Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps tahab õppida arstiks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Laps tahab õppida arstiks

Postitas:
Kägu

Olen varemgi arvanud, et see pole kerge töö. Esiteks tuleb kaua õppida. Töö vajad palju teadmisi. Pingutust. Vastutust. Ilusam pool on muidugi olemas-päästa elusid. Aga nüüdki see ekspressi lugu… on ka võimalus et su vale otsuse pärast sureb keegi.
Ma olen nii vastu, et laps läheks arstiks õppima. sisemas olen vastu. Välja pean ma ikka näitama seda, et ma toetan ta otsuseid.
Mu lootus on veel see, et ehk ei lähe eksamid nii suurepäraselt ja ta arstiteaduskonda sisse ei saa.
Mis te arvaksite kui te lapsel on soov saada arstiks? Kas te püüaks kuidagi teda panna mõtlema, mida see endaga kaasa võib tuua? Pole palju ametid, kus ei saa öelda et eksimine on inimlik, nagu on töö arstina.

+2
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul poleks absoluutselt mitte midagi selle vastu, kui laps sooviks saada arstiks. Nagu mul poleks midagi ka selle vastu, kui laps sooviks saada näiteks kunstnikuks, muusikuks, inseneriks, programmeerijaks või õpetajaks. Isegi jalgpalluri ameti kannataks vist ära, kuigi see tundub tõesti jube ohtlik.

Iga inimene valigu ikkagi amet oma soovist lähtuvalt, mitte vanemate hirmude alusel.

+41
0
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Ei päästa need arstid elusid. Inimese elu on Jumala kätes. Ainult Jumal on see, kes sind terveks teeb ja õigel hetkel siit ilmast ära kutsub. Palveta, ja Jumal kuulab sind.

+4
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga nüüdki see ekspressi lugu… on ka võimalus et su vale otsuse pärast sureb keegi.

Üks asi on, et vale otsuse.
See on ju ok, mine ise tee seal verd jooksva inimese juures õige otsus, see pole 100% võimalik.

Teine asi´on, et lohakuse pärast.

Last arstiks õppima minemise takistamine (isegi mõttes!!!!) on pahatahtlik. Ma loodan, et ta saab sellest ka ise aru ja lõpetab sinuga lähedane olemise.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul oleks hea meel kui läheks. Toetaksin teda. Arstidel pole t
mingit vastutust. Teevad tööd kui tahavad ja kui ei, siis pole ka hullu. Südametunnistuse küsimus pigem ja see ka puudub. Muidugi loodaks, et oma lapsest tuleks teistsugune arst ja selline, keda kiidetakse patsientide poolt ja soovitatakse ka teistele.

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul poleks absoluutselt mitte midagi selle vastu, kui laps sooviks saada arstiks. Nagu mul poleks midagi ka selle vastu, kui laps sooviks saada näiteks kunstnikuks, muusikuks, inseneriks, programmeerijaks või õpetajaks. Isegi jalgpalluri ameti kannataks vist ära, kuigi see tundub tõesti jube ohtlik.

Iga inimene valigu ikkagi amet oma soovist lähtuvalt, mitte vanemate hirmude alusel.

Neis ametites ei saa vist midagi hullu juhtuda, et keegi kaotab midagi/kaotab elu tema otsuse tõttu. Ei tulle kaunis maal-keegi ei jää sellest pimedaks. või ei mängi pilli hästi- keegi ei jää sellest kurdiks. Arstina võib aga ka kõige parema tahtmise korral midagi halvasti minna.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema ütles mulle et ma ei läheks arsti õppima ja ma ei läinudki tema pärast.
Olen talle siiani vihane. Miks ta pidi mulle keelama korraliku palgaga tööd mida on igal pool vaja? Pead ja tahtmist mul jagus selleks.
Teeniksin täna 2x rohkem arstina ja ei peaks kartma et kriisi ajal tööta jään.

