka endale ebasobivaid asju peale pressima, aias on niigi päevad läbi koos.

Me elame aiast tunduvalt kaugemal jm

Seega, proovin olla lapsele rohkem sõber ja suhelda, kaasata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Väikelaps Laps tahab emmega pidevalt mängida