Esileht Väikelaps Laps tahab uksi elada

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Laps tahab uksi elada

Postitas:

Mure on selles et mu 3,7a vana laps iga päev nutabend lolliks et soovib uksi elada.ta on üldse oma ette mängija ,lasteaias käia ei taha kuna sealkoik karjuvad.kodus on kull üksinda olnud,jätan mobiili talle,ta istub diivanil ja mängib autodega voi vaatab tv.isekain poes max1h.vahest helistab jätkusid et kas ma ikka talle ostan uue auto vms.kuid jah mure just selles et iga päev lapsel husteeria et soovib uksi elada.kas äkki kellegil on olnud sama probleem,kuidas lahendasite.ma ei suudatalle selgeks teha et kui suureks saad siis ostaksid ja nii vaiksed uksi ei ela vms…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.01 19:22; 18.01 19:37; 18.01 19:39; 18.01 19:43; 18.01 19:55; 18.01 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3,7 aastane laps üksi kodus ja sa lähed tunniks shoppama??

Mul poiss 6 aastane, julgen ainult kodupoes 15 min. käia. Mis siis teed, kui sa ärkad 6 tunnipärast kuskil haiglas? Hah? Äkki ei ärkagi?

Minu 6 aastane saab vabalt ööpäeva üksi hakkama kui juhtub midagi väga hullu (nutaks kindlasti) aga 3,7 aastane?

Ja lisaks ime pole, kui laps tahab üksi olla, mina ei tahaks kah nii lolliga koos elada, kes ei suuda loetavalt kirjutada.

0
0
Please wait...
Postitas:

Esiteks ta oskab helistada,kui midagi peaks ki juhtuma,siis helistab vanaisale.kui käin poes siis ütlen naabritele et lähen ja kui tulen siis jälle ütlen et tulin.miks su 6a siis peaks nutma seal uksi kas ta helistada ei oska,kas naabrite juurde ei oska öelda et emat ammu pole kodus.kas kooli eelik ei oska sugulaste juurde minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.01 19:22; 18.01 19:37; 18.01 19:39; 18.01 19:43; 18.01 19:55; 18.01 19:57;
Postitas:

Laps põhjendab seda sellega et .ma olen nii paha et lasental lasteaias käia et ta minu pärast peab õues käima jne

0
0
Please wait...
Postitas:

Olge ikka normaalsed ja kui teil sellist probleemi pole siis jah.ma juba käisin isegi psühholoogi juures lapsega.arst ütles et mõned lapsed ei tahagi suhelda kellegiga ja peaks talle seda siis organiseerima

0
0
Please wait...
Postitas:

Naabrit kaivad. Iga 15min tagantvaatama ju teda.kaamera on meil ka olemas et mina näen mida ta teeb seal.koik nagu peaks ok olema,st kui midagi peaks minuga juhtuma tuleb vanaisa lapse juurde

0
0
Please wait...
Postitas:

Jätan teda uksi kuna ta ei taha poodi minna ja ei taha et keegi tuleks teda valvama.poes olen max 10min,tee on Poeni pikk

0
0
Please wait...
Postitas:

Issand teemaalgataja sa pole normaalse mõistusega? Laps oskab helistada,jätad nii väikse lapse üksinda koju? Huviav ema oled,aga kui tuled ükskord ¨hoppamast ja last pole kodus,uks lahti mis siis teed?Iga laps tahab aeg ajalt üksi olla,aga see ei tähenda et ta selles vanuses üksi koju jäetakse . Huvitavaid emasid on ikka olemas.

0
0
Please wait...
Postitas:

miks te sarjate? Inimesel on probleem ja nagu ma olen aru saanud, siis lapse turvalisus on tagatud. Igal vanemal on tunnetus, mida ja kui palju võib teha. Minu sama vana laps ei taha üldse üksi olla. Pigem on see probleem, et ma ei saa minutikski ära minna (näit. väljast küttepuid tuua jne)
Kahjuks ei oska kuidagi aidata. Konsulteeriks võibolla veel mõne teise spetsialistiga (psühholoogid on ka väga erinevad). Või siis andagi talle võimalusel lasteaiast vabadust. Minu esimene laps ei käinud ka lasteiaias ja ei soovinud ka suuremat seltsi- oli ka pigem eraklik, melanhoolne, omaette nokerdaja. Eelkoolis käis 2 korda nädalas vastumeelselt. Sealne õpetaja ütles, et tal on ilmselt kodus nii hea ja turvaline olla, et ta ei soovigi sealt väljuda. Praegu lauspuberteet ja ainult sõpradega ringi hullakski, kui õppimise ja hobide kõrvalt rohkem aega jääks.