+35
-5
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Kõige parem amet siin maises ilmas on kirikuõpetaja amet. Pärast surma võid olla 99,99% kindel, et Jumal kutsub sind enda juurde taevasse, kuna oled kogu elu pühendanud ennast Jumala teenimisele. Pange oma lapsed õppima teoloogiat. Väärikamat ametit kirikuõpetaja ametist pole olemas.

+1
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige parem amet siin maises ilmas on kirikuõpetaja amet. Pärast surma võid olla 99,99% kindel, et Jumal kutsub sind enda juurde taevasse, kuna oled kogu elu pühendanud ennast Jumala teenimisele. Pange oma lapsed õppima teoloogiat. Väärikamat ametit kirikuõpetaja ametist pole olemas.

Ikka jah, kirikupapidele pruukimiseks ja lendavad veel tiibadega taevasse ka.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastutuse pärast kindlasti kartma ei pea. Arstid ei vastuta peaaegu millegi eest. Pigem on ringkaitse ja arst väljub igast olukorrast võitjana.

+8
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

autorooli istute ilmselt kõik ja lubate seda teha ka oma lastel.
ka see on tegevus, kus reeglite rikkumine või lohakus võib tuua kaasa kellegi teise elu või tevise ohtu sattumise.

+25
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ükski vanem ei tohiks oma lapse ametivalikutesse sekkuda, neid mõjutada ega hinnanguid anda. sellega sa võtad endale väga suure vastutusekoorma teise inimese elukäigu eest.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu ema ütles mulle et ma ei läheks arsti õppima ja ma ei läinudki tema pärast.
Olen talle siiani vihane. Miks ta pidi mulle keelama korraliku palgaga tööd mida on igal pool vaja? Pead ja tahtmist mul jagus selleks.

on palju lihtsamaid ameteid, kus teenib ka rohkem kui arstina.
soov suuremat palka saada on arsti elukutse puhul külla vale motivatsioon, miks seda õppima minna. läks hästi, et sinust arsti ei saanud, tänud siin su emale…

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näiteid muidugi tuua ei oska, sest “unustasid”

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteid muidugi tuua ei oska, sest “unustasid”

Ma arvan et õigusteadus, it, majanduse alal saaks küll suuremat palka vähema vastutusega kellegi elu eest.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan et õigusteadus, it, majanduse alal saaks küll suuremat palka vähema vastutusega kellegi elu eest.

Sellesy nimekirjast ma ostan ainult tippadvokaadi palka. (a la Pilv jne)
IT mees on mujal maailmas arstiga võrreldes arvutiremontija.

Ja see arst vs advokaat on kah mitme otsaga asi. Ühel juhul on su vabadus ohus, teisel juhul elu.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsel on oma tee ja oma elu.
Kui vanem keelab arstiks saada, siis on see ju puhas egoism ja põhineb vanema enda isiklikel hirmudel.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainult sissetuleku järgi ei saa ju eriala valida. Advokaat ja arst teenivad küll mõlemad hästi, aga töö sisu on kardinaalselt erinev!

Suur osa inimestest ei armasta oma tööd, seda tehakse hambad ristis, sest millestki peab ju elama. Minu meelest on väga tore, et lapsel on kutsumus, miski, mis talle tõeliselt huvi pakub ja seeläbi oleks tal tulevikus amet, mida ta naudib ja mis muuhulgas ka hästi sisse toob.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raha peaks vast selles ametis kõrvale jätma. Kuigi ega ilma rahata seda tööd ei teeks. aga mis siis on üldse arsti palga suurus? 6a on õppimist. sel ajal palka ei saa. on võimalus alustada muidugi hooldaja ametist kooli kõrvalt. siis vast mingi 400? e saab poole koha eest. sest täiskohaga töötades ei jõua õppida. edasi saab vast õena töötada kooli kõrvalt. siis saab vast 600e poole koha eest? edasi tuleb residentuur. see ka veel üsna väikese palgaga. millal siis hakkab saama head palka ja kui hea on see hea palk?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan su tunnetest küll aru. Me elame maailmas, kus tänulikkus ja lugupidamine on kadunud. See-eest vigadele osutamine ja hukkamõist on igapäevane. Amet, kus iga viga võib hulle tagajärgi kaasa tuua, samas andeks andmist pole kusagilt loota, ei ole hea valik.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Liis T

