Esileht Väikelaps Laps tahab suvel lasteaeda minna.

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )

Teema: Laps tahab suvel lasteaeda minna.

Postitas:

Ei ole selleks vaja suvel kui ise kodus oled ja ei tee tööd, oma last lasteaeda saata.

Ma saan aru et sinu silmis on lasteaed halb isegi siis, kui laps sellest rõõmu tunneb. Rannas ei ole ju tuttavad lapsed. See on hoopis teine asi. Enamikus Eestis pole ka mingit erilist randa, kus käia, eriti kui pead seal rannas väikelapse ja beebi järgi korraga vaatama. Mna olingi selline aktiivne titeemme, eks tormas väikelastega mööda metsi, randasid, mänguväljakuid, aga laps igatses ikka lasteaeda, sest seal olid sõbrad, rannas ei julgenud nad kellegagi suhelda.

Lasteaias, suvel, on rühmad kokku löödud ja seal ei pruugi mitte ühtegi tuttavat last olla.
Minu silmis ei ole lasteaed kohe kindlasti halb. Minu jaoks on lasteaed koht, kus lapsed saavad olla ajal kui vanemad tööl on. Lasteaed ei ole selleks välja mõeldud, et lapsi lõbustada. Ja kui vanemad on kodus ja ei tee seal kodus tööd, on ka lapsed kodus. Ja vanemad suhtlevad ning tegelevad ise oma lastega.
A mul ükskõik. Saatke oma lapsed lasteaeda kui nendega koosolemine ainult piin on. Eks siis hiljem saate kurta, et lapsed teiega koos olla ei taha, sest see on nendele piin.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:28; 07.05 13:35; 07.05 16:50; 07.05 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

????‍♀️

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:07; 04.05 22:07; 04.05 22:09; 07.05 19:55; 12.05 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii hirmsasti kritiseeritakse praeguse olukorra kontekstis lapse suvel lasteaeda viimist? Saan aru, et tavaolukorras, saavad lapsed suvekuudel puhata ja perega nt. mööda Eestit reisida (õnnelikumad saavad ka välismaale), maal olla põnevaid kohti ja üritusi külastada jne. Aga praegu on lapsed niigi 2 kuud kodus “puhanud” ja seda aega suvele pikendades oleks see nii lastele kui ka vanematele ainult piin. Suvel nagunii kuhugi ei saa ja tegevusi pole, isegi mänguväljakud on ülerahvastatud ja juba päris hommikul. Laps on sotsiaalne olend, ta tahab samamoodi eakaaslastega suhelda, nagu ka ema ja isa, kes vahel omasuguste seltskonnas aega veedaks.
Loomulikult ma armastan oma lapsi ja usun, et ka teised lapsevanemad armastavad…aga olles 24/7 ninapidi koos ainult oma armastatud lapse/abikaasa/ema-isa/õe-vennaga võib vaatamata armastusele hulluks minna.

Mina võin olla oma perega 24/7 koos ja veel rohkemgi ja ma armastan seda koos olemist. Hetkel, kui meie viieliikmeline pere on kõik kodus, kes kodukontoris, kes koduõppel, siis ausalt- ma naudin seda aega täiega. Mitte, et mulle praegune olukord( viirus) meeldiks, aga kuna praegu on nii, siis tõesti- selline mõnus oma perega koos olemine- mida veel tahta??? Kurb kui mõnele on see piin…
Ja lasteaeda suvel, kui olla ise kodune… Ükskõik, kui väga mu laps lasteaeda ka ei armastaks(ta ongi lasteaia fänn), suvi on puhkamiseks lapsele. Kollektiivis kulgemine EI OLE puhkus, ükskõik mis vabandusi siin tuuakse. Magada oma voodis uni täis, olla oma perega, käia ringi, kasvõi lihtsalt olla…ka igav võib mõnikord olla, peabki olema. Kõige vähem viiks ma oma lapse lasteaeda veel sellel suvel, kuna see viirus ei kao niipea kuhugi.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:39; 07.05 20:39; 11.05 16:53; 11.05 19:08; 11.05 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse normaalse sotsiaalsuse tagabki koos perega olemine, aeg-ajalt sugulaste ja peretuttavatega kokku saamine – mida sel aastal on paljud lapsed saanud väga vähe teha, seega loomulik, et neil võib olla igav ja mõningal määral perevälise suhtluse puudus. Seda saab ometi leevendada sellega, et siis, kui see jälle ok on, hakatakse kutsuma sõpru, kel lapsed, külla, minnakse teise perega koos jalutama, metsa, mere äärde, piknikule, saab jälle vanaemade-vanaisade juures käia, vabaõhumuuseume külastama hakata jne. Sellest kõigest enam kui piisab väikese lapse jaoks! Kõige suurem rumalus oleks nüüd sel kevadel-suvel isolatsiooniskaala teise otsa põrutada ja sellega viiruse taasaktiveerumisele hoogu juurde anda.