0
0
Please wait...
Postitas:

see on libateema. Inimene on ikka pigutanud, et kirjavigu teha.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kirjavead on jah jubedad. Kohati ei saa isegi lausest aru.
Aga teemaalgataja on ikka päris hull, et jätab alla 4.aastase üksi koju ja ise läheb poodidesse.
Minu laps oskas juba 2,5.aastaselt iPhonega helistada ja oskas ka väga edukalt internetis mänge mängida ning ise skype minna ja seal oma tädiga rääkida. Ega see ei tähenda, et ma ta üksi koju jätaks. Ma ei julgeks elu seeski.

0
0
Please wait...
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see on libateema. Inimene on ikka pigutanud, et kirjavigu teha. [/tsitaat]
Pigutanud?
Teemaalgatajale niipalju, et minu arust oled oma probleemiga valesse kohta pöördunud….Perekooli emad ei aita-pigem kaotad siin ka viimase usu endasse!
Otsi abi ikka professionaalsetelt tegelastelt, infot on ju netiavarustes küllaga! Kasvõi siinsamas vasakus tulbas on olemas Internetinõustamine-proovi küsida, see ju tasuta!

0
0
Please wait...
Postitas:

Selles peres midagi väga viltu, või libateema. Mina oma 4 aastast ei jäta ka 10 minutiks üksi koju, mitte kunagi, osaku helitada või mida iganes.
Loen, et siin kummalisi teemasid õhtul järjest, siis kardan, et libateema tõesti. Kui probleem olemas, siis on tarvis minna spetsialisti juurde, mitme spetsialisti juurde…ka emal.

0
0
Please wait...
Postitas:

esiteks, nii väikse lapse üksijätmine on kindlasti vale, teemaalgataja.

teiseks, asjades, mida muuta ei saa, pole vaja ka kuulata lapse pidevat kiunu. tuleb lapsele selgitada lühidalt ja eakohaselt, miks peab käima lasteaias ja miks on vaja mängida õues. igasugune edasist jauramist lihtsalt ignoreerid või ütled konkreetselt, et me rääkisime sellest juba ja viid jutu mujale. nii väike laps ei dikteeri oma elus nii olulisi asju nagu lasteaias käimine või mittekäimine, lapsevanem on see, kes otsustab.

kolmandaks, kui lapsel on lasteaiastress, siis ehk saad talle võimaldada vabu või lühemaid päevi? ehk saate vanaisaga kokkuleppele, et laps on ühe päeva nädalas temaga (see peaks ka olema parem kui lasteaias). või et vanaisa toob lapse aiast varem ära ja on temaga kuni sa koju jõuad.

neljandaks, su laps on lihtsalt jonnieas.

0
0
Please wait...
Postitas:

Selle asemel et hurjutada (kas tõesti arvate, et sellest on kasu ja teie sõnad muudavad teemaalgataja kasvatusstiili või ellusuhtumist???) ja taevast appi paluda, võiks lõpuks aru saada, et JAH maailmas on ka teistsuguseid inimesi; JAH nad pole nii haritud nagu mina; JAH nende kasvatusmeetodid on minu arvates mitte sobilikud – selle peale mõelda, ning siis alles postitada.
Mingi mõttetu teemaväline vingumine ja hala käib koguaeg kui ollakse teemaalgatajatega erineval arvamusel.

Teemaalgatajale – Arvan ise samuti, et 3,7 aastane laps on natuke liiga väike, et üksinda kodus olla. Isegi telefoni ja naabrite abiga. Lapsel on ennekõike vaja turvatunnet, ning seda suudavad pakkuda vaid vanemad. Äkki saad selleks tunniks ajaks organiseerida hoidja või lapse kaasa võtta? Vastasel juhul loodan, et see tund aega poodlemist on ehk kord nädalas, mitte sagedamini.

Lapse üksi olemise soovist tuleks lapsega rääkida. Miks ta arvab, et tal üksi parem on? Mida ta üksi elades teeks? Kas ta emmet-issit ei igatseks? Jne. Seejärel lapse vastuste põhjal teha omad järeldused, mis on lapse TEGELIK põhjus, miks ta soovib üksi elada. Äkki annab seda tegelikku põhjust kuidagi teisiti lahendada.
Lastel on raske oma tundeid ja mõtteid sõnadesse panna ning nad vajavad täiskasvanute abi. Edu!

0
0
Please wait...
Postitas:

Vabandan hirmutamise pärast, aga kas ei või kerge autismi kalduvus olla, kui laps tahab inimesi vältida, isegi ema? Kas see on psühholoogi poolt välistatud?