Ja miks sa siis näiteks pärast iseseisva elu alustamist ei võinud arstiks õppida? Täiskasvanud inimese puhul on veidi naljakas lugeda juttu stiilis, et küll ma oleks teeninud, kui vaid ema oleks lubanud.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neis ametites ei saa vist midagi hullu juhtuda, et keegi kaotab midagi/kaotab elu tema otsuse tõttu. Ei tulle kaunis maal-keegi ei jää sellest pimedaks. või ei mängi pilli hästi- keegi ei jää sellest kurdiks. Arstina võib aga ka kõige parema tahtmise korral midagi halvasti minna.

Paraku ei ole neis ametites ka ninaesine kindlustatud. Arst elab iga riigikorra ajal. Lõppude lõpuks on väga palju ameteid, kus mingi vea tõttu võib midagi halba juhtuda. Autojuht võib kellegi surnuks sõita. Insener võib valesti projekteerida ja midagi kukub kokku. Kojamees jätab ühel hommikul oma töö tegemata ja keegi kukub, saab lahtise luumurru, sinna lööb põletik sisse ja inimene sureb maha.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütle parem otse, et sul pole raha nii pikalt lapse rahaliseks toetamiseks.
Mind taheti ka peale keskkooli ametikooli suruda, et jumala eest kulusid õppimisega ei tekitaks. Lõpetasin keskkooli hõbemedaliga, loomulikult sain ülikooli sisse. Töötasin siis kooli kõrvalt ja suutsin ise ennast üleval pidada. Kuigi sain ka arstiteaduskonda sisse, siis sinna ma siiski ei läinud. Vahepeal natuke kahetsen, kuid valitud eriala ka mulle igati sobib.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis te arvaksite kui te lapsel on soov saada arstiks?

Oleksin rõõmus ja uhke tema üle. Natuke murelikum oleksin, kui laps oleks viletsa õppeedukusega, nii et on näha, et ega ta ilmselt sisse saa. Siis soovitaksin mõelda välja ka tagavaravariandi, näiteks meditsiinikooli peale mõelda (muidugi ei pruugi ju sinna ka sisse saada) ja ehk veel midagi mõelda. Ütleksin, et kasulik on mõelda välja ka varuplaan, kuna konkurents sellele alale on väga tugev, ei ütleks, et loll, sinna sa nagunii sisse ei saa. Väga paljud inimesed ikka austavad arste, aga loomulik on, et kui kaotad oma lähedase ja tundub, et arst tegi vea, siis oled vihane ja tahad, et ta vea eest vastutaks. Kõiki vigu ei saagi vältida, mõnikord on kriisiolukorras loomulik, et tehakse midagi, mida tagantjärele tarkusena oleks saanud ära hoida, aga kui kellelgi laps on sellise vea tõttu surnud, vahel veel näib, et viga tuli hoopis sellest, et keegi ei viitsinud lihtsalt süveneda, siis on ju arusaadav, et see jutt suurt ei lohuta.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellesy nimekirjast ma ostan ainult tippadvokaadi palka. (a la Pilv jne)

IT mees on mujal maailmas arstiga võrreldes arvutiremontija.

Ja see arst vs advokaat on kah mitme otsaga asi. Ühel juhul on su vabadus ohus, teisel juhul elu.

Minu abikaasa tunnitasu tarkvara arendajana on ca 60eur, sisearstist vanem õde teenib 20eur kanti tunnis. Ühel juhul on vastutus väiksem ning tööaeg on 9-17-ni ning töötad kodukontoris või palmi all kui soovid, teisel juhul vastutus üüratu ja tööpäevad pikad. Meditsiinivaldkond on emotsionaalselt ja füüsiliselt väga kurnav. Head arstid põlevad ise läbi ja seda saatust ei taha enda lapsele ükski lapsevanem.

Sellist terminit nagu IT-mees kasutab lasteaialaps. On IT-valdkond ja meditsiinivaldkond. Meditsiinivaldkond kukuks tänapäeval kokku kui poleks IT-valdkonda ja IT osakaal selles aina suureneb. Juba on olemas arvutiprogrammid, mis määravad diagnoose patsientidele täpsemini kui arstid. Tehisintellekt võtab paari dekaadi pärast arstide ameti suuresti üldse üle ja arstidele jääb vaid assistendi ja andmesisestaja roll. https://www.aamc.org/news-insights/will-artificial-intelligence-replace-doctors

Soovitaksin lapsel valida hoopis geenitehnoloogia kui selline suund huvitab. Kui sinna hiljem tarkvara arendust peale võtta, siis saab maailma muuta ja endast jälje jätta. Selliseid spetsialiste on maailmas vähe ja Eestis vist ainult üks. Ühtlasi on tegu erinevalt arstiteadusest tulevikualaga.
Kui laps siiski otsustab arstiteadust minna õppima, siis pooled kukuvad esimestel aastatel välja või vahetavad eriala. On ka neid, kelle vaimne tervis vastu ei pea. Enda suguvõsaski üks lõpetas mitte arstina, vaid eluaegselt arstide hoole all. See oli küll juba NL ajal.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasa tunnitasu tarkvara arendajana on ca 60eur, sisearstist vanem õde teenib 20eur kanti tunnis.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasa tunnitasu tarkvara arendajana on ca 60eur, sisearstist vanem õde teenib 20eur kanti tunnis.

Kommentaar eemaldatud.

Vat kus huvitav. Mitte üheski riigis kus meie elanud oleme, ei ole sellist suhtumist kohanud. Minu abikaasa ehitab mh meditsiinitarkvara, mistõttu selle ringkonnaga lävimine on tavapärane. “Mujal maailmas” viitaks, justkui oleks ainult Eesti see viimane kants, kus arstid vähem palka saavad ja kus neid ei jumaldata. Ometigi nii see ei ole.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ometigi nii see ei ole.

Sul on õigus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

soov suuremat palka saada on arsti elukutse puhul külla vale motivatsioon,

Jah, arstiks mingu ainult see inimene, kes tunneb vajadust teisi aidata ja elusid päästa. Arsti kutseks on vaja empaatiat ja pühendumust, samas ka suhtlemisoskust ning tugevat närvisüsteemi (kiirabis, kirurgidel). Ka kiiret taipu ja analüüsioskust, et haigusi diagnoosida. Kui neid isikuomadusi ei ole, tuleb valida teine elukutse.
Mul lapselaps tahab arstiks. Käis isegi EMO-s töövarjuks ja ninapidi ühe opi juures ning ütles, et tohutult põnev. Oleksin küll rõõmus tema üle, aga kardan, et ta ei saa teaduskonda sisse. Õpib küll neljadele-viitele, aga sinna vist pääsevad ainult medaliga lõpetajad, konkurss on nii tihe. Eks siis läheb Med. Kõrgkooli ja õpib õeks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstiks õppiminsel on vaja megahead mälu, see on ikka meeletu, kuidas nemad ülikooli ajal õppisid.
Tuttava tütar, kes tahtis arstiks õppida, töötas enne seda kooli kõrvalt haiglas, et üldse näha, kas sobib selleks tööks.
Mina ei keelaks – kuigi ma tean, et mul lastel ei ole sellist õppimisvõimet ega töötahet nagu on arsiks õppimise eelduseks, aga see on minu seisukoht, et lapse (mis lapse – täiskasvanu) otsustab oma tuleviku ise.

+5
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Laps tahab õppida arstiks