Loomulikult on erandiks need pered, kus vanemad peavad suvel töötama. Aga koduse vanemaga lapsi sel suvel nüüd küll kohe kindlasti lasteaeda viima ei peaks!

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.05 06:49; 08.05 08:45; 12.05 18:41; 17.05 10:25; 18.05 10:09; 18.05 12:43; 18.05 13:54; 18.05 17:42; 18.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta enne on suvel lasteaias olnud, et oleks kogemus ka suvise lasteaiaga, mis natuke teine. Lasteaia rühmad koos, võib-olla võõras õpetaja, kes talle ei sobi, tema sõpru polegi suvel alati lasteaias, ka suvel on kinni lasteaiakavas (peabki minema tuppa ja magama, ärkama kindlal ajal, et jõuda lasteaeda) jne.
Kui kahtlus, et osaliselt kasutaks suvel lasteaias käimisi, siis märgiks kasutuse ja vaataks jooksvalt käimisi (kui annab nii, et maksad kohatasu ja siis vastavalt vajadusele teatad ennetavalt, mis päevad on ja mis mitte). Loomulikult maksad kohatasu, isegi kui ta ei käi, sest lasteaial on sisuliselt kogu aeg valmisolek lapse tulekuks, kui sa ei märgi, et see kuu teda kindlalt ei ole. Oleneb omavalitustest, aga tihti tuleb isegi siis maksta, ei maksta ainult siis kui ametlikult kõigil puhkus ehk lasteaed kinni.
Kui lapsel on lasteaias sõbrad, siis ilmselt lapsed on huvitatud ka väljaspool lasteaeda kokku saama ja mängima (meiegi käinud suvel külas lapse sõbra maakodus, kui mõlemad linnas, siis oragniseerinud õhtuti väljas koos mängimisi jne). Kes samas piirkonnas töine või ei saa maale minna (laps hoidjaga,vanavananemaga, lasteaias), need üldjuhul ka õhtuti lapsega kuskil väljas (mänguväljakutel, parkides, mere ääres)ning ka siis on võimalik lapsel mänguseltsilisi ilma lasteaias olemata saada.
Ei tea, kui vana on teemaalgataja laps, aga loodan, et pigem ikka 5-6-aastane, kus tõesti tahetakse palju ka omaelistega ja väljakujunenud sõpradega mängida. Minu jaoks on olnud üllatus, et öeldakse ka natuke üle 2-aastase kohta (ja kodus siis väike beebi), et tal on igapäevaselt sõimerühmas käimisega huvitavam, parem kui kodus lapsevanemaga, siis mõtlen, et äkki oleks pidanud teise lapse saamise natuke edasi lükkama ja selle esimese lapsega natuke tegelema. Sest sisuliselt 2-aastased veel sõpradega koos ei mängi (mängivad kõrvuti)ning vajaksdki nö lapsevanemalt mängimise õppimist. Minu jaoks pigem tekitamata lapsevanema ja lapse suhe, kui 2-3-lt juba suvel lasteaias kokkulükatud rühmadega on lapsel parem, kui suvel veidi vabama õhkkonnaga ema-isaga, vanavanematega ning mänguväljakutel/parkides olevate võimalike samaealistega. Samamoodi ei pea silmas töötavate vanemate lapsi või vahel lapse viimist lasteaeda, et ise hetkeks puhata (suuta olla homme puhanuna lapsega rohkem tema päralt).
Viirust ja 2+2 hetkenõuet (kas jätkub ka suvel) silmas pidades igal juhul on üksik sõbraga õues kokkusaamine minu jaoks ohutum, kui lasteaiarühm, eriti suvine, sest avatud lasteaiad on tihti ka asenduslasteaiad ehk pidevalt uusi ja erinevaid kontakte.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:25; 08.05 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mna olingi selline aktiivne titeemme, eks tormas väikelastega mööda metsi, randasid, mänguväljakuid, aga laps igatses ikka lasteaeda, sest seal olid sõbrad, rannas ei julgenud nad kellegagi suhelda.

Ma käisin ka palju ringi, aga kodu ligiduses asuvatele mänguväljakutele(või meeldivamatele kohtadele) sattusin ikka sagedamalt kui 1x ning tegelikult on neis kohtades palju korduvaid/pidevaid käijaid. Lapsedki sulandusid tasapisi mänguväljakutel, sest kolm korda kõrvuti mänginuna ei tundugi teine enam nii võõras. Mu laps leidis osad tulevased lasteaiasõbradki niimooodi enne lasteaias käima hakkamist piirkonna mänguväljakutelt ja kinnistati need sõprused lasteaiaealisenagi paljuski väljaspool lasteaeda väljas/külas koos olles, mitte ainult igal ajahetkel lasteaias kohal olles.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 12:25; 08.05 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selgus, et töötavad valverühmad – igas rühmas ca 10 last. Oma vanasse rühma vist keegi enam ei saa. Pisem käis sõimes, loodetavasti sõimeealisi ei panda koolieelikutega kokku.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.05 20:46; 04.05 22:51; 09.05 13:09; 18.05 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias, suvel, on rühmad kokku löödud

Sa räägid mingist linna lasteaiast. Mina ei tea sellest midagi, meie väikese lasteaia kaks ainukest rühma suhtlevad niisamagi pidevalt üksteisega ja suvel on nad küll kokku löödud aga rühmas nii vähe lapsi, et mingit katastroofi sellele ei järgne, lapsel ikka tore. Selles mõttes mina leian, et teha tuleks nii, et jälgid oma last. Kui ta on rõõmsama lasteaias, jumala eest, miks mitte teda sinna lubada. Ja kui ta on rõõmsam kodus, siis las olla suvel kodus.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 07.05 16:10; 07.05 18:55; 10.05 12:45; 10.05 12:49; 14.05 11:03; 17.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võin olla oma perega 24/7 koos ja veel rohkemgi ja ma armastan seda koos olemist

Mina ka armastan 24/7 oma perega koos olla. Aga tõttöelda minu lapsed tegelikult ei armasta seda, et nad ainult meie pere keskis peavad olema. Ma ei saa omi soove lastele üle kanda vaid pean ikkagi vaatama kui palju suhtlemist nemad vajavad, minu lapsed e ole minu kloonid. See, et mina olen introvertsem ei tähenda, et nemad samasugused on. Mina leian et selliseid otsuseid, kas laps suveks viia teiste lastega rühma või hoida kodus saab ikka teha lapsest lähtuvalt. Iga laps vajab ise koguses ja moel seda suhtlemist ja tuleb ära tabada, mis just temale õige on.

See mööda mänguväljakuid käimine on ok, kui sul on üks laps või väga sarnaste huvidega lapsed. Kui aga igal lapsel on ise soovid, ise vanus, siis ei ole päris nii lihtne, et veedad iga päev tunde kusagil mänguväljaku serval. Kui ühe aastasel on nohu-köha, istud ilusasti kodus ka koos selle kuue aastase lapsega, kes tahaks teistega suhelda.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 07.05 16:10; 07.05 18:55; 10.05 12:45; 10.05 12:49; 14.05 11:03; 17.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin lapsega 2kuud kodus. Laps on 2.5a
Nüüd panin lasteaeda. Kõlab vb nagu rongaema, aga ma tahan enda aega. Elan Soomes ja siin muidugi on see teema vähe leebem ka.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, mis on selles halba, kui lapsele lasteaed meeldib. Miks siin käsutatakse laps koju jääma, kuna ema kodune, on see kohustuslik, et siis peab olema, miks tekitatakse süümekaid ?
Minu meelest on oluline see, mis last õnnelikuks teeb, mitte see, kas emme on kodune või mitte.

Kui laps nii väga tahab, saadaks ta küll paar päeva nädalas aeda, miks ka mitte.
Peaasi, et pärast jookseb emmele vastu õnnest pakatav laps !

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 11.05 15:58; 11.05 18:10; 11.05 20:10; 13.05 16:13; 18.05 13:13; 18.05 15:54; 18.05 17:54; 18.05 20:29; 19.05 14:05; 20.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, mis on selles halba, kui lapsele lasteaed meeldib. Miks siin käsutatakse laps koju jääma, kuna ema kodune, on see kohustuslik, et siis peab olema, miks tekitatakse süümekaid ?
Minu meelest on oluline see, mis last õnnelikuks teeb, mitte see, kas emme on kodune või mitte.

Kui laps nii väga tahab, saadaks ta küll paar päeva nädalas aeda, miks ka mitte.
Peaasi, et pärast jookseb emmele vastu õnnest pakatav laps !

See on tore, kui lapsele lasteaias meeldib, aga me räägime siin SUVEL lasteaias käimisest, kui selleks pole vajadust. Suvi on puhkamiseks! Suvel lapse aeda viimine on vanema mugavus, ei muud!

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:39; 07.05 20:39; 11.05 16:53; 11.05 19:08; 11.05 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, mis on selles halba, kui lapsele lasteaed meeldib. Miks siin käsutatakse laps koju jääma, kuna ema kodune, on see kohustuslik, et siis peab olema, miks tekitatakse süümekaid ?

Minu meelest on oluline see, mis last õnnelikuks teeb, mitte see, kas emme on kodune või mitte.

Kui laps nii väga tahab, saadaks ta küll paar päeva nädalas aeda, miks ka mitte.

Peaasi, et pärast jookseb emmele vastu õnnest pakatav laps !

See on tore, kui lapsele lasteaias meeldib, aga me räägime siin SUVEL lasteaias käimisest, kui selleks pole vajadust. Suvi on puhkamiseks! Suvel lapse aeda viimine on vanema mugavus, ei muud!

sa ei saanud poindile pihta. Teemaalgataja ütles, laps tahab aeda, kust sa loed välja ema mugavuse ?
Laps pole elusolend, tema soovid ei loe ?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 11.05 15:58; 11.05 18:10; 11.05 20:10; 13.05 16:13; 18.05 13:13; 18.05 15:54; 18.05 17:54; 18.05 20:29; 19.05 14:05; 20.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei saanud poindile pihta. Teemaalgataja ütles, laps tahab aeda, kust sa loed välja ema mugavuse ?
Laps pole elusolend, tema soovid ei loe ?

Laps tahab…. nojah. Selle, kas laps käib SUVEL lasteaias otsustab ikkagi vanem. Sain pointile pihta väga hästi. Laps tahab üks päev ühte ja teine päev teist.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:39; 07.05 20:39; 11.05 16:53; 11.05 19:08; 11.05 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei saanud poindile pihta. Teemaalgataja ütles, laps tahab aeda, kust sa loed välja ema mugavuse ?

Laps pole elusolend, tema soovid ei loe ?

Laps tahab…. nojah. Selle, kas laps käib SUVEL lasteaias otsustab ikkagi vanem. Sain pointile pihta väga hästi. Laps tahab üks päev ühte ja teine päev teist.

ikka soigud oma. See, et laps aeda tahab, näitab just, et seal on hea rühm, hea õpetaja, hea õhkkond. Kiitused sellisele aiale. Tundub, et enamusel on halvad kogemused ja lapsi tuleb elu eest aiast eemal hoida, nii kui võimalus avaneb

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 11.05 15:58; 11.05 18:10; 11.05 20:10; 13.05 16:13; 18.05 13:13; 18.05 15:54; 18.05 17:54; 18.05 20:29; 19.05 14:05; 20.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle et neid igal juhul last lasteaeda viivaid emasid nii halvustatakse, emad hakkavadki seda keerutamisjuttu et laps jubedalt tahab aeda, kodus nii igav jne ajama. Pole kunagi kuulnud et emad kes lapse lasteaeda viivad seletaks et laps ei taha lasteaeda aga ikka viin ja juba aastaselt. See tunduks ju julm. Kes lapse 1.5 a. selt viivad ja ka suvel viivad alati kiidavad et lasteaed nii supper lemmik koht ja laps pahane et nii vara tullakse ja koju viiakse. Laps tahakski lasteaias elada. Isiklikult ei usu et see enamasti nii on. Emad lihtsalt ei taha seda viltu vaatamist endale. Ehk ajavad ka enda vajaduse ja lapse soovi segamini, laps lepib oludega lihtsalt. Lasteaed ikka laste hoiukoht vanemate vajaduseks mitte ajaviite meelelahutusasutus. Ja kui on vajadus viia siis on. See ei ole kuritegu.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 16:57; 11.05 20:58; 12.05 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka soigud oma. See, et laps aeda tahab, näitab just, et seal on hea rühm, hea õpetaja, hea õhkkond. Kiitused sellisele aiale. Tundub, et enamusel on halvad kogemused ja lapsi tuleb elu eest aiast eemal hoida, nii kui võimalus avaneb

Ehh, jah… Minu laps tahab ka lasteaeda ja tal on väga toredad sõbrad ja õpetajaid ta lausa jumaldab. Mul jätkub oma laste lasteaia jaoks vaid kiidusõnu. Mingil juhul ei hoia ma neid lasteaiast eemal, aga leian jätkuvalt, et suvi on puhkamiseks, OMA perega olemiseks, oma voodis une täis magamiseks, ilma kollektiivis käimiseta. See, kes siin soigub(sinu sõnad) ühte ja sama oled pigem sina. Suvel peaksid lasteaias käima vaid nende lapsed, kellel on vaja tööl käia. Aga mis ma ikka jauran, sina niikuinii aru ei saa mu mõttest.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:39; 07.05 20:39; 11.05 16:53; 11.05 19:08; 11.05 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on kodus olnud tänaseks 3 kuud. Esimesed kaks kuud oli tal hea meel ja nautis kodus puhkamist. Nüüd küsib ta igapäev millal saab lasteaeda. Kuna olen ise rasedana kodune, siis ma ei peaks teda viima. Aga näen, et lapsel on igav ja ta igatseb oma sõpru ning nii tahab minna!
Ma ise mõtlesin, et lasteaias käimine võikski olla temale vabatahtlik, et kui tahab minna siis läheb. Jaaa kui ei taha minna, saab koju jääda. Aga kardan teda viia, seoses eriolukorra pärast ja mõtlen ka mida teised arvavad (et kodune ema viib lapse aeda). Ei teagi mida teha!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on siin ikka lasteaiast ise tõsise trauma vist saanud. Et nui neljaks kõik lapsed kuni kooli minekuni koju, kui üks vanem kodune. Tegelikult on nii, et laps on isiksus ja ka tema mõtteid tuleb aktsepteerida ja soovidega arvestada. Kui sa seda ei tee on tegemist pehmemat sorti vaimse vägivallaga. Mina igatahes enda lapse soovidega arvestan. Ta on üksik laps ja käib väga väikse kollektiiviga lasteaias. Me oleme nüüd 2 kuud kodus istunud ja viimasel paaril nädalal ei ole ma eriti tahtnud talle enam õpetajate saadetid videoid näidata, sest need teevad ta lihtsalt õnnetuks ja paar korda on nuttu ka tulnud koos küsimusega, et millal ükskord see koroona lõpeb! Igatseb ju! See ei ole normaalne, kui lapse sellise reaktsiooni peale lapsevanem ütleb, et ei, sul on kodus parem ja mingit lasteaeda ei ole. Sa oled laps ja mina otsustan ja tean, mida sa tunned. Vot just täpselt nii see ekstreemlasteaiavastaste jutt mulle praegu kõlab – keelan, käsen, poon ja lasen.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on siin ikka lasteaiast ise tõsise trauma vist saanud. Et nui neljaks kõik lapsed kuni kooli minekuni koju, kui üks vanem kodune. Tegelikult on nii, et laps on isiksus ja ka tema mõtteid tuleb aktsepteerida ja soovidega arvestada. Kui sa seda ei tee on tegemist pehmemat sorti vaimse vägivallaga. Mina igatahes enda lapse soovidega arvestan. Ta on üksik laps ja käib väga väikse kollektiiviga lasteaias. Me oleme nüüd 2 kuud kodus istunud ja viimasel paaril nädalal ei ole ma eriti tahtnud talle enam õpetajate saadetid videoid näidata, sest need teevad ta lihtsalt õnnetuks ja paar korda on nuttu ka tulnud koos küsimusega, et millal ükskord see koroona lõpeb! Igatseb ju! See ei ole normaalne, kui lapse sellise reaktsiooni peale lapsevanem ütleb, et ei, sul on kodus parem ja mingit lasteaeda ei ole. Sa oled laps ja mina otsustan ja tean, mida sa tunned. Vot just täpselt nii see ekstreemlasteaiavastaste jutt mulle praegu kõlab – keelan, käsen, poon ja lasen.

Väga õige.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 20:07; 04.05 22:07; 04.05 22:09; 07.05 19:55; 12.05 10:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on siin ikka lasteaiast ise tõsise trauma vist saanud. Et nui neljaks kõik lapsed kuni kooli minekuni koju, kui üks vanem kodune. Tegelikult on nii, et laps on isiksus ja ka tema mõtteid tuleb aktsepteerida ja soovidega arvestada. Kui sa seda ei tee on tegemist pehmemat sorti vaimse vägivallaga. Mina igatahes enda lapse soovidega arvestan. Ta on üksik laps ja käib väga väikse kollektiiviga lasteaias. Me oleme nüüd 2 kuud kodus istunud ja viimasel paaril nädalal ei ole ma eriti tahtnud talle enam õpetajate saadetid videoid näidata, sest need teevad ta lihtsalt õnnetuks ja paar korda on nuttu ka tulnud koos küsimusega, et millal ükskord see koroona lõpeb! Igatseb ju! See ei ole normaalne, kui lapse sellise reaktsiooni peale lapsevanem ütleb, et ei, sul on kodus parem ja mingit lasteaeda ei ole. Sa oled laps ja mina otsustan ja tean, mida sa tunned. Vot just täpselt nii see ekstreemlasteaiavastaste jutt mulle praegu kõlab – keelan, käsen, poon ja lasen.

See tundub ka manipuleeriv jutt. Lastel ikka pigem nii et kui pole kaua lasteaeda viidud, siis ei taha enam minna, pigem unustavad lasteaia olemasolugi. Mitte ei meenuta ja igatse nagu vanainimesed. Neil ajataju ju pole veel see mis meil. Emadel on muidugi 2kuuga kopp ees. Ja siis hakkavad lapsele oma igatsusi peegeldama ja lasteaeda promoma. Arvan et neid laps kes ema juurest pisarsilmil lasteaiakasvataja juurde igatsevad on ikka minimaalselt.

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 16:57; 11.05 20:58; 12.05 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on siin ikka lasteaiast ise tõsise trauma vist saanud. Et nui neljaks kõik lapsed kuni kooli minekuni koju, kui üks vanem kodune. Tegelikult on nii, et laps on isiksus ja ka tema mõtteid tuleb aktsepteerida ja soovidega arvestada. Kui sa seda ei tee on tegemist pehmemat sorti vaimse vägivallaga. Mina igatahes enda lapse soovidega arvestan. Ta on üksik laps ja käib väga väikse kollektiiviga lasteaias. Me oleme nüüd 2 kuud kodus istunud ja viimasel paaril nädalal ei ole ma eriti tahtnud talle enam õpetajate saadetid videoid näidata, sest need teevad ta lihtsalt õnnetuks ja paar korda on nuttu ka tulnud koos küsimusega, et millal ükskord see koroona lõpeb! Igatseb ju! See ei ole normaalne, kui lapse sellise reaktsiooni peale lapsevanem ütleb, et ei, sul on kodus parem ja mingit lasteaeda ei ole. Sa oled laps ja mina otsustan ja tean, mida sa tunned. Vot just täpselt nii see ekstreemlasteaiavastaste jutt mulle praegu kõlab – keelan, käsen, poon ja lasen.

See tundub ka manipuleeriv jutt. Lastel ikka pigem nii et kui pole kaua lasteaeda viidud, siis ei taha enam minna, pigem unustavad lasteaia olemasolugi. Mitte ei meenuta ja igatse nagu vanainimesed. Neil ajataju ju pole veel see mis meil. Emadel on muidugi 2kuuga kopp ees. Ja siis hakkavad lapsele oma igatsusi peegeldama ja lasteaeda promoma. Arvan et neid laps kes ema juurest pisarsilmil lasteaiakasvataja juurde igatsevad on ikka minimaalselt.

No ajataju… Mu 4-aastane meenutab siiani hea sõnaga mõnda aasta tagasi käidud kohta ja küsib, et millal tagasi läheme. Täitsa usun, et võib mõni lasteaeda samamoodi igatseda (kuigi enda oma ei taha sellest kuuldagi).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaed saatis kirja, et valla seiskukoht on, et koduste vanemate lapsi sel õppeaastal enam lasteaeda ei toodaks, lasteaed on avatud lastele, kelle vanemad teevad kodust väljaspool tööd ja peavad seetõttu lapse aeda tooma.
Ülinormaalne suhtumine minu meelest.
Ei tuleks selle peale ka, et viia kodusena praegu laps lasteaeda, ammugi suvel.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 05.05 06:49; 08.05 08:45; 12.05 18:41; 17.05 10:25; 18.05 10:09; 18.05 12:43; 18.05 13:54; 18.05 17:42; 18.05 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaed saatis kirja, et esmaspäevast on kõik rühmad avatud ja lapsed oodatud. Kuu lõpuni vanemad rühmaruumidesse ei pääse ja lapsed antakse üle õues.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 18:20; 12.05 20:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias avatakse ainult koolieelikute rühmad, pluss siis valverühmad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 14:16; 12.05 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6-a tüdruk on olnud eriolukorrast saadik kodus, seega kaks kuud. Ja talle meeldib, aga nüüd viimastel päevadel on hakanud rääkima, et tahaks ikka lasteaeda ka, et sõpru näha ja nendega mängida. Ma küll ei kavatse mai lõpuni viia ja suvel ma ammugi ei taha last aeda viia, saame kuidagi puhkuste ja vanavanemate abiga läbi, aga üldiselt mulle tundub ikkagi, et mida suurem laps, seda rohkem vajab ta omasuguste seltsi. Ja paljudele sobib lasteaia rutiin suurepäraselt (noh, see, et vara üles ja päevauni – minu oma muidugi eelistab kaua magada hommikul ja mingist päevaunest pole meil kodus juba aastaid juttu olnud).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 08:40; 19.05 08:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on kodus olnud tänaseks 3 kuud. Esimesed kaks kuud oli tal hea meel ja nautis kodus puhkamist. Nüüd küsib ta igapäev millal saab lasteaeda. Kuna olen ise rasedana kodune, siis ma ei peaks teda viima. Aga näen, et lapsel on igav ja ta igatseb oma sõpru ning nii tahab minna!

Ma ise mõtlesin, et lasteaias käimine võikski olla temale vabatahtlik, et kui tahab minna siis läheb. Jaaa kui ei taha minna, saab koju jääda. Aga kardan teda viia, seoses eriolukorra pärast ja mõtlen ka mida teised arvavad (et kodune ema viib lapse aeda). Ei teagi mida teha!

usu mind, palju lihtsam on elada nii kuidas sina tahad ja sobib, mõtlemata mis teised arvavad, sest teised arvavad alati midagi. Ela nii nagu on sulle ja su perele parim.
Ära kuula teisi. Sa elad iseendale, mitte teistele.
Ja laps on isiksus, kellel on ka omad soovid, mitte a-la, sina laps räägid (soovid) siis kui kana pissib. Siin foorumis on seda paljude suhtumisest näha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 11.05 15:58; 11.05 18:10; 11.05 20:10; 13.05 16:13; 18.05 13:13; 18.05 15:54; 18.05 17:54; 18.05 20:29; 19.05 14:05; 20.05 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tahab üks päev ühte ja teine päev teist.

No aga kui ema on kodune, ei ole ju mingit probleemi neil päevadel, mil laps lasteaeda ei soovi minna, lihtsalt teda mitte sinna viia.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.05 16:05; 07.05 16:10; 07.05 18:55; 10.05 12:45; 10.05 12:49; 14.05 11:03; 17.05 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu päriselt laps valiks suvel lasteaias käimise emaga ja õe-vennaga koos suve veetmise asemel?
Meie näiteks suvel magame kaua, oleme palju õues, reisime Eestis autoga, käime meres ujumas, huvitavates söökohtades, vanavanematel külas, seiklusparkides, vabaõhukontserditel jne .
Lasteaias käies tuleb vara ärgata, enamus päevast on Eesti lasteaias lapsed toas, söök on nagu on, sundmagamised.
Ma san aru et mõne puudega lapse jaoks sobibki et rutiin jätkub ka suvel. Aga ühe tavalise lapse jaoks võiks suvi olla spontaanne ja ilma graafikutete lõbus aeg. Juhul kui vanem on kodune loomulikult.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie näiteks suvel magame kaua, oleme palju õues, reisime Eestis autoga, käime meres ujumas, huvitavates söökohtades, vanavanematel külas, seiklusparkides, vabaõhukontserditel jne .

Vaata, sellel tänavusel suvel ei pruugi sa poolt neist asjust nii uljalt teha saada.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 22:25; 16.05 09:16; 20.05 08:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 81 )


Esileht Väikelaps Laps tahab suvel lasteaeda minna.