Mina ise olin lapsena sotsiaalselt üsna ebakindel ja ei tahtnud seetõttu lasteaias käia, nii et ükskord nuiasin välja, et võiksin selle asemel üksi kodus olla. Aga üksi kodus tuli hirm peale ja sinnapaika see jäigi, ikka pidin lasteaias käima 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

Olemasoleva info põhjal on üsna raske öelda, kas tegemist normaalse väikeea nõudmisega või on tõesti mingeid autismi kalduvusi. Aga saan aru, et käid lapsega juba psühholoogi juures ja eeldan, et tema võiks osata selles osas nõu anda.
Mis aga puudutab lapse üksi koju jätmist, siis jah, esimese lapsega olin ka tõeline kanaemme, nii et veel 7-aastane ei tahtnud üksi kodus olla kui mul oli vajadus koeraga väljas käia või kiiresti poes piima ostmas. Teise lapsega otsustasin, et püüan ise ka natukene vabamalt võtta ja kuna lapsi peres on nüüd kaks ja iga kord ei ole mõistlik ja võimalik pisemat kaasa tassida kui sutsti teist trennist toon või viin (max 10 min) või koeraga kiire tiiru teen, siis hoidke nüüd hinge kinni miinustajad – mul on 2,5 aastane väga mõistlik tütarlaps olnud niimoodi nädalas paar korda üksi kodus. Kuigi mulle see olukord iseenesest ei meeldi, siis ei kavatse ma sellest ka elutraagikat teha. Kõik sõltub lapsest. Minu oma õnneks ei ole suur turnija ja ettevõtja, vaid tõesti istub selle aja rahulikult ja vaatab jussikest või lotet. Ja kui koju jõuan, ei ole üldjuhul liigutanud ennast diivanilt. Või kui, siis on ainult potil käinud:).

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina jälle leian, et lapsed on tõesti liiga kanaemmestatud ära. Mina oma last julgeks küll üksi koju jätta (just sai neljaseks), aga naabri sama vana poega ei julgeks. Lapsed on väga erinevad, nende areng ja hakkamasaamine on väga erinev selles vanuses ja lapsevanem teab kõige paremini, kas ta saab oma last üksi koju usaldada. Mina käin õues lund rookimas, paar tundi, ja kui lapsed õue ei taha, on toas, vahel pistan pea tuppa, et näha kas kõik korras. Aga kui minuga midagi juhtub, võib see juhtuda ka kodus. Sellisel juhul on teemaalgataja laps tunduvalt paremas olukorras – oskab vanaisale helistada, kui need kanaemmede lapsed, kes ei oska kuhugi pöörduda kui emmega midagi juhtunud on. Meie siin vaatame imelikult Lääne-euroopa poole, kus kohati on seadusega keelatud kümne aastast last üksi koju jätta paariks tunniks, nemad peavad meid siin ka rongaemadeks. Tegelikult aga tehakse lapsed sunnitult äpumaks kui nad tegelikult on.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ma soovitaks kiirelt psühholoogi juurde. Nii väike laps ei peaks tahtma üksi elada ja peaks isegi väga tahtma emaga kaasa minna, kui see kuskile läheb. Teil on probleem lähedussuhtega. Võtke kiirelt midagi ette, enne kui hilja on.

Nii väikest kohe kindlasti üksi ei jätaks. Mis siis kui talle tuleks pähe võtta tool ja uurida, mis kõrgel kapis ja siis selle tooliga alla kukub? Kui kiirelt kohale jõuaksid.
Ma ei ole küll eriti range ema, aga mida tähendab, et 3.7 aastane ei taha ja ei peagi???? kui mina otsustan poodi minna, siis laps tuleb kaasa ja ei mingit vaidlust sel teemal.
Lapse ohutus ennekõike.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui vanem jätab alla 4 aastase lapse omapäi.. siis ei ole ta kindlasti eriline ajutegelane ja ei pea pingutama, et kirjavigu teha! Usun siiralt, et tegu ei olegi libateemaga.
Hetkel tundub, et see laps rohkem täiskasvanu kui ema ise… kahjuks…
Kulla lapsevanem/teemaalgataja… tule ometi mõistusele! Nii väike ja üksi koju jätta, kuniks sina shoppad???!!! Ka 20 minutit on liiga kaua! Ja Sinu jutust jääb mulje, et tegu ei olnud ühekordse poes käimisega!
Lugupidamisega
Suve
Kus nüüd küll lastekaitse silmad on! Ema ise peaks psühhiaatri juurde minema!

0
0
Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Väikelaps Laps tahab uksi elada

